Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:43 25.05.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Банкоматитеееееееее!!!нови  
Автор Helper© (сърцат помагач)
Публикувано20.06.07 20:54



Не знам как е другаде, но в моя провинциален град банкоматите така ги пренастроиха, че издават бележки със страхотна информация: коя е датата и каква е изтеглената сума?! Сякаш са предназначени за склерозирали в напреднал стадии, които не помнят каква сума са написали преди секунди. А истинската потребна информация - каква е остатъчната сума по сметката - ЛИПСВА! Кому са нужни такива бележки? А почти съм сигурен, че за издаването им се дължи някаква такса. По-тъпа банкова система от нашенската едва ли има някъде по целия свят. То да беше само това...



Тема Re: Банкоматитеееееееее!!! [re: Helper©]  
АвторKaтя (Нерегистриран)
Публикувано21.06.07 10:37



Всяка банка си има отделна политика в това отношение и тя е свързана със сигурността. В интерес на клиента е да не се изписва остатъчната сума по сметката, за да не стане достояние на недобросъвестни лица. Сещате се какво имам предвид. В някои банки /ако не се лъжа ПИБ/ може да се договори сумата, до която да се изписва остатъкът по сметката /напр. 800 лв., а пък Вие да имате в нея още 20 000/. Нали не бихте искали това да излиза всеки, щом теглите? А иначе на банкомата си има опция ДРУГИ УСЛУГИ - възползвайте се от нея и ще видите какъв Ви е остатъка по сметката.



Тема Re: Банкоматитеееееееее!!!нови [re: Helper©]  
Автор MaтaKocмaтa (космат маймун)
Публикувано21.06.07 16:05



Зависи и от вида на картата, примерно ако е Visa Electron никога не е показвало остатъка.

Иначе по-тъпи системи има - примерно да ти отпечатат целия номер на картата на разписката - просто не са свикнали да общуват с олигофрени като нас.



Тема Re: Банкоматитеееееееее!!!нови [re: MaтaKocмaтa]  
АвторHelper (Нерегистриран)
Публикувано22.06.07 15:16



Уважавам и благодаря за мнението Ви Катя, но издаването на бележка е ПО ЖЕЛАНИЕ на клиента и ако аз съм притеснен от информацията няма да поискам бележка. Но когато поискам бележка бих желал информацията в нея да ми е полезна, а не фиктивна.



Тема Re: Банкоматитеееееееее!!!нови [re: Helper]  
Автор MaтaKocмaтa (космат маймун)
Публикувано22.06.07 22:50



кака тва е положението. като се прави транзакция за теглене, въобще не се праща като отговор колко остава. ако искаш да разбереш - правиш още една и си плащаш ест. :)



Тема Re: Банкоматитеееееееее!!!нови [re: MaтaKocмaтa]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано23.06.07 08:42



Банкомат (Борика) на Булбанк АД. Място София. Дата 22.06.2007. При въвеждането на данните е искана бележка. На получената бележка са изписани:
- Дата и час,
- номер транзакция,
- изтеглена сума в Лева,
- еквивалента на изтеглената сума в Евро,
- баланс по сметката (това е исканата информация за оставащите пари в картата)
- номера на картата.

Явно при някои информацията се показва, при други - не.



Тема Re: Банкоматитеееееееее!!!нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Helper© (сърцат помагач)
Публикувано23.06.07 10:00



В отговор на:

- Дата и час,
- номер транзакция,
- изтеглена сума в Лева,
- еквивалента на изтеглената сума в Евро,
- баланс по сметката (това е исканата информация за оставащите пари в картата)
- номера на картата.



Ето точно за такава полезна информация ми бе думата. Особено баланса по сметката. Останалото са просто ненужни хартийки.



Тема Re: Банкоматитеееееееее!!!нови [re: Helper©]  
Авторlud (Нерегистриран)
Публикувано23.06.07 18:27



аз пък никога не искам разписка, но ползвам онлайн банкиране и винаги следя от вкъщи какво се случва. При мен пробелам е че имам две сметки(разплащателна и картова) и когато поискам разиска ми излизат салдата и по двете което не ме кефи, освен това имам и овърдрафт, като в баланса винаги излиза текущо салдо + овърдраф-а.
абе с две думи ако сам незнаеш какво става требе да се скъсаш от сметки...



Тема Re: Банкоматитеееееееее!!!нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор MaтaKocмaтa (космат маймун)
Публикувано24.06.07 01:44



така е да, при 'българските' излиза. при други(например виза електрон) не.



Тема Re: Банкоматитеееееееее!!!нови [re: Helper©]  
АвторKaмapaтa (Нерегистриран)
Публикувано26.06.07 19:40



[image][/image] но се радвай! защото в др. страни такива бележки не излизат!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.