Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:52 22.09.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Transcard - мошеници, нищо вярно в рекламите!!!!!  
Автор bst (~!~)
Публикувано16.04.05 20:25



Според рекламата на Транскард, ползвате до 45 дни гратисен безлихвен период. Но ето какво останових случайно:

Баланс на 28 февруари -34 лв.
До 15 март аз не внесох сумата и очаквах да имам лихва от 1,5/30% за всеки ден до датата на внасянето на тези 34 лв.
Внесох сумата на 28 март.
Много се изненадах като видях че имам 1,5 лв. лихва. Както и да го смятах не можах да го докарам тази лихва.
Обадих се и започнах да питам, и ми обясниха.
Лихва се начислява на ЦЯЛАТА сума коята на 16, 17 и т.н.т. съм ползвал. Т.е. на 16 харча 100 лв. на 17 още 200 лв. и т.н. и на тези суми ВЕДНАГА се начислява лихва. До 28 март са ми начислени лихви на всички суми които съм харчил до деня на погасяването.
С една дума 45 дни гратисен период не важи. Оказа се че дори да имам 1 стотинка задължение за миналия месец, лихви текат на всички суми.
Интересното е че това не става ясно от договора. Никой от мойте познати не е разбрал за тази измама. Разбраха чак след като аз им обърнах внимание.

В 99% от случайте проблема е ПРЕДМОНИТОРЕН bst


Тема Re: Transcard - мошеници, нищо вярно в рекламите!!нови [re: bst]  
Автор тoшo (да бе да)
Публикувано17.04.05 23:41



докога ти е гратисния педиод? до 15ти.
на 16ти в просрочие ли си? в просрочие си.
когато си в просрочие колко ти е процента? 1.5 месечно.
на какво се начислява тоя процент? на това колко дължиш.
колко дължиш? колкото ти е на минус сметката в евробанк.

с две думи: няма няколко гратисни периода. има един. излезеш ли от него, докато не си оправиш бакиите плащаш лихва.

разбирам каква ти е логиката, но по нея би трябвало да имаш поне 3 сметки и по тях да се начисляват отделно лихви: първата сметка е по която си вече на червено, т.е. не е внасяно нещо и през 30-те дни след гратисния период и е на 1.9%. втората сметка е по която си в нормално просрочие, т.е. 1.5% щото си изтървал 15 число тоя месец. третата сметка е за кинтите които си харчил след 15-ти тоя месец и са в безлихвен период. ми нема толко сметки, има една. покриваш каквото дължиш, това на другия ден дето го харчиш вече е в безлихвен период до 15-ти следващия месец.

та за рекламите: ползваш ли до 45 дни гратисен безлихвен период? ползваш. кое не е вярно, че не разбрах?


и да добавя, щото и това не е написано в тъпите им общи условия: ако си покриваш лихвата всеки 30 дни, не минаваш на 1.9% и няма вероятност да почнат да те тормозят. т.е. опаткал си 1000 лв ма нямаш възможност да ги върнеш до 15ти, почваш всеки месец да плащаш 15те кинта лихва, продължаваш да си дължиш 1000 лв до безкрай. през цялото време си на 1.5% месечно, но нямаш срок кога да връщаш главницата. ако ти останат 10кинта в даден момент, може да намалиш и главницата на 990 и да ти падне лихвата на 14.85. е от тука печелят сериозните кинти - аз поне 15кинта са ми през .... ма се не остават повечко пари да покрия главницата и така си ги храня с по 15 кинта на месец.

Редактирано от тoшo на 17.04.05 23:51.



Тема Re: Transcard - мошеници, нищо вярно в рекламите!!нови [re: тoшo]  
Автор bst (~!~)
Публикувано18.04.05 09:17



Не е нужно да имам 3 сметки. Лихва би следвало да се плаща само на сумата която съм похарчил миналия месец, а не и на тази която харча в момента.

