Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:02 02.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема ПИБ - Какво и става?нови  
АвторCилиaнa Гънчeвa (Нерегистриран)
Публикувано13.07.07 09:37



лощо лощо и черни времена за парите ни.
1.во сменени са от няколко месеца софтуерите на банкоматите им. В удобството да говорият и на английски изчезна възможността им да плащат сметки, а въведения ПИН винаги иска потвърждение и банкомата плюе винаги бележка след транзакцията.
Абеше една от първите която влезе в системата б-/е- п-/бей.

2. Кредитната политика е скапана. Изобщо не обръщат внимание на факта че ако излезеш в болнични доходите ти идват чак след 2 месеца и няма как да плащаш нито лихви нито главници.
3. Онлайн банкиранието - както пише на страницата им ако нямаш електронен подпис - вашата сметка е подложена на голям риск - въпреки че защитата с цифров сертификат остава.
Това е най лощото: или се отказваш от банкирането което до сега беше удобно лесно и сигурно или си изкарваш ел. подпис който освен че струва пари за издаване и подръжда е сложен или в СИМ карта или в УСБ пишка която се продава от банката. Проблема е че СИМ картата иска четец с нея който трябва винаги да се носи, а УСБ пишката пък иска драйвери за да се инсталира!

Вие какво ще кажете? ще продължавате ли да и позлвате "услугите" или ще се откажете?



Тема Re: ПИБ - Какво и става?нови [re: Cилиaнa Гънчeвa]  
Автор XaMaB2 (Нерегистриран)
Публикувано13.07.07 11:40



По точка 2.
Не вярвам да има банка която да се впечатли че си бил болнични 2-3-4 седмици и да ти забави плащането.



Тема Re: ПИБ - Какво и става?нови [re: XaMaB2]  
Авторняkoя (Нерегистриран)
Публикувано13.07.07 13:48



твърдението сама на вярата ли се крепи или се позовава наистина на факти? Според мен прекъсване на погасяването до няколко месеца е възможно при др. банки след подаване на заявление за това



Тема Re: ПИБ - Какво и става?нови [re: няkoя]  
Автор XaMaB2 (Нерегистриран)
Публикувано23.07.07 14:27



На разговори с 2-3 банки. Може и аз на такива да съм улучил



Тема Re: ПИБ - Какво и става?нови [re: Cилиaнa Гънчeвa]  
Авторзacтpaшeн (Нерегистриран)
Публикувано28.07.07 09:21



Моя колежка има кредитна и дебитна карта от ПИБ. И от двете има източени средства. С триста зора, ПИБ пое някаква отговорност за дебитната, където сумата беше нищожна в сравнение с кредитната, от която са изтеглени пари от банкомат в Китай. Банката даде следното обяснение за бездействието си Вие може да не сте били в Китай, но картата Ви да е била." За дебитната не използваха това оправдание.
Следствие на този случай 90% от колегите ми са с карти от Алианц, а останалите в ПИБ всеки месец си изтеглят заплатите максимално бързо. Дори фирмата ни вече не й е клиент - толкова усложни плащанията, че счетоводителите ни я отрязаха.
В банковите среди се носят слухове, повтарям слухове, че злоупотребите се дължат на служители на ПИБ с достъп до необходимата информация.



Тема Re: ПИБ - Какво и става?нови [re: зacтpaшeн]  
Автор Draco (Огън и жупел)
Публикувано28.07.07 19:07



Нали се сещаш каква глупост написа току що? Онова за банкомата в Китай. Щото аз винаги като плащам нещо с кредитна карта в Африка и на следващия ден от ПИБ ми се обаждат да ме питат дали аз съм направил тая транзакция. За домашно ти оставям да помислиш защо го правят.

Nihil tam munitum quod non expugnari pecuna possit


Тема Re: ПИБ - Какво и става?нови [re: Cилиaнa Гънчeвa]  
АвторCredit card user (Нерегистриран)
Публикувано31.07.07 18:01



Явно във висшите нива в ПИБ са се промъкнали някакви идиоти, щото доста глупости правят напоследък.

