Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:55 07.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема METRO 2нови  
АвторPipps (Нерегистриран)
Публикувано02.08.07 20:31



тЕЗИ ГЛУПАци не знаят как да печелят клиенти.Понеже нямах клиентска карта !?, не ми разрешиха да си напазарувам. Можело да вляза да разгледам, но не можело да пазарувам. За да ми издадат клиентска карта трябвало да имам фирма. Понеже влязох и разгледах, макар и с неудоволствие, сега питам, кога, къде и колко ще ми начислят като такса за посещение на изложбената зала Метро. А носех достатъчно пари за харчене, но тези тъпаци не ми ги искаха без шибаната си клиентска карта.Можете да си я заврете отзад, ще пазарувам в нормалните хипермаркети, а вие духайте супата ,кретени от Метро!



Тема Re: METRO 2нови [re: Pipps]  
АвторЯдocaн (Нерегистриран)
Публикувано03.08.07 23:01



И аз съм имал подобно, ако не и същото преживяване в Метро 1, и също като теб недоумявам - клиент им идва на крака и предлага да остави пари в магазина им, а те - не!!! За какво са тогава тези магазини, какво аргументира продажбата на стоки "само на фирми"? Отказът да обслужиш клиент по такъв начин не е ли всъщност нарушение на предмета на дейност на въпросния хипермаркет, който си е пар екселанс търговски обект? И не е ли редно да последва някаква санкция за немотивиран отказ да обслужиш клиента?



Тема Re: METRO 2нови [re: Ядocaн]  
АвторPipps (Нерегистриран)
Публикувано04.08.07 00:05



На това му се вика дискриминация!!! Ако бяхме в нормална държава, можехме и да ги осъдиме,но уви ,тук и сега нямаме никакъв шанс. Обаче, дори и да имам фирма, се заричам да зачеркна магазините от веригата Метро като място за пазаруване. И без това продават само боклуци на многократно по-високи цени от другите магазини.
Не се ядосвай,приятел. Ще дойде ден Метро да затворят врати, поради липса на клиенти с КАРТИ. А ние с теб ще им гледаме сеира.
Приятна събота и неделя!



Тема Re: METRO 2нови [re: Pipps]  
АвторTania (Нерегистриран)
Публикувано08.08.07 19:49



Аз също завинаги се отказвам от тъпата верига Метро. Преди известно време решихме от там да купим на детето велосипед, и това беше за последно. Проблема е, че дори и да имаш фирмена карта ако в рамките на 6 мес. нямаш покупка, тя става невалидна и трябва отново да се издаде на базата на едва ли не цялата счетоводна документация на фирмата.
Но, съответно от магазина никой не си прави труда да уведомява за този малък, но доста значителен факт.
Та избрахме така желаното колело и щастливи се наредихме на касата да си платим. И когато дойде нашият ред.....ядец картата е невалидна и с нея можем да си избършем само..... и не можем да заплатим покупката. Оттегляме се настрани и отивам да питам как може да се реши проблема. Оказва се, че трябва да им занеса един куп документи с които да удостоверя фирмата.На базата на старата карта също не могло да се издаде нова. На гишето имаше и други неприятно изненадани клиенти и скандалите бяха големи. Беше ми обяснено, да помоля някой от клиентите на магазина с валидна карта , да таксуват и моята покупка. Страшно ядосан реших, че този магазин не заслужава парите ми и , че така желаното колело ще бъде купено от нормален магазин. Но мрънкането, че точно това е най-прекрасното колело ми дойде в повече и за да се свършва по-бързо с тази идиодщина се принудих да помоля хората за услуга. За късмет други клиенти ,които също си бяха избрали колело ни предложиха да минем с тяхната карта на касата, за което съм им много благодарен.Но в същото време се почуствах страшно унизен от цялата ситуация. И след тази сага се зарекох -никога повече жалките магазини на Метро.





Тема Re: METRO 2нови [re: Tania]  
АвторPips (Нерегистриран)
Публикувано09.08.07 01:17



Важното е ,че детето е щастливо!!!
То едва ли е разбрало за твоите перипетии и унижение! Преглътни горчивината и тегли една...на Метро. Хем те го заслужават, хем на теб ще ти олекне.



Тема Re: METRO 2нови [re: Pips]  
Автор dragozow (майор)
Публикувано09.08.07 07:56



Мен също не ме пуснаха с кростренажор за ...400 лева.Въпреки че в нашата фирма има няколко поименни карти(аз нямам),ми поискаха нотариално заверено пълномощно защото не съм взел някоя въпреки че и казах всички данни за фирмата.След 15-ата минута им оставих кростренажора и си излязох.В цял свят търговеца дава мило и драго да ти продаде нещо,в Метро е обратното.Питайте ме дали ще ида пак там?



Тема Re: METRO 2нови [re: dragozow]  
АвторBibi (Нерегистриран)
Публикувано09.08.07 16:43



На всички вас ще кажа, че не сте прави да плюете срещу една система на търговия която не е измислена в България. Метро Кеш енд кери е американска верига създадена за нуждите на едровите клиенти. За това на касата при покупка автоматично получавате данъчна фактура. за ваша информация, ще ви кажа, че в Метро Германия, клиентските карти са със снимка на притежателя, така че да не може да се ползва от друг. На входа се проверява, един картодържател може да бъде придружен от само още 2 -ма.

Тук не става въпрос за това дали искате да си "оставите парите" или не при тях а за съвсем други търговски отношения. Бих казала обратнот, в България не спазва правилото да не се допускат повече от 3- с една карта. У нас се толерират клиенти които правят малък оборот а повечето артикули се продават по единични бройки а не на едро.



Тема Re: METRO 2нови [re: Tania]  
Автор MaтaKocмaтa (фалшивоматоебец)
Публикувано09.08.07 22:16



Бе кви глупости ръсиш - карта издават срещу решението на съда + булстат за 10 минути - ходиш да пазаруваш и се връщаш да я вземеш...

нерегистрираната МатаКосмата е амбреаж


Тема Re: METRO 2нови [re: MaтaKocмaтa]  
Автор Шaшaв (по цялата глава)
Публикувано09.08.07 23:38



Сори, че се намесвам, ама глупостите ги говориш ти.

1. Освен Решение от съда и Булстат ти трябва и данъчна регистрация;
2. Никой, който носи в джоба си легитимно издадена МЕТРО-карта без указан срок на валидност не носи със себе си готови копия на описаните в т. 1 документи;
3. Цитат от Таня Беше ми обяснено, да помоля някой от клиентите на магазина с валидна карта , да таксуват и моята покупка. . Това, освен, че е смешно и жалко, е и недопустимо в един нормален магазин.

Ненавиждам неграмотници. Всъщност - съжалявам ги...


Тема Re: METRO 2нови [re: Шaшaв]  
Автор MaтaKocмaтa (фалшивоматоебец)
Публикувано10.08.07 10:55



1. Ако си регистриран по ДДС предполагам?
2. Това съм съгласен - но малко се съмнявам, че наистина 'изтичат' картите - от Метро ми пращат по пощата, че ще спрат да ми изпращат брошурки, ако не пазарувам с картата, но нито дума за срок на валидност.
3. Едно време издаваха дневни временни карти. Сега действат така.
Да - определено ако те изгонят няма да е толкова смешно за купувача, но не знам дали ще направи метро по-нормален магазин?

нерегистрираната МатаКосмата е амбреаж



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.