Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:43 13.05.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Българските сайтове са написани НЕГРАМОТНОнови  
Автор FileO99 (оперативная )
Публикувано03.04.07 21:01



На няколко пъти се опитах да се регистрирам в няколко български астрономически сайта като само за едно съобщение попълвах огромен брой реквизити все едно ще заминавам за Луната. Накрая се получаваше все едно и също нещо - или не разбирах смисълът на някои от тези реквизити, или където те бяха по-малко въпреки цялостното им попълване регистрацията ми беше отказана. Но най-фрапантният случай беше точно преди малко в сайтът http://forum.offroad-bulgaria.com, където непосредствено след успешната ми регистрация без изобщо да съм писал даже и едно мнение получих бан. Поради тези причини съм в правото си да твърдя, че повечето от българските сайтове са писани НЕГРАМОТНО от пълни некадърници, които вместо да се занимават с програмиране по-добре да отидат да бачкат по строежите. Освен това бановете и обидите към потребителите започват непосредствено след регистрацията. Така може да бъде само и единствено в български сайтове, защото както е известно по света от повечето българи нищо не става камо ли сайтове да ми правят. Dir.bg и форумите на Гювеча правят огромно изключение и за тях е характерно направо американско качество на изпълнението, практичност и простата на регистрацията.





Тема виж сега и аз държа форум за...нови [re: FileO99]  
АвторOля aдминa (Нерегистриран)
Публикувано04.04.07 05:40



едни неща дето няма да са ти интересни. Има много спам ботове дето се регистрират автоматично и само спамят с реклами за виагра и кво ли не. Ако знаят че за български форуми са много смешни,и безполезни едва ли щяа изобщо да ги пишщат. Та за това може да имаш проблеми с който и да е форум. Ето защот моя съвет е да пишешш на администратора, може да има авто бан на ИП с близка до твоята маска. Какво толкова??? Ако знаеш аз на колко съм сложила бан... в моя форум!



Тема Re: Българските сайтове са написани НЕГРАМОТНОнови [re: FileO99]  
АвторГpaмoтeн (Нерегистриран)
Публикувано06.04.07 10:53



Споделям мнението ти, но и ти не правиш изключение. Ето два примера:
1. "Но най-фрапантният случай беше точно преди малко в сайтът": "в САЙТА", а не "в сайтът"
2. "или не разбирах смисълът на някои от тези реквизити": "не разбирах СМИСЪЛА"
С останалите ти мнения положението е същото. И ти имаш много да учиш...



Тема Re: Българските сайтове са написани НЕГРАМОТНОнови [re: Гpaмoтeн]  
Автор FileO99 (оперативная )
Публикувано07.04.07 22:15



Пълното или респективното непълното членуване отдавна не е обективен критерий за грамотност. И второ отклонявате плоскостта на спора - сайтовете са писани неграмотно с враждебно отношение към потребителите, а до колко тези потребители са грамотни и дружелюбни отделен въпрос...И трето аз влизам там в качеството си на клиент, за да купувам стоки и поради идиотското им отношение някои хора не могат да си направят продажбите.



Тема Re: Българските сайтове са написани НЕГРАМОТНОнови [re: FileO99]  
Автор Blake (ентусиаст)
Публикувано10.04.07 14:25



А бе хубав, ти и от сайтове ли почна да разбираш бе?



Тема Re: Българските сайтове са написани НЕГРАМОТНОнови [re: Blake]  
Автор FileO99 (оперативная )
Публикувано14.04.07 12:16



Аз съм интелегентен и класен мъж за разлика от теб. Понял?



Тема Re: Българските сайтове са написани НЕГРАМОТНОнови [re: FileO99]  
Автор Blake (ентусиаст)
Публикувано16.04.07 10:19



Добре, може и да си прав, само че аз за разлика от тебе мога да боравя класно и интелигентно с компютър и интернет, а ти - да пишеш глупости от класа. Нали?



Тема Re: Българските сайтове са написани НЕГРАМОТНО [re: Blake]  
Автор FileO99 (оперативная )
Публикувано16.04.07 12:48



Като тези глупости например -







Писал съм ги лично аз.

Кой е по-класния потребител на интернет?



Тема Re: Българските сайтове са написани НЕГРАМОТНОнови [re: FileO99]  
АвторAseas_Roa (Нерегистриран)
Публикувано16.04.07 16:09



Що се отклонявате па вие от темата? Неграмотността се личи от километри, и тя не се крие в пълните или непълни членове.
Иначе... и аз съм се занимавал с доста форуми. Това как са написани - зависи от превода. Когато се качва нов форум, той по начало е на английски език, и следва да се преведе. Никой естествено не се занимава сам да го превежда. Има си една две версии на преводи за всяка версия форуми, и това се използва масово. Стъпките са две - качваш форума, качваш превода и си свиркаш. Да обаче превода може да носи и своите недъзи.. на места може да е преведен до толкова буквално, че да му се губи смисъла.
Саморегистриращи се ботове аз още не съм срещал, въпреки че съм писал и в доста посещавани форуми. По-скоро проблема на автоматичния бан се крие в това, че се случва админа да банне IP адрес на цяла мрежа заради някой хлапак.



Тема Re: Българските сайтове са написани НЕГРАМОТНОнови [re: FileO99]  
Автор Blake (ентусиаст)
Публикувано16.04.07 18:16



Кое от тези написани (евентуално) от теб неща те прави по-класен, че не разбрах?

А и да посоча ли 3-4 теми, пак написани от тебе, от които струи нечовешка простотия, елементаризъм и комплексарщина?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.