В 99% от случайте проблема е ПРЕДМОНИТОРЕН bst


Тема Re: Transcard - мошеници, нищо вярно в рекламите!!нови [re: bst]  
Автор тoшo (да бе да)
Публикувано18.04.05 23:00



и от кое следва да е така? не разбираш ли, че след като си в просрочие НЯМА безлихвен период, докато не си оправиш дълговете. дали ще харчиш още и ще задлъжняваш още си е твой проблем, лихвите тръгнат ли да текат, текат на всичко.



Тема Re: Transcard - мошеници, нищо вярно в рекламите!!нови [re: тoшo]  
Автор Илko ()
Публикувано18.04.05 23:01



Това което твърдиш е много странно.

Има си отчетен период (от 15 до 15 ако това е датата) и всичко похарчено преди него влиза в излечението за този период - всичко похарчено след 15 трябва да влезе във следващото - нали все пак и за него трябва да има безлихвен период до 45 дена ?

Аз нямам Транскарт но и при двете ми карти (Виза и Мастеркарт) процедурата е такава.



Тема Re: Transcard - мошеници, нищо вярно в рекламите!!нови [re: тoшo]  
Автор Илko ()
Публикувано18.04.05 23:06



Ха ! Постарах се да прочета общите условия но никъде не срещнах подобна формулировка. Явно обаче се прилага.
Баси наистина ли работят клиентите си по такъв елементарен начин ...



Тема Re: Transcard - мошеници, нищо вярно в рекламите!!нови [re: Илko]  
Автор bst (~!~)
Публикувано18.04.05 23:08



Нали и аз това казвам, трябва да се налага лихва само на просрочените пари, не на всички който дължа в момента. Но че лихвите текат на цялата сума е сигурно и доказано, потвърдиха го от Транскард като се оправдаха че това била политика на обслужващата ги банка - Евробанк, те от своя страна пък казаха че това било съвсем нормално.

В 99% от случайте проблема е ПРЕДМОНИТОРЕН bst


Тема Re: Transcard - мошеници, нищо вярно в рекламите!!нови [re: Илko]  
Автор bst (~!~)
Публикувано18.04.05 23:13



Да, точно по този начин ни работят.

Сега се чудя дали найстина в документите им това мое ОТКРИТИЕ ставя ясно отнякъде, защото ако не става, ще намеря някой навит да им пусна един иск за подвеждаща реклама и кражба.

В 99% от случайте проблема е ПРЕДМОНИТОРЕН bst


Тема Re: Transcard - мошеници, нищо вярно в рекламите!!нови [re: Илko]  
Автор тoшo (да бе да)
Публикувано18.04.05 23:15



конкретно на въпроса ти: за всичко похарчено за даден отчетен период има до 45 дни безлихвен период само ако всички задължения за предния отчетен период са изчистени.

принципно: отчетен период има, от 1во до 31во число. извлеченията излизат на 31-во число. плащането за даден отчетен период трябва да стане до 15-то число следващия месец. ако това не стане, сметката е на минус, това което е на минус се облага с лихва. ако харчиш още, минуса става по-голям. всеки ден до покриването на целия минус, въпросния минус се облага с лихва. аз поне така виждам нещата, и за почти година с транскарт, като гледам така работи.

съгласен съм че този механизъм не е описан в общите условия, нито в договора за ползване на картата. описан е, при това не достатъчно добре, във сайта им, ако се разрови човек във секцията въпроси и отговори. дали е правилно да е така, не знам. дали е етично и законно да е така, не знам. знам само, че така работи, и това обяснявам :)



Тема Re: Transcard - мошеници, нищо вярно в рекламите!!нови [re: bst]  
Автор Илko ()
Публикувано18.04.05 23:19



Ами това което се сещам е да пискаш да ти покажат къде точно е записано това условие. И ако наистина го няма никъде те съветвам да подадеш оплакване до комисията за защита на потребителите. те може да ти окажат съдействие при евентуален съдебен иск ако ти се занимава.



