Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:59 06.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема СПА хотел Катаринонови  
Автор Jena39 (непознат )
Публикувано09.10.06 17:25



Наскоро се завърнах от 3-дневен семинар в четири звездния СПА хотел Катарино, намиращ се на 10 км. от Банско. Комплексът е голям, нов и луксозен с изключителни СПА услуги. Мястото на което е разположен е удивително красиво. Стаите са комфортни и функционални.

Положителните аспекти, обаче спират дотук. Нивото на обслужване не съответства на четири звезден хотел. Персонала ( на рецепция, бар , ресторант) рядко се усмихва, смутени и не контактни и когато им се зададе въпрос извън стандартните 10 заучени фрази – ти отговарят на непонятен диалект. Най потресаващо е обслужването и качеството на храната в ресторанта. Нивото е като в едновремешен държавен стол, въпреки че закуската и вечерята са на блок маса, това което се предлага е оскъдно, без особен избор и зле представено.

Пример: На вечеря така наречения салатен бар се състои от 4 тарелки: една с нарязани на пръчици краставица, в другата нарязани на едро домати; в третата някаква “снежанка” и в четвъртата зелева туршия. Няма зелена салата, няма маслини, даже няма и от стандартните като “руска”; с риба тон; моркови или кьополу. Основните “манджи” варират около пиле с ориз, винен кебап, картофи огретен и свинско с прясно зеле. Закуската е обявена от 8.00 до 10.00 часа но още в 9.30 платата с храна се опразват и повече не се зареждат. Персонала в ресторанта са доста неграмотни.

Ето няколко цитата:

- колежка си поръчва чаша Шардоне от Търговище, сервитьора я пита: “бяло или червено?”
- друга сервитьорка ми поднася десерта с думите: “на вас дадоха ли ви от туй?”
- при напускане на хотела, от рецепцията проверяват дали няма сметка за плащане на стаята. Служителката се обръща към гостите с думите: “нямате консумация на мини бар но една хавлия тип стъпка липсва от банята”. След протест от обидените гости тя отново проверява и казва: “ А не, оказа се че май не ви е било заредено с такава”.

Една от атракциите в хотела е Ди джей парти в събота вечер в механата, което се обявява с начален час 23.30. Разликата е, че партито започва в 1.00 и продължава до 2.00 под претекста, че не може да се дига шум след 2.00ч. сутринта !!!

Потресена съм от това което видях и преживях тези 3 дни и не бих препоръчала на никого този комплекс. Жалко, защото базата е наистина прекрасна , но с това обслужване и долнопробна храна – не, никога повече, благодаря!



Тема Re: СПА хотел Катаринонови [re: Jena39]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано09.10.06 18:04



поредната жертва на тъпите селяци...
тези няма да се научат, че и 18-звезден хотел да направят, си остават ЕДНИ ТЪПИ НАДУТИ СЕЛЯНДУРИ, които само гледат какда оберат парите на хората...
Пък като искате, ходете пак в Банско

известно повече като наеБанско...

Just a genius



Тема Re: СПА хотел Катаринонови [re: Jena39]  
Автор morgo ( )
Публикувано10.10.06 11:45



Това не беше ли "Хотела на 2005 година" по някаква БГ класация?!
Не беше ли хотела без свободни места за 1 година напред?!
Не беше ли комплекса с много курортни къщи около хотела и с нощувка около 100 ЕВРО?!
Не мога да повярвам!
Толкова много ми го хвалиха мои познати...
Но все пак, какво ли не може да развали българина...

--------
morgo
--------


Тема Re: СПА хотел Катаринонови [re: morgo]  
Автор Jena39 (новак)
Публикувано10.10.06 15:10



Не знам как може да е хотел на годината, като откриха едва през ноември 2005.
40 човека резервирахме за 6,7 и 8 октомври в края на август
Да, има курортни къщички наоколо и амбицията да строят още, както и частно летище. За група е по-евтино, мисля че около 60 Евро на човек. Но имай предвид, че сега не точно най-силния сезон



Тема Re: СПА хотел Катаринонови [re: morgo]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано10.10.06 16:20



Но все пак, какво ли не може да развали българина...

