Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:08 16.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема LG не предлагат сервизнови  
Автор Jena39 (непознат )
Публикувано11.08.06 13:21



Роял Електроникс сервиз са посочени като официален сервиз на електроуредите с марка LG. Преди около месец си купих 29 инчов телевизор от тази марка. От няколко дни насам наблюдавам едно светло петно в ъгъла на екрана. Обадих се на Роял Електроникс сервиз, който е посочен в гаранционната карта но от там ми заявиха че трябва да докарам телевизора в тяхната база, за да го "прегеледат". Обесних им че нямам такава възможност, поради факта, че уреда е изключително голям и тежък (освен това вообще не може да се побере в моята кола). Попитах ги дали не могат да пратят техник в къщи, който да го погледне. От сервиза ми отговориха че нямали такава практика, нямали такава възможност (техници с инструменти), че ходенето по адреси било отживелица ?!?!? и че това мое изискване било не сериозно - виждате ли, каква мрежа от техници трябвало да имат за да угодят на клиентите си !!!! Тези простотии ми ги наговори госпожа Даниела Стефанова, която се явявва "връзки с обществеността" на Роял Електроникс.

Значи, ако имам някаква повреда в телевизора , който съм закупила и е още в гаранционене срок, аз трябва да си наема носачи и подходящ транспорт до сервиза за да го погледнат и евентуално - поправят или сменят, всичко това за моя сметка - защото те нямали необходимите техници, но си имат щатен PR специалист!!! Е това се казва "първокласна" услуга - типично по български !!!!





Тема Re: LG не предлагат сервизнови [re: Jena39]  
Автор checho (непознат )
Публикувано11.08.06 18:23



Коте, ти си си изцяло виновна при това положение - прочети си гаранцийката и виж какво пише: сервизното обслужване се извършва на място в сервизна база, като транспортът на уреда се урежда от клиента. Твоят личен подпис стои на горецитирания от мен документ, тъй, че ако има някой виновен, това си единствено и само - ти.



Тема Re: LG не предлагат сервизнови [re: Jena39]  
Авторchocho (Нерегистриран)
Публикувано12.08.06 13:02



jena39 колкото и да ми е неприятно checho e прав наистина има такъв текст на гаранционната карта!


Не се ядосвай,тези които губят от тези неща са само те!
Успех с ремонта!



Тема Re: LG не предлагат сервизнови [re: chocho]  
Автортexниk (Нерегистриран)
Публикувано12.08.06 17:24



Били ми отговорил какво губят Роял сервиз от цялата работа Когато клиентката си купуваше телевизора е намерила начин да си го откара в къщи И наистина времето на техника с куфарчето у дома отмина много много отдавна Самата техника стана такава че може да се ремонтира професионално само във сервиз със подходящи условия и апаратура В случая коментираме ремонт на 29ка а ако беше 42ка плазма какво ще предложи госпожата в тях :ниската холна масичка и техника на колене зад изделието а ако трябва да се погледне схемата ще сложили компа до техника(защото вече самата домументация е в електронен вид) ще освети ли с подходяща светлина работното място И смело мога да твърдя че Роял сервиз са страшно отговорни към клиентите си И затова Дани Стефанова е там да решава тяхните проблеми когато ги има Не нужно в момента да се реве тук че някой е проявил каприз и е решил че трябва да бъде посетен за ремонт у дома и когато е получил учтив отказ да нарича обясненото му простотия Госпожо мога да Ви кажа и ,че света и сервиза не се въртят около вашия апарата Да клиент сте и то със главна буква но все пак си намерете начин транспортираите апарата към сервиза и проблемите ще Ви бъдат решени максимално бързо



Тема Re: LG не предлагат сервизнови [re: тexниk]  
Авторchocho (Нерегистриран)
Публикувано12.08.06 19:28



Точно за такива отворковци като теб говоря,защото преди да обясните ПЪРВО,подчертавам ПЪРВО вие така наречените "техници" заплатаджии първата ви работа е да наговорите куп простотии като горе опоменатите,за светлини и др. за които чесно да ви кажа господине ме боли оня работа! Мен ме интересува само това че имам гаранция!!! Начина по който сервиза ще я испълни НЕ МЕ ИНТЕРЕСУВА! Сега станах ли достатъчно ясен господин техник?
Хайде със здраве!
п.с.Научете се да казвате на клиентите това което искат да чуят, и те винаги ще работят с вас! Запомнете го!



