Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:30 26.05.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Транскард са мошенници -- пазете се!  
Авторизмaмeн oт Tpaнckapд (Нерегистриран)
Публикувано20.04.05 14:06



Имам Транскард голд от 2 години.
Днес като отидох да направя справка в Евробанк се оказа, че дължа на Транскард 36 лв. "годишна такса по обслужване" за която въобще не съм чувал. Когато откривах картата никой не ми каза, че има такава такса. Пред мен са трите договора, които подписах но и там не намирам да пише за такава такса. Оказа се, че първата година било безплатно а после ти теглят секирата с тези такси. Транскард са абсолютни измамници и рекетьори! При теглене ви взимат по 1% от сумата, лихвите са безобразно високи. Веднага закрих сметката си при тях и ще препоръчам на всеки познат да се пази от услугите им!



Тема Re: Транскард са мошенници -- пазете се!нови [re: измaмeн oт Tpaнckapд]  
АвторFT (Нерегистриран)
Публикувано20.04.05 14:35



I men me izmamiha po tozi nachin.
Izpatiha mi pismo, kadeto pishe che mi davat bezplatna karta, zashtoto sam imal depozit v Evrobank.
Sled edna godina mi pratiha pismo, kadeto pishe , che sam daljal 39 leva.
36 za taksata + lihvata.
Vednaga zakrih kartata i si izteglih vsichkite pari ot tazi banka.



Тема Re: Транскард са мошенници -- пазете се!нови [re: измaмeн oт Tpaнckapд]  
Автор Areнт ()
Публикувано20.04.05 14:47



Вярно, че в договора и условията таксите не са описани като хората (з-а плащане на такси се споменава в чл. 19 (2) на Общите условия. Но иначе информацията за таксите за обслужване на картата и таксите за теглене на пари в брой ги има поне на 2 места на сайта им, където може да ги прочете всеки, който се поинтересува.

Карти за физически лица GOLD CLASSIC
Кредитен лимит 8000 лв. 1500 лв.
Гратисен период до 45 дни до 45 дни
Такса за издаване на основна карта няма няма
Такса за издаване на допълнителна карта няма няма
Такса за обслужване през първата година няма няма
Такса за обслужване след първата година 36 лв.годишно 24 лв. годишно
Такса за транзакция при покупки няма няма
Подробно извлечение всеки месец безплатно безплатно
Справки в Интернет безплатно безплатно
Такса за издаване на фактура няма няма
Куриерска услуга за доставка на извлечения безплатно безплатно
Смяна на ПИН безплатно безплатно
Такса за внасяне пари в брой 0,50 лв. 0,50 лв.
Такса за теглене пари в брой (в % от изтеглената сума) 2.00% 2.00%
Максимална сума за теглене пари в брой (в % от кредитния лимит) 20% 20%
Отстъпки за направени покупки / Cash Back различни за всеки търговец различни за
всеки търговец
Лихвен процент след гратисния период 1,22% за месец 1,5% за месец




Тарифата я има и при набора документи, необходими за издаване на карта.



Редактирано от Areнт на 20.04.05 14:49.



Тема Re: Транскард са мошенници -- пазете се!нови [re: Areнт]  
Авторизмaмeн oт Tpaнckapд (Нерегистриран)
Публикувано20.04.05 19:51



Да, ако имам Интернет. Ами ако живея в Балкана (както е) и нямам? Прилича ми на пътеводителя на Галактическия стопаджия, където идват вогоните да унищожат Земята, защото прокарвали трансгалактическа магистрала и тя се случвало да минава през планетата ни. Та там казаха: "Как така да не сте знаели, плановете по проекта са от 1000 години общодостъпни в съседната галактика"



Тема Re: Транскард са мошенници -- пазете се!нови [re: FT]  
Авторизмaмeн oт Tpaнckapд (Нерегистриран)
Публикувано20.04.05 19:53



В отговор на:

I men me izmamiha po tozi nachin.
Izpatiha mi pismo, kadeto pishe che mi davat bezplatna karta, zashtoto sam imal depozit v Evrobank.
Sled edna godina mi pratiha pismo, kadeto pishe , che sam daljal 39 leva.
36 za taksata + lihvata.
Vednaga zakrih kartata i si izteglih vsichkite pari ot tazi banka.



