Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:10 29.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: METRO 2нови [re: MaтaKocмaтa]  
Автордa kaжa (Нерегистриран)
Публикувано10.08.07 19:29



Абе стига сте викали, защото фирмената политика наистина е такава. Във Виена например, не само има задължително изискване за карта, но и на дребно ще пазаруваш "ама друг път"!



Тема Re: METRO 2нови [re: MaтaKocмaтa]  
Автор Шaшaв (по цялата глава)
Публикувано10.08.07 20:02



1. Не само ако си регистриран по ДДС. Дори и за нестопанските сдружения, ретистрирани по ЗЮЛНЦ в МЕТРО искат копие от данъчната декларация, за да ти издадат карта.
2. Отчно за това става дума - няма указан срок на валидност, но въпреки това след известен период на неизползване те отрязват. Виж пак тук:


3. И сега ги издават. Даваш лична карта и евентуално те питат за името на фирмата и си готов за не повече от една минута (стига да не ти е спрян акаунта в системата им ).

Ненавиждам неграмотници. Всъщност - съжалявам ги...

Тема Re: METRO 2нови [re: дa kaжa]  
Автор MaтaKocмaтa (фалшивоматоебец)
Публикувано10.08.07 22:40



Аз не викам, напротив.
Псувал съм ги, примерно че съм купувал развалени неща от там, ама специално за картите и политиката - който не му отърва да си пазарува от квартала в края на краищата.

нерегистрираната МатаКосмата е амбреаж


Тема Re: METRO 2нови [re: Шaшaв]  
Автор STANOEVUS (непознат )
Публикувано11.08.07 06:43



тук метро продават на дребно като всеки друг магазин,никъде по света не е така....никъде не можеш да си купиш единична стока навсякъде е на едро.
след като при нас продават на дребно не би трябвало да искат клиентски карти??????



Тема Re: METRO 2нови [re: STANOEVUS]  
АвторTania (Нерегистриран)
Публикувано12.08.07 08:17



Ок, нямам нищо против политиката им на работа, но всичко това както и валидността на картата трябва да бъде упоменато предварително при издаването и. Както и дребният на вид факт, че ако няколко месеца не се е осъществила покупка , картата изгаря. Защото веригата им не се използва само за всекидневните покупки, а за да си улесним уж всекиднението и губенето на време.



Тема Re: METRO 2нови [re: Tania]  
АвторTania (Нерегистриран)
Публикувано12.08.07 08:58



И още едно уточнение специално за "МатакКосмата". След като не си пазарувал няколко месеца първо спират изпращането на брошурите, след това има няколко обаждания по телефона-защо през изминалия месец нямаш покупка, не си доволен от обслужването или нещо друго. Любезно напомнят по-често да пазаруваме и т.н. Направо очарователно. Но, защо се пропуска така важната подробност за валидността на картата, незнам.
Абе , както се казва : хубава работа ама българска.
Хубавото е, че не са вече само те.



Тема Re: METRO 2нови [re: Tania]  
АвторPeни (Нерегистриран)
Публикувано18.08.07 09:52



Ще напиша и моето обяснение по въпроса, тъй като на мен не ми се вижда ненормално да се изискват карти при пазаруване. Както сте забелязали всички, в Метро се издават ФАКТУРИ, а не касови бележки. После тези фактури се осчетоводяват в дневниците по ДДС, а там не може да има клиент без Булстат, ДДС номер и ЕГН. Не е като в магазините , където продажбите на дребно се отчитат с фискални бонове и после в дневниците - с дневни отчети. Нали се сещате какво ще стане, ако на всеки клиент започнат на касата да му вкарват имената, адреса и ЕГН? Според мен варианта с карти е доста по -удачен, при условие, че на всички се издават фактури.
Ако някой няма карта, да си извади временна или да вземе от познати. Всички знаем, че така се пазарува в Метро и няма защо да се правим на учудени на касата.



Тема Re: METRO 2нови [re: Peни]  
АвторPipps (Нерегистриран)
Публикувано19.08.07 00:13



В Метро пазаруват и фирмаджии, които не са регистрирани по ДДС. Така че за фактурите и осчетоводяването им в дневниците за ДДС го пробутвай на някой дръвник, който не е запознат с нормативните уредби, СКЪПА !И едно въпросче - ти винаги ли си осчетоводяваш всичко?Всичко ли, което си купила, отива за фирмата или имаш и лични покупки?
Освен това на касата винаги питат дали искаш фактура или касов бон.Недей да спориш, защото това е проверено и установено на място.А може би си от системата на Метро, а ?





Тема Re: METRO 2нови [re: Pipps]  
АвторPeни (Нерегистриран)
Публикувано20.08.07 19:29



Явно говорим на различни езици. Говорех за дневниците по ДДС на Метро, а не на купувачите. И ако си направите труд да се запознаете с това що е то дневници по ДДС, няма така да реагирате. А относно фактурите от Метро, почти не ги осчетоводявам, тъй като хората си пазаруват за лични нужди. Само исках да обясня, че в Метро не издават касови бележки и всички документи - в случая фактури, директно се осчетоводяват в дневника за продажбите и не може ако няма карта на касата да ти вкарват данните.
Не съм от системата на Метро, нито пък ме интеренсува какво става в тази верига, тъй като не съм й фенка по много причини. Само обясних предположенията си да се работи с карти, т.е. с предварително постъпили данни в системата на веригата. Както и да е, не ми се влиза в спорове за глупости.



Тема Re: METRO 2нови [re: Pipps]  
Автор----------- (Нерегистриран)
Публикувано20.08.07 21:14



Баси смешниците са тези от метро.В Америка не знам как си работили,в Европа не знам какво си!Влизаш като бял човек в магазина-насреща в големи палети нахвърляни застояли стоки от сватбата на Ботев и то на не чак толкова ниски цени.Европейска работа!Къде другаде ще можеш да се обзаведеш със дясен чехъл 38 номер в син цвят и ляв 41 номер в розов?
Може да ти се иска да разгледаш навсякъде ама няма-а-а-между стелажите хората са си наслагали палетите със стока и няма минаване.Европейско,няма що!Освен това постоянно трябва да се оглеждаш дали някой мотокар няма да ти връхлети отгоре или да ти изсипе някой палет на главата.В Европа тези товаро-разтоварни дейности сигурно се извършват извън работното време с клиенти,но ТУКА Е ТАКА.
За обслужването няма да бъда придерчив,защото като знам,че много голямата фирма метро,раздава едни много голями заплати от по 150-200евро,та за тези пари-каквото и да е обслужването,просто е върхът.
Смешници!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.