Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:05 21.05.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема В чужбина с роуминг и Мтел  
Автормapaдapk (Нерегистриран)
Публикувано13.08.07 23:44



Много ползватели на роуминг,завърнали се от чужбина бяха шокирани от сметките на Мтел,които ги очакваха.Погледнах детайлно моята фактура и с изненада разбрах,че последната вечер преди заминаването ми от Кьолн,когато всички близки бяхме заедно, в 23ч. и нещо моят номер е "претърпял"
един входящ и един изходящ разговор!Да не говорим за руги съмнителни"услуги"отбелязани с внушителна цифра в същата фактура.
Какво ще кажете,абонати,ще споделите ли как ви надуват сметките на телефоните?



Тема Re: В чужбина с роуминг и Мтелнови [re: мapaдapk]  
АвторSisi (Нерегистриран)
Публикувано14.08.07 00:17



М-тел не са единствените, които си измислят някакви непроведени в действителност разговори. Все ми се иска да се откажа от услугите им, но към кой оператор да се прехвърля, като всичките са от един дол дренки???!!!





Тема Re: В чужбина с роуминг и Мтелнови [re: Sisi]  
Автор vikos (непознат )
Публикувано18.08.07 22:54



Аз се отказах от Мтел преди две години и половина, когато в сметката ми пишеше, че съм изпратила 268 смс-а от двадесетдневния ми престой в Италия. Изчислих, че трябва да съм пращала 14 смс-а на ден

хахаха

аз по принцип мразя да пиша смс-и и там имах достъп по Интернет и си контактувах по интернет с България

От този случай да ме убият няма да стана клиент на Мтел. Даже, когато мои приятели имат по два телефона на различни мобилни оператори, винаги им звъня на този, който не им е към Мтел.



Тема Re: В чужбина с роуминг и Мтелнови [re: мapaдapk]  
АвторNasso (Нерегистриран)
Публикувано23.08.07 14:04



Случаят е преди две гдини по време на престоя ми в Австрия, Унгария и Словения...за 6 дни имах сметка 140лв при 1 проведен 3,5 минутен разговор в 23:30 местно време до една спирка във Виена...звънях на сестра ми...останалата форма на комуникация беше чрез смс...и понеже телефонът ми не е глупав, кокото се опитват да ме изкарат Мтел, пази съобщенията, а те бяха 15-ина...хм...такаааа,да сметнем:15 смс-а , един разговор от 3 минути и половина + другата ми обичайна сметка,която навъртам в БГ от около 45-50лв = 143лв? хайде бе!!! Същата ситуация ме споходи миналата година 2 пъти в Испания и един в Естония..за 10ина дена роуминг + останалата ми сметка в бг се получават космически суми...такива, каквито не съм свикнал да плащам



Тема Re: В чужбина с роуминг и Мтелнови [re: Nasso]  
АвторDA-a-a-a! (Нерегистриран)
Публикувано25.08.07 16:09



Имахме подобен случай от Италия т.г. Тоя ден и час разговорът беше един, а са написали четири по 4 минути всеки към един и същи номер в България. В къщи сме решили да се заяждаме - ще поискаме от човека, на когото звъняхме да си извади разпечатка от входящите разговори и да сравним дали има зафиксирани 4 обаждания от Италия. Обаче, питам се, дали въобще ще му дадат такава справка. Технически със сигурност е възможно, но има ли такава практика? Как мислите, това добър начин ли е да притиснем изнудвачите? Други идеи?



Тема ВИЖТЕ Всеки нормален човек,нови [re: мapaдapk]  
АвторAtanaska (Нерегистриран)
Публикувано25.08.07 17:59



когато отиде в някоя държава, било то за малко или много си взима местна предплатена карта! или ако обикаля повече страни българска предплатена. Местната предплатена я позлва за СМСи. А ако иска да говори позлва говорене до стационарен телефон а не до GSM, като за целта в чужбина ползва предплатени карти които до бг домашен номер набират за 1-2 цента на минута. Роуминга е скъпо удоволствие!



Тема Re: ВИЖТЕ Всеки нормален човек,нови [re: Atanaska]  
АвторNasso (Нерегистриран)
Публикувано27.08.07 13:11



да,роуминга е скъп, но ако изпращаш само смс-и нищо толкова страшно няма, освен това запазваш номера си, който хората познават...ако се обаждате от чужбина, наистина е много по-безболезнено да си вземете карта...обаче ако си за 3-4 дни в държава, защо да купуваш карта от 5 евро примерно, като няма да ги изговориш



Тема Re: В чужбина с роуминг и Мтелнови [re: мapaдapk]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано28.08.07 13:26



Супер евтино е:

Описание на услугата Количество Такса (лв.)
Входящи разговори, Mtel Traveller 3:00 6.23
Изходящи разговори, Mtel Traveller 5:00 8.30

Входящи SMS, Mtel Traveller 1 0.00
Изходящи SMS, Mtel Traveller 2 1.66

Това без ДДС.



Тема Re: В чужбина с роуминг и Мтелнови [re: мapaдapk]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано22.10.07 20:59



Двама мои приятели също ми разказаха нещо подобно...

Аз лично съм на Глобул и съм нямала проблеми с роуминга и сметките.



Тема Re: В чужбина с роуминг и Мтелнови [re: мapaдapk]  
Автор Draco (Огън и жупел)
Публикувано23.10.07 11:43



Не че е нещо, ама входящ и изходящ разговор едновременно е обаждане, доставено до гласовата поща.

