Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:42 20.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Transcard - мошеници, нищо вярно в рекламите!!нови [re: bst]  
Автор тoшo (да бе да)
Публикувано18.04.05 23:24



да ти кажа, по-интересно ще е някой да ги захапе за новата услуга за превод на пари от чужбина към българия! само разгледай и се опитай като настоящ собственик на транскарт да си отговориш на някой въпросчета, примерно, наистина ли ако ти пратят пари от чужбина можеш да си ги вземеш от всеки АТМ? защо на хората които евентуално решат да ползват този начин за пращане на пари НИКЪДЕ не им се казва колко процента е удръжката за теглене кеш от транскарта? (да, ако тръгнат да ровят условията за ползване на транскарта, ще видят за кво иде реч, и тогава сравнението с уестърн юнион няма да е толкова добре изглеждащо) кво става ако решиш да пратиш на човек който НЯМА сметка в евробанк, щото доколкото разбрах ако ИМА такава сметка, тогава му издават транскарта и му я носят (е, срещи 10$ допълнително, ма кво толкова)?

бе пълен ташак.

а най-готиното е клаузата за израел, ма това ще ви оставя сами да си го четете и да му се радвате :)



Тема Re: Transcard - мошеници, нищо вярно в рекламите!!нови [re: тoшo]  
Автор Илko ()
Публикувано18.04.05 23:30



Ами явно проблема е че не описано в Общите условия. Ако на човек му се занимава гарантирано ще ги осъди.
Въпреки че може и да се измъкнат - баси никъде не видях "Договор за Кредит- Транскарт" - а явно в него са описани всички тези срокове и проценти - поне така пише в Общите условия



Тема Re: Transcard - мошеници, нищо вярно в рекламите!!нови [re: Илko]  
Автор тoшo (да бе да)
Публикувано19.04.05 00:27



сега го гледам тоз договор за предоставяне на кредит транскарт. (между мене и евробанк, да не се бърка с този между мене и транскарт ад :)

първо, няма изрично указано да има отделни безлихвени периоди в зависимост от отчетния период.

второ, пише че "за ползвания кредит кредитополучателят заплаща в полза на банката лихви по приета от банката схема, ПОСОЧЕНА И ПОДРОБНО ОПИСАНА в Условията за кредит-транскарт, неразделна част от този договор". Със сигурност мога да заявя че аз такива условия с подробно описание не съм виждал, нямам копие от тях и не знам какво е посочено и подробно описано вътре, освен ако въпросната формулировка не визира трите реда текст точно под въпросния. Имам Общи условия за издаване и ползване на транскарт, които са част от договор между мен и транскарт ад, не между мен и евробанк.
Трите реда текст гласят следното:
безлихвен период по кредита - без лихва
лихвен период по кредита - месечна лихва 1.5/1.22% в зависимост от вида карта и лимита
по просрочен кредит - 1.99% месечна лихва.
толкоз по въпроса за подробното описание.

трето, доста интересно при това:

"банката увеличава дълга по кредита с размера на неплатената, дължима лихва на всяко 15-то и 30-то число от месеца, като намалява разрешения кредитен лимит със същия размер."

Превеждам за неразбралите: лихвата става част от главницата, и върху нея почват да се начисляват лихви. извод: лихвите ТРЯБВА да се плащат, иначе става много вътрешно положението :)



Тема Re: Transcard - мошеници, нищо вярно в рекламите!!нови [re: тoшo]  
Автор Илko ()
Публикувано19.04.05 07:57



Ясно!
Всичко е нагласено - няма грешка
Добре че не искат и договор с БНБ за ползване на левовете

Условията са доста по неизгодни и мъгляви от тези за издаване на истински кредитни карти от банките. Единственото предимство остава по голямата възможност за ползване но да се надяваме че това скоро ще се промени...



Тема Сигурен ли си?нови [re: Илko]  
Автор Areнт ()
Публикувано19.04.05 08:21



В отговор на:

Условията са доста по неизгодни и мъгляви от тези за издаване на истински кредитни карти от банките.




