Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:13 23.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема за цените на таксиметровите услугинови  
АвторПeтpoвa (Нерегистриран)
Публикувано07.09.05 08:57



Направо съм потресена от безочието на таксиметровите шофьори. До кога ще извиват ръцете на потребителите? Какви са тия цени, златни ли са услугите им?При всяко пъскъпване на петрола, те първи вече са сменили цените и доволни потриват ръце. Що за наглост, като се има предвид, че повече от 80% от такситата са на метан, а цената на метана е 0.12 ст на литър. Та нали за 8-9 лв се пълни един резервоар. То бива, бива нахалство, но тяхното е направо пладнешки обир.Писна ми от тарикати в тая държава



Тема Re: за цените на таксиметровите услугинови [re: Пeтpoвa]  
Автор XaMaB2 (Нерегистриран)
Публикувано07.09.05 15:15



Купи си кола и се движи с бензин 2.03лв на литър.



Тема Re: за цените на таксиметровите услугинови [re: Пeтpoвa]  
АвторTakcимeтpиcт (Нерегистриран)
Публикувано07.09.05 19:27



Уважаема г-жо/г-це Петрова, чуждият труд трябва да се уважава. Никой не ви задължава да се возите на такси - има и градски транспорт, може и пеша да се поразходите, в крайна сметка купете си кола, монтирайте й метанова уредба и ще се возите колкото си искате евтино.

Но пак казвам: чуждият труд трябва да се уважава. Не мога и не желая аз да съм потърпевш от това, че Вие не можете/не смеете да си поискате заплатата, която би ви позволила да се возите на такси. Пладнешки обир е не това, че аз искам моят труд да е подобаващо добре възнаграден, а това, че на Вас не Ви плащат парите които реално заслужавате, но кой знае защо много се съмнявам, че ще имате смелостта да държите подобен тон на началниците си.

Но нека да Ви кажа: и на мен ми е писнало от тарикати в тая държава. Всеки иска той да получава много, а на другите да плаща малко. Е, не става.



Тема Re: за цените на таксиметровите услугинови [re: Пeтpoвa]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано07.09.05 21:53



Незнам защо сте толкова зле настроена, но не съм забелязала все още да са променени цените на таксиметровите услуги.Пък и държа да отбележа, че този вид услуга има сериозен напредък и колите са хубави, и шофьорите са учтиви и самите компании поддържат добро обслужване на клиента, не ми се е случвало да поръчам такси и да не дойде в заявения час, а такси ползвам често. В крайна сметка това е техния бизнес, а не благотворителна кампания- лично аз бих побесняла ако някой ми прави сметка на моя бизнес и ми обяснява с какви разходи е постигнат даден приход - направете си таксиметрова компания, щом е толкова печеливш бизнес.

Не са виновни разходите, а приходите



Тема ей бакшишнови [re: Takcимeтpиcт]  
Автордaи (Нерегистриран)
Публикувано08.09.05 00:30



Кой трябва да уважава "труда " бе тикво селяндурска.В белите страни една от най нископлатените професий е тази на шофьора на такси защото е работа за нискоквалифицирани бачкатори като теб.Скоро и в бг ще стане защото ще ви се сложи забрана да се кара такси на газ.Колите ви ще бъдан нови само дизели и то не ваши лични а на фирмата превозвач.А ти ще си на заплата и то ниска към фирмата.Затова върти геврека още малко ще имате шанса да обирате хората.А много скоро таралясника който караш барабар с метана ще си го завреш знаеш къде.



Тема Аз пък не ползвам таксита изобщо и знам защонови [re: Пeтpoвa]  
Авторrpaждaнин (Нерегистриран)
Публикувано08.09.05 01:38



Освен че повечето са простаци, димят ти вътре с противните си папироси и ти се оплакват колко е кофти и на загуба да си таксиметраджия, ами и много лъжат с уредите Да духат супата!



Тема Re: ей бакшишнови [re: дaи]  
АвторTakcимeтpиcт (Нерегистриран)
Публикувано08.09.05 12:55



Приятелю, не че не си прав, но защо пропускаш да споменеш в цялата си иначе много емоционална тирада факта, че в белите държави за такси се плаща от 2 до 5 евро на километър. И нека сме съвсем наясно - аз нямам нищо против България да е бяла държава и всеки да получава парите, които заслужава като бял човек. Против съм хора, на които не им стиска да си искат парите които заслужават да се вторачват в моето канче.

И винаги едно остава си вярно навсякъде по света - ако нямаш пари да се возиш на такси, просто не се возиш и точка.



Тема Re: Аз пък не ползвам таксита изобщо и знам защонови [re: rpaждaнин]  
АвторTakcимeтpиcт (Нерегистриран)
Публикувано08.09.05 13:01



Има ги всякакви и това важи не само за шофьорите, но и за клиентите. А за супата не знам дали и вие няма да я духате, но ходенето пеша е много полезно за здравето.



Тема Re: ей бакшишнови [re: Takcимeтpиcт]  
АвторДaи (Нерегистриран)
Публикувано08.09.05 16:06



Няма значение в белите страни колко е цената на километър пробег може да са 2 евро може и 10 евро въпроса е че "бакшиша" е на най ниската заплата в страната защото е нискоквалифициран и затова е шофьор на такси т.е знае си мястото в обществото.Колата е на фирмата лъскава и нова и никой не лъже с "помпи" "маймунки" и други методи показанията на брояча.Там "бакшиша" върти геврека и е длъжен да е облечен прилично и да се усмихва и да не бръщолеви като тук колко се мъчел и му е скъпа подръжката на таралясника и горивото и частите.Така , че там и 20 евро да е на километър шофьора е на най ниската стафка за заплата в страната а труда му е един от най малко уважаваните!



Тема Re: Аз пък не ползвам таксита изобщо и знам защонови [re: Takcимeтpиcт]  
Автордaи (Нерегистриран)
Публикувано08.09.05 16:13



Бакшиш относно ходенето пеша е здравословно но не в сф аз имам лична кола но на работа ходя само с градския транспорт защото ми е най изгодно.С колата си х одя на разходкии по работа за нещо важно в сф.Ако имам по бърза работа взимам маршрутка или такси но само в рядки случай и то само о кей защото там за издънили се"бакшиши" има санкций и ги държат изкъсо там селските им тарикатщини не вървят.А на Витоша си ходя и пеша .Ти от "бакшишите" с качак в уста непран потник джапанки и шорти ли си а и за чалгата забравих и корема пред теб от неходене пеша




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.