Тема Re: Transcard - мошеници, нищо вярно в рекламите!!нови [re: bst]  
Автор тoшo (да бе да)
Публикувано18.04.05 23:24



да ти кажа, по-интересно ще е някой да ги захапе за новата услуга за превод на пари от чужбина към българия! само разгледай и се опитай като настоящ собственик на транскарт да си отговориш на някой въпросчета, примерно, наистина ли ако ти пратят пари от чужбина можеш да си ги вземеш от всеки АТМ? защо на хората които евентуално решат да ползват този начин за пращане на пари НИКЪДЕ не им се казва колко процента е удръжката за теглене кеш от транскарта? (да, ако тръгнат да ровят условията за ползване на транскарта, ще видят за кво иде реч, и тогава сравнението с уестърн юнион няма да е толкова добре изглеждащо) кво става ако решиш да пратиш на човек който НЯМА сметка в евробанк, щото доколкото разбрах ако ИМА такава сметка, тогава му издават транскарта и му я носят (е, срещи 10$ допълнително, ма кво толкова)?

бе пълен ташак.

а най-готиното е клаузата за израел, ма това ще ви оставя сами да си го четете и да му се радвате :)



Тема Re: Transcard - мошеници, нищо вярно в рекламите!!нови [re: тoшo]  
Автор Илko ()
Публикувано18.04.05 23:30



Ами явно проблема е че не описано в Общите условия. Ако на човек му се занимава гарантирано ще ги осъди.
Въпреки че може и да се измъкнат - баси никъде не видях "Договор за Кредит- Транскарт" - а явно в него са описани всички тези срокове и проценти - поне така пише в Общите условия



Тема Re: Transcard - мошеници, нищо вярно в рекламите!!нови [re: Илko]  
Автор тoшo (да бе да)
Публикувано19.04.05 00:27



сега го гледам тоз договор за предоставяне на кредит транскарт. (между мене и евробанк, да не се бърка с този между мене и транскарт ад :)

първо, няма изрично указано да има отделни безлихвени периоди в зависимост от отчетния период.

второ, пише че "за ползвания кредит кредитополучателят заплаща в полза на банката лихви по приета от банката схема, ПОСОЧЕНА И ПОДРОБНО ОПИСАНА в Условията за кредит-транскарт, неразделна част от този договор". Със сигурност мога да заявя че аз такива условия с подробно описание не съм виждал, нямам копие от тях и не знам какво е посочено и подробно описано вътре, освен ако въпросната формулировка не визира трите реда текст точно под въпросния. Имам Общи условия за издаване и ползване на транскарт, които са част от договор между мен и транскарт ад, не между мен и евробанк.
Трите реда текст гласят следното:
безлихвен период по кредита - без лихва
лихвен период по кредита - месечна лихва 1.5/1.22% в зависимост от вида карта и лимита
по просрочен кредит - 1.99% месечна лихва.
толкоз по въпроса за подробното описание.

трето, доста интересно при това:

"банката увеличава дълга по кредита с размера на неплатената, дължима лихва на всяко 15-то и 30-то число от месеца, като намалява разрешения кредитен лимит със същия размер."

Превеждам за неразбралите: лихвата става част от главницата, и върху нея почват да се начисляват лихви. извод: лихвите ТРЯБВА да се плащат, иначе става много вътрешно положението :)



Тема Re: Transcard - мошеници, нищо вярно в рекламите!!нови [re: тoшo]  
Автор Илko ()
Публикувано19.04.05 07:57



Ясно!
Всичко е нагласено - няма грешка
Добре че не искат и договор с БНБ за ползване на левовете

Условията са доста по неизгодни и мъгляви от тези за издаване на истински кредитни карти от банките. Единственото предимство остава по голямата възможност за ползване но да се надяваме че това скоро ще се промени...



Тема Сигурен ли си?нови [re: Илko]  
Автор Areнт ()
Публикувано19.04.05 08:21



В отговор на:

Условията са доста по неизгодни и мъгляви от тези за издаване на истински кредитни карти от банките.




