Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:57 28.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Романови [re: Roma]  
Автордaи (Нерегистриран)
Публикувано09.09.05 21:14



като гледам ника ти и мисля че това значи на италянски Рим а пък ром пия и то кубински.Сега да ти обясня защо не мога да дойда при теб на пияцата.Както на работниците от службите по чистота така и на теб работното място ти е на улицата на пиацата от -20 до 40 градуса по целзий.Аз не работя на улицата и затова не мога да дойда при теб.Друга причина е ,че ти стоиш на пиацата постоянно и след полунощ а пък аз следобяд се прибирам в къщата си при семейството си.А пък около полунощ лежа до жена си в леглото а ти си на пиацата през това време, как да дойда ми кажи.Има и още няколко сериозни причини който ме възпрепятсват но е трудно да ти ги кажа защото няма да ги разбереш.На "бакшишите" нивото ви е да се надлъгвате помежду си кой колко по голям бакшиш ви е дал какво сте си купили на далавера от наркоманите и да се хвалите помежду си кой е по добър ебач шофьор тарикат и на кой някоя циганка от лъвов мост го е обслужила с намаление.Както виждаш това са твойте интереси в живота простоо нямаме общи теми за разговор за който да се виждаме.И още една важна причина аз винаге мога да дойда ако реша на твоето работно място обществената улична пиаца за такси но ти не можеш свободно да дойдеш когато си пойскаш на моето работно място схващаш ли?



Тема Re: ей бакшишнови [re: Дaи]  
АвторTakcимeтpиcт (Нерегистриран)
Публикувано09.09.05 22:04



Аз друго не мога да разбера - искате качествена услуга, а не се сещате че високото качество може да се постигне само със съответната висока цена. От друга страна като се вдигне цената тутакси мизерни сульовци като теб ще отпаднат като клиенти, което пък е направо чудесно.



Тема Re: ей бакшишнови [re: Takcимeтpиcт]  
Авторлeлee (Нерегистриран)
Публикувано10.09.05 00:07



Искаш да кажеш, че ако започнем да плащаме тройно, амче защо не и петорно, услугата ще стане толкова качествена, че шофьорите да започнат дори и да казват "Добър ден" като се качиш при тях в таксито? И да не лъжат? И да не смърдат? И да не псуват? И да не дънат чалга? И да връщат цялото ресто?

Първо, не ми се вярва...

Второ, не ти ли се вижда малко множко за една съвсем проста услуга, за която дори и специално образование не трябва? Нормите на поведение, които коментираме са напълно нормални неща от държането за всички останали хора и професии, само вие сте толкова велики че не ги спазвате! Как си предствяш например една продавачка или сервитьорка да ти пуши в лицето, да мошеничества, или да те изхвърли посред обяда ти от ресторанта защото не й харесваш, ами тя нали веднага ще изхвърчи от всяко що-годе нормално заведение!! Само таксиджиите си мислят че могат да се държат така!

Май наистина някои хора са се самозабравили...




Тема Re: Романови [re: дaи]  
АвторPoмa (Нерегистриран)
Публикувано10.09.05 10:11



Само дето не завърши словото си с Зиг Хайл... Много си смотан мойто момче... И идея си нямаш за какво говориш. Все едно слушам Воленчо... Или си адски тъп или се имаш за голяма работа, което те прави пак толкова тъп.

Когато се качиш в колата, ще те прекарам по маршрута, който аз смятам че е безопасен и по които съм държал изпит в тази централа в която ще се оплакваш. Ако не ти хареса, отваряш вратата и слизаш. Тази компания за която говориш че ще има 10000000 - n брой таксита, след няколко години няма да я има, а ще има просто диспечерска централа, което е и в момента. Защото байно, това си е факт в момента! Колите се купуват, а централата печели от посредничество. Това че навсякъде пише ОК, не означава че са на оК. ОК?
Не напоследно място си доста запознат с дейността на бакшишите, какво става по пиацата и средната температура на работа. Да не си някой колега, който му е почерняло д...то.
И ако искаш услуга ще си плащаш и то ще си плащаш като поп. Защо не вдигнеш този скандал в Тамбукту и не кажеш....Аааа не ми харесва че хумера е 100 лева... няма да го платя... А просто не влизаш... и никога няма да влезеш. Така както има фейсконтрол, така и АЗ ще определя дали да те кача. Не ми харесваш - ВЪН! Пък върви се оплаквай на който искаш. Такива врънкащи като тебе със скъсани чорапи има много. За какво да купя Е класа и да я пусна като такси, като знам, че за да се докажеш колко си велик, дори ще си пуснеш голямата работа вътре.

