Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:29 21.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема ОК такси - аерогара София  
Автор Prof.McGonagull (устремена *V*)
Публикувано18.11.05 14:10



Не ми се разказва с пълни подробности цялата история, защото съм я разказвала вече няколко пъти, а и се чувствам достатъчно омерзена, но съм задължена да споделя част от нея тук, за да не попаднат други хора в моето положение.

С няколко думи: наложи се да пътувам за чужбина заради участие в международна конвенция. Полетът ми беше в 8.10. В 7.03 поръчах такси, като обясних, че е за летището. Чаках - не дойде. Обадих се пак. Пак приеха поръчката, като дори записаха номера ми. Пак не дойде. На третия път най-нагло заявиха, че не са приемали позобна поръчка. Наближаваше 7.30, а срокът за чек ина вече изтичаше. Щях да закъснея за откриването на същия ден, а и да плащам нов билет! (Не че нямах пари, но трябваше ли??!)

Когато отново не се появиха, се наложи да се обадим с приятелката ми на един неин познат. Той спаси положението - пристигнах 2 минути преди да затворят чек има и трябваше да слушам мърморенето на намусената служителка на летището.

След доста помощ от страна на случайни хора, чужденци и българи, се добрах до салона, където трябваше да изчакам.

И знаете ли какво стана??!

Няма да повярвате, на мен ми идеше да ревна и да се разсмея едновременно: точно след мен влетя момиче на ръба на истерията, което бе закъсняло, защото бе поръчало ОК такси същата сутрин и те не се бяха появили на адреса!!!!!


Така че, ако бързате, особено за нещо изключително важно, просто забравете тази фирма! Това е съветът, който мога да дам, а дали ще ми повярвате, решавате вие!

Top Vampire Writer



Тема Re: ОК такси - аерогара Софиянови [re: Prof.McGonagull]  
АвторKpacивaтa Maнekeнka (Нерегистриран)
Публикувано18.11.05 16:25



Ама како, аз колко пъти да повтарям, че да се возиш на такси било то ОК или Офкей, или Супертранс е много много неизгодно.
Защо не си купиш една кола?!



Тема Re: ОК такси - аерогара Софиянови [re: Prof.McGonagull]  
Авторrpoзнaтa (Нерегистриран)
Публикувано18.11.05 18:38



Тази история е пълна измишльотина.



Тема Re: ОК такси - аерогара Софиянови [re: Kpacивaтa Maнekeнka]  
Автор tedche (баПка)
Публикувано20.11.05 15:53



и къде ще си остави колата на летището? 3 лв. на час за паркинг земат.

Колкото до Ок - аз също пътувах скоро, но дойдоха навреме и стигнах нормално за полета



Тема Re: ОК такси - аерогара Софиянови [re: Prof.McGonagull]  
Авторeднa (Нерегистриран)
Публикувано20.11.05 20:07



НА мен пък ми направи впечатление,че са окупирали отвън летището и дакато чакам мъжа ми,какви простотии видях. Бой за клиенти!Има ред,който май не се спазва,те не могат да се организират сами,та 1 мадама го прави.Викат като луди и по клиентите,сърдити едни,прибутват си колите като ги изключват от скорост за да пестят
Не знам по какъв критерий ги избират тия шофьори



Тема Re: ОК такси - аерогара Софиянови [re: tedche]  
АвторKpacивaтa Maнekeнka (Нерегистриран)
Публикувано21.11.05 16:35



ми ще вземе някой да го закара и колата да откара



Тема Re: ОК такси - аерогара Софиянови [re: eднa]  
АвторKpacивa Maнekeнka (Нерегистриран)
Публикувано21.11.05 16:54



както каза една потребителка по-надолу по това че имат готини членове



Тема Re: ОК такси - аерогара Софиянови [re: Prof.McGonagull]  
Автор Beнaбили (5-18)
Публикувано21.11.05 18:17



Честно казано това е изненада.

