Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:48 27.05.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема има ли клиента винаги правонови  
Авторchery (Нерегистриран)
Публикувано15.05.05 01:24



това, което искам да разкажа е във връзка с изтърканата фраза, че ~клиентът винаги има право~. то право, право, ама на какво? да бъде нагрубяван, необслужен, неинформиран, лъган и гледан презрително, смръщено и нагло. става въпрос за нещо прозаично - 3 обикновени, жълти портокала, които исках да си избера от произволна сергия на пазара в Младост1.

е, не стана, щото били от 1 лев и не се избират. по избор са от 1.30. като че ли вече сме толкова богати, че 1 лев нищо не значи. при това продавачката ми каза, че съм много нагла и прекалено ммлада за да избирам. а ви уверявам, че подходих учтиво и просто попитах дали мога да си избера стоката, щото ако оставя на тях, ще ми дадат най-големите гнилаци, които не могат да продадат на другия ден.

стана скандал от нищото - нямам нищо против да ми кажат, че не мога да избирам, но да ми кажат, че съм и нагла, щото съм попитала, ми идва в повече. наглите са те, защото нямат добро обслужване, добра стока, развалят си кантарите, режат грамовете и всичко с една цел - любовта към лъжата.

но случката си има продължение- на мен ми се ядяха портокали, но, уви, не ми било писано. на следващата сергия ми отказаха да си избера, под претекст външния ми вид. цитирам: `Я, се погледни на какво приличаш и си дошла за 3 портокала. погледни се в огледалото и тогава ела да искаш портокали`. бях с анцунг и маратонки. и оттогава не съм си отговорила на въпроса, как трябва да си облечен, за да си пазаруваш от този пазар. иначе намръщения продавач словоохотливо продължи със съвет към мен да се прегледам на лекар, пък аз бах ходила сутринта. усмихнах му се и му казах, че лекарят сутринта ваече ме е видял, всичко ми е окей, а пък за огледалото в нас, заявих, че най-сетне, благодарение на него, съм разбрала защо е напукано - явно като се погледна и ...................

не издържах и се оплаках на управителя на пазара и инспекторката, но те милите и без това бяха пропищели от наглите сергиджии. не знам какъв ефект ще има моето оплакване, но едно мога да заявя: ЗА бОГА, брАТЯ, НЕ ПАЗАрУВАЙТЕ ОТ ПАЗАрА млАДОСТ 1! НЕ СТИГА чЕ лЪЖАТ АмИ И ОбИЖДАТ!

и така аз съм дотук с този пазар, щото това е 4-ия случай за 4 месеца, който ме убеждава, че трябва да си пазарувам от бИлА, ХИТ и другите големи хипермаркети.



Тема ама ти жено си много много...нови [re: chery]  
Авторлyдaтa (Нерегистриран)
Публикувано15.05.05 06:59



Не не искам да те обиждам ама защо не отскочи до БИЛЛА? ЗАЩО НЕ ОТИДЕ В ХИТ?
Ти си Щастлива че живееш в Младост1 и имаш толкова много магазини на разположение. До ХИТа даже те води самостоятелен рейс - без пари. Просто зарежи ебания пазар. Не виждаш ли че т.н. пазарчета вече все още едвам кретат и ще почнат да ги затварят...
И сега един мой съвет от мен:
Когато искаш да купиш нещо и искаш да ги го избереж изобщо не си говори с продавача. Ако имаш ъзможност отиди и пипни и си избери. ако нещо ти направи - без да се караш и а му отговаряш си остави нещата и не ги купувай!
Колкото по-малко говориш толкова по-яд го хваща. Защото хората са свикнали да се карат когато вдигаш скандал те зваимно си разменят реплики и се карат...
Иначе дано всичките сергии затворят.
Ти все пак защо мислиш че има толкова много народ в Билата а нашия гаражен магазин в Младост3 затвори?

Ами защото хората могат да избират: Най-хубавото парче сирене, най доброто парче кашкавал най добрата опаковка. А не като в 10 квадратния Минимаркет в който винаги като купувах нещо, губех по 1/2 час за реплики:
- Може ли едно парче шунка от 5.00лв.
Продавачката взима най-което и попадне - и то винаги най грозното! А аз:
- Ама не това
- Ей ти си с голями претенции ма... на това какво му е (1. мързи я дасе наведе за друго парче 2. иска да си пробута по-старото)
- Добре де съгласавам се аз.
мери го и чак тогава се оказва че е 1кг 200 грама... трябва да дам 6.00 лв. ... което за моя тази седмичен бюджет е много! Аз или го взимам и не купувам несхто друго и ядем в къщи шунка, или и казвам да го нареже.
-----
А в Билата:
1 аз сама си избирам парчето, то е премерено, виждам му и цената и теглото. комуникирам чак на касата и то най често само до толкова до колкото да чуя сумата за плащане!



