Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:57 28.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: виж сега скъпа!нови [re: Takcимeтpиcт]  
АвторBlah (Нерегистриран)
Публикувано15.09.05 19:48



Мога да твърдя само за себе си. Имам по 100-150 км на ден градско в София (е разбира се, не спри-тръгни постоянно като такси). Знам че ти имаш х5, х 10 на това. Като цяло идеята ми беше, че 10 л/ 100 км е много за бензин - както ти самия спомена, правиш 11 л газ, т.е. на бензин би трябвало да паднеш под 10. Другото нещо, което отчитам, е че (качествените) таксита в София са поколение над "баварците и нисаните", не напразно дадох годините на производство, така че и от там идва някаква икономия. Също така съм наясно, че разхода за бензин на една кола е част от разходите по кола, която е постоянно в движение и то като такси. И о не, не ми се калкулира колко излиза печалбата на 100 км на таксиметров шофьор - ти може би ще ми кажеш. Но се съмнявам със 100 км на ден да можеш да си покриеш разходите. По скоро към 400 са границата?
В интерес на истината загубих нишката какво обсъждахме, май беше дали средната кола харчи 10/100 градско - което е далеч от темата на целия разговор. И да, може и да харчи. Може и по 15 да харчи, може и по 20 и то извънградско, само че не и при нормално каране. Забележи, не казвам "такси" в това си твърдение.



Тема Re: Много си в грешканови [re: Colombino]  
Авторdim (Нерегистриран)
Публикувано15.09.05 21:51



"Ти ако мислиш да изкараваш само от тия дето се возят всяка вечер ша умреш от глад."

Ти пък защо реши, че карам такси??? Аз се возя на такси и то не всеки ден, а само когато няма кой да ме вози.
Чесно казано, ако се возя на такси 98% след кръчма до 1-2 часа, и на мен ще ми е все едно дали се возя в смрад или кочина - стига да е евтино.
Обаче аз ползвам такси 99.9% в трезво състояние и тогава не ми е все едно. Предпочитам по-високо качество срещу съответната цена.
Въпрос на вкус.



Тема Re: ей бакшишнови [re: cмexчo]  
АвторKлиeнт (Нерегистриран)
Публикувано16.09.05 23:02



Да се спори с таксиджия е глупаво и безсмислено, по простата причина че дадената човекоподобна маймуна която седи зад волана на таксито има толкова малко мозък в неграмотната си глава че не би разбрала никакви аргументи!
Мен тука ме впечатли едно таксистко мнение че ако нямаш пари - не се возиш на такси, интересно, аз като имам пари трябва ли да оставям на този маймун по пет лева бакшиш? Нямам нищо против - нека си слагат каквито цени искат, но тази цена да съвпада с изписаното на предното стъкло и да не ме правят на същество с по-нисък интелект от тяхния - като се опитват да ме лъжат!
Абе с две думи - спора между човек и маймуна винаги е бил безсмислен, но мен друго ме удивлява дами и господа - как така една човекоподобна маймуна се е научила да пише, не се ли впечатлявате от този факт?
Подозирам че от страна на бакшишите пише някой шегаджия, въпреки че допускам че в нашия радиоактивен век са започнали някакви мутации сред маймуните и може би след десетина хиляди години бакшиша ще се развие доста интелектуално и като виж достигнал в умствено развитие нивото на питекантропа!



Тема Re: ей бакшишнови [re: Kлиeнт]  
АвторTakcимeтpиcт (Нерегистриран)
Публикувано17.09.05 15:24



Ще се изненадате господин Клиент какви хора се случва да карат таксита - с по две висши образования, доценти по разни засукани науки, хора с престижни (като чест и слава, не финансово) професии, всички те в един момент решили, че срамен труд няма и само с дипломи и потувания по рамото семейство не се изхранва.

И както вече казах някъде тук - простотията я има навсякъде, не само сред таксиметровите шофьори. Както можем да видим - и сред Клиентите има големи простаци



Тема Към клонанови [re: Kлиeнт]  
АвторOт kлoнa... (Нерегистриран)
Публикувано17.09.05 18:23



Само едно не мога да разбера...

Във всички постинги си позволявате да квалифицирате по различни начини таксиметристите - маймуна, говеда, кретени, мърша, лъжци и така нататък.
И това Ви е позволено...
Не дай си Боже обаче от бранша да каже мацка или нещо по-твърдо и веднага почвате да се обиждате... да говорите за професионална помощ и да се държите като ощипани девици.

Бе мама му стара, толкова ли сте велики и какво Ви позволява да се държите по този начин? Първо всички сме хора, а после имаме и различни професии. Като почнете да се държите човешки, ще получавате и човешко отношение.



Тема Re: Към клонанови [re: Oт kлoнa...]  
Автор Aлekcaндp (непознат)
Публикувано21.09.05 20:16



Да наистина би било прекрасно да се държим всички възпитано и културно, но при хората упражняващи таксистката професия най често се срещат един от най гнусните екземпляри на човешкия вид (не твърдя че всички са такива, има и доста свестни хора - които са достойни за уважение) и именно те създават вълната от неуважително отношение към таксиметровите шофьори, но винаги съм мислил, че именно исключенията са попаднали случайно в тези среди, а основната маса са си такива каквито сме свикнали да си ги представяме.



Тема Re: Много си в грешканови [re: dim]  
АвторMaлчo (Нерегистриран)
Публикувано27.09.05 09:13



За да получи добро качество на услугата клиента трябва да е непримирим,а не да блещи врели некипели по форумите за това що е таксиметров шофьор и има ли той почва у нас. Защото в таксиметровите фирми има шофьори с много добро образование и възпитание,принудени от обстоятелствата и ниските заплати в нашата мила родна страна да работят тази никак не лесна и неблагодарна професия.И аз съм сигурен,че на всеки от нас се е слуявало да се вози при такъв шофьор.А ако не, то Ви го пожелавам на всички.



Тема от коя книга на Ремарк е цитатчетонови [re: svestna]  
Автор smocker77 ()
Публикувано27.09.20 14:11



с което са напълнени от тебе две страници на гугъл? Теодора ли си или не се сещам коя още? Нали караш джип, а и татето има джип, дето те затрудняват лостовете? Оти се косиш за цени на таксиметрови услуги?

Не подхожда на богато момиче като тебе.
Такъв цитат няма дето ти е девиз в профила. Ако си редактирала Ремарк, доста си се надценила.


Търся кибрит, но, както почти винаги, не мога да намеря. За щастие в печката мъждука огън. Навивам на руло една банкнота от десет марки, пъхам я в жарта и запалвам с нея пурата. - Неизвестна творба на Е. М. Ремарк.

Редактирано от smocker77 на 27.09.20 14:23.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.