И аз си имах едно пътуване напоследък, звъннах си им вечерта да си поръчам такси за точен час (да ми е мирна главата, че сутрин все се замотавам иначе) и на сутринта даже таксито беше долу минути по-рано... И редовно като ще пътувам нанякъде звъня за такси на точен час и просто нямам издънки. То не че е имало и като съм звъняла по други поводи де... Така че наистина ме изненадва цялата тази история.

Звънна ли в централата им да им кажеш коя от онези дето приемат поръчките го е погодила този номер? Защото те все пак си казват името като вдигнат...

Понякога съм толкова добра,
че цялата изтръпвам и боли ме...


Тема Re: ОК такси - аерогара Софиянови [re: Kpacивaтa Maнekeнka]  
АвторAmerican (Нерегистриран)
Публикувано21.11.05 18:42



da ti sErem u ustencata pa na tebe, bedna mirizliwa bulgarska kurwa s dwesta lewa zaplata, she mi prawish swirki za 50 dolara kato se wurna za Koleda! Ebah ti mizernata durjawica- bezparichie i bednotiq, a pretencii do nebeto



Тема Re: ОК такси - аерогара Софиянови [re: Prof.McGonagull]  
Авторtaxi (Нерегистриран)
Публикувано22.11.05 15:27



Направо се учудвам, защото много рядко накой в тази фирма би си позволил такова нещо. Обади се в централата им и кажи за твоя случай. На диспечерката, която е "приела" поръчката ще и наложат глоба.



Тема Re: ОК такси - аерогара Софиянови [re: Beнaбили]  
АвторKpacивaтa Maнekeнka (Нерегистриран)
Публикувано22.11.05 15:37



Скъпа, ти откъде си? Сигурна съм че ще ми харесаш и бих те лизала до припадък.Ако си от Ловеч или околностите можем да си направим една интимна срещичка искаш ли, а?



Тема Re: ОК такси - аерогара Софиянови [re: Beнaбили]  
Автор Prof.McGonagull (устремена *V*)
Публикувано22.11.05 16:58



Мислиш ли, че съм имала време да се занимавам с това?
После просто не ми се разправяше, защото иначе трябваше да отида на място и да ги направя на гъз, а имах по-приятни планове за вечерта. И това за момичето, което дотича след мен, е пълната истина.

Top Vampire Writer



Тема Re: ОК такси - аерогара Софиянови [re: taxi]  
Автор Prof.McGonagull (устремена *V*)
Публикувано22.11.05 17:02



Дали не е късно вече, това беше преди две седмици.

Top Vampire Writer



Тема Re: ОК такси - аерогара Софиянови [re: Prof.McGonagull]  
Автор Bиpakoчa (мръшляк)
Публикувано22.11.05 17:28



Проблема си е твой. На летището се отива поне 1 час преди полет! А ти тръгваш 1 час преди полета, т.е. просела си закъснението си.



Тема За фирмата си права,нови [re: Prof.McGonagull]  
Автор Bambi* (усмивчица!)
Публикувано22.11.05 17:59



но това, което си "предприела" показва, че всъщност не умееш сама - без чужда помощ - да реагираш адекватно в подобни ситуации. В противен случай би се обадила на поне още 3 фирми, или би си взела такси директно отвън, освен ако не живееш нЕкъде в Драгалевци, например...

Dolce vita!


Тема Re: ОК такси - аерогара Софиянови [re: Prof.McGonagull]  
Автор Beнaбили (5-18)
Публикувано23.11.05 11:25



Аз не казвам, че не е истина. Това не мога да го знам. А че ме изненадва.

Нямала си време? Ами звъняла си им няколко пъти след като е имало проблеми. Нормално е да запомниш името дето го казват поредния път... или просто да звъннеш и на телефона за жалби. Иначе става малко като "Абе звънях там, някаква ми вдигна и не ми прати такси"

Понякога съм толкова добра,
че цялата изтръпвам и боли ме...


