Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:52 28.04.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Credit/Debit Card !!!нови  
Автор Valentino® (TheOne)
Публикувано03.03.07 17:48



Целта - Искам да плащам по интернет!
Проблема - Отидох в ОББ и там ми казахе че картите които ги имам са дебитни и затова не е Възможно да правя плащане в интернет. Трабва де имам Кредитна карта - само те позволяват да се плаща в интернет.
Някои знае ли това вярно ли е ?

Благодаря

Ако не беше последната секунда... никога нямаше да свършваме нищо



Тема Re: Credit/Debit Card !!!нови [re: Valentino®]  
Автор mht (непознат)
Публикувано03.03.07 18:25



ne e wqrno,prosto ti trqbva mejdunarodna debitna karta,viza ili druga .mislq 4e vsi4ki banki gi izdawat.

всичко е странно



Тема Re: Credit/Debit Card !!! [re: Valentino®]  
Авторinfo (Нерегистриран)
Публикувано03.03.07 23:02



ОББ не работят с ePay.bg , ако искаш чрез тях да плащаш!



Тема Re: Credit/Debit Card !!!нови [re: Valentino®]  
Авторdoki (Нерегистриран)
Публикувано03.03.07 23:13



Ако имаш намерение да плащаш през сайта epay , няма никакъв проблем да зареждаш сметката си там ( нарича се микросметка ) с каквато и да е дебитна карта , включително местна , включително на ОББ ( аз зареждам с такава ) . Регистрираш се в epay ( важно е да попълниш точни данни) , на сайта има подробни инструкции как да заредиш микросметката си чрез банкомат , който поддържа функцията B-PAY . След това можеш да се разплащаш с всеки търговец, който приема плащания от epay .
Друг вариант е moneybookers.com. Там принципно май може и с дебитна карта Visa , но искат и някакъв код от гърба на картата - такъв съм виждал в България само на кредитни карти . Можеш обаче да заредиш сметката с в този сайт и чрез банков превод срещу съответната такса за превода . Дори можеш да пратиш пари на твой близък например , струва си за по-големи суми , защото таксата мисля е една и съща независимо от сумата .
Ако имаш въпроси - пиши . Ако искаш кажи за какво конкретно ти трябва и може да добавя още информация .



Тема Re: Credit/Debit Card !!!нови [re: Valentino®]  
Автор *TCHAV* (доверчив)
Публикувано04.03.07 11:27



На всички сайтове на които можеш да плащаш с карти си пише точно с кои може. Не съм срещал такива сайтове, на които да се плаща с дебитни карти от чужди за тях банки, това е валидно и за epay.bg



Тема Credit/Debit Card !!!нови [re: doki]  
Автор Valentino® (TheOne)
Публикувано04.03.07 11:32



Не искам да ползвам еBay.
И аз знам че просто трябва да имам международна дебитна карта, но защо в ОББ ме излъгаха незнам.
А някой дали знае как е по евтино - директно с картата ли да плащав в Интернет или чрез moneybookers.com?
Примерно си поръчвам маратонки от сайта Х, колко ще е комисионната ако ползвам картат и колко ще е ако ползвам moneybookers.com?

Ако не беше последната секунда... никога нямаше да свършваме нищо



Тема Re: Credit/Debit Card !!!нови [re: *TCHAV*]  
Автор Valentino® (TheOne)
Публикувано04.03.07 11:40



Сигурен ли си в това което казваш ?

Казва се само че можеш с VISA, MAESTROCARD ... не е казано никаде на чия банка да е картата. Може и с чужда банка

Ако не беше последната секунда... никога нямаше да свършваме нищо



Тема Re: Credit/Debit Card !!!нови [re: Valentino®]  
Автор *TCHAV* (доверчив)
Публикувано04.03.07 14:22



Не си ме разбрал правилно, ако на дадения сайт можеш да платиш освен с кредитни така и с ДЕБИТНИ карти (има такива сайтове), то ДЕБИТНИТЕ карти трябва да са на определени банки или групировки (като БОРИКА например).
А MAESTROCARD е дебитна, нещо си се объркал.
ПП: Забравих да ти кажа че плащането на стоки и услуги с КРЕДИТНИ карти е освободено от всякакви такси!

Редактирано от *TCHAV* на 04.03.07 14:25.



Тема изпитан методнови [re: *TCHAV*]  
Авторnorth (Нерегистриран)
Публикувано07.03.07 13:31



И аз съм в ОББ, но по съвет на патили хора си извадих международна валутна дебитна Мастеркард от Булбанк, със СМС известяване при транзакция. Става за 4-5дена. За разлика от кредитната поддържането й е по-евтино и можеш да си ограничиш сумата вътре за сигурност. Повече от година пазарувам с нея в интернет от целия свят без никакви проблеми. Що се отнася до трите цифрички, които нерядко искат, това са последните три цифри от изписаното отзад число.



Тема Re: Credit/Debit Card !!!нови [re: Valentino®]  
Автор _mozart (непознат)
Публикувано07.03.07 21:55



приятелю,

направи си една кредитна карта и си плащай на воля
няма такси за покупката, най-много някой cashback да заработиш


а и винаги можеш да откажеш покупката ако не си доволен (не пристигне стоката примерно)

ако пък толкова си противник на кредитните карти си извади една дебитна visa electron примерно и си плащай с нея... също не плащаш такси при покупката...

keep racing


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.