Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:11 18.05.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Миялни "Мидеа" - "България Сервиз"нови  
Автор Satori (Zen_Buddhist)
Публикувано31.03.06 16:16



Закупена в края на януари съдомиялна. Оттогава се използва. Преди 1 седмица спря да плакне като хората. След пускане на допълнително изплакване, взе да задържа доста вода в коритото.
Оттогава все това се повтаря.

Викаме гаранционната поддръжка. Преглеждат, струват. Казва техникът - това е заради много препарат или зареждане с по-малко съдове. Обяснявам, че слагаме половин таблетка и пълним максимално, според инструкциите. Почопли си носа още малко и вика няма проблем с машината. Пита сухи ли излизат съдовете. Викам не, но сме прочели в упътването, че ако не се слага гланц при изплакването (който е по желание), съдовете не се изсушават напълно. Което по принцип не ни притеснява особено. Той вика слагайте гланц. Щото не слагаме, се събирала вода. 5 пъти обяснявам, че основният проблем е, че спря да плакне добре. И че водата дето се задържа не е малко количество чиста вода (което е ОК според инструкциите), а много и сапунена. Все едно говоря на самата миялна.
Сега ще мислим какво да правим. Протокола за посещението го разписах със забележката, че проблемът не е отстранен.

Navigare necesse est, vivere non est necessare


Тема виж си нивото на солта.нови [re: Satori]  
АвторПeнka (Нерегистриран)
Публикувано01.04.06 22:55



и да знаеш да не купуваш скъпа от 5 до 10 лв. Купи морска сол за 39 стинки



Тема Re: виж си нивото на солта.нови [re: Пeнka]  
АвторSatori (Нерегистриран)
Публикувано02.04.06 21:16



Между другото току-що ми светна индикаторът за празно на солта. Т.е. след като се появи проблемът с плакненето и задържането на вода.

Предполагам, че за да ми казваш това, има връзка.

Ще допълня сол и ще видя какво става. Дано се оправи че много ме е яд а не ми се разправя с разни некомпетентни "специалисти."

Между другото ме бяха посъветвали да купуваме само сол "Калгонит" и че се допълвала много рядко - едва ли не 2-3 пъти в годината. А ние ползваме машината от края на януари, при това не всеки ден.

Благодаря ти.



Тема ама те да те посъветват и на мен да дадеш малко $$нови [re: Satori]  
АвторПeнka (Нерегистриран)
Публикувано03.04.06 17:19



Щом си толкова богат. Не виждаш ли какво пише на пакета съдържание NaCl 98%. И да се казва калгонит, и да се казва пинятите, и лайетит, все си е сол 98%. Толкова колкото е и морската сол в пликчета от ~36 ст. Останалите 2% са съ-изкристализирали други соли. Така, че ако имаш излишни 5-6 лева, дай ми ги на мен.
Аз слагам морска сол за 36 ст. без никакви проблеми и допълвам чак когато и на мен не ми започне да ми вади сухи проиборите.
не знам коя специалистка те е накарала да си хвърляш парите на вятъра, но не ми се вярва едно и също нещо от една опаковка да се разтваря много по бавно от колкото същото нещо но в друга опаковка...



Тема Re: ама те да те посъветват и на мен да дадеш малк [re: Пeнka]  
Автор Satori (Zen_Buddhist)
Публикувано03.04.06 20:55



Ми посъветваха ме за тази сол, заради "твърдите частици" и пр. нечистотии в обикновената морска.

Благодаря ти много за съвета да допълня сол. Засега нещата изглеждат като да са се оправили, да чукна на дърво.

