Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:18 23.05.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Първа Инвестиционна Банканови  
АвторHe-мнoro-дoвoлeн (Нерегистриран)
Публикувано13.01.05 14:56



То моята история е повече смешна, отколкото "черна", но май тук е мястото да я споделя.

Началото: През 2002-ра година получих безплатна дебитна карта от ПИБ. Ползвах я известно време, но през 2004-та вече работех във фирма, където заплатите се изплащат на дебитни карти в Булбанк.

Решението: В един хубав ден (април 2004!) реших да си изтегля всичките пари от сметката в ПИБ и да унищожа картата, която не ползвам. Отидох в клон на ПИБ и си казах желанието, като очаквах след 10-15 минути да си получа парите (30-40 лв) и да оставя картата. Да, ама не - попълних едно формулярче и нелюбезната мадама ми обясни, че трябва време за да се извърши действието - 20 работни дни. ТОВА СИ Е ЕДИН МЕСЕЦ! След като мина всичкото това време отидох, пак попълних един формуляр, оставих си картата, взех си парите и доволен и щастлив си излязох.

Неочакваният край: В началото на декември 2004 получих e-mail от ПИБ - тия пичове най-учтиво ме уведомяваха, че картата (която не съществува от месеци) ми изтичала на еди-коя-си дата през 2005-та година :) Аз още по-учтиво им благодарих за напомнянето, въпреки че ... доста време се смях :)

Иначе.. какво да кажа за нивото на банковото обслужване в България - при положение, че все още съществуват банки в които можеш да теглиш пари ТОЧНО от този клон, където си направил влога...
А пък и скоро ми направи впечатление, че голяма част от банките не са си регистрирали web сайтовете в дир.бг, за капак на всичко и въпросните сайтове са не много полезни... единствени на ПроКредитБанк ми хареса, защото за под минута намерих точно това, което ми трябваше но това е съвсем друга тема :)



Тема Re: Първа Инвестиционна Банканови [re: He-мнoro-дoвoлeн]  
АвторKrit (Нерегистриран)
Публикувано14.01.05 12:00



A za6to prosto ne si iztegli parite ot bankomat i ne izhvarli kartata???
Nai mnogo da be6e zagubil 3-te leva ot nesnijaemia ostatak.



Тема Re: Първа Инвестиционна Банканови [re: He-мнoro-дoвoлeн]  
Автор psy__ ()
Публикувано14.01.05 19:03



Иначе.. какво да кажа за нивото на банковото обслужване в България - при положение, че все още съществуват банки в които можеш да теглиш пари ТОЧНО от този клон, където си направил влога...

---> Fibank sas sigurnost ne e ot tqh. Predpolagam che prosto obobshtavash ama vse pak da sa naqsno horata koito chetat tova ;)

А пък и скоро ми направи впечатление, че голяма част от банките не са си регистрирали web сайтовете в дир.бг,

----> A zashto trqbva da sa registrirani vav dir.bg kakvi sa dir bg che da se registrira edna banka tam.
Znam samo che kato pusna search vav google za pyrva investicionna i tq si izliza taka che ne vijdam problem



Тема Re: Първа Инвестиционна Банканови [re: Krit]  
АвторHe-мнoro-дoвoлeн (Нерегистриран)
Публикувано14.01.05 22:23



Защото минималния остатък беше 20 лв, които нямах желание да подарявам на банката. Ако питаш защо не съм имал желание да им ги подаря.... :)



Тема Re: Първа Инвестиционна Банканови [re: psy__]  
АвторHe-мнoro-дoвoлeн (Нерегистриран)
Публикувано14.01.05 22:33



За първата забележка - абсолютно прав си.

А за регистрирането в дир, не че харесвам дир.бг, но това, че е най-популярната българска търсачка значи, че много хора го използват. Регистрирането на сайт отнема не повече от 10 минути и това, че никой не ги е отделил за да улесни голяма част от хората не говори добре за който и да е веб сайт :)



Тема Първа Инвестиционна Банканови [re: He-мнoro-дoвoлeн]  
Автор XЮPCT (8364)
Публикувано24.01.05 01:28




Не че нещо, но не мога да разбера проблема, който те мъчи.