А колкото до РОМА... виждам че си изкарал 4 клас и знаеш къде се намира...след като е така мисли поне като четвъртокласник, а не като дебил от санаториума в Карлуково... или ако е така, то евала - и интернет са ви прекарали вече:)



Тема Уважаеми Г-н...нови [re: Takcимeтpиcт]  
Автор fine_line (непознат)
Публикувано10.09.05 15:20



Таксиметрист
Не бих се съгласила с крайните мнения, описващи поведението и външния вид на таксиметровите шофьори. Не обичам и да правя обобщения. На не бихте ли признали, че порочна практика, сред работещите в тази професия, е НЕвръщането на ресто. Като че ли даването на бакшиш е вече акт по презумция. Знаете ли колко глупава ситуация се получава, когато сметката е 4.20, аз подавам 5 лв. Тогава шофьора на поръчаното от мен такси започва да се оглежда, да пипа нещо по волана и разните там копченца на таблото, да се взира заинтересовано в него, с надеждата че аз ще се почувствам не на място и ще кажа дългоочакваното "Благодаря" слизайки от колата.
Аз съм позитивен човек и приемам това поведение с усмивка. Веднъж така седяхме около минута, до като с голямо нежелания ми върнаха пак не точното ресто
Когато аз получавам заплата или хонорар, ми дават до стотинка предварително уговорената сума. А моята работа е не по-малко натоварена и отговорна, както между другото е с почти всяка друга работа
Мисля си, че вероятно това е нещото, което ядосва най-много клиентите. Кара ни да се чувстваме дребнави. Но Вие, като трудещ се човек сам сте се уверили, предполагам, че има дни в която всяка стотинка е важна
Успех



Тема Re: ей бакшишнови [re: Meчka]  
Автор Red Medved (инат)
Публикувано10.09.05 18:45



Това за САЩ / Великобритания не го знаех.
Моя познат взима добри пари по
австрийския стандарт , а не по
българския.
Кво се занимаваш с мене , ти си
гледай твоя доход да мине 60 000
евро за година.



Тема Re: ей бакшишнови [re: Red Medved]  
Авторcмexчo (Нерегистриран)
Публикувано10.09.05 20:13



60 000 евро?? Че и отгоре.. хехеее

Браво бе... За сравнение, една моя приятелка е висококвалифициран компютърен специалист в САЩ и получава 50 000 $ годишно, което е някъде към 40 000 евро. Още утре като говоря с нея по телефона ще й посъветвам да си смени професията, хем няма да има нужда да се напъва и да учи постоянно...

И щом като е толкова доходно защо ВСИЧКИ софийски таксиджии не се преместите да работите в Австрия??? Явно там има недостиг от способни да вършат тази непосилно тежка професия, изискваща дългогодишна квалификация и рядък талант, щом като хитрите западняци с лека ръка дават такива луди пари... хехеее... Така че ще ви вземат като топъл хляб всичките... заедно с условията ви какви клиенти да карате, на колко дълги разстояния, на каква музика и пр. и пр. и пр. ...





Тема Re: Аз пък не ползвам таксита изобщо и знам защонови [re: Takcимeтpиcт]  
АвторKAKTYC (Нерегистриран)
Публикувано10.09.05 23:18



Само 1 не разбрах - ти сигурно 100 пъти каза, че трябвало да се уважава и заплаща ВАШИЯ труд, но какво общо има той с поскъването на бензина??
Да не би вследствие на поскъпването да е нараснало услието да въртиш геврека??
И колко процента от такситата карат на бензин и колко на газ ?



Тема Равносметка?нови [re: KAKTYC]  
АвторEвpo Poмa (Нерегистриран)
Публикувано11.09.05 14:44



След като се стигна до интензивна обмяна на мнения мисля че позициите на двата лагера могат да бъдат описани по следният начин

Лагер А *потребител- смята че повишението на цените е неоправдано, не намира за нужно да плаща по висока цена и настоящата цена му се струва реална.

Пожелание от мен към лагер А - като толкова не ВИ харесва новото положение, не се возете на такси, не ползвайте този вид услуга, ходете пеша, купете си собствена кола. Мнението Ви може да бъде чуто, но не е задължително да бъде прието. Пазара, търсенето и предлагането на този вид услуга ще определи цената и факторите на него, а не Вашето мнение.

Лагер Б *производител - смята че цените са ниски, негово си мнение. Негово ПРАВО е да си вдигне цената на труда, ако смята че тя не отговаря. Това е негов риск и негова сметка. Плюсовете и минусите ще бъдат понесени само от Б и никой друг. Така че Лагер А да не мрънка и да не се оплаква:) А ако лагер А иска ЧИТАВА услуга с хубави коли и усмихнати шофьори, да се научи че трябва да се плаща... И когато се плаща достатъчно ще отпаднат всички магарии по пътя и мършата сама ще си отиде.....
Защото по логиката на А, трябва да отида в Балканстар и да кажа... Хайде сега момчета и момичета, продайте ми една Е класа за 10 000 лева, щото такъв е стандарта и пътищата са скапани. Не става така...

Примирете се че цените ще бъдат вдигнати... И които вече не може или не иска да се вози на такси, просто ще мине на други алтернативи...Нали?



Тема Тук може да поспорим.нови [re: Takcимeтpиcт]  
Автор Prof.McGonagol (устремена *V*)
Публикувано11.09.05 15:32



Почти непрекъснато се движа с такси, независимо в коя част на България съм и съм се нагледала на таксиджийски номера само за да извлачат 10 ст повече. Да не говорим за груби обноски. Бакшиш оставям почти винаги. Но вече спрях - цените са достъчно високи, а и като видя някой да ми прави номера, за да увеличи сметката - мерси. Да не говорим за първоначалната тарифа.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.