В момента им върви една голяма рекламна кампания за кредитните карти с чип, колко били сигурни, как ги подменят безплатно, и т.н.
Преди няколко моята кредитна карта също бе сменена с нова такава, като новата е с чип. След първото и ползване в Интернет, установих че вече не получавам СМС при авторизация.
Като ги попитах в клона на банката, отговорът беше: "Ами картите с чип не поддържат изпращане на СМС" Вероятно щели тепърва да го разработват, и никой не може да каже дали и кога ще стане.
- ОК, тогава какво и е сигурното на тази карта
- Е, как какво, чипа!
- А за разплащания в Интернет и за ПОС терминали дето не четат чипове каква е разликата?
- Е, в Интернет трябва да пазарите само от сигурни сайтове.
- Бихте ли ми дефинирали какво значи "сигурен сайт" и да ми дадете списък на такива?
... и служителите вдигат рамене. Разбирам ги хората, не е тяхна вината.

Но онзи "управленец", който е измислил цялата схема... иска ми се да му връча картата си лично за да му обясня защо повече няма да съм клиент на тази банка.



Тема Re: ПИБ - Какво и става? [re: Credit card user]  
Авторзaпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано31.07.07 22:36



1 евро = 2 лв превалутирано през кредитна карта на ПИБ



Тема Става нещо страшно!нови [re: Cилиaнa Гънчeвa]  
АвторУплaшeнa зa пapитe cи (Нерегистриран)
Публикувано01.08.07 12:34



вчера чала, 20 минути в офиса им в Мола срещу Хемус - там дето беше пазар Лозенец. Седам накрая на освободилата се банкерка, и питам:
Сега няколко проблмеа, но най-важния е защо ми спряхте, интернет банкирането, и най-вече защо не мога да си превеждам пари от МОЯ БАНКОВА СМЕТА на МОЯ БАНКОВА СМЕТКА! И банкерката ами защото не е сигурно, и за това си изкарайте електронен подпис. Аз я питам защо да не е сигурно и тя казва ами не знам, седнете пре другите колежки, аз не знам. Чакам още 10 минтуи сядам при друга и пак същя въпрос! Той е важен за мен защото до сега получавам заплатата си в разплащателна сметка - условие на банката за да ми отпусне кредита, и от която сметка автоматично всеки месец ми се теглят главницата и лихвата по кредита, а остатъка си превеждах онлан на дебитната сметка и го харчех през ПОС в магазини или естесено теглих през банкомат.
Сеха вече трябва да си декларилам сметките на получателя на кредита ако искам да не ползвам Ел.Подпис, но прехвърлянето така било много много несигурно:
справка ма

четем
Уважаеми клиенти,

С оглед гарантиране на сигурността на вашите средства, управлявани през Виртуалния банков клон, ви препоръчваме ползването на универсален електронен подпис....
...
Напомняме ви, че ако не желаете да ползвате универсален електронен подпис, няма да можете да създавате нови кореспонденти за преводи в системата, освен такива към бюджетни организации. В този случай можете да заявите новите получатели на преводи писмено в клон на банката. Обръщаме ви внимание, че това е крайно нежелателно и сигурността на вашите средства, управлявани през Виртуалния банков клон, [u]е много занижена[/u].
И следва реклама за ел. подпис.
Е питам тогава аз, как до сега толкова години беше МНОГО ГАРАНТИРАНА И ЗАВИШЕНА???
Нямаше отговор!
Освен това получавам и хонорари киато кореспонденка на едно списание от Германия, иоето ми ги изплаща в Евро и имам и Еврова сметка. От нея естествен през виртулания банков клон правех покупко-продажба на валута, като също прехвърлях еврото в лева в левовите ми семтки, защото тук се пазарува с левове.
Питах и сега какво трябва да направя? Всеки път да чакам по 20 мин. в офис за да ми банкират желанията, или да изпозлвам занижената система за превод от 2 мои банкови сметки Разплащателна и Еврова към други две: дебитна - свързана с деб. ми карта и кредитна свързана с кредитната ми карта.
Банкерката към която бях препратена от първата вдигна телефона и звъня някъде! След това, ми даде листове в които да попълня моите си банкови сметки в които искам да прехвърлям парите си!
Аз пак попитах сега сигурноста завишена ли е като ги попълня а тя каза: ами не!
Спрях да попълвам формулярите и я накарах тя да свърши трансфврите -> да пусне за днес 01,08, остатъка от разплащателната сметка в дебитната, след като е минала тяхната погасяваща система, и да пусне, дошлия превод от Германия от Евро е кредитната ми сметка 10% от изпозлвания лимит, и остатъка до дебитната ми. Написах и точно какви суми се очакват да бъдат прехвърлени - знам точно каква е главницата и лихвата, състоянито на сметките и т.н. и след 10 минутно цъкане на клавиатурата ми казва: Ама елате утре като ви се изтеглят средствата по кредита и ви дойдат средствата от хонорара сега не мога да се оправя!
Ново 5? е аз как мога да се оправя? като си пускам такива прводи преди изпозлвайки опцията да стават някъде за в бъдеще!
Любезно и казах ако и тя не може да се оправи като първата да викне някоя друга по висша, щото май сигурността на място е занижена а не на компютъра им.
Дойде някакъв си полу гей - извинявам се ако го обиждам но така изглеждаше,...
Ама било сложно можело да се обърка и ако имало разлика с 1 ст. можело да пропадне всичко. ОК казвам им намалете прехвърлените средства с 10% така няма да има прехвърляне на несъстоятелност от повече от 1 стотинка и те цъкака цъкаха,,, и така си загубих цял час. Накрая все пак ми казаха да ида в същоя клон днес, и да не чакам на ощашки а директно да потърся Някаква си Любка която ще ми извърши операциите.