Щото все още т.нар. "истински" кредитни карти на практика си бяха (и са) дебитни, т.к. за да можеш да ги използваш, трябва да имаш наличност по картовата сметка. При което се стига до абсурдни ситуации като тази да имаш фирмена Мастър в ОББ, всички сметки на фирмата (през които минават немалки пари) да са ти в ОББ, да имаш 400 евро по картовата сметка и да не можеш да платиш с тази "истинска кредитна карта" 40 - 50 евро, щото 400-те били задължителния "неснижаем остатък".

Като се поразходи човек из сайтовете на банките и вижда, че ситуацията е подобна почти навсякъде - кредитните карти са на практика дебитни.

Т.е. на практика Транскард е (или поне доскоро беше) единствената "истинска кредитна карта", защото можеш да плащаш с нея без да имаш какъвто и да е депозит по картовата сметка.



Тема Re: Сигурен ли си?нови [re: Areнт]  
Автор Илko ()
Публикувано19.04.05 08:45



Явно скоро не си се разхождал

Това отдавна вече не е така - предлагат се кредитни карти и без депозит.
Мисля че го споменах но имам и Виза и Мастеркарт (от различни банки) без да съм влагал и лев по гаранционни сметка, а кредитния ми лимит е почти 9000лв.

А заплатата си я получавам по дебитна карта която без проблем мога да направя "кредитна" чрез овърдрафт. Но по принцип на мен не ми трябват особено пари на кредит понеже имам сравнително високи доходи. Кредитните карти са ми необходими там където наистина без тях трудно се минава...

И все пак е добре да знаеш че винаги можеш да извадиш непредвидено пари в спешна ситуация.



Тема Re: Transcard - мошеници, нищо вярно в рекламите!!нови [re: тoшo]  
Автор bst (~!~)
Публикувано19.04.05 09:32



Двата документа на който съв се подписал, и всеки друг също, при получаване на картата са " Договор за издаване ... на транскард" който е между мен и Транскард АД и другия договор е "Договор за предоставяне на кредит0транксард ..." който е между мен и Евробанк. В ъпрвия няма и дума за лифви и т.н.т. Във втория вече се говори за пари и лихви. Цитата на ТОШО е много правилен, той е от втория договор. Пише още следното "... плаша лихва по приета от БАНКАТА схема, посочена и подробно описана в Условията за кредит-транскард, неразделна част от настоящия договор." Сега, някой от вас да притежава тази неразделна част от договора, или са "пропуснали" да го ни го дадат.

В 99% от случайте проблема е ПРЕДМОНИТОРЕН bst


Тема Re: Transcard - мошеници, нищо вярно в рекламите!!нови [re: bst]  
Автор Илko ()
Публикувано20.04.05 00:23



На сайта никъде не видях този договор за кредит - където са описани сроковете, процентите ...

Явно са го покрили и го виждаш чак в момента когато ти го дадат за подпис.

И друго любопитно видях - в общите условия навсякъде се споменава "Банката", а никъде не е дефинирано коя банка. То банки много - също и тарифи



Тема Re: Transcard - мошеници, нищо вярно в рекламите!!нови [re: Илko]  
Авторизмaмeн oт Tpaнckapд (Нерегистриран)
Публикувано20.04.05 14:14



Господа, прочетете по-горе постинга ми. Когато се обадих по телефона да питам какви са тези безобразия, защо ми взимат 36 лв. те казаха, че всичко било в договора. Е, изчетох го открай до край, и трите документа но такова условия за "годишна такса по обслужване" никъде няма. Още повече, че не ми изпращаха дори месечни разпечатки по пощата и бях в неведение, докато днес случайно не проверих. Аз съм с вас да ги съдим.



Тема Re: Transcard - мошеници, нищо вярно в рекламите!!нови [re: измaмeн oт Tpaнckapд]  
АвторFT (Нерегистриран)
Публикувано20.04.05 14:26



Otkazvay se vednaga ot Transcard.
Dogovora im e perfekten za bankata, no ne i za klienta.
Pak i kakvo tolkova pechelish ot tiah?
1 mesec bez lihva ? Da Da Takiva krediti niama.
V dogovora pishe , che ima godishna taksa - okolo 36 leva.
Tezi pari se udarjat slet parvata godina, i taka bez nishto da podozirash veche si dlajnik.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.