Тема принципа на говедотонови [re: лyдaтa]  
Авторchery (Нерегистриран)
Публикувано15.05.05 08:28



ей сега ще ти кажа защо веднага не отскочих до Била или Хит. но първо да ти кажа, че мненията ни напълно съвпадат и за кварталните `супермаркетчета`.

допреди 4 месеца и половина си живеехме щастливо в Пловдив, където вярвай ми такова отношение НЯмА.най-много продавача в магазина, на сергията или където и да е, да е просто намръщен, но да тръгне да те обижда и да се разправя без да си му дал повод - е, такова нещо няма. това е синдром на София. а пък аз го определих като принципа на говедото - една крава, бивол или какъвто и да е едър, рогат добитък колкото повече го навикваш и юркаш, без да му позволяваш своеволия, толкова е по-кротък и върви в правия път. та и с продавачите - ако си невъзпитан, груб и нахален, задника ще ти оближат, но ако помолиш: `Извинете, бихте ли .............?`, забрави да постигнеш каквото искаш.

и с колкото повече приятели от други градове да говоря, които живеят в София, все същото чувам, че говедарщината в поведението на продавачите се е концентрирала в шопско. далеч съм от мисълта да разпалвам някакъм междуградски конфликт, това е друга тема, която е достатъчно изкуствена, за да я коментирам. всеки сам избира къде да живее и винаги търси най-доброто за себе си.

и още малко по темата за продавачите - мисля си, че тези сергиджии се опитват да си изкарат яда за незавидната си работа (наистина те са по масите си и в най-големия студ и в най- големия пек!) върху клиентите. но какво съм им виновна аз, например - не аз съм им избрала професията, както те не са виновни за моята. че то ако тръгнем да си търсим вина за тези работи, в цяла България ще се изпокараме.

но ти си права - в скоро време те няма да могат да си изкарват гнева от професията си върху никого, защото с този подход и отношение към собствения си бизнес, скоро ще са и без него.



Тема Re: принципа на говедотонови [re: chery]  
Авторлyдaтa (Нерегистриран)
Публикувано15.05.05 08:32



да да. но те всъщност са селяни. Много рядко се намират граждани в София. Повечето са от селата преселили се, и за това отношението е такова.
В Пловдив селяните са по малко а и са концентрирани повече в Тракия.
Но ти следващия път отиди в билата...
продавачите на сергия сами трябва да си правят сметката.
Аз например съм забелязала че също така отвориха много малки магазинчета тип "плод зеленчук" и в тях продават много плодове и зеленчуци.



Тема Пазара в Младост1 SUCKSнови [re: chery]  
Автор Toffee (Evertonian)
Публикувано15.05.05 09:15



Или по точно сергийската част от него. И най вече въпросните "продавачи" на плодове които са концентрирани в средата на пазара. Те се състоят от следните индивиди:
1. Една мутирала изрусена крава, която в обкръжението на останалите неандреаталци се изживява като секс бомба.
2. Няколко дрилопитека - вероятно заплодени да станат ХомоСапиенс но спрели развитието си в утробите на майките им към 3-4 месец.
3. Един бикоборец с ясно изразена структура ала Боримечката.
4. Един дърт ТКЗС- арец в буквалният смисъл на думата.
5. Още един хуманоид( всъщност не е ясно дали е хуманоид) с неустановен произход.

При наличието на тези "продавачи" е естествено че няма как да се очаква нормално обслужване.
Интересно за научните среди е че там теорията на Айнщайн за относителност се доказва с примери. Мерната единица 1 килограм там е около 800 - 850 грама. Вероятно тази част на Младост се движи доста по бързо спрямо движението на Земята.
Та при всичко гореописано няма как да не си зададем въпроса как бизнеса на тези индивиди е все още жив. Отговорът е прост - там пазаруват 3 групи потребители:

1. Случайни потребители - такива като теб които отиват пазаруват 2-3 пъти и се отказват, съвсем логично повече да не стъпват там.
2. Близки до нивото на "продавачите" - те просто са свикнали на такова отношения поради ограничените им умствени възможности. За тях пазаруването от магазини като Хит и Била е доста неприятно усещане защото:
2.1. Като влезнат в големият и подреден магазин се чувстват сконфузно
2.2. За тях любезното и учтиво отношоние от страна на персонала към тях ги води до странни усещания.
2.3. Считат за някаква висша магия "цъкането" с бар код четците върху стоките им на касата.

