Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:32 02.07.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Такси..нови  
Автор vladisss (.)(.)
Публикувано22.07.04 11:14



Няма по-неприятни хора от таксиметровите шофьори - без изключение за коя фирма става дума..
Моите причини да ги ненавиждам:
- 90% от тях са приказливи - говорят ти за квото им падне - нали си в тяхното такси.. Веднъж казах на един да млъкне, а той ми каза да сляза : )..
- над 30% от тях са миризливи;
- никой друг не хитрува толкова на дребно, дебнейки всеки червен светофар за да припечели 5-10 ст.
- редовно се случва да бързам за място, което е на по-малко от 3 км. и да ми отказват да ме закарат..
- редовно се случва да ми закръглят от 3,20 на 4 лв. под предлог , че нямат дребни..

Абе с две думи таксиметровите шофьори са противни копелета и най-добре да бъдат създадени множество рестрикции спрямо тях..




Тема Re: Такси..нови [re: vladisss]  
Автор eM™ (professional)
Публикувано22.07.04 12:08



Противни са, наистина. До преди няколко месеца все още нямахме с мъжа ми собствена кола и постоянно ми се налагаше да използвам таксиметрови услуги за да прибера детето си от градина. Можеш ли да си представиш - вали сняг, аз съм с тригодишно хлапе, на едното рамо чантата с лаптопа, на другото дамската, в ръката торба с дрехи от градината. И понеже разстоянието до вкъщи излиза не повече от левче, те ми отказват. При това ми отказват с такъв безобразен тон, сякаш съм им длъжна с нещо и сякаш аз няма да си платя, а ще ми направят услуга. Откровено ги ненавиждам.
Последният ми фрапантен случай беше преди около месец, когато след като излизах с приятелки, се прибирам към вкъщи, часът е четири сутринта. Тъмница. Бях останала само с едри банкноти в порфейла. Сметката ми беше около 3.20 лв. И аз му давам банкнота от 20 лева и още 50 стотинки монета и му казвам да си закръгли на 3.50. Нашият хубостник ми заявява, че няма да ми върне 17 лева, да ида да разваля. Идиот, да тръгна по това време по улиците (най-близкият денонощен е на 100 метра, но не е в това въпросът) да си развалям парите, за да му дам точни. И му казах, че ще го чакам в колата, той да отиде да свърши това. С пренебрежително изпъшкване подкара колата, развали в денонощния, върна ми рестото и ме остави там. Не ме върна до вкъщи. И си се прибрах пеша. Със спрея в ръка и с очи, гледащи в 16 посоки от страх. Страх, защото макар и в центъра, макар и за 100 метра, точно по тази отсечка съм си имала неприятности в тъмниците.
Абе, ужас. То истории, истории... мога да разказвам до вдругиден. И няма една хубава, на един свестен шофьор не съм попадала.



Винаги има още един вирус!

Тема Re: Такси..нови [re: eM™]  
Автор METHOD (логистик)
Публикувано22.07.04 12:19



Дявола е доста черен явно

Пролетарии всех стран соединяйтесь!


Тема Re: Такси..нови [re: METHOD]  
Автор Martu (спори за всичко)
Публикувано22.07.04 13:28



Не е баш тъй, както го казвате. Много пъти съм имал проблеми, но има и свестни. ползвам всеки ден такси поне по 2 пъти и съм случвал и на пичове. Верно е че пътувам служебно имного не гледам колко струва. Има и големи смотаняци. Кзвам му маршрут за 5 лв. минимум и оня ми се пули и се чуди. Това което казвам се отнася само и единствено за ОК. За другите просто нямам мнение. Абе общо взето съм доволен вповечето случаи.



Тема Re: Такси..нови [re: METHOD]  
Автор eM™ (professional)
Публикувано22.07.04 15:00



И обича да си споделя извратените фантазии освен това...



Винаги има още един вирус!

Тема Re: Такси..нови [re: eM™]  
Автор METHOD (логистик)
Публикувано22.07.04 18:24



Кой дявола или бакшиша?

Наистина болшинството са задници, но има и свестни хора
Което потвърждава правилото, че бакшите са скъм

Пролетарии всех стран соединяйтесь!