Щото все още т.нар. "истински" кредитни карти на практика си бяха (и са) дебитни, т.к. за да можеш да ги използваш, трябва да имаш наличност по картовата сметка. При което се стига до абсурдни ситуации като тази да имаш фирмена Мастър в ОББ, всички сметки на фирмата (през които минават немалки пари) да са ти в ОББ, да имаш 400 евро по картовата сметка и да не можеш да платиш с тази "истинска кредитна карта" 40 - 50 евро, щото 400-те били задължителния "неснижаем остатък".

Като се поразходи човек из сайтовете на банките и вижда, че ситуацията е подобна почти навсякъде - кредитните карти са на практика дебитни.

Т.е. на практика Транскард е (или поне доскоро беше) единствената "истинска кредитна карта", защото можеш да плащаш с нея без да имаш какъвто и да е депозит по картовата сметка.



Тема Re: Сигурен ли си?нови [re: Areнт]  
Автор Илko ()
Публикувано19.04.05 08:45



Явно скоро не си се разхождал

Това отдавна вече не е така - предлагат се кредитни карти и без депозит.
Мисля че го споменах но имам и Виза и Мастеркарт (от различни банки) без да съм влагал и лев по гаранционни сметка, а кредитния ми лимит е почти 9000лв.

А заплатата си я получавам по дебитна карта която без проблем мога да направя "кредитна" чрез овърдрафт. Но по принцип на мен не ми трябват особено пари на кредит понеже имам сравнително високи доходи. Кредитните карти са ми необходими там където наистина без тях трудно се минава...

И все пак е добре да знаеш че винаги можеш да извадиш непредвидено пари в спешна ситуация.



Тема Re: Transcard - мошеници, нищо вярно в рекламите!!нови [re: тoшo]  
Автор bst (~!~)
Публикувано19.04.05 09:32



Двата документа на който съв се подписал, и всеки друг също, при получаване на картата са " Договор за издаване ... на транскард" който е между мен и Транскард АД и другия договор е "Договор за предоставяне на кредит0транксард ..." който е между мен и Евробанк. В ъпрвия няма и дума за лифви и т.н.т. Във втория вече се говори за пари и лихви. Цитата на ТОШО е много правилен, той е от втория договор. Пише още следното "... плаша лихва по приета от БАНКАТА схема, посочена и подробно описана в Условията за кредит-транскард, неразделна част от настоящия договор." Сега, някой от вас да притежава тази неразделна част от договора, или са "пропуснали" да го ни го дадат.

В 99% от случайте проблема е ПРЕДМОНИТОРЕН bst


Тема Re: Transcard - мошеници, нищо вярно в рекламите!!нови [re: bst]  
Автор Илko ()
Публикувано20.04.05 00:23



На сайта никъде не видях този договор за кредит - където са описани сроковете, процентите ...

Явно са го покрили и го виждаш чак в момента когато ти го дадат за подпис.

И друго любопитно видях - в общите условия навсякъде се споменава "Банката", а никъде не е дефинирано коя банка. То банки много - също и тарифи



Тема Re: Transcard - мошеници, нищо вярно в рекламите!!нови [re: Илko]  
Авторизмaмeн oт Tpaнckapд (Нерегистриран)
Публикувано20.04.05 14:14



Господа, прочетете по-горе постинга ми. Когато се обадих по телефона да питам какви са тези безобразия, защо ми взимат 36 лв. те казаха, че всичко било в договора. Е, изчетох го открай до край, и трите документа но такова условия за "годишна такса по обслужване" никъде няма. Още повече, че не ми изпращаха дори месечни разпечатки по пощата и бях в неведение, докато днес случайно не проверих. Аз съм с вас да ги съдим.



