Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:23 03.07.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема и допълнение по темата за миалните.нови [re: Блara]  
АвторБлara (Нерегистриран)
Публикувано11.04.06 17:26



Грешно е да се смята, че марката + цената определя качеството. Разпространено мнение в България, е че, от икономии, цената е евтина липсват някой други чаркалаци по тази машина, а качественото е скъпо. За съжаление това не е така, за това питах виждал ли си миялна машина. Основен принцип на капитализма е да предлага ако може некачествени, стоки на висока цена, ако на пазара няма конкуренция. Ако има, цените спадат.
примери:
С какво картофеното пюренце в KFC е по качествено от това в студенския стол? С нищо, даже е по лошо, защото му слагат заливка, която е филтрат от падналата панировка на пиленцето във фритюрника. но цената му е висока. Там потребителя плаща на Пепси КО, за всяко пюренце такса, щото на него има надпис KFC®.
С какво Coca-cola®тa е по-качествена от лимонадата Горна баня?. Напротив, даже има канцерогенни вещества, които бяха забранени, но под натиска на компанията, отново разрешени. Скъпата цена се определя, пак от факта, че се плаща на компанията.
С какво, Високите цени на Мобилтел, преди 5 години, бяха показател за качество? Ми че в Обеля 2 нямаше връзка до 2001 годиниа, а потребителите, чакаха зимата на студа пред т.н. Офис сдгради на фирмата, за да си платят сметките, а вътре в "уютните" примни, по местата за клиентите седяха бодигардове.
Същото е и с миалните машини.
в България съществува все още мнението, че еди коя си марка е хубава, щото е скъпа. Това е определен вид спекулация, защото в Германия, не е така. Много китайски фирми, наводняват пазара им, като цените на доста тяхни продукти са по високи от класическите немски.
Факт е и че Siemens продаде поделението си Siemens mobile, на китайска фирма Benq, но с право да ползва името.
И сега какво излиза? хем телефончето се казва Siemens, хем е скъпо, хем правено в Китай от Benq, който ти както казваш защо слага това Semens, като може и да не го слага?



Тема Re: и допълнение по темата за миалните.нови [re: Блara]  
Автор Martu (спори за всичко)
Публикувано11.04.06 22:44



И това, казваш, е по темата за миялните? Туй за телефоните и картофеното пюре?
Иначе принципно си права. Но аз пък знам и нещо друго. Няма начин от нищо да направиш нещо. Демек без пари да си купиш хубава стока. Туй е пак по темата за съдомиялните.
Естествено, че не марката и цената определят качеството. Далеч по-добре е да си купиш суперкачествена Дачия отоколкото тези ненужно скъпи и прехвалени Мерцедеси, Тойоти, Хонди и прочие.



Тема Re: и допълнение по темата за миалните.нови [re: Martu]  
Автор kaprizno (позната)
Публикувано12.04.06 22:48



Е с това последното не мога да се съглася......

Don't go to heaven
"Cause it's really only hell


Тема Re: Миялни "Мидеа" - "България Сервиз"нови [re: Пeнeтo]  
АвторMaster Mидeя (Нерегистриран)
Публикувано14.04.06 09:05



Е много лесно ! Комисията ли ще оправи работата? И аз имам такава машина, но работи успешно. Е бях е запушила с раннобразни гадости, но сервиза е оправи. Добре , че видях грешката Е4. Машината не е лоша, поне за цената си. Сервиза е много добър и трябва да сме благодарни че го има, защото имам една пералня Samsungр паметник от 6 месеца. Ходих и на линка и къде ли не.
Няма ли желание за разрешение на проблема,умряла работа.
А ако все пак има въпроси за тази миялна, аз съм експертка. Прочетох всичко, пък и от сервиз ми я обясниха идеално. Не слагам морска сол, защото след 1 годишно ползане се появи една черна слуз в контейнера. Сега няма (от една година) след като платих 45 лв. за почистване и ползвам "спецялна" сол. Явно има защо.
Аиде, тук съм.



Тема Re: Миялни "Мидеа" - "България Сервиз"нови [re: Master Mидeя]  
АвторCaтopи (Нерегистриран)
Публикувано15.04.06 10:14



Не знаем дали това което се изписва на дисплея, е грешка. Досега при преждевременното спиране се изписват само цифри - 27, 57, 50, 54 - като на Тото 2.

Засега я ползвам аграрно - сиреч пускам, тя мие малко, спре, почне да писка, нулирам, пускам плакнене, тя пак спре, пак писка, пускам пак само плакнене и пр. През това време отбелязвам цифрите на дисплея. Пълна забава.

Ще видя какво ще направят от сервиза. Явно е проблемът е софтуерен, така да се каже, ма знам ли.

Читавият техник, дето ни посети вторият път, каза че при комбинираните препарати на таблетки не се слага отделно сол и пр. Самият той ползвал същата миялна. То си е логично - те съдържат всичко.
Ще видим сега сервизът какво ще направи, но първият път с този некадърен невежа се изложиха много. А и операторките или там секретарки ли са, що са - дето приемат поръчките, могат да скъсат нервите на човек.



Тема Re: и допълнение по темата за миалните.нови [re: kaprizno]  
Автор Martu (спори за всичко)
Публикувано22.04.06 20:07



Хич ли не прозря сарказма....



Тема Re: Миялни "Мидеа" - "България Сервиз"нови [re: Caтopи]  
Автор Martu (спори за всичко)
Публикувано22.04.06 20:09



Ти междувременно си пуни тото с тез числа, дето ти ги изписва...



Тема Не си купувайте Миялни "Мидеа"нови [re: Martu]  
АвторCaтopи (Нерегистриран)
Публикувано23.04.06 20:12



Бе то натам върви.

Междувременно има развитие по сагата, но то само затвърждава мнението ни за сервиза, неговата компетентност, надеждност и организираност. Те са под всякаква критика.
За марката не ми се ще да правя генерален извод, защото може просто да сме попаднали на дефектна машина, въпреки че чухме за две подобни оплаквания от Мидеи от наши познати. Но все пак съветът ми е:

НЕ си купувайте тази марка миялни, ако можете да си позволите друга.



Тема Re: Не си купувайте Миялни "Мидеа"нови [re: Caтopи]  
АвторПeнeтo (Нерегистриран)
Публикувано24.04.06 15:56



Виж сега, мога да си позволя и друга марка, ама защо да не си позволя и пералня и миална заедно... т.е. разбираш. Така че проблема не е в миалната а в сервиза.



Тема Re: Не си купувайте Миялни "Мидеа" [re: Caтopи]  
Авторoho (Нерегистриран)
Публикувано25.04.06 13:37



eeeeeeeee,ама наистина тая тема се превърна в едно голо плюене по сервиза и това е. Ами дайте да видим резултата, споделете как са се развили нещата. Само обвинявате сервиза, некомпетентни, некадърни и т.н. Кажете какво са ви казали....Толкова ли е трудно




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.