Navigare necesse est, vivere non est necessare


Тема :-))) [re: Satori]  
АвторПeни (Нерегистриран)
Публикувано04.04.06 12:44



Тая сол от 36 ст. се продава за ядене. чак толкова твърди частици или камъчета няма. Може да ся почистиш ако не вярваш (като ориз) а и да има нали после имаш филтър. те ще останат там. И да знаеш, ако излизат мокри солта е свършила. Още единсъвет за икономии. Аз купувам турска прах за миални от HIT в Младост. само ~ 5 лв. Не съм виждала по другите магазини. Мие мого добре. и не мога да кажа че Somat която е ~15 лв.мие по добре. Моята миална също е китайска Медея. Висока но от по-тясните. Купих я на промоция за 209 лв. и до сега през ден (щото сме 3ма души) винаги мие.
И още един съвет, слагай всичко в нея, но ги подреждай нещата така, че да могат да се обливат с вода от периките. Аз например едни чинии излизаха недозимити, докато не забелязах, че всъщност ако ги наредя една до друга по отворите водата не ги достига. започнах да ги редя през една, и всичко е ток. Много съм доволна от миалната. Дори и обикновенно Веро не съм купувала от 6 месеца. Даже миалните са и икономични. Моята пише че на цикъл изразходва 12 литра вода. Представи си, по-малко от колкото два пъти да се изпикая, защото казанчето и е 8 литра. Ето защоизобщо не мия на ръка. Купих си повече прибори - имам 18 вилици 18 лъжици 18 ножа. 6 готварски ножа. повече тави 5 дъски за рязане ...и такива неща. и когато нещо се нацапа го слагам вътре да чака. Като се напълн... пускам. Даже този турския прах при добра подредба мие и на функция rapid.
Въпреки това някой неща не стават за миална. в магазините за 1 лв. има например пластмасови диски за рязане, чашки и чинийки, които не издържат на горещата температура - и се изкривяват. Има едни лепени дървени дъски които лепилото им се разлепя.



Тема Re: :-))) [re: Пeни]  
Автор Satori (Zen_Buddhist)
Публикувано04.04.06 14:00



Ами освен да ти благодаря още веднъж!

Копирам си всичко, което си написала. Онзи ден много се ядосха, защото явно от сервиза не ги знаят тези неща.



Navigare necesse est, vivere non est necessare


Тема Re: :-))) [re: Satori]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано04.04.06 14:04



Моята е от малките и
изрично пише да не се използва препарат на таблетки -
аз ползвам един Калгонит гел - с нещо като конична
форма и не слагам нищо друго -
малко е скъпичък, но от към количество е
по икономичен - и е просто перфектен



Тема така си мислиш че е по икономичен [re: .]  
АвторПeнeтo (Нерегистриран)
Публикувано04.04.06 15:43



аз карам с едно турско пакетче около 5 месеца. Миенето зависи и от количеството на препарата но най вече от правилното поставяне на приборите, и времето на програмите.
Ако не са поставени приборите както трябва колкото и препарат да слагаш няма да се измият. Аз слагам от турсия 1 супена лъжица без връх, за една миялна, която майта е висока но малко по тясна. Мислч ве за миална нормален разбер, 1 лъжица с връх е достатъчно, а за малка 1 чаена. Аз не плакна нищо предварително. Ето защо ползвам програма с плакнене. После след вяко миене вадя филтъра и го почиствам. Това също е многоважно. Един път го бах забравила, и се беше напълнил с гъби, които се бяха измили от една тава.



Тема Re: така си мислиш че е по икономичен [re: Пeнeтo]  
Автор Satori (Zen_Buddhist)
Публикувано04.04.06 16:00



И мойта не е от най-малките, а от следващите - пак доста по-висока, отколкото широка (45 см х 60 см), но не пише, че трябва с гел непременно.

Относно поставянето на съдовете - гледаме да ги редим както трябва, т.е. да са равномерно изложени на струите, чиниите също редя през едно деление. Мия с Калгон, половин таблетка на зареждане (препоръчаха ми го като най-добрия, макар и скъпичък препарат). КАто програми избирам или "за чинии" или "по-лека тенджери," т.е. 3-та и 2-ра като поредност, двете средни демек

А за филтъра също е добро напомняне..

Пене,
под "програма с плакнене" - "изплакване" ли имаш предвид, или "предварително мокрене"? При мен така или иначе опциите всички включват плакненето накрая (забележителна мисъл от моя страна).

Navigare necesse est, vivere non est necessare



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.