Сега заваля сутринта и изобщо не мисля да се разкарвам до този офис. Мисля да си платя кредита предсрочно и да не се занимавам с тази банка повече! Да им върна визите мизите, и всекакви боклуци и да ползвам друга. Коя ли ще е тя не знам.
Клиетнка съм на ПИН от самото начало 1997 10 г. когато първа пусна разплащане с нейните карти през епей! А сега не мога да си платя и топа през банкомат щото пък ги направиха с орязани менюта!
С 2 думи: 10 години и толкова!
Бягайте от нея! Никой работодател не може да ви задължи да си правите картова сметка там по закон, ако иска да ви плаща в т.н. карта - което не значи нищо ами посочена банкова сметка, имате право писмено да посочите на работодателя си IBAN в която и да е банка, а не в която той ви каже!



Тема ВНИМАНИЕ! ЗАЯВЛЕНИЕТО Е ИЗМАМАнови [re: Cилиaнa Гънчeвa]  
АвторMaшa (Нерегистриран)
Публикувано01.08.07 14:09



Искам да предупредя всички които имат услъгата ОНЛАЙ БАНКИРАНЕ на тази банка, да не попълват това

Заявление за регистриране на получатели на преводи
което се намира и на адрес:


и особенно напечатан формуляр който им е даден в банката!
В ЗАЯВЛЕНИЕТО ИМА НАРОЧНО НАПРАВЕНА ГРЕШКА, КОЯТО ЗАКОНОВО ДАВА ВРАТИЧКА СЛУЖИТЕЛИТЕ -НЕДОБРОСЪВЕСТНИТЕ, ДА ПРАВЯТ С ПАРИТЕ ВИ КАКВОТО ИСКАТ!!!!

ЕТО В ТЕКСТА ЧЕ ЧЕТЕ:


заявявам/е, че считано от 04.07.2007 г. Дружеството ще извършва плащания от сметките си при Първа инвестиционна банка АД чрез системата Виртуален банков клон към следните свои контра[U]х[/U]eнти в страната и чужбина


МОЛЯ ВСИЧКИ КОИТО ТЕГЛЯТ ЗАЯВЛЕНИЕТО ОТ ПОСОЧЕНИЯ АДРЕС ДА ГО ОПРАВЯТ, С КОНТРА[U]Г[/U]ЕНТИ

Тази грешка е от голямо значение и след консултация с юрист и адвокат се стигна до извода, че банката получава права за разпореждане със сметките ви ако попълните точно тоя вариант!!!

За частни лица позлвайте най-добре собсвено заявление в следния формат:


Заявление за регистриране на получатели на преводи
Подписаният:…………….. ЕГН: ……………………………………………
заявявам, че считано от 04.07.2007 г. ще извършвам плащания от сметките си при Първа инвестиционна банка АД чрез системата Виртуален банков клон към следните свои контрагенти в страната и чужбина :

1.1. Получатели за преводи в страната:
No Име на получателя IBAN на получателя на превода BIC на банката на получателя на превода
1 ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
2 ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,


Дата:…………. Подпис




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.