Тема Re: Първа Инвестиционна Банканови [re: He-мнoro-дoвoлeн]  
АвторMнoro-дoвoлeн (Нерегистриран)
Публикувано24.01.05 14:26



Вярно е, че срокът е дълъг, но според мен не е свързан единствено със самата банка, а и с националния оператор БОРИКА, където картата също би следвало да се анулира. Така че едва ли в някоя друга банка срокът ще е по къс. Хубаво ще е ако някой има подобен опит с друга банка да сподели. Интересно ще е също така някой да каже какъв е срокът при банка (като ОББ примерно), която не ползва вече БОРИКА, в смисъл дали срокът ще е по-къс.
Иначе и аз като теб съм клиент на ПИБ-а от 2002 г. когато си поръчах дебитна карта онлайн (по онова време май само ПИБ-а предлагаше такава възможност) и с едно изключение в началото досега съм много доволен от техните услуги. За щастие работодателят ми не ме задължава да си вадя дебитна карта от неговата банка, за да ми плаща заплатата по нея, така че и досега си ползвам картата, която поднових отново онлайн и ми беше доставена безплатно от банката.
Не искам да правя реклама на банката, но според мен с възможността за безплатно теглене от банкомат на ПИБ-а, най ниските комисионни при теглене от банкомат на друга банка и плащане на ПОС терминал, висока лихва по сумата, без комисионна за поддръжка и т.н. дебитната карта на ПИБ-а е един от най-добрите варианти. По тези показатели единствено картите на Прокредитбанк се доближават до нея, обаче ако става въпрос за хора под 25 г. и над 65 г.
Честно казано не ти завиждам, че в момента си с карта на Булбанк, като знам какви са им комисионните там. Така че ако имаш желание сподели доколко си доволен от нея.



Тема Булбанкнови [re: Mнoro-дoвoлeн]  
АвторHe-мнoro-дoвoлeн (Нерегистриран)
Публикувано25.01.05 10:06



Нямам оплаквания от картата на Булбанк - комисионните не ми се виждат високи - 10 - 20 стотинки на теглене не ме притеснява. Като служител във фирмата ползвам овърдрафт - 3 заплати при гратисен (0% лихва) период 90 дни...
А лихви... не съм забелязал :)



Тема Re: Първа Инвестиционна Банканови [re: He-мнoro-дoвoлeн]  
Автор the_dude_78™ (Trash Talker)
Публикувано03.05.05 15:09



абсолютна тесла е това, борика има обработка всяка вечер и картата се анулира същия ден, или ако закъснее то със сигурност към 10 часа на другия ден е минала

тогава без грижи си изтегляш парите до стотинка от картовата сметка,

поне моят опит с райфайзен е такъв

The One You Love To Hate


Тема аз да кажа!нови [re: He-мнoro-дoвoлeн]  
Автортъпaтa (Нерегистриран)
Публикувано03.05.05 19:26



1. няма никаква грешка за въпросните 20 лв - пише го в условията: карътата която ти дава банката е международно. 20 дена се преполага че ще е времето когато например ще дойде искане за плащане което си направил в малка бензиноастанция в Дания например!
да факт е че ти не си ходил да пълниш бензин в дания, но от там до банката системата Маестро може да се забави!
2. Булбанк! Не е най подходящото решние!
Ами прецени сам! Ако не си на уникум - онези платени услуги по 2.99, 4,99, 6,99, 9,99 и т.н.
Значи ако теглиш от банкомат на банката ти взимат 20 ст. ако теглиш от друг ти взимат 50 ст!
При ПИБ теглене от др. банка е 15 ст. а от нея безплатно!
Освен това работодателя не е бил коректен с тебе, защото по кодекса на друда ти можеш да му предоставиш която и да е банкова сметка!


Раздел IV
Изплащане на трудовото възнаграждение
3) (Изм. и доп., ДВ, бр. 100 от 1992 г.) Трудовото възнаграждение се изплаща лично на работника или служителя по ведомост или срещу разписка или по писмено искане на работника или служителя - на негови близки. По писмено искане на работника или служителя трудовото му възнаграждение се превежда влог в посочената от него банка




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.