Тема Re: Такси..нови [re: vladisss]  
Авторdodo (Нерегистриран)
Публикувано28.07.04 12:37



Напълно сте прави! - има всякакви, но да ви кажа аз една случка да кажете това на какво ви прилича. Та значи преди около 2 месеца идва едно приятелче от Варна служебно до София и понеже има няколко свободни часа идва на гости. Понеже не знаеше къде живея ми звънна от жълтите павета/ а аз живея на няма и км от там/. Казах му да си хване такси и че ще му излезе няма и лев, ама айде 2 да е.След 2-3 мин. ми звани отдолу, за да сляза да го посрещна. Слизам, а той ме гледа ухилено - хванал си някакво такси от пред Президенството и познайте сметката - 15,20лв.
по касов бон изминати 764 МЕТРА, първоначална такса към 4лв. - преспи по светофари около 7 и 3 и нещо на км! - общо 15,20
Още пазя бона:) Но това не е нищо - званя аз веднага на телефона на фирмата и питам въпросната мадама дето вдигна на каква цена карат колите им. Отговорът беше, че не знае и никой не може да ми каже. След около час видях кола на същата фирма и цената на км беше 0,80лв.
За името на фирмата не се сещам сега, но колата я знам - един дърт мерцедес се си стои до Президентството. Та ако ви се повози някога "шикозно" вземете си го:)



Тема Re: Такси..нови [re: dodo]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано28.07.04 16:24



да не е "Кентавър" случайно?
щото тези перди висяха по летището и гарите предимно, ако могат да хванат някой невнимателен клиент...

Just a genius



Тема Re: Такси..нови [re: Martu]  
АвторAди (Нерегистриран)
Публикувано28.07.04 20:33



Вярно е, че има и свестни таксиметрови шофьори.
Обаче, посъветвай ме, щом пътуваш често служебно, какъв
документ ти издават - в частна фирма може и да върви само
фискалния бон, ама аз работя в бюджетна организация
и освен бон ми трябва и фактура.
Защото досега не съм попадала на шофьор (спрян на улицата),
който, като го попиташ за фактура с касова бележка, да каже -
О.К., заповядайте. Или апаратът не работи, или няма кочан с
фактури, или пък фактурите не са подпечатани и т.н. Веднъж
спирах всяко такси (за около 40-50 минути - поне 20-30 броя)
и никой от тях не беше в състояние да ми издаде такъв документ.
Накрая ми писна и си платих от джоба.
Иначе на шефа му е лесно като ме кара да работя до сред нощ -
"вземи такси и дай да ти подпиша фактурата - така стават тия работи.
Как да му обясниш на човек, който през последните 20-ина години
не се е качвал на друга кола, освен служебна.
Единствените, от които можеш да докопаш годния за осребряване
документ, са няколко големи фирми, при повикване по телефона и
с изричната уговорка, че ти трябва фактура с фискален бон. Е,
трябва да почакаш повечко - явно не всичките им коли са с такива
"екстри", а в края на пътуването шофьорът ти дава празна бланка
за фактура, която сам да си попълниш - няма да седне да се тормози
за 10-ина лева човекът.
Ще ти бъда благодарна, ако ме светнеш как хем да хващам лесно
такси, как да имам редовен документ за получената услуга.



Тема Re: Такси..нови [re: vladisss]  
Автор dimodi ( bike rider)
Публикувано29.07.04 09:47



Значи аз ще застана на страната на таксиджиите, което е малко крайно, но всеки да си търси истината по средата.

90% от тях са приказливи

Първо, аз нямам подобни впечатления, ако аз не говоря, и те едва си отварят устата. Второ, ти да киснеш в една кола по цял ден, да видим дали няма да искаш да си кажеш 2-3 приказки с когото и да е, влез им в положение.

над 30% от тях са миризливи;

Не се сещам за такъв случай.

никой друг не хитрува толкова на дребно, дебнейки всеки червен светофар за да припечели 5-10 ст.

Според правилника за движение, ако светофар светне жълто и можеш да спреш без да представляваш трудност или опасност за движещите се зад теб, значи трябва да спреш. И аз искам да ми минават на жълто и на червено, но първо те не са линейки и второ, те не бързат за никъде

редовно се случва да ми закръглят от 3,20 на 4 лв. под предлог , че нямат дребни

Такситата, които аз ползвам, не само че връщат винаги ресто, освен ако не кажеш "мерси", ами и ако сметката ми е 4.10 и дам 4 лв и понеча да ровя за стотинки, даже не ги искат - и това ми се е случвало поне 3 пъти.

таксиметровите шофьори са противни копелета

No comment.

Изводът - подбирайте си такситата

---

It's nice to be important, but it's more important to be nice.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.