Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:38 26.05.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Китайски ресторант+чалганови  
Автор !чepeшka (master)
Публикувано07.01.05 10:47



Едно време ме дразнеше тихата китайска музичка, която пускаха в китайските ресторанти. Как само я оценявам сега!

Една приятно мразовита януарска вечер, решихме с приятеля ми да отидем на китайски ресторант и се занесохме до един сравнително нов китайски ресторант в Разсадника, на ъгъла на Стамболийски и Вардар, по диагонал от Рамстор (или на т.нар. бивш Вагон-ресторант). Преди това място беше виенска сладкарница, беше много лъскаво и все още си е такова.
И така, влизаме ние, много голям салон, елегантно нагласен, сервитьорките с различни дрешки ама това е без значение, И ни блъсва вонята на музиката от канал Оникс или Планета. Сащиствам се, ама какво е това, що за китайски ресторант, така добре изглеждащ, озвучен с чалга?
А времето беше следновогодишно и още въртяха разните коледно-поздравителни записи на любимите на народа чалгарки, с половин тон грим, кълчещи се и разминаващи плейбека от професионализъм.

Е, добре, седнахме, решихме, че е временно и всеки момент ще сменят канала. Не го смениха. Започнах да се възмущавам гласно, като усилвах децибелите при всяко преминаване на сервитьорката. Очевидно китайката на бара държеше дистанционното, защото сервитьорката само ме поглеждаше жално-извинително и нищо. На запитването ми "Докога??", получих само: "Съжалявам, не мога да ви помогна".

Иначе манджата беше вкусна, изобилна, не много скъпа, обслужването- внимателно и бързо...както вече споменах и обстановката предразполагаше за приятно изкарване...Обаче излязох силно бясна.

Онзи ден решихме да проверим дали не е било вечер на умопомрачение, влязохме, чухме музиката и излязохме. Огласих булеварда с възмущение, извиних се на света, че в квартала ми живеят такива простаци и отидохме в пицария Виктория в Арена.
Има и други такива ресторанти, в които китайците седят възхитени пред чалга-каналите и ги поглъщат ненаситно. Определено предпочитам да пуснат китайската си музика, или изобщо да не пускат нищо. Тишината е толкова приятна понякога...

"Fear leads to anger, anger leads to hate, hate leads to suffering"


Тема мерси за рекламатанови [re: !чepeшka]  
Автор Xъни Бъни (intiliktualka)
Публикувано07.01.05 12:51



вече само там ще ходим

наистина не разбирам хората, които от омраза и негативизъм забравят да се радват на живота. не се и опитвам де. техен си проблем

It's all about asses - kicking or licking...


Тема Re: Китайски ресторант+чалганови [re: !чepeшka]  
Автор Xъни Бъни (intiliktualka)
Публикувано07.01.05 13:09



но пък твоя постинг ми припомни един аналогичен миналогодишен случай - по време на Европейското се седим в едно заведение