Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:05 16.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема За банките, номерчетата и опашките :)  
АвторK.K. (Нерегистриран)
Публикувано01.12.06 20:33



Няколко пъти срещам оплаквания от системата с номерчета в различни банки, както и мрънкане от клиенти в банките които посещавам. Винаги се чудя защо, какво толкова сложно има в цялата тази работа. Ползвам ОББ в Пловдив (офиса срещу пощата), а понякога и ДСК на главната. И на двете места има такива системи. Намирам че така работата върви много по добре. За ОББ със сигурност ползвал съм услугите им и преди въвеждането на номерчета и знам че сега е по добре. Преди време получавах пари чрез Western Union и преди да въведат тази система се налагаше да се редя на 2 опашки: първо да ми обработят документите и след това на касата за да получа сумата. След като въведоха системата това не беше нужно след обработката на документите автоматично те прехвърлят към касата и не се налага да чакаш така дълго както преди. Има и други случаи в които първо трябва да минеш през някаква обработка на документи и след това към касата и отново минаваш автоматично чрез номерчето. Не виждам какво му е толкова сложното. Така работата върви по лесно. Не номерчетата правят опашките, а хората. Обикновено там кадето ходя е спокойно и работата тече спокойно освен около обяд когато служителите ползват обедната си почивка и работят по малко каси; сутрин, защото се събира не малка опашка още преди банката да отвори и в края на месеца, когато всички се сещат че имат нещо за плащане или пък тогава успяват да съберат пари за въпросните вноски.И да нямаше номера в тези случаи пак щеше да има опашки. Освен това с тази система си знаеш реда и е сигурно че никой не може да те пререди и около служителите е по-спокойно тъй като клиентите не са струпани около тях и все да се разправят кой е наред. Мисля, че проблема е в това че много малко хора се замислят за плюсовете от системата или пък новостта ги стряска (все оше има хора, коитосе сбласкват за първи път с номерчетата) и започват веднага да се оплакват. Единственото, скоето банките въвели такива системи или пък тези които ще въвеждат, трябва да се съобразят е системата да бъде МАКСИМАЛНО ЯСНА И ЛЕСНА ЗА ПОЛЗВАНЕ. Аз лично нямам проблеми с тази в ОББ, но в ДСК винаги малко се затруднявам. Освен всичко това сигурно се досещате или пък знаете че това не е измислено в БГ. Аз за първи път се сблъсках с такива номерчета в Италия и то не в банка, а в поща. Чаках доста време защото имаше около 50-60 души преди мен, но не забелязах никой да се изнервя или да недоволства.
Така че мили българи хайде да не се инатим за глупости, а да вървим напред. Пожелавам на всички по-малко висене по опашки и повече весели моменти.





Тема Re: За банките, номерчетата и опашките :)нови [re: K.K.]  
Автортoтx (Нерегистриран)
Публикувано02.12.06 12:51



В по/нормалните европейски държави тези номерчета ги раздават дори по караваните на пазарите, отделните щандове в суперите и т.н., да не говорим за банки и пощи, разбира се, че нататък ще вървим и ние. Нима е по/добре висенето на опашка като кон и някой да ти диша във врата а ти на този пред теб и да се дебнете да не се прередите...



Тема Re: За банките, номерчетата и опашките :)нови [re: тoтx]  
Автордaдa (Нерегистриран)
Публикувано25.12.06 21:46



Явно има голяма носталгия по купонната система /каквато имаше в България през осемдесетте години/.

"по/нормалните европейски държави тези номерчета ги раздават дори по караваните..." не мисля, че тези държави са по - нормални, даже напротив - при тях стресът и неговите последици са по-големи и лудите са повече и не правят впечатление!



Тема Re: За банките, номерчетата и опашките :)нови [re: тoтx]  
Автордaдa (Нерегистриран)
Публикувано25.12.06 21:49



Явно има голяма носталгия по купонната система /каквато имаше в България през осемдесетте години/.

"по/нормалните европейски държави тези номерчета ги раздават дори по караваните..." не мисля, че тези държави са по - нормални, даже напротив - при тях стресът и неговите последици са по-големи и лудите са повече и не правят впечатление!

С номерчета или без - става дума за обслужване и без шмекерски номерца - "Експресбанк" си е супер!



Тема Re: За банките, номерчетата и опашките :)нови [re: K.K.]  
АвторДyндa (Нерегистриран)
Публикувано27.12.06 17:30



Виж сега, не сравнявай европейската система с нашата. Говоря за София, но познавайки добре манталитета на пловдивчани, допускам че там положението е даже по-зле.

