Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:44 24.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема купувам нестандартни количестванови [re: !чepeшka]  
Автор cchery ()
Публикувано15.05.05 16:53



защото и грамовете им са нестандартни - Toffee добре ге е написал. стандартният 1 кг на този пазар е 860 грама - от опит го казвам - след като си купих плодове за 1 кг, както и везната показваше, ги претеглих на контролната везна. ами не баха 1 кило, а 865 грама. върнах се и казах на хуманиода, който ми ги продаде, но тя избълва нещо, което трябваше да значи, че контролната везна не работи. след много опити на най-крайна сергия, далеч от тази от която си купих плодовете, ми ги претеглиха и пак показваха 865 грама. ИЗВОДЪТ: колкото по-малко количество, толкова по-малко вятър ще плащам. но аз така или иначе оттам вече плодове няма да си купя.

във връзка с този случай се обадих да се оплача в Агенцията за защита на потребителя, те ме пратиха да звънна на горещия им телефон, оттам ми обясниха, че трябва да звънна в Агенцията по метрология и стандартизация, те пък ме пратиха да се обаждам на някякъв вътрешен телефон, на който ми обясниха, че случая ми е за икономическа полиция, защото се касаело за измама. е, там не звъннах - аман!!!!!!!


не знам има ли в тази държава някой отговорен орган за тези неща или арменския поп най-добре ще помогне.



Тема Re: действително това което си написал е истинанови [re: лyдaтa]  
Автор Toffee (Evertonian)
Публикувано15.05.05 17:05



Не си хаби листовете няма да го разберат. По добре го налепи по входовете да го видят хората



Тема Re: Пазара в Младост1 SUCKSнови [re: !чepeшka]  
Автор Toffee (Evertonian)
Публикувано15.05.05 17:08



Да така е верно . Веднъж на една сергия имаше останали 4 банана и аз исках да си купя 2 и ония дрилопшитека точно тока ми каза. Абе логика извади.



Тема Re: има ли клиента винаги правонови [re: chery]  
Автор Prof.McGonagol (устремена *V*)
Публикувано15.05.05 21:26



Това е отвратително!!!
Нямам думи!
Понякога ми се иска да изшия един на подобни скапаняци!
Тъпи пу?#?, които се държат така, сякаш, като ти взимат парите, ти правят услуга! Следващият път кажи: ало, госпожо, щях да купя 10 кг, но с ужасното си отношение ме отказахте!
Нека зеленеят!



Тема Re: ама ти жено си много много...нови [re: лyдaтa]  
Автор Prof.McGonagol (устремена *V*)
Публикувано15.05.05 21:27



Напълно съм съгласна!



Тема Re: Пазара в Младост1 SUCKSнови [re: Toffee]  
Автор Prof.McGonagol (устремена *V*)
Публикувано15.05.05 21:39



Господари на ефира вече знаят.



Тема Re: има ли клиента винаги правонови [re: Prof.McGonagol]  
Автор cchery ()
Публикувано16.05.05 10:11



знаеш ли, всъщност ще послушам лудата:

`Колкото по-малко говориш толкова по-яд го хваща. Защото хората са свикнали да се карат когато вдигаш скандал те зваимно си разменят реплики и се карат... `

добре ми звучи, защото на тези прошляци от безработене им е толкова скучно, че чакат само да им подадат реплика и да си разнообразят живота. и изобщо сматаш ли, че има смисъл да говоря и споря с някой, който се опитва да ме обижда на външен вид - и освен това хич не изглеждам лошо с анцунт и маратонки.

да ми беше казал, че съм глупава, по щях да се защитя, но си мисля, че скромното му количество от сиво вещество няма да може да обработи подобна инфо.



Тема Re: има ли клиента винаги правонови [re: chery]  
Автор didata (star akademik)
Публикувано16.05.05 11:16



всички които са живели в Пловдив и са свикнали (с право) да си избират плодовете и зеленчуците на сергията, претърпяват този значителен "културен" пазарен шок в София. Аз съм си свикнала и не ми прави впечатление че повечето сергии не дават да се избира, но когато идват мои роднини от Пловдив се изненадват и се дразнят страшно...

Като се споменаха пазарите - "моят" е Димитър Петков. Има и отвратителни сергии има и не отвратителни. На тези, на които е по-евтино (напр. портокалите са левче, а не 1.60) отношението е грубо, и ти пробутват боклуци и често стока за направо за брак. Това е и схемата по която работи Женския пазар - по-евтино е, щото качеството е по-лошо, не за друго! И наистина не разбирам хората, които мъкнат тобри оттам, до квартала!

За мен няма логика и смисъл да купуват каквото ми сложат в чантата за да спестя няколко стотинки, защото евтиното в последствие ми излиза скъпо (като видя що за боклуци съм си дала парите). Другият ми вариант е да пазарувам плодове и зеленчуци от Европата или един друг магазин, но пък изборът е ограничен.

Затова съм си избрала две сергии където е малко по-скъпо, ама уважават правото ти на избор. А стоката е толкова добра, че отдавна съм спряла да си избирам - няма как да ти сложат лошо просто

Имам си и един "любимец" в черната графа - всеки път като има хора на сергията му мяткам по някоя солена гнусна реплика - хората са кат овце - като им пуснеш мухата и много се връзват - и бързо решават че е нездравословно да се пазарува от него... чичката много ме мрази, и ако продължавам предусещам как ще ме причака някъде да ми фърли един бой



Тема Re: има ли клиента винаги правонови [re: cchery]  
Автор Prof.McGonagol (устремена *V*)
Публикувано16.05.05 11:55



Всъщност, права си...
И все още не мога да го проумея... клечиш там цял ден, опитвайки се да пробуташ нещо срещу пари, на хора, които, всъщност, нагрубяваш... Не мога да го разбера... Вижда ми се толкова идиотско, та чак извънземно!

(Макар че Артър Кларк бе казал: Със сигурност има интелигентен живот във Вселената, той просто е бил прекалено интелигентен, за да дойде тук!)



Тема Re: има ли клиента винаги правонови [re: didata]  
Автор Prof.McGonagol (устремена *V*)
Публикувано16.05.05 11:57



А смяташ ли, че е правилно да не ти позволят да избереш стока, за която ПлАЩАШ?!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.