Тема Re: Transcard - мошеници, нищо вярно в рекламите!!нови [re: измaмeн oт Tpaнckapд]  
АвторFT (Нерегистриран)
Публикувано20.04.05 14:26



Otkazvay se vednaga ot Transcard.
Dogovora im e perfekten za bankata, no ne i za klienta.
Pak i kakvo tolkova pechelish ot tiah?
1 mesec bez lihva ? Da Da Takiva krediti niama.
V dogovora pishe , che ima godishna taksa - okolo 36 leva.
Tezi pari se udarjat slet parvata godina, i taka bez nishto da podozirash veche si dlajnik.



Тема Re: Transcard - мошеници, нищо вярно в рекламите!!нови [re: измaмeн oт Tpaнckapд]  
АвторИлko (Нерегистриран)
Публикувано20.04.05 14:37



Тук не си прав. Малко е объркано ама пише следното:

(2) Да погасява в срок задълженията си по извършваните с Картата
транзакции, начислените върху тях лихви, както и всички такси и
комисионни, дължими съобразно тези Общи условия, Индивидуалния договор
и Договора за Кредит - Транскарт, съобразно Тарифите на Издателя и на
Банката.


А на сайта им има документ който се казва Ценова листа - това трябва да са Тарифите на Издателя. Според този документ има 36 лева годишна такса за карта Gold.

Ако смяташ че имаш основание за претенции те съветвам да подадеш сигнал до комисията за защита на потребителите - там ще преценят имаш ли основание. Иначе в съда може и да не успееш - не ми се вярва да не са си опекли нещата така че поне доказването на каквото и да било срещу тях да бъде достатъчно трудно ...



Тема Re: Transcard - мошеници, нищо вярно в рекламите!!нови [re: тoшo]  
Автордявoл (Нерегистриран)
Публикувано20.04.05 19:33



В отговор на:

сега го гледам тоз договор за предоставяне на кредит транскарт. (между мене и евробанк, да не се бърка с този между мене и транскарт ад :)



Че са от АДа спор няма



Тема Re: Transcard - мошеници, нищо вярно в рекламите!!нови [re: Илko]  
Авторизмaмeн oт Tpaнckapд (Нерегистриран)
Публикувано20.04.05 19:44



Добре де, ами ако живея по чукарите на Еленския балкан и нямам интернет и достъп до ценовата им листа? В трите документа с подписа ми на тях не е упомената тази такса. На запад кредитните карти се делят на такива с годишна такса и такива без и това се обявява ясно и недвусмислено.
Дори като изисках разпечатка, да видя откъде са се взели тези 36 лв. и кога са ми взели тази сума казаха, че не могат да ми дадат такава, но "щели да ми обяснят по телефона отзад на картата", който дори не е национален номер. Реално не мога по никой начин да докажа черно на бяло, че са ми взели тези пари. А те дори и месечни разпечатки не ми изпращаха по пощата. Официален рекет господа.



Тема Re: Transcard - мошеници, нищо вярно в рекламите!!!!!нови [re: bst]  
Автор bst (~!~)
Публикувано20.04.05 22:31



Вижте на моя въпрос какво ми отговориха:

Уважаеми Г-не,
Съгласете се, че няма система, която да следи лихвените периоди на всяка една транзакция по отделно, а в рамките на един календарен месец Вие може да имате множество такива. Поради тази причина транзакциите, направени през съответния период се сумират и след като се приспадне направеното от Вас погасяване, върху остатъка се начислява съответната лихва. Но дори да сметнем, че е възможно системата да следи всяка една покупка по отделно, то при самото погасяване на сумата, ако не достигне въпросната една стотинка как ще се определи коя покупка ще бъде отнесена в просрочие? Последната, най – малката или може би най - голямата?! Това са правилата, които се прилагат от всички водещи картови издатели в света. В случай, че не желаете да Ви бъде начислявана лихва е необходимо да погасявате изцяло формираното през месеца задължение. ТРАНСКАРТ предоставя на своите клиенти и възможността да погасят единствено размера на дължимите лихвите, докато в избран от тях момент са в състояние да платят остатъка по кредита, а това на практика го превръща във вечен. Не можем да не споменем и отстъпките, които получавате при всяка една покупка направена в обектите, приемащи разплащания с кредитни карти ТРАНСКАРТ. В някои случаи може да се окаже, че т. нар. Cash Back (остъпките) е напълно достатъчен за покриването или дори по-голям от размера на дължимите лихви.