Аз на мига закрих всичките си сметки при тях и ще се постарая всичките ми познати и непознати да не станат техни клиенти.



Тема Re: Транскард са мошенници -- пазете се!нови [re: Areнт]  
АвторPishmanMajstora (Нерегистриран)
Публикувано22.04.05 17:40



Eh agente, agente .... DA TI *** ******* AGENTE !!!
V BG sega sa zlatnite vremena da te ebnat po tozi na4in .... dano kato ni priemat v EC da se promenqt nestata



Тема Re: Транскард са мошенници -- пазете се!нови [re: измaмeн oт Tpaнckapд]  
Автор Ceдмия (засега)
Публикувано23.04.05 14:25



Вземи си Euroline и пак пиши :)

=====




Тема аз исках да си отворянови [re: измaмeн oт Tpaнckapд]  
Авторkykличka (Нерегистриран)
Публикувано26.04.05 03:38



такава карта. Заявих я Онлайн, И ми се обадихда. казаха ми да ида в някаква банка - Евробанк да занеса бележки за доходи и разни други. Прецених че е много голяма бюрокрация: хем си поръчваш онлайн нещо хем трябва да ходиш после с папирите до някаква банка. Ми като съм писала някава сума месечно че получавам, за кво искате да я доказвам? Все едно в европа е така?
И аз не отидох до банката, и нямам такава карта.
И много се радвам сега!



Тема Re: Транскард са мошенници, а ти не мислиш!нови [re: измaмeн oт Tpaнckapд]  
Автор Oлer Ивaнoв® (Приятел™)
Публикувано30.04.05 18:22



Истината е, че много хора все още не могат да си правят сметка на разходите, липсва им каквато и да е дисциплина на харчене. Уви, все още не е измислен начин да харчиш повече, от колкото получаваш. Но за съжаление някои разбират това простичко наглед нещо по сложния начин. И започват едни ревове и сополи- измамници, мошеници...
Като гледам и слушам подобни мрънкалници от кръга на познатите ми, неизменно това са все хора с не много високи и сигурни доходи. Които в един момент си мсилят, че са намерили начин да наебат дявола във въздуха, но... пропускат момента с липсата на опорна точка.
С множество еквилибристики целящи да получат по-висок кредитен лимит най-сетне имат лелеяната карта. Естествено, до този момент те не са разсъждавали прагматично и „напред във времето”, не са си и помисляли да направят малко по-задълбочена сметка. Чули, че лесно се взема „гювеч” и хайде и те! Водещото при кандидатстването е било, че ще имат едно парче пластмаса, срещу което в магазина могат да получат чисто нов телефон (примерно), или начин бързо да вземат още един кредит, който иначе не би им бил отпуснат от никоя банка. Ама да седнат да прочетат договора, да попитат, да посмятат каква е цената на този кредит и дали ще могат да я платят- аре, т’ва не е важно, кинтите да пипна пък после...
Не знам как тия от горното съсловие все те са прецаканите, направо се чудя аз ли съм нещо по-специален, че като питам за нещо в големия процент от случаите получавам и нужните отговори. Е, има и една подробност, да знаеш за какво да питаш.

Вече са ти посочили източник в интернет, където съвсем ясно са описани такси и комисионни. Нямаш интернет достъп- ОК (да не говорим, че ако си в ситуацията, която ти описваш в следващия си отговор, едва ли ще имаш и нуждата, по скоро възможността да ползваш картата ама нейсе), ако се беше поинтересувал, ако беше поискал списъка с тарифите от банката, ако беше потърсил информация ПРЕДИ да си сложиш подписа- сигурен съм, че щеше да получиш и намериш такава. Аз посках и получих, а вЕрвай ми, не съм по-различен от теб като тип клиент. Не вярвам да ти носят на крака и всички закони и кодекси, които народното събрание гласува (освен ако не си абониран за „Държавен вестник), всички правилници, заповеди, наредби и пр. подзаконови актове с цел ти да си запознат. Но е 100% вероятно да бъдеш санкциониран по някой текст от гореизброените за определено твое действие или бездействие. И също съм 100% сигурен, че няма да хване дикиш оправданието, че видите ли, никой не ти е казал за съществуването на въпросния текст от закон/нардба/правилник по който те санкционират.

