Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:58 09.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Топломеринови  
АвторПapнo (Нерегистриран)
Публикувано17.01.06 14:08



Какво точно мерят? Това което излъчва радиатора или си мерят изобщо стаята?
Щото все си мисля, че аз може да си врътна кранчетата на 0 и да си пусна климатика ама като стане стаята топла и топломера - хоп и си навърта цифрички. И накрая идват тия от фирмата да ми уравняват/засичат и излиза че имам да плащам. Е как да плащам на топлофикация като кранчетата са били на 0. Аз си плащам тока на енергото защото съм се топлел с климатик. Откъде накъде ще плащам на топлофикация.
Та въпроса ми беше - какво точно отчитат топломерите?



Тема Re: Топломеринови [re: Пapнo]  
АвторTec (Нерегистриран)
Публикувано19.01.06 20:32



Nikoi ne moze da dade otgovr kakvo tocno meriat toplomerite. Samo po smekite se usesta



Тема Re: Топломеринови [re: Пapнo]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано20.01.06 14:19



Стига бе, тогава лятото
знайш какви сметки щеше да плащаш



Тема Re: Топломеринови [re: .]  
АвторПapнo (Нерегистриран)
Публикувано20.01.06 22:40



Ше плащам дръжки. Нали изстудявам стаите с климатик.
Абе верно ли никой не знае какво точно МЕРЯТ тия топломери?



Тема Re: Топломеринови [re: Пapнo]  
АвторПapнo (Нерегистриран)
Публикувано20.01.06 22:42



Сетих се и още нещо. Я вземи си погледни показанието на някой топломер на 1 юли. Запиши си цифричките па после го погледни на 1 август и ми кажи не са ли се променили цифрите? А? Сигурен съм че са се променили ама това не го разбират хората защото никой не се сеща да ходи да си гледа уредчетата на всяко първо число примерно. Уравняването/засичането е веднъж годишно. И от там нататък какво става брато? А?



Тема Re: Топломеринови [re: Пapнo]  
Автор =Netmastera= (непознат)
Публикувано21.01.06 17:14



Не си прав, или поне аз не съм забелязал такова нещо. В мокрото помещение имам топломер от 3 години и радиатора никога не съм го пускал. И досега си показва 0 (нула)! Топломерите не отчитат стайната температура и ако не си пуснал радиатора въобще не трябва да се притесняваш, че ще ти отчете нещо. И въобще за всички други топломери, които ползвам, показанията през лятото не се променят изобщо.
И ти на какво основание си пуснал този пост? При теб ли отчитат лятото или просто си измисляш?



Тема Re: Топломеринови [re: Пapнo]  
Авторллт (Нерегистриран)
Публикувано25.07.07 11:36



За мое най голямо учудване снощи установих, че и трите топломера в апартамента са навъртели летни сметки! Тази година последното отчитане беше през април. Ние си следим показанията и записваме какво са отчели всеки път проверяващите.
Други години не е имало такова нещо. Може би причината са незапомнените жеги, аз съм от град където няколко дни температурата беше около и над 40 градуса, и водата в радиаторите се затопля, но това ще се плаща ли?

При запитване в Топлофикация - Плевен и фирмата за топл. счетоводство отговориха, че "няма значение, нали са ви отчели каквото е имало", когато почне новият отоплителен сезон, показанията щели да се занулят и да се почне от нулата. Само че намен не ми се вярва. Това става за първа година и не знам дали няма да ни накарат да плащаме за слънцето?

Има ли други хора със същия проблем и как е процедирано в този случай?



Тема Re: Топломеринови [re: Пapнo]  
АвторФилaнkи Шиятa (Нерегистриран)
Публикувано25.07.07 13:22



Хора разберете !

