Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:54 25.05.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Краткосрочен заем - с кой??нови  
АвторConfused (Нерегистриран)
Публикувано01.05.07 15:01



Здравейте!

Семейството ми обмисля да вземе краткосроечен заем, и понеже не сме го правили досега, се чудя дали някой може да ми помогне с информация.

Доколкото знам, такива заеми отпускат JetCash, EasyCredit и Credibul - може да има и други, не съм съвсем наясно.

Ако някой има впечатления от първа ръка, примерно да е теглил подобен кредит/заем, ще съм много благодарна за препоръки и информация.

(не бях съвсем сигурна къде да пусна постинга, затова го окачих тук )





Тема Re: Краткосрочен заем - с кой??нови [re: Confused]  
Автор Blake (ентусиаст)
Публикувано02.05.07 10:48



ти пък от целия чувал п*тки баш к*ровете си хванал...
Какво ще кажеш за нормален потребителски кредит от банка, вместо обирджийство от "институциите", които си наредил в постинга си???



Тема Re: Краткосрочен заем - с кой??нови [re: Confused]  
Авторинфopмиpaн (Нерегистриран)
Публикувано02.05.07 15:42



здрасти,

имам сравнително добър опит с кредитирането, включително от тези институции които ти споменяваш.

в крайна сметка, всичко опира до това каква нужда имаш. Пример, ако ти трябват 1500 лева и мислиш че можеш да ги върнеш за една година, препоръчвам ти да кандидатсваш в банка за 1500 лева за срок от две години. Причините за това са две: (1) ДжетКеш, Изи и Кредибул са много скъпи за такива суми, по евтино ще ти излезе да вземеш от банка и да им ги върнеш след първата година ако можеш да си го позволиш; и (2) ако не можеш, имаш още една година време. В най лошия случай ще плащаш наказателна лихва за предсрочно погасяване, но тя в никакъв случай не може да се сравнява с лихвите на тези три фирми.

кандидатсването в банка, обаче, носи рискове. Първо, не се знае дали ще те одобрят: скоро по вестниците пишеше че банките одобряват едва 50% на кандидатсващите. Второ, с сигурност ще ти отнеме време, 10-20 работни дни минимум зависи от банката. Ако ти трябва веднага малка сума пари, да речем да 500-600 лева, тогава може би решението са тези фирми. Не знам къде живееш, но имай предвид че Изи и Кредибул все още имат малко офиси, а ДжетКеш доколкото знам имат пълно покритие на страната.

Ако парите ти трябват до 1-2 дена, но става дума за 2000-3000 лева, според мен банките няма да ти решават проблема, но нито Изи или Кредибул. Провери офисите на Ти Би Ай Кредит (имат 13 в страната) или на ДжетКредитПлюс (имат 11 или 12, не съм сигурен).

надявам се това да ти помогне.



Тема Re: Краткосрочен заем - с кой??нови [re: инфopмиpaн]  
Автор Soul Mate (умно и красиво)
Публикувано02.05.07 22:28



"наказателна лихва за предсрочно погасяване"

А, някой май е проспал влизането в ЕС и нЕкои промени откъм наказателни лихви...



Тема Re: Краткосрочен заем - с кой??нови [re: инфopмиpaн]  
Автор Blake (ентусиаст)
Публикувано03.05.07 10:07



10-20 работни дни за потребителски кредит и то от порядъка на 1500 лева??? Човече, в кое време живееш и кои банки ползваш??? За толкова време приблизително се уредих с ипотечен И потребителски (заедно) за немалка сума, а предишен потребителски ми го разрешиха за 2 дни...



Тема Re: Краткосрочен заем - с кой??нови [re: Blake]  
Авторбaнkep (Нерегистриран)
Публикувано11.05.07 13:16



Блейк, моите уважения, но в банковия сектор отказваме 50-60% от кандидатите за кредит и даже мислим да вдигнем отказите защото риска се увеличи последните 18 месеца. Аз не бих си взел от изброените но все пак аз мога да си взема кредит откъдето си искам, а тези дето са отказани от банките - не.



Тема Re: Краткосрочен заем - с кой??нови [re: бaнkep]  
Автор Blake (ентусиаст)
Публикувано11.05.07 17:57



Много хубаво, но ако хората дето искат кредит, са получили отказ от банка, очевидно трудно могат да си позволят такъв, тъй като не им стигат доходи... В този случай ми се струва по-уместно да минат без кредит (да съберат от познати колкото могат), вместо да дават луди пари на некви измислени фирми, или пък не дай боже да се възползват от някоя мутренска фирмичка и да си загубят апартамента за 5 хиляди лева (примерно)...



Тема Re: Краткосрочен заем - с кой?? [re: бaнkep]  
Авторнeyвepeнa (Нерегистриран)
Публикувано03.08.07 19:41



А кой би отпуснал заем за стока на изплащане,при условие,че живея под наем и ме осигуряват на 195лв?



Тема Re: Краткосрочен заем - с кой??нови [re: нeyвepeнa]  
Автор Blake (ентусиаст)
Публикувано06.08.07 14:02



Ами като начало можеш да говориш с работодателя ти да почне да те осигурява на повече. Щото вече от подобни тарикатлъци взе да сърби, че даже и да боли...




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.