В 99% от случайте проблема е ПРЕДМОНИТОРЕН bst


Тема Re: Transcard - мошеници, нищо вярно в рекламите!!нови [re: bst]  
Автор тoшo (да бе да)
Публикувано20.04.05 23:36



и ти съгласи ли се че няма такава система? :) щот ако въпроса е да се съгласиш, утре може да седна и да напиша такова чудо, е така, за спорта. верно че ще е адски тежко при реална работа и ще иска сериозни системни ресурси, но на теория ще работи. ще си избера да погасявам възможно погасяемите задължения спрямо внесената сума, първо лихвите и таксите, после по възраст на задължението, а ако за дадено такова сумата за погасяване не е достатъчна, ще търся следващото, по-ново, за което е достатъчна, и така докато покрия максимално възможния брой задължения. за целта е необходимо единствено да знам кога е извършено дадено задължение, а това те го знаят и го пише в месечните им известия.

само че, при такава система на тях ще са им нужни повече системни ресурси първо, и второ, резултата ще е по-ниски приходи.

да не навлизам пък в темата, че не става въпрос за олихвяване на всяка транзакция поотделно, а за олихвяване и наличие на безлихвен период за всички задължения от отделен отчетен период, което е доста по-леко за изпълнение, стига да има желание.

за това че всички картоиздатели работели по тоя начин, не знам, илко да каже дали е вярно. май в един от отговорите му се споменаваше че не е точно така.

това дето са ти отговорили е буквално copy/paste на стар отговор на подобен въпрос в сайта им, помня че съм го чел там отдавна.

а по повод това че отстъпките можело да покриват лихвата... ми може и да може, ако човек следващия месец пазарува за сума равна на главницата му от предния месец при търговец, който дава 1.5% отстъпка. по-скоро е възможно отстъпките да ти покрият годишната такса, но пак зависи колко често ползваш картата.

бе в крайна сметка квото и да го говорим, то си е такова, квото си е :) ако не ти изнася, плати си задълженията и я спирай докато не си стигнал до една година, че тогава и годишна такса ще ти начислят.



Тема Re: Transcard - мошеници, нищо вярно в рекламите!!!!!нови [re: bst]  
Авторgg (Нерегистриран)
Публикувано21.04.05 12:12



koito e teglil ot tia razboinici mai ne povtaria za 6 meseca za 1200lv tegleni sum platil 1500 lv sled tova , edvam se oturvah ,. smataite si kolko e lihvata .



Тема Re: Transcard - мошеници, нищо вярно в рекламите!!нови [re: тoшo]  
Автор bst (~!~)
Публикувано21.04.05 17:01



Не се съгласих, защото те си мислят че всички сме хванати от гората и не може да смятаме. Пък и въпроса е както каза само за миналия период, не е нужно всяка транзакция да се обработва.

Като дойде 11 месец от издаването ще им я върна и ще си взема някоя друга карта, има вече много. Ще си ги въртя през една година.

В 99% от случайте проблема е ПРЕДМОНИТОРЕН bst


Тема Re: Transcard - мошеници, нищо вярно в рекламите!!нови [re: измaмeн oт Tpaнckapд]  
Автор Илko ()
Публикувано22.04.05 18:32



Това че не си прочел всичко не те извинява - щом пише че има тарифи на издателя - трябва да ги поискаш и да се запознаеш с тях.

Я кажи ти чел ли си общите условия преди да отидеш да подпишеш договора ?

Тук въпроса е за друго - че са в сила условия които не са описани никъде ...



