Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:34 21.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Transcard - мошеници, нищо вярно в рекламите!!нови [re: измaмeн oт Tpaнckapд]  
АвторИлko (Нерегистриран)
Публикувано20.04.05 14:37



Тук не си прав. Малко е объркано ама пише следното:

(2) Да погасява в срок задълженията си по извършваните с Картата
транзакции, начислените върху тях лихви, както и всички такси и
комисионни, дължими съобразно тези Общи условия, Индивидуалния договор
и Договора за Кредит - Транскарт, съобразно Тарифите на Издателя и на
Банката.


А на сайта им има документ който се казва Ценова листа - това трябва да са Тарифите на Издателя. Според този документ има 36 лева годишна такса за карта Gold.

Ако смяташ че имаш основание за претенции те съветвам да подадеш сигнал до комисията за защита на потребителите - там ще преценят имаш ли основание. Иначе в съда може и да не успееш - не ми се вярва да не са си опекли нещата така че поне доказването на каквото и да било срещу тях да бъде достатъчно трудно ...



Тема Re: Transcard - мошеници, нищо вярно в рекламите!!нови [re: тoшo]  
Автордявoл (Нерегистриран)
Публикувано20.04.05 19:33



В отговор на:

сега го гледам тоз договор за предоставяне на кредит транскарт. (между мене и евробанк, да не се бърка с този между мене и транскарт ад :)



Че са от АДа спор няма



Тема Re: Transcard - мошеници, нищо вярно в рекламите!!нови [re: Илko]  
Авторизмaмeн oт Tpaнckapд (Нерегистриран)
Публикувано20.04.05 19:44



Добре де, ами ако живея по чукарите на Еленския балкан и нямам интернет и достъп до ценовата им листа? В трите документа с подписа ми на тях не е упомената тази такса. На запад кредитните карти се делят на такива с годишна такса и такива без и това се обявява ясно и недвусмислено.
Дори като изисках разпечатка, да видя откъде са се взели тези 36 лв. и кога са ми взели тази сума казаха, че не могат да ми дадат такава, но "щели да ми обяснят по телефона отзад на картата", който дори не е национален номер. Реално не мога по никой начин да докажа черно на бяло, че са ми взели тези пари. А те дори и месечни разпечатки не ми изпращаха по пощата. Официален рекет господа.



Тема Re: Transcard - мошеници, нищо вярно в рекламите!!!!!нови [re: bst]  
Автор bst (~!~)
Публикувано20.04.05 22:31



Вижте на моя въпрос какво ми отговориха:

Уважаеми Г-не,
Съгласете се, че няма система, която да следи лихвените периоди на всяка една транзакция по отделно, а в рамките на един календарен месец Вие може да имате множество такива. Поради тази причина транзакциите, направени през съответния период се сумират и след като се приспадне направеното от Вас погасяване, върху остатъка се начислява съответната лихва. Но дори да сметнем, че е възможно системата да следи всяка една покупка по отделно, то при самото погасяване на сумата, ако не достигне въпросната една стотинка как ще се определи коя покупка ще бъде отнесена в просрочие? Последната, най – малката или може би най - голямата?! Това са правилата, които се прилагат от всички водещи картови издатели в света. В случай, че не желаете да Ви бъде начислявана лихва е необходимо да погасявате изцяло формираното през месеца задължение. ТРАНСКАРТ предоставя на своите клиенти и възможността да погасят единствено размера на дължимите лихвите, докато в избран от тях момент са в състояние да платят остатъка по кредита, а това на практика го превръща във вечен. Не можем да не споменем и отстъпките, които получавате при всяка една покупка направена в обектите, приемащи разплащания с кредитни карти ТРАНСКАРТ. В някои случаи може да се окаже, че т. нар. Cash Back (остъпките) е напълно достатъчен за покриването или дори по-голям от размера на дължимите лихви.