Никой принудително не е завлечен в офиса на Евробанк да си вади такава карта. А това, че продукта се рекламира и се е харесал на някого, и той отишъл та си извадил- кой е виновен, и има ли виновен в случая, че въпросния човек не мисли, или по скоро мисли, ама не дали ще може да си позволи това удобство, а как по-бързо да се докопа до кредита, и то колкото може в по-голям размер.

Не е приятно наистина, но е необорим факт, че кредитните продукти не са за хора с ниски доходи. Това е положението, и то е такова не само у нас. А на родна почва като добавим и липсата на финансова култура по темата, нещата са плачевни.
По трите кредитни карти (едната е „Транскард”), които притежавам, общия кредитен лимит е малко под 9000 (девет хиляди) лева, от който лимит към днешна дата имам усвоен и непогасен около 500-600 лева. И трите ги ползвам доста активно, и никога до сега не съм разсъждавал в насоката, че кредитната карта е средство, което като правило да идеш и да обърнеш в банкноти в джоба. Това е неизгодно! Целта на картата е именно да се избегне кешовото плащане, като това става по удобен и за купувача и за търговеца начин. И цената на това удобство е именно съответната такса за придобиване и ползване на такъв тип карти. Ако имаш нужните доходи, и най-важното- !!ако се придържаш към тях!!, лихвите въобще няма да те вълнуват. Защото ако с чистия си доход на съответното число от месеца си погасиш задължението, няма и лихва. А и винаги имаш някакви средства за екстрени и непредвидени случаи.

Я се запитай- имаш ли нужда от „транскрд” за напред? Била ли ти е полезна до сега, и ако да- с какво? Можеш ли да си позволиш да продължиш да имаш този продукт? Има ли смисъл за теб да продължиш да го имаш?

Защото тези въпроси е трябвало да си зададеш предварително, когато си взел решение да си извадиш въпросната кредитна карта. И внимателното проучване на всички условия по притежаването и са част от въпросите, за които е трябвало да помислиш. Или и ти си разсъждавал в посоката „аз да пипна парите пък после...”?

Има и друго- у нас някак си хората не могат да превключат мисленето си как да изкарат още 1 лев повече от обичайните си приходи, а как да уцелят „гювеча”, което преведено на „нашенски” означава, да не платиш реалната цена за нещо, което желаеш да притежаваш. Е, въпросните 36 лева са именно тази цена. И щом ти не си се поинтересувал за цената преди да направиш покупката, сега щеш-не щеш ще я платиш. Тогава си имал избор- да вземеш или не такава карта, да търсиш друг подобен продукт или банков заем, заем от колеги и приятели- сега нямаш! И нямаш и основание да роптаеш, защото причината е собственото ти недоглеждане.

Малко съм краен, признавам си, но вече ми писна от вечно оплакващи се и мрънкащи хора, които са забравили, че има една висша нервна дейност- мисленето! И на които всеки друг, но не и те им е виновен за всичко, което им се случва в живота.

Аре със здраве!


Тема БРАВО!!!нови [re: Oлer Ивaнoв®]  
АвторMapия Гeнoвa (Нерегистриран)
Публикувано30.04.05 20:03



Мненията ти по някой въпроси наистина са много точни!
Някой хора си мислят че транскартата е онази колежка която винаги като и кажеш: дай ми пари на заем, тя ти дава безлихвен такъв за необределено време!
ДА АМА БАНКИТЕ НЕ СА ДОБРАТА КОЛЕЖКА!
те първо ти дават заема за определено време, второ ти искат и лихва!
На печелившите честито!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.