Тема Re: Transcard - мошеници, нищо вярно в рекламите!!нови [re: Илko]  
Автор bst (~!~)
Публикувано24.04.05 09:46



Х-м "Неразделна част от настоящия договор" значе чи освен листа с договора, към вего с телбодче трябва да е прикрепена и тази неразделна част. Така че аз как така ще си искам нещо което е неразделно от друго нещо.

Правилно е че аз съм против липсата на информация, а не против лихвите и т.н.т. Но те откровенно заблуждават клиентите.

В 99% от случайте проблема е ПРЕДМОНИТОРЕН bst


Тема Re: Transcard - мошеници, нищо вярно в рекламите!!нови [re: bst]  
Автор Илko ()
Публикувано26.04.05 18:16



Неразделна част означава че е част от условията с които си се съгласил при подписването.

А дали изобщо си знаел за нея - това зависи единствено от човека



Тема Re: Transcard - мошеници, нищо вярно в рекламите!!нови [re: bst]  
Авторjjj (Нерегистриран)
Публикувано29.04.05 04:29



Интересно ми е с коя кредитна карта ще ти делят всеки месец баланса за да ти смятат лихва само на частта която е пренесена от предишния месец?

Стандартната процедура е в момента в който не си платиш навреме баланса по сметката от предишния месец да започне да ти се надчислява лихва по целия баланс. Това е защото ползваш пари на кредит и кредитора има право да получи лихва върху заема който ти е дал. Ти сега какво искаш? Безлихвен заем ли?

Вярно е че не са го написали ясно в договора и сигурно би могъл да се разправяш в съда, но искам да видия как ще го направиш:)))


Другото което искам да видя е как ще въртиш карти през една година. Това ще е чудна гледка по редица причини.



Тема Re: Transcard - мошеници, нищо вярно в рекламите!!нови [re: jjj]  
Автор bst (~!~)
Публикувано29.04.05 09:29



Много е лесно това със съда, друге въпроса че преди да го направя трябва да се подготвя.

Моята работа е такава че всеки ден пиша документи под които се подписвам. Ако вътре има нещо неясно, човека може да иде в затвора или да плаща до края на живота си. Така че за мен в един документ всичко трябва да е ясно. Не ме интересува кое е стандартна процедура, след като не го пише значи никаква процедура не е , ами си е чиста кражба.

Банките се надпреварват да предлагат карти, така че никакъв проблем не е да си вадя всяка година по една карта, ще са много щастливи да ми ги дават.

В 99% от случайте проблема е ПРЕДМОНИТОРЕН bst


Тема Re: Transcard - мошеници, нищо вярно в рекламите!!нови [re: bst]  
Авторjjj (Нерегистриран)
Публикувано30.04.05 07:27



Прочетох им документите които са публикували на W3 страницата си и наистина не са описали как се калкулира лихвата по баланса. Ако не го дават в писмен вид при подписване на договора напълно заслужават да бъдат осъдени. Особено с тези гигантски месечни лихви;))

А картите не бързай да ги сменяш. Банките рано или късно ще започнат да си обменят информация за клиентите и резултата ще е че колкото по-често си сменяш картата толкова по-неизгодни условия че ти предлагат. От друга страна тази транскард много измислена ми се вижда. Ако имаш алтернатива като Visa или MasterCard, дори и да е дебитна пак е по-добра сделка.



Тема Re: Transcard - мошеници, нищо вярно в рекламите!!нови [re: jjj]  
Автор bst (~!~)
Публикувано01.05.05 11:04



Имам и дебитна и кредитна карта, сега като се замисля, дебитната ми е по на сметка, не само че не плащам лихва, но и получавам. Такса при разплащания няма. Единственото което е хубаво на кредитната е чи имам 5% отстъпка от топлофикация, което за една година е към 50 лв. само заради това ще я задържа.

В 99% от случайте проблема е ПРЕДМОНИТОРЕН bst



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.