Топломерите си отчитат нещо (строго технически погледнато: те отчитат разликата между двете страни - т.е. ако в цялата стая е топло или студено тази разлика е нула, не се отчита разход). На практика обаче за разпределителните фирми е единствено важно колко енергия като цяло е влязла в абонатната станция. Тази енергия се използва за база за две изчисления:
1. Колко сумарно и поотделно да платят семействата, за да покрият консумацията, и
2. Колко сумарно и поотделно да се плати "за джоба на разпределителните фирми".

Т.е. ако 1. + 2. е по-голямо от общата консумация, сметката винаги излиза.

Който иска повече информация по въпроса - да напише в Гогъл "Павел Кърлев". Излизат доста много неща по въпроса.








Тема Re: Топломеринови [re: Филaнkи Шиятa]  
Авторллт (Нерегистриран)
Публикувано25.07.07 18:18



впрочем ходих и в сайта потребител бг, и видях, че много въпроси за без отговори



Тема Нищо нее било случайно! [re: ллт]  
Авторллт (Нерегистриран)
Публикувано27.07.07 15:12



И в Плевен са пускали парното през най-горещите дни както в София и Русе!


Пуснаха парното в столичен и в русенски блок!
Баните на блок 168 в столичния квартал "Света Троица"се превърнаха в сауни, след като по тръбите им тръгна парното. Хората в началото не се усетили, мислели, че жегата е от рекордните горещини.
Заработило е парното в баните на столични блокове, алармира вчера и председателят на Федерацията на потребителите Павел Кърлев. "Топлофикация" ни пусна парното посред лято, елате да видите и да пипнете тръбите!, примоли се Марко Марков, живеещ в блок 168 на улица "Мелник" в столичния квартал "Света Троица" вчера.
Топлата вода, която тече от чешмите, е изключително гореща. За нас това не е единичен случай, сигурно ще се обадят и още хора, обясни Кърлев, който също позвъни в редакцията. Във федерацията не повярвали на възрастна жена от друг квартал, която се оплакала, че радиаторите й греят. Навън беше 40 градуса и помислихме, че халюцинира, обясни Кърлев. Повярвали, когато научили одисеята на жителите на блок 168. Хората не забелязали отначало аномалията, защото смятали, че в помещенията е топло заради горещините навън. Когато открили, че щранглирите са топли и по тях минава топлоносител, се обадили в "Топлорайон София". Техниците дошли, оправяли нещо в абонатната станция, нищо не им казали и си отишли. Топлоподаването на апартаментите отляво, в които до този момент тръбите били топли, било спряно и тръбите изстинали. Тогава живеещите в апартаментите от дясната страна изведнъж открили, че в щранглирите в техните бани потекъл топлоносител.
в. Новинар
Пуснато парно изненада неприятно хората от русенския блок "Лисец" във вторник, когато температурата в града бе стигнала 44 градуса, съобщиха нещастните абонати на "Топлофикация". В най-горещия за Русе ден през последните 100 години изведнъж и радиаторите в стаите им започнали да греят. Хората от отопления вход избягали панически от жилищата си и спешно повикали екип на "Топлофикация". Оказало се, че парното е тръгнало заради отдавна повредения кран в абонатната станция. Съоръжението избрало най-горещия ден, за да пропусне топлата вода до радиаторите.
Според живеещите в блока те многократно са търсили помощ за поправката на крана от "Топлофикация", но така и никой не дошъл да го поправи. Сега потърпевшите се канят да съдят дружеството за компенсации.
Според шефа на "Топлофикация" - Русе Тоньо Томов някой от блока вероятно е пипал в абонатната станция и затова се е стигнало до повредата. "Още в началото на месеца при обходите установихме, че има вероятност главният вентил да пропуска, затова са затворени всички последващи вентили за отоплението, обясни Томов. В блок "Лисец" обаче живеели много монтажници самодейци. "Моята лична версия е, че някой си е сменял радиатора и е пипал - и друг път сме виждали абонатната станция отключена", каза Томов и уточни, че са реагирали мигновено след сигнала.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.