Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:49 08.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема По-ниски лихви по кредититенови  
Автор didata (nova)
Публикувано19.04.05 13:48



Пиша това със смесени чувства, но най-вече информативно, в случай че това е неизвестно за някого в подобно положение.

Имахме ипотечен кредит в ОББ с безумната лихва от 12.75, плащахме си кат попове, докат в един слънчев ден в неформален разговор с една служителка на гише научих, че лихвата можело да ми се намали с 2 пункта щом като имам желание!!?! Че кой няма желание да му се намали лихвата бря?!
Та трябвало само да подадем молба свободен текст на ръка за преизчисляване и актуализиране на лихвата и туй то. Така и направихме, след ден-два подписахме анекс по договора и лихвата по нашия кредит стана 10.75

Честно казано ме е яд на тъпата система в която клиентът трябва да е прецакан по презумпция, до доказване на противното! Хубавото е положителният резултат в крайна сметка...да гледаме хубавите неща трябва, нал тъй



Тема Re: По-ниски лихви по кредититенови [re: didata]  
Автор !чepeшka (master)
Публикувано19.04.05 15:46



Това е интересно, благодаря.
Питам се, обаче, банката не обявява ли такива опции някак си? Трябва ли да се разчита на късмета и словохотливостта на служителката, за да се получи такава информация?! Системата е не тъпа, а изумително абсурдна.



Тема Re: По-ниски лихви по кредититенови [re: didata]  
Автор nikol78 (мама на София)
Публикувано19.04.05 23:01



И ние имаме такъв кредит, но лично ни се обдаиха, за да отидем и да се разпишем. До сега /една година от изтеглянето/, 2 пъти намалиха лихвения процент. Първия път беше през август миналата година, а втория - преди месец. Ако не са ти се обадили за второто намаляване направо отивай.
Да не би да си зависи от клона и някой да го мързи да си върши работата



Тема Re: По-ниски лихви по кредитите [re: nikol78]  
Автор didata (nova)
Публикувано20.04.05 13:18



не знам, ние уж сме към централния клон, там сигурно ги мързи най-много... не само че не са се обадили, а до неотдавна мъжът ми ходеше на място да си внася вноските, никой дума не е обелил по темата! да не говорим че не получаваше и месечното движение, и въобще...думи нямам

и на вас два пъти по два пункта ли са ви намалили лихвата?



Тема Re: По-ниски лихви по кредититенови [re: didata]  
Автор nikol78 (мама на София)
Публикувано20.04.05 14:04



Първия път от 12.75 на 10.95 .
А втория път по-малко /ама пак е нещо/ от 10.95 на 10.25.
Ние сме в клон Лозенец.



Тема Re: По-ниски лихви по кредититенови [re: nikol78]  
АвторПpяk op (Нерегистриран)
Публикувано03.05.05 13:48



... +0.5% за управление = 10.75%.



Тема Re: По-ниски лихви по кредититенови [re: Пpяk op]  
Автор didata (nova)
Публикувано03.05.05 14:34



мдам, и аз си направих същата сметка



Тема Въпроснови [re: didata]  
Автор Khan Kardam (танграист)
Публикувано04.05.05 08:23



Това от кога е влезнало в сила??



Тема Re: Въпроснови [re: Khan Kardam]  
Автор didata (nova)
Публикувано04.05.05 09:32



казва ли ти някой докато минава старото положение и докато има клиенти коит не реват и цакат кинти, нямат файда да разгласяват кое кога е влезло в сила...абе коректност отсекъде, думи нямам

а пък вноската - за тия 2% разлика - ми се намали с точно 50 лв на месец.



Тема Re: По-ниски лихви по кредититенови [re: didata]  
Автор mollica (Guga)
Публикувано04.05.05 12:57



Дали това касае само ОББ или и други банки?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.