Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:20 27.04.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема ОББ "Отворен депозит" - масова измама!  
Автор superuser (непознат )
Публикувано30.07.07 09:56



През месец април сключих договор за широко рекламирания "Отворен депозит" с банка ОББ. Условията в момента на включването според рекламната им брошура и обясненията на служителите им бяха както следва: лихвен процент от 0,20% за суми под 500 лв и от 3.50 до 5.00% за суми над 500 лв в зависимост от периода на олихвяване (от 1 до 12 месеца).

Преди няколко дни реших да изтегля част от първоначалната сума и понеже бях забравил точните условия, реших да проверя на сайта им. Направо се шокирах, като видях, че има една "дребна" промяна в условията - границата от 500 лв. е вдигната на 3000 лв. и на практика всички депозити под 3000 лв. се олихвяват на 0,20%. Реших, че това не може да важи за моя депозит, защото договора беше сключен при други условия. След запитване до ОББ те любезно ме уведомиха, че новите условия важат и за моя договор и аз съм прецакан. Проверих си договора и се оказа, че в него не фигурира точната сума на въпросната граница (много предвидливо от тяхна страна), което означава, че цялата измама е била замислена предварително.

Тъй като 90% от депозитите са под 3000 лв, броя на потърпевшите е голям и нека всеки, който има такъв депозит да провери сам. На практика договореният лихвен процент е свален над 20 пъти, което е чиста измама. Добре че не чаках цяла година преди да разбера как ме мамят.

По принцип не харесвам съдебната система на САЩ, но ако нещо подобно се случи там, щеше да има масов съдебен процес от някой амбициозен адвокат срещу тази гадна измама, която ще ощети хиляди хора с по 100-200 лв. Не съм очаквал такова нещо от голяма банка.



Тема Re: ОББ "Отворен депозит" - масова измама!нови [re: superuser]  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано31.07.07 12:57



Най-големите измамници в България са ОББ. Политиката на банката е "прецакай клиента" веднага след като е сключен някакъв договор. В твоя случай им е изгодно вече да важат новите лихви (за депозити), но в моя е обратното - т.к. аз имам кредит текущата тарифа не важи.



Тема Re: ОББ "Отворен депозит" - масова измама!нови [re: koko]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано01.08.07 07:02



Е, не сме измамници. Поне не и хората, които виждате по офисите. Наистина не ми беше лесно да обяснявам на клиентите, защо изведнъж условията по отворения депозит са напълно променени. Имайте предвид, че тези условия важат само за преподновени депозити. Тези, които не са пипани са си по старите условия към момента. А причината за промяната е банална-започна масово използване на тези сметки като разплащателни, което всъщност напълно обезсмисли замисъла на депозита. Друг е въпросът, че и според мен не беше редно да се променят и условията по договорите, сключени преди промените.





Тема Re: ОББ "Отворен депозит" - масова измама!нови [re: ***]  
АвторMимa (Нерегистриран)
Публикувано03.08.07 10:53



Пълни боклуци! Бягайте далеч от тази банка!Провинциалисти ,които си мислят ,че като започнат да работят в банка ,ще стана и умни,и компетентни ,и велики ,и въобще - СОФИЯНЦИ
Просто си изберете друга банка!



Тема Re: ОББ "Отворен депозит" - масова измама!нови [re: Mимa]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано03.08.07 18:02



Пълен боклук си ти. Най-вероятно наистина родена в дълбоката провинция, и сигурно осъществила мечтата си да живее в панелка в Люлин 97, но само и само да бъде наричана софиянка.
Подбора на персонала на банката не включва възможността да се взимат селяни на работа, което обяснява ти защо толкова завиждаш на работещите в ОББ.
И не се коси, за такива като тебе има "банка" ДСК.





Тема Re: ОББ "Отворен депозит" - масова измама!нови [re: superuser]  
АвторCвeдyщ (Нерегистриран)
Публикувано03.08.07 19:08



Проверих си договора и се оказа, че в него не фигурира точната сума на въпросната граница (много предвидливо от тяхна страна), което означава, че цялата измама е била замислена предварително.

Ако има някой виновен, че си подписал такъв договор, то това си само ТИ. Договорите са за това - за да се четат и тогава да се подписват, защото по смисъла на ЗЗД "Договорът има силата на закон за сключилите го". Никой не ти е виновен, че си се предоверил и не си задавал навреме точните въпроси. Не очаквай, че от банката сами ще ти покажат текстовете с неизгодните за теб условия.

ПС - "Измама" в случая няма, защото си имал възможност да се запознаеш с клаузите, преди да ги подпишеш и изборът си е бил само твой.

ПС2 - Не съм служител в ОББ и не ги защитавам никак. Старая се да съм обективен и считам, че в случая не си прав.



Тема Re: ОББ "Отворен депозит" - масова измама!нови [re: Cвeдyщ]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано04.08.07 14:55



Нищо ама нищо ново на хоризонта,как не разбрахте бе хора че ОББ е най скапаната и измамна банка!!!Освен това видите ли че нещо се рекламира усилено то със сигурност има нещо съмнително!



Тема Re: ОББ "Отворен депозит" - масова измама!нови [re: ...]  
Авторпeпи (Нерегистриран)
Публикувано04.08.07 18:13



Точно сакъв боклук е,! Не ми се разказва одисеята на безотговорността към клиентите.Отвратително некоректни измамници!



Тема Re: ОББ "Отворен депозит" - масова измама!нови [re: Mимa]  
Автор psy__ ()
Публикувано05.08.07 20:09



Има "селяни" които по компетентност и образованост са класи над теб, което на практика обезсилва цялата ти фашистка теория за "селяните".

И всъщност като се замислиш единствения селянин (без кавички) в цялата история си ти, защото другите са имали благоразумието да не правят подобни селски изказвания.



Тема Re: ОББ "Отворен депозит" - масова измама!нови [re: superuser]  
Авторmda (Нерегистриран)
Публикувано06.08.07 17:15



По принцип, банката беше ориентирана към дребния клиент. През май месец обаче решиха, това вече да не е така. Имат сериозни промени и в тарифата за такси и комисионни.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.