Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:12 01.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Кредитните карти в ОББнови  
Авторcимo (Нерегистриран)
Публикувано04.01.06 16:00



В никакъв случай не се връзвайте. Аз имам такава от 2002г., когато не бяха толкова популярни. Имах в нея около 2000$, отивам преди 10 дни и ми казват, че имам 280. Закрили са сметката ми и са прехвърлили парите на друга, но не всичките, а само 200 - толкова са нужни за да има карта. Моята сметка е станала на банката, а какво е станало с парите ми никой не знае,защото "тогава са работили други хора и архива от тогава не се пази, а е сменена и компютърната им програма". Някой си ги прибра. Стана малко объркано, но фактите са, че няма да си видя парите повече



Тема Re: Кредитните карти в ОББнови [re: cимo]  
Автор RepeatableRead (transactional)
Публикувано05.01.06 12:06



Не ми се вярва това което го казваш.



Тема Re: Кредитните карти в ОББнови [re: RepeatableRead]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано05.01.06 13:03



Защо не пробваш тогава, направи си карта и гледай кво става



Тема Re: Кредитните карти в ОББнови [re: cи]  
Автор RepeatableRead (transactional)
Публикувано05.01.06 13:30



Аз имам кредитна карта от ОББ. VISA Classsic
И е наистина кредитна. Доколкото разбирам твоята е дебитна - с неснижаем остатък но с логото на VISA.
За сега съм много доволен.



Тема Re: Кредитните карти в ОББ [re: RepeatableRead]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано05.01.06 14:07



Явно не си разбрал - става дума именно за кредитна карта. Пък и едва ли постъпват така с всичките си клиенти. Аз просто споделям фактите, ако искаш вярвай



Тема Re: Кредитните карти в ОББнови [re: cи]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано05.01.06 14:16



явно ти не си разбрал - кредитната карта затова е кредитна, щото позваш пари (кредит) дето не са твои, т.е. не може хем да е кредитна, хем да имаш твои пари там...

Just a genius



Тема Re: Кредитните карти в ОББнови [re: Blake]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано05.01.06 14:33



Ти защо не отидеш да попиташ някой, който разбира повече от теб и тогава да спориш?



Тема Re: Кредитните карти в ОББнови [re: cи]  
АвторV (Нерегистриран)
Публикувано05.01.06 15:29



Ако наистина тези пари са били твои редно е да направиш всичко възможно да си ги върнеш или си толкова богат, че просто да се оплачеш във форума и после да забравиш. Отговорът от банката, че са сменили софтуера и че старите служители ги няма е меко казано несериозен. Дори да се сменили софтуера те трябва да са запазили базата данни (иначе какво е станало със сметките на хилядите им други клиети), а и от счетоводна гледна точка те са длъжни да пазят архив на всички счетоводни документи и договори поне пет години, за да може данъчните да ги ревизират. Можеш спокойно да ги попиташ за това. Няма да е лошо и ти да се подготвиш като си извадиш договорчето сключено с банката и други документи доказващи, че си имал такава сметка и наличността по нея. Иначе никой без твое съгласие или знание не може да закрие твоя сметка, ако в нея има наличност достатъчна за обслужването й.



Тема Re: Кредитните карти в ОББнови [re: cи]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано06.01.06 13:51



предполагам искаш да ми кажеш, че карта, в която имам $2000 МОИ пари, и мога да плащам с тях до изчерпването им, е КРЕДИТНА??? извинете, малко си в грешка...

Just a genius



Тема Глупости безкрай...нови [re: cимo]  
Автор Блaryн (Explorer)
Публикувано09.01.06 19:23



1. "Аз имам такава от 2002г." Обикновено се издават със срок 2 години. Така че, отдавна нямаш.

2."Имах в нея около 2000$" - в чисто кредитна карта не можеш да имаш пари. Но някои банки откриват "кредитна" карта само срещу депозит. Така че тези 2000 долара са ти на друга депозитна или разплащателна сметка. Възможно е да са дърпали от разплащателната ти сметка задълженията по кредитната.

3. "Закрили са сметката ми" - това пък е абсолютно невъзможно без подписано заявление.

4. "Моята сметка е станала на банката, а какво е станало с парите ми никой не знае,защото "тогава са работили други хора и архива от тогава не се пази, а е сменена и компютърната им програма" - абсолютно всички банки са си сменили софтуера от 2002 насам. Но има 100% преносимост на базите данни, защото всичко минава през кръстосан контрол. Пренасят се даже и едновременшните партиди на картони в ДСК. Естествено аргументът за уволнени служители е смехотворен - отговорност за депозитите носи банката, а тя може по съдебен път да си иска парите от злоупотребили служители.

При всички случаи трябва да искаш извлечения от операциите, банката не може да ти откаже. Друг е въпросът, че тези услуги са платени и при нашите условия могат да траят дни или даже седмици.

Възможно е някой друг да се е разплащал с кредитната ти карта. Варианти:
1. Прихващане на номера в разни сайтове - ако си плащал нещо по Интернет в съмнителни сайтове
2. Някой (член на семейството, колега, гледачка на деца) може просто да ти е взел за малко картата, платил с нея (ПИН се иска само при теглене на банкомат) и после да ти я е върнал. Арбитражите по такива операции във Виза или Мастеркард си имат давност и са много скъпо платени, така че ти преценяваш, дали си струва.
3. Ако в някой хотел или място, където са имали достъп до картата, ползват недобросъвестно нейния номер за разплащания (най-вече по Интернет).
4. Ако си я държиш заедно с личната карта и си оставил личната карта при някой портиер или за наем на ски - отиваме пак в т.3

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.