За тези персонажи както е казал народа - хак да им е.

3. Третата група потребители за съжаление са хората с доста ограничени финансови възможности и най -вече пенсионерите. Те цепят стотинката на 2 и за тях разлика в цената от 10 ст си е доста съществена. За съжаление някой стоки на пазара в Младост 1 наистина са по евтини от същите във веригата от хипермаркети. Точно заради тази група хора нещата не трябва да остават така, а трябва да им се изпращат постоянно проверки от всякакъв тип инспекции. За съжаление това става само след журналистическа намеса - господари на Ефира и подобен сорт предавания .

с една дума КЗЛ и КЗ Пазара в Младост 1

Редактирано от Toffee на 15.05.05 09:18.



Тема Re: Пазара в Младост1 SUCKSнови [re: Toffee]  
Автор cchery ()
Публикувано15.05.05 10:23



интересни персонажи си видял Toffeе, аз пък на този пазар видях само едър рогат добитък.

що се отнася за селяните, те не са толкова кофти, ами тези мутанти, които се мислят за граждани и че това им носи някакво предимство са допринесли за лошото значение на думата.

на известния в Пловдив Четвъртък пазара е по-добре да си пазаруваш от частта му, отделена точно за производители, т.е. от селяните щото те носят прясна стока, пък и могат да си позволят да си намаляват цените, за разлика от диплодоците-прекупвачи.

всъщност истинския селянин лесно можеш да го познаеш - относително тих и скромно облечен човек, за разлика от погражданилия селянин. сигурно сте забелязвали какви карикатури са сергиджиите по зеленчуковите пазари - изтъркани и захабени дънки, горнище от някога микрофибров анцунг, носено преди това от вече порасналите селянчета-граждани, препасано от торбичка за кинти и джапанки, произведени в неизвестна китайска провинция. задължителен атрибут е и цигарата в захабените пръсти, с мръсни, пораснали и начупени нокти и пластмасовото кафе в другата. при това положение с 2 вече заети ръце как ли ще им се работи.

а на човека от село, който идва рано сутрин да си продаде стоката не му остава време за подобни модни забежки.



Тема Re: Пазара в Младост1 SUCKSнови [re: cchery]  
Автор Satori (Zen_Buddhist)
Публикувано15.05.05 10:28



На пазара "Красна поляна" е също толкова лошо. Като бонус - високите цени. След няколко подобни случки, като описаните в първия постинг, твърдо реших да не пазарувам оттам плодове и зеленчуци. Спазвам си го обещанието, може само рядко да купя нещо от една позната, и това е. Ползвам по-големите супермаркети в района и каквото има там като зареждане - това. Избирам си, не се карам в отговор на псувни и пр.



Тема действително това което си написал е истина [re: Toffee]  
Авторлyдaтa (Нерегистриран)
Публикувано15.05.05 14:16



дали да не взема да го отпечатам и да го разхвърлям довечера като листовки на сергиите!? Може да не вали тея дни!



Тема Re: Пазара в Младост1 SUCKSнови [re: Toffee]  
Автор !чepeшka (master)
Публикувано15.05.05 15:44



Пропускаш култовата реплика, здраво вписана зад черепната кутия на всеки работещ на сергия, когато клиентът се намръщи срещу некачествената стока, която му се пробутва: "А аз какво да ги правя???!!!"
Опс, простете, в оригинал звучи така: "Ми ас кво да ги праим тея беее???!!"
...............................!!!

Възнамерявам да живея вечно...и засега успявам


Тема Клиентът винаги право, ама не на пазаранови [re: chery]  
Автор !чepeшka (master)
Публикувано15.05.05 15:55



Често пазарувам от пазара на Младост 1 и понякога купувам нестандартни количества, като два портокала, три банана, две ябълки...Не ми се е случвало да ме обиждат, но ми прави впечатление, че както има много любезни и внимателни продавачи, така има и гадини, които си пробутват некачествената стока, скрити зад кантара, разчитайки, че ръцете ми са пълни и няма да мога да прегледам какво ми подават.
За съжаление в Била плодовете и зеленчуците винаги имат ужасно изстрадал вид и често са по-скъпи. Иначе и аз предпочитам да паразувам оттам, без никой да ми диша във врата и да ми мрънкя.

Между другото няма гаранция, че служителите в хирпермаркетите са омесени от друго тесто

Възнамерявам да живея вечно...и засега успявам



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.