В 99% от случайте проблема е ПРЕДМОНИТОРЕН bst


Тема Re: Transcard - мошеници, нищо вярно в рекламите!!нови [re: bst]  
Автор тoшo (да бе да)
Публикувано20.04.05 23:36



и ти съгласи ли се че няма такава система? :) щот ако въпроса е да се съгласиш, утре може да седна и да напиша такова чудо, е така, за спорта. верно че ще е адски тежко при реална работа и ще иска сериозни системни ресурси, но на теория ще работи. ще си избера да погасявам възможно погасяемите задължения спрямо внесената сума, първо лихвите и таксите, после по възраст на задължението, а ако за дадено такова сумата за погасяване не е достатъчна, ще търся следващото, по-ново, за което е достатъчна, и така докато покрия максимално възможния брой задължения. за целта е необходимо единствено да знам кога е извършено дадено задължение, а това те го знаят и го пише в месечните им известия.

само че, при такава система на тях ще са им нужни повече системни ресурси първо, и второ, резултата ще е по-ниски приходи.

да не навлизам пък в темата, че не става въпрос за олихвяване на всяка транзакция поотделно, а за олихвяване и наличие на безлихвен период за всички задължения от отделен отчетен период, което е доста по-леко за изпълнение, стига да има желание.

за това че всички картоиздатели работели по тоя начин, не знам, илко да каже дали е вярно. май в един от отговорите му се споменаваше че не е точно така.

това дето са ти отговорили е буквално copy/paste на стар отговор на подобен въпрос в сайта им, помня че съм го чел там отдавна.

а по повод това че отстъпките можело да покриват лихвата... ми може и да може, ако човек следващия месец пазарува за сума равна на главницата му от предния месец при търговец, който дава 1.5% отстъпка. по-скоро е възможно отстъпките да ти покрият годишната такса, но пак зависи колко често ползваш картата.

бе в крайна сметка квото и да го говорим, то си е такова, квото си е :) ако не ти изнася, плати си задълженията и я спирай докато не си стигнал до една година, че тогава и годишна такса ще ти начислят.



Тема Re: Transcard - мошеници, нищо вярно в рекламите!!!!!нови [re: bst]  
Авторgg (Нерегистриран)
Публикувано21.04.05 12:12



koito e teglil ot tia razboinici mai ne povtaria za 6 meseca za 1200lv tegleni sum platil 1500 lv sled tova , edvam se oturvah ,. smataite si kolko e lihvata .



Тема Re: Transcard - мошеници, нищо вярно в рекламите!!нови [re: тoшo]  
Автор bst (~!~)
Публикувано21.04.05 17:01



Не се съгласих, защото те си мислят че всички сме хванати от гората и не може да смятаме. Пък и въпроса е както каза само за миналия период, не е нужно всяка транзакция да се обработва.

Като дойде 11 месец от издаването ще им я върна и ще си взема някоя друга карта, има вече много. Ще си ги въртя през една година.

В 99% от случайте проблема е ПРЕДМОНИТОРЕН bst


Тема Re: Transcard - мошеници, нищо вярно в рекламите!!нови [re: измaмeн oт Tpaнckapд]  
Автор Илko ()
Публикувано22.04.05 18:32



Това че не си прочел всичко не те извинява - щом пише че има тарифи на издателя - трябва да ги поискаш и да се запознаеш с тях.

Я кажи ти чел ли си общите условия преди да отидеш да подпишеш договора ?

Тук въпроса е за друго - че са в сила условия които не са описани никъде ...



Тема Re: Transcard - мошеници, нищо вярно в рекламите!!нови [re: Илko]  
Автор bst (~!~)
Публикувано24.04.05 09:46



Х-м "Неразделна част от настоящия договор" значе чи освен листа с договора, към вего с телбодче трябва да е прикрепена и тази неразделна част. Така че аз как така ще си искам нещо което е неразделно от друго нещо.

Правилно е че аз съм против липсата на информация, а не против лихвите и т.н.т. Но те откровенно заблуждават клиентите.

В 99% от случайте проблема е ПРЕДМОНИТОРЕН bst


Тема Re: Transcard - мошеници, нищо вярно в рекламите!!нови [re: bst]  
Автор Илko ()
Публикувано26.04.05 18:16



Неразделна част означава че е част от условията с които си се съгласил при подписването.

А дали изобщо си знаел за нея - това зависи единствено от човека




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.