Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:59 09.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Миялни "Мидеа" - "България Сервиз"нови [re: mama_si_traka]  
АвторCaтopи (Нерегистриран)
Публикувано07.04.06 17:23



ОК. Ще направим както казваш.
Благодарности големи!!!



Тема Re: Да, ама ненови [re: Пeнeтo]  
Автор Martu (спори за всичко)
Публикувано07.04.06 22:37



Ще се сетите вие. Колко пъти да ви пиша ,че в София водата е толкоз мека, че няма нужда да се слага сол за омекотяване. Щото като стане много мека и не става за плакнене. итова че не ти плакне машината и задържа вода няма нищо общо със солта. Се едно пералнята да не изпомпва водата, щото няма калгон. За твърдостта съм сигурен, щото ми дадоха информация от лабораторията на Софийска вода. И поне според производителя на моята миялна НЯМА НУЖДА ОТ СОЛ. пък швабите уж му разбират. също не препоръчват да се използват таблетки амнайсе в едно, щото не можеш нищо да дозираш. ако така и така си решил да слагаш гланц, сол и препарат ги слагай разделно за да може машината да си ги дозира.



Тема Re: Да, ама ненови [re: Martu]  
АвторCaтopи (Нерегистриран)
Публикувано08.04.06 10:34



Мисля, че с тези машини има нещо специфично, което не познаваш и затова изказването ти в случая не важи. Просто явно има различие от производител до производител. Привидно може и да няма логическа връзка между ползването на сол и плакненето и задържане на вода, но е факт, че непосредствено след допълване на сол, машината работи без проблем. След твърде бързото изразходване на солта - въпреки че регулатора за твърдост е на степен 2 - се появяват проблеми.

Продължението на сагата със сервиза е за идния понеделник. Пак ги викнахме, защото сега новото двайсет е, че машината спира насред миялния цикъл, когато дори таблетката - не е разтворена напълно. Както и да е, да не товаря излишно и без това дългата тема.

А и естествено, че консумативите се слагат "разделно" - каквото и да имаш предвид с тази гениална препоръка. Гланц не ползвам и няма да ползвам.

Още веднъж благодаря за полезните отговори, а не за назидателни бележки от типа "Нали ви казах," които в случая нямат никаква връзка.



Тема Re: Да, ама ненови [re: Caтopи]  
Автор Martu (спори за всичко)
Публикувано08.04.06 23:06



Определено има нещо специфично в тези машини и затова може би са най-евтините на пазара. определено има различие от производител до производител, иначе щяха да ги жулят всичките на една цена и нямаше да си пишат марките отгоре. привидно може да няма логика между сол и плакнене, ама ако се вгледаш - има. колкото е по-мека водата - толкова по-дълго трябва да се плакне. ако смяташ че "без проблем" означава машинат да работи два дни и после пак да се прецака - явно ти просто нямаш никакъв проблем и не знам изобщо за какво говорим.
понеже каза, че ползваш таблетки, затова ти дадох гениалната препоръка за разделно поставяне на препарати. интересно ми е как "естествено" слагаш таблетката 3 в 1 разделно.
"нали ви казах" понеже бях писал по темата в "направи си сам" ама снощи се обърках в тъмното. и чак пък назидателно....



Тема Re: Да, ама ненови [re: Martu]  
АвторCaтopи (Нерегистриран)
Публикувано09.04.06 15:45



Ако беше уточнил, че говориш за таблетки 3 в 1, 4 в 1 или 100 в едно, нямаше да стават недоразумения по тая част. И както казах, "привидно може да няма логика между твърдостта на водата и пр., НО е факт..." Т.е. очевидно сме стигнари и ние до извода, че логика има.
Благодаря за съветите де.



Тема Re: Да, ама не [re: Martu]  
АвторБлara (Нерегистриран)
Публикувано10.04.06 16:44



Ти виждал ли си миална машина изобщо?



Тема Re: Миялни "Мидеа" - "България Сервиз" [re: Satori]  
АвторSatori (Нерегистриран)
Публикувано10.04.06 20:51



Днес поне от фирмата-сервиз дойде читав техник, който най-накрая призна, че има проблем, който не следствие на неадекватна употреба на машината. Най-вероятно е проблем в електрониката.

Даде ни за домашно да гледаме какви кодове ще се появяват на дисплея, за да разберат евентуално дали се изписва изобщо код, който отговаря на предвиден проблем, или сбъгването е неизвестно. Ако имат сътответствие на кода - поправка у нас, ако не - ще я вземат при тях.




Тема Re: Миялни "Мидеа" - "България Сервиз" [re: Satori]  
АвторПeнeтo (Нерегистриран)
Публикувано10.04.06 22:27



Ами стига си се мъчил!
направо пробвай тук:





Тема Re: Да, ама не [re: Блara]  
Автор Martu (спори за всичко)
Публикувано10.04.06 23:16



Не. Аз съм сляп като прилеп и само съм чувал. Веднъж ходих на гости, там имаха и чух. Иначе жена ми нашите чинии(ние имаме само две, де) ги търка с пясък и после ги плакне на някой олук. Естествено само като вали дъжд. Щото живеем под едно стълбище и там няма чушма.
сега сериозно - ако имаш неща да кажеш, по - добре първо да се регистирираш.



Тема Re: Да, ама не [re: Martu]  
АвторБлara (Нерегистриран)
Публикувано11.04.06 17:08



сега на сериозните ти писаници, ако обичаш да не променяш правилата на клуба по твой каприз, защото изришно е подчертано, че и нерегистрирани могат да пишат.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.