Никъде в европа не ми се е случвало: при освободено гише, за което чакам по номерче, да вися и да чакам благоволението на служителката да се наприказва с колежката си преди да ме обслужи. Това ми се случва всеки път в ОББ, когато пред мен не се вие опашка. Даже вече си мечтая да има опашка като влеза, разчитам че по-бързо ще ме обслужат, вместо да вися в неизвестност, поне да виждам как някаква работа тече, а не лафа между служителките. Не че ми пречи да им висна на главите, ама като ме заковат с "изчакайте, ще ви излезе номерчето" и ми угасва ентусиазма...

Както за хиляди други неща, възприети от "отвън" - и тази система няма как да е ефективна, като я побългаряваме.





Тема Re: За банките, номерчетата и опашките :)нови [re: Дyндa]  
АвторOбeбeeц (Нерегистриран)
Публикувано01.01.07 16:38



Даааа. Веднъж в клона на ОББ, дето им е при централата, чаках 30 минути да ми излезе номера за въпрос, касаещ карти. Няма да ви казвам на колко народ им дойде реда, ама не бяха за карти. Вдигнахме скандал с останалите клиенти за карти, ама нищо. Тия от банката викат: "Чакайте да ви излезе номерчето." Аз си тръгнах. Не че е виновна системата с номерчета, просто от една страна теоретично създават предпоставка за по-добро обслужване, от друга - яко българяват.



Тема Re: За банките, номерчетата и опашките :)нови [re: K.K.]  
Авторup (Нерегистриран)
Публикувано09.01.07 00:52



up



Тема Re: За банките, номерчетата и опашките :)нови [re: K.K.]  
Автор Ognen_Demon ()
Публикувано11.01.07 10:30



Еми то затова си има различни видове банки - за различни видове клиенти и всеки където му е най-добре разбираш какъв е.

Първо и аз съм ходил извън България - посещавал съм Франция няколко пъти но такова нещо не видях. А съм обикалял доста там - и банки и други институции. Незнам вие къде видяхте тия билетчета.

Второ - за билетната система. Това е измислено с целта за която споменаха няколко човека - да се организира работата и да върви по-бързо, както и встрани от това така се измерва продуктивността както на организацията, така и на служителите. Обаче има едно такова нещо, че първо никъде не пише че потребителите се чувстват добре от това и второ - че системата става жертвеното агне и на потребителите и на служителите - всеки я ползва както желае, но обикновено потребителя си го отнася. Комунизма, доколкото знам е бил замислен с добри намерения също. Мога да ви кажа че билетната система работи перфектно при интернет обслужването и организацията на работния процес при фирмите разработващи компютърни програми - там без такова просто цари хаос. Но става ли дума за банки и пощи....

В нашата централна поща (в София) от неотдавна въведоха тая система (както и на други места но там нямам впечатление). Оттогава нищо не е наред там. Пример - отиваме с приятелката ми, тя да изпрати нещо на родителите си. Теглим номерче. Идва ни реда - служителката - ама вие не сте за тук! Оп и ни отряза като ни каза за къде сме с тона едва ли не че трябва да го знаем и да не я занимаваме. Теглим второ билетче. С втората служителка пак имаше проблем. Айде на другото гише пак, там ни се скараха. Приятелката ми кипна накрая. Аз пък бях на косъм да ги запиша с телефона, ма викам си "то сега свършва". Да ама не - още няколко минути и тогава свърши. Приятелката ми беше бясна.

Мен в ОББ (поне на бул.Витоша) все като ида много ми е гадно. Все едно съм някво животно. В ДСК пак на Витоша, без билетчета ма пак цари няква овча атмосфера. В ДЗИ на Витоша малко гледат на чорчик ма викам си айде. Виж в ДЗИ на бул.Дондуков макар и тъпкано ама става.

Да си кажа май опираме май не толкова до самата банка колкото до клона и конкретния офис. Щото в централата на ПИБ също не ми харесва, докато в ПИБ клон Витоша ми е супер. По-скъпари са за някои работи, но пък се отнасят винаги добре.

Пък вие - К.К. и другите дето харесвате системата - си ходете с билетчетата





Тема Re: За банките, номерчетата и опашките :)нови [re: Ognen_Demon]  
АвторK.K. (Нерегистриран)
Публикувано12.01.07 17:13







Тема колко си писала само в тая банка е таканови [re: K.K.]  
АвторOpлинa (Нерегистриран)
Публикувано13.01.07 00:21



нме знам защо не си я сменила това е най-неизгодната банка... защо се оплакваш? ние от одавна сме я забраили! и кво си писал за НБанките като става въпрос за една банка ОББ!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.