Тема Re: ОК такси - аерогара Софиянови [re: Prof.McGonagull]  
Автор3aпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано23.11.05 14:09



По принцип - всичко е възможно, може да е станало точно както го описваш (аз лично много се съмнявам, че е станало точно така както го описваш - според мен спестяваш и изпускаш една-две уж маловажни подробности примерно от кой квартал е трябвало да те вземе таксито, по кое време на денонощието и други от този сорт). Но - нека сме съвсем наясно - твоят случай е по-скоро изключение, отколкото практика ТОЧНО в тази фирма.

Така или иначе "за да не попадат други хора в твоето положение" не е достатъчно да разкажеш една сърцераздирателна история със съмнителна (или най-малкото трудно проверима) достоверност. Препоръчвам ти да се обадиш в централата на ОК (973 37 70) или да им пратиш мейл (oktaxi@oktaxi.net) и да им разкажеш твоя случай. Какъвто и да е проблема - те ще вземат съответните мерки да няма повече случаи като твоя.



Тема Re: ОК такси - аерогара Софиянови [re: Beнaбили]  
Автор Prof.McGonagull (устремена *V*)
Публикувано23.11.05 17:41



Всъщност, звъня приятелката ми. Но няма значение, лесно може да се разбере като подам писмено оплакване.

Top Vampire Writer



Тема Re: ОК такси - аерогара Софиянови [re: 3aпoзнaт]  
Автор Prof.McGonagull (устремена *V*)
Публикувано23.11.05 17:42



Благодаря за координатите, точно това смятам да направя.

Top Vampire Writer



Тема Re: ОК такси - аерогара Софиянови [re: Prof.McGonagull]  
АвторBullDog (Нерегистриран)
Публикувано23.11.05 22:23



Това звучи малко измислено.

Аз като им звънна, защо винаги ме молят да изчакам на телефона, казват ми кой номер кола ще дойде и след колко минути?

Освен това, не знам кой ти е дал този весел съвет, ако полета ти е в 8:10 да тръгнеш да си поръчваш такси за летището в 7:05. Един час по-рано щеше да е доста по-добре.
Имаш късмет, че на летище София не си турят security check-а много на сърце.

Гледай да не пробваш такива експерименти в чужбина, че можеш да си останеш някъде, пък после обвинявай такситата ....



Тема Re: ОК такси - аерогара Софиянови [re: Prof.McGonagull]  
Автор3aпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано23.11.05 23:57



Не просто смятай, а наистина го направи - едва ли някой от шефовете/мениджърите на ОК чете тук, но вярвай ми, че не оставят нито един сигнал на клиент без внимание.



Тема Re: ОК такси - аерогара Софиянови [re: 3aпoзнaт]  
Авторmm (Нерегистриран)
Публикувано24.11.05 01:31



От оплакване файда няма. Никой няма да й обърне внимание на жената. Нали от две години фирмата в която работя има договор с тия. Оплаквах се всеки ден до един момент. После реших че нервите са ми по-скъпи и сам си плащам бензина и си карам собствената кола. Не че сега като се разправям с ония дебили от КАТ ми е по-леко, но поне знам, че не плащам на някой да ми къса нервите. Таксиметровите са непоправими. Окейците още по-малко. А диспечерките на ОК - най-малко ;)

Това което обаче най-ме възмути и ме накара да се изкажа и аз тук е как внезапно всички окейци взеха да псуват жената. Разбирам ги - много пари са дали за дървените опели и хюндаи, но нали промяната започва най-напред от тях самите. А в ОК първото и последно нещо дето е наред са сравнително не много старите таралясници. Разбирам, че половина България се изхранва от таксиметровия превоз, но ми е мъчно да видя, че и в до скоро девствения Интернет са плъзнали същите тези неуки и неграмотни простаци.

Присъединявам се към жената - не се возете при тия. Не че шофьорите при другите са по-различни, но там ги грози реалния шанс да изхвръкнат. На ОК им трябва някой да им изплаща трошките, а понеже раздрънкан опел никой не иска да вземе не могат да си позволят да изхвърлят никого защото после кой ще им го доизплати? Е за туй им е такова дереджето. Преди няколко месеца четох в пресата как един океец изнасилил клиентката си. Уви и от това не се учудвам. Изприщвам се само при мисълта, ча хора продължават да се возят при тях.