Тема Re: LG не предлагат сервизнови [re: тexниk]  
Авторchocho (Нерегистриран)
Публикувано12.08.06 19:31



Между другото по големите магазини имат транспорт,както и госпожата спомена тв. не може да си го занесе с малката кола!
п.с. Света също не се върти само около вас!И това не забравяйте!



Тема Закона го позволяванови [re: chocho]  
Авторxoxo (Нерегистриран)
Публикувано13.08.06 12:41



Не защитавам никого, аз също съм обикновен клиент, но трябва да сте обективни.Всеобща практика за всички марки е клиента да си транспортира дефектиралата стока до сервиза сам.Това го пише в гаранционната карта.Така е не само с черната и бялата теника, а с ВСИЧКО!!!Нима като ти се разлепят обувките, от магазина пращат обущар у вас?:)На мен също не ми харесва това, но гаранционните условия са съобразени със закона.Дали някой "го боли оная работа" или не - все тая.Като не щеш LG, вземи SONY или JVC - но условията са същите.
Към г-н "chocho": Големите магазини имат транспорт за стоката, която са продали - да я закарат до дома на клиента.След това тя става собственост на клиента, съответно грижите по нея, транспорта и т.н. - също са негов проблем..А сервизите са съвсем други фирми.Нямат нищо общо с продаването на стоката.А, още нещо - научи се да пишеш по-грамотно.





Тема Re: LG не предлагат сервизнови [re: chocho]  
Автортexниk (Нерегистриран)
Публикувано13.08.06 13:33



Ще се опитам да Ви обясня някой неща но явно като Ви гледам начина на писане няма да ме разберете . Тв техник е професия и не се пише в кавички Добър техник се става поне след 5 години работа по 10-12 часа дневно смело мога да твърдя че нашата професия се намира над средното интелектуално ниво Заплатите ни се формират при определен брои ремонтирани изделия (и то качествено)с една дума дава се процент от ценовата ставка за труд на тип изделие И когато клиента има държание подобно на вашето (боли ме онази работа ,имам си гаранция и не ме интересува нищо друго)получава същото отношение което той проявява към техника и сервиза Ще допълня също че за едрата бяла техника (перални ,хладилници ,печки)задължително се ремонтират в дома на клиента но ако сервиза прецени изделието се изтегля в сервиза и след това се връща отремонтирано ,но тогава транспорта е за сметка на сервиза много често клиентите обичат да дават пример как в по света Интерерсувал съм се и там клиента си кара телевиозра на ремонт за своя сметка Това е положението и си мисля че няма нужда да си показвате някой пропуски във възпитанието



Тема Re:хаха смешници!нови [re: xoxo]  
Авторchocho (Нерегистриран)
Публикувано13.08.06 15:28



Докато има такива като вас господа техник и хохо,ще продължават всички некоректни фирми да си правят каквото искат(Не визирам горе споменатия сервиз)! Г-х техник съжалявам че не знете кога се използват кавички,ако искате попитайте явно много образования хохо! Искрено съжалявам че си загубих толкова време с хора като вас! Научете се да си отстоявате правата,а не да търсите причината за вашето нещастие да попаднете на некоректна фирма в самите вас!
Останете си със здраве!


п.с. Г-н хохо смятам последната ви забележка за неоснователна,но това си е мой проблем!
п.п.с Вие също имате нужда от упреснителен курс по български! Хайде със здраве!



Тема Re: LG не предлагат сервизнови [re: Jena39]  
Авторtv (Нерегистриран)
Публикувано14.08.06 16:16



Транспортирането за сметка на клиента до сервиза е стандартна практика не само в България. Обикновено само в особени случаи идва техник по домовете. Имам 42" плазмен Hitachi, за който специално пише че първата година обслужването е по домовете. След това клиетът го транспортира до сервиза.

Практиката за класическите телевизори, ако ще и да са 36" и в гаранционен срок, е клиентът да ги закара.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.