Nihil tam munitum quod non expugnari pecuna possit


Тема Re: В чужбина с роуминг и Мтелнови [re: DA-a-a-a!]  
Автор Zelenikata ()
Публикувано24.10.07 14:33



И двете разпечатки ще покажат въпросните разговори. Изпипано е. И няма как да докажете, че реално не сте ги провели. Имала съм този проблем.



Тема Re: В чужбина с роуминг и Мтелнови [re: Zelenikata]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано24.10.07 16:21



И с БТК е така. С тази разлика, че аз аз можех да го докажа - като накарам човека, на когото уж бях звъняла, да поиска разпечатка за входящите си разговори от чужбина, т.е. от България.

Но реших да не се занимавам.



Тема Re: ВИЖТЕ Всеки нормален човек,нови [re: Nasso]  
Автормapa (Нерегистриран)
Публикувано19.04.08 20:04



"Като се обърне каруцата,пътища триста"-гласи народна пословица.Не ме съветвайте вече как да ходя в чужбина и с какъв телефон!Парен каша духа!Знаех ли аз,че Мтел са такива пладнешки разбойници!Платих им измислените суми,но вече не искам да ги знам.Мразя ги!



Тема Re: В чужбина с роуминг и Мтелнови [re: xм]  
Автормapa (Нерегистриран)
Публикувано19.04.08 20:07



Таксите и аз ги знаех и всичко ми беше ясно.Проблемът е,че в чужбина ВЪОБЩЕ не съм говорила нито там,нито с БГ,а ми надуха някакви измислени разговори!



Тема Re: В чужбина с роуминг и Мтелнови [re: vikos]  
Автормapa (Нерегистриран)
Публикувано19.04.08 20:10



Браво,Викос!Само така!И аз ги мразя окончателно и безвъзвратно!Ти имаше ли договор?Как го прекъсна?Избяга ли им?



Тема Re:нови [re: Prof.McGonagull]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано20.04.08 13:41



И аз :)
В началото ми се сториха доста големи ... но в крайна сметка като си засякох разговорите по минути на следващия месец, разпечатката се оказа доста адекватна :)
Затова ... само СМСи, когато се наложи и никакви разговори в роуминг.
И сметката автоматично падна с около 300 лева



Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re: В чужбина с роуминг и Мтелнови [re: мapaдapk]  
Автор desombra (непознат )
Публикувано18.05.08 15:19



Доста истории съм слушал за роуминг и надуване на сметки, но за толкова години нито веднъж не съм забелязал нещо нередно. Винаги преди да изляза от България се информирам, кой оператор да ползвам и кой ще е най-изгоден и всичко е било о.к.



Тема Re: В чужбина с роуминг и Мтелнови [re: мapaдapk]  
Автор poшльo (несресан)
Публикувано14.03.09 11:33



Един входящ и един изходящ разговор по едно и също време, най вероятно означава, че имаш пренасочен разговор...например са ти позвънили, ти не си отговорил и след няколко позвънявания разговорът е бил пренасочен (може и към гласовата поща). При добро желание всичко може да се провери и обясни, не е редно да се хвърляш веднага с думите "измамиха ме". Друг е въпросът защо не са ти обяснили това когато си попитал в Мтел.

***
Човекът е човек,когато е на път!


Тема Re: В чужбина с роуминг и Мтелнови [re: poшльo]  
Автор Блaryн Kaлчeв (Explorer)
Публикувано24.03.09 15:51



Паразитно генериране на входящ и изходящ разговор създава гласовата поща. Това е безполезна опция, дърпаща пари от всички, които Ви търсят, даже и като няма проведен разговор. Само че в чужбина и вие се включвате в таксуването с минута входящ роуминг. А пък ако си прехвърляте разговорите на домашен телефон или друг ГСМ - ето и минута изходящ роуминг. На печелившите - честито. Просто се обадете на *88, за да Ви разкарат проклетата гласова поща. Няколко пъти ми се е случвало при смяна на софтуера в МТел да ми включат гласова поща, без да ме питат (безплатно било включването, затова не питали).

Друг начин за трупане на сметки са разни включени мрежови услуги - примерно резултатите от мачовете от Vodafon live, времето, GPS-карти. това генерира дебел дата-роуминг - затова преди излизане в чужбина ги изключете.

Внимавайте с избора на тарифен план. ЕК принуди операторите да свалят тарифите за роуминг в ЕС. Но евротарифата, изгодна за ЕС, в Сърбия, Хърватия и Турция е по 7 лв на минута! МТел Traveller е добър тарифен план, особено за Гърция, Словения, Австрия, а в балканските държави не е скъп. Но пък трябва да сте в мреата на преференциален оператор (от партньорската мрежа на на vodafone). Ако телефонът Ви поддържа списък предпочитани оператори - въведете си ги, ако ли не - дайте го в ръчен избор на мрежа и на всяка граница си щракате мрежата.

Друга уловка е, че смяната на тарифните планове не се реализира веднага. Понякога поради организационни нередности може и да не се реализира. През лятото на 2007 подадохме писмени молби за MTel Traveller поне 5 дни преди пътуване в чужбина. Цяла седмица си говорихме в Словения с ясното съзнание за тарифа 0.99 лв изходяща и 0.55 лв входяща. На края на месеца ни сурвакаха с яки сметки. Оказа се, че нашият key account manager потурчил молбата. И нито извинение, нито преизчисляване на сметките!

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.