Тема Re: ОК такси - аерогара Софиянови [re: mm]  
Автор3aпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано24.11.05 22:52



На мен едно не ми е ясно - как точно разпознаваш кои сред пишещите тук са окейци? Тези, които са доволни от фирмата ОК Супертранс - по това ли ги познаваш? Или имаш някаква друга, по-сигурна и точна методика?

Защото и аз мога ей тъй съвсем небрежно да предположа, че тези, които плюят по една от малкото таксиметрови компании, които наистина държат на клиентите си са от някоя конкурентна на ОК задръстена и фалираща таксиметрова фирма. Мога, ама не го правя, нали?



Тема Re: ОК такси - аерогара София- не е вярнонови [re: Prof.McGonagull]  
Автор1 jena (Нерегистриран)
Публикувано04.05.06 13:38



Първо искам да уточня, че категорично не съм от фирмата, макар, че служебно съм горе-долу запозната с по-основните й позиции на пазара на таксиметровите услуги.
Самата фирма разполага с по-малък брой коли от тези на 9-12-80, но е с по-нов автомобилен парк (средна възраст на колите около 3 години).
През 2003 година (ако не се лъжа) имаше конкурс за стоянката на летище София и те спечелиха. Стоянката е за 7-8 паркирали коли. Освен това имат и диспечерски пункт в самото летище. Това е единствената таксиметрова фирма, която разполага и със сателитна връзка, така че можете да поръчате такси и чрез стюардесата в самолета, когато летите за Родината.
Втората стоянка (която беше срещу митницата) и където паркираха останалите превозвачи беше затворена, поради многобройните жалби и оплаквания на пътници, които са били жестоко мамени (особено чужденци) с цените на превозите. Самата аз съм виждала 2 огромни класьора такива жалби. Куриози от типа - маршрут "аерогара-Орлов мост" за 12-15 лева; маршрут "аерогара-Княжево" за 80-100 лева и т.н. От този конкурс и досега само тези коли могет да изчакват пристигащи пътници. Останалите таксита от друг фирми имат правото само да докарват пътници и да се застояват само, колкото пътника да слезе и разтовари багажа си. Ако през това време друг пристигащ реши да наеме таксито - няма проблем, но ако няма такъв - таксито си заминава или прави няколко обиколки около паркинга. Другите превозвачи имат правото да паркират единствено на платения паркинг, но поради цената предпочитат да не го правят. Или правят 2-3 обиколки, или стоят на една отбивка на стотина метра преди аерогарата.
Освен това, само в тази фирма всяка сутрин проверяват колите за таксуващия апарат, за това да няма разните там помпички, както и винаги на предното стъкло да има винаги служебна карта със снимката и името на шофьора.
Надписите по стъклата за цените на превоз, престой, първоначална такса и за повикване са ясни (за разлика от нарочно избелените такива в други таксита - Кентавър, някаква България ЕТ и т.н.)
Нямам никаква лична полза да защитавам О.К., но е несправедливо да се оплюва така една фирма.
В личен план, мога да кажа, че ползвам почти само техните услуги и никога не съм имала какват и да е било издънка. Напротив. Поради това, че имат компютъризирана система за приемане на поръчки - ако поне веднъж сте се обаждали по телефона - вече знаят адреса ви и не се налага да го казвате.
Ползвала съм ги толкова пъти и за най-различни неща - за превоз на болния ми баща (докато беше жив), за мен, когато съм с повече багаж, дори са ме возили и изчаквали за помен на гробищата. Дори веднъж, поради това, че шофьора изпратен да ме превози не знаел точно къде се намира нашата улица, друга кола го водила до адреса ни (това разбрах, като видях две коли долу на улицата). Лично аз нямам никакви забележки.
Други фирми, които също съм използвала безпроблемно са: София-такси, Си-Ви-такси, такси за едно евро (или долар беше ...???).
Та това мога да споделя по въпроса. Избора на всеки пътник си е негово право!
Привет !