Не става въпрос за българина като цяло, моля не обърквайте нещата.
Хотелско-ресторантьорския бизнес е достатъчно сериозен, и както всеки друг бизнес, изисква сериозно обучение, знания и т.н. Има си специални училища за тая работа. Не може до вчера да си гледал царевица на декара земя дето имаш, за да си изхранваш кравата и двете прасета, а днеска да си хотелиер на 4 звезди СПА(?!?) хотел (или обслужващ персонал в такъв) - просто няма начин да се получи тая работа... Отделно (както имам впечатление от последното си посещение преди няколко години), банскалии са дивни селяндури, чиято характерна черта е ламтежа за пари, и гледат да те оберат по всякакъв начин, като насреща не предлагат нищо особено.

Бе, с 1 дума - Банско=ТРАГЕДИЯ...

Just a genius



Тема Re: СПА хотел Катаринонови [re: Jena39]  
Автор Kopekтив ()
Публикувано10.10.06 20:01



От този СПА комплекс се открива рядко срещан пейзаж.

Персонала е набор от околноста, но поне са добродушни. Кухнята наистина е посредствена. Стаите не са луксозни. СПА комплекса и открития басейн са много добри. Заведенията и боулинга също.




*


Тема Re: СПА хотел Катаринонови [re: Jena39]  
АвторCтaнka (Нерегистриран)
Публикувано10.10.06 20:43



Това наистина звучи адски долнопробно. Само дето не ме учудва имайки предвид местоположението на тоя комплекс. Вероятно и ръководството на комплекса е от района. Ако си назначат цивилизован управител и си внесат градски персонал може и да оправят имиджа.



Тема Re: СПА хотел Катаринонови [re: Jena39]  
Автор morgo ( )
Публикувано10.10.06 22:03



Значи са ме заблудили нещо... Както и да е, не съм ходил там, само помня бегли данни и даже се замечтах някой ден да отида да прекарам една седмица, ако забогатея малко повечко...

Ако персонала е толкова зле, не се очудвам - с трици маймуни не се ловят. На морето бях на подобен хотел, но с по-малко звезди. Имаше шведска маса, също оскъдна, също изчезваше към 9:00 сутринта, а на това отгоре най-противното беше, когато на входа управителката на стола те гледа като затворник и доста хора пребъркваше по чанти и по хавлиите - да не би да са задигнали нещо.... Толкова противно беше.... И най-смешно ми стана, когато видях как изпусна един от персонала й да изнася 2-3 много големи сакове, той бя-гаше и се оглеждаше..... Абе българската простотия няма край, много мотивация, култивация с обучение и нерви й трябват, за да се оправи.... Особено ако става дума за живущите по македонския край.... Не че имам нещо против македонците, имам много добри приятели македонци, ама поотделно, иначе събера ли ги заедно, става гражданска война или голяма сган, по-страшна от армията на Атила....

Жалко, скоро България няма да стане курортна зона на Европа....
Европа не се достига само със строителство, господа!!!
И кучето е гледало касапина, ама не става за касапин....

-------------
morgoth™
-------------


Тема Re: СПА хотел Катаринонови [re: Blake]  
Автор morgo ( )
Публикувано10.10.06 22:06



Едно време четох как Джеймс Форд - основателят на поточната линия в производството и на евтиния автомобил за всеки човек (нещо като концепцията за перосналния компютър в наши дни) - та таой най-смело се изказал:
ВЗЕМЕТЕ МИ ВСИЧКИ ПАРИ, ВЗЕМЕТЕ МИ ВСИЧКИ ЗАВОДИ, ВЗЕМЕТЕ МИ ВСИЧКО, САМО МИ ОСТАВЕТЕ ПРЕКРАСНИЯ ЕКИП ОТ СПЕЦИАЛИСТИ - И ВИ ГАРАНТИРАМ, ЧЕ ДО ЕДНА ГОДИНА АЗ ПАК ЩЕ СЪМ НА ВЪРХА!

-------------
morgoth™
-------------


Тема Re: СПА хотел Катаринонови [re: morgo]  
Автор Mondeo_AUT (член)
Публикувано11.10.06 15:59



Сигурно си чел Хенри Форд, ама нейсе сентенцията е същата...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.