Тема Re: ОК такси - аерогара София- не е вярнонови [re: 1 jena]  
Авторjam (Нерегистриран)
Публикувано04.05.06 16:34



всичко това е чудесно, докато преди седмица не ми се наложи за пръв път да наема такси ОТ летището до Младост 1.
първият шофьор, след като седнахме в колата, потегли, и му казах адреса, изведнъж колата му взе да гасне и се извини, че трябвало да ни остави - на 2 метра от стоянката.
вторият шофьор, като ни качи и чу адреса, се ухили мръснишки и рече - разбирам защо на колегата му се е развалила колата...
ужасно му се искаше и на него да му се развали колата...

е извинявайте, ама на тия аерогарните, поведението им е същото като на останалите вампири-таксиджии там! може да возят на фиксирана цена, но на курс под 15 километра се мръщят здраво. а иначе, ако си ги извикаш от дома по телефона, няма проблем да те возят за 3 лева, нали... ама като са на летището, се едно са фанали дедо боже за шлифера и без по-малко от 10 кинта на курс не бива да се тръгва.



Тема Re: ОК такси - аерогара София- не е вярнонови [re: jam]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано05.05.06 07:43



Подобен случай имах и аз. Само дето първия шофьор директно отказа измърморвайки нещо от сорта, че вече бил ангажиран с клиент. Виж втория беше пич, усмихна се (горчиво), и с думите "такъв ми бил късмета" ме закара благополучно до адреса. Нямаше коментари по пътя относно краткостта на маршрута и други подобни.

Общовзето аз съм доволен от ОК супертранс - това май беше пълното име.

ReadOnly: spectator@mail.bg


Тема И още за ОК-СуперТранс-НЕ СА ТОВА,което бяха-нови [re: Prof.McGonagull]  
Автор !HA-KOЙ-MУ-ПУKA™ (НКМП-2UNlimited)
Публикувано08.05.06 14:28



преди месец бях на сватба на приятел В амбасадор. Стана време разделно-към 22ч. Поръчахме с прятелката ми и един колега такси от Ок супер транс. Прситигна навреме, след което му казахме да мине през люлин и към ректората (този маршрут бях заявил). Приятелката ми настоя да мине през едно трасе,а той искаше да ни прекара първо през ректората,после към люлин. Казах му да си кара, така както сме му заявили и да не се откланя. Мърмореше нещо,но ни закара до люлин,а после поехме към унивесритета. Ей, Богу, тоя олигофрен не спря да мрънка по пътя как «ма то момичето не бешще право,да бяхме минали от еди=къде си за еди-къде си»,и така 5 пъти,накаря не издържах, и му казахч,е съм му засекъл брояча (който от заднатас седалка не се виждаше,беше много блед,явно повреден) и съм се уверил,кой е по-прекия път и да престане да споменава френдката. Пичът поомекна, но запазих лоши спомени от трипа с Ок, простащината на шофьора,наглостта и пошлостта, преебания дисплей,изобщо уверих се,че друга фирма,която ползвам има значително повече плюсове, и сравнително по-млако минуси

NATO- Chorjavon....


Тема Re: ОК такси - аерогара Софиянови [re: Prof.McGonagull]  
Автор delyankovachev (непознат)
Публикувано10.10.06 19:29



ОК Супертранс са супер. Това, че ти се е случило нещо подобно е изключение. Тоест и на мен ми се е случвало например един от техните на мрънка, че трябва да ме изчака в Младост след като го наех от летището до Младост и обратното, но можех да се оплача по всяко време. Грешката ми беше, че не го направих. Но ОК Супертранс са си много точно компания.



Тема Re: ОК такси - аерогара Софиянови [re: Prof.McGonagull]  
Авторele (Нерегистриран)
Публикувано28.10.06 23:39



Това да не ти е автобус?
1. Желателно е да си на аерогарата поне 1.5 часа преди полета. Ти за какъв зор си тръгнал 50мин преди същия? Следващият път си купи будилник да те събуди по-рано и не забравяй, че винаги е по-добре да тръгнеш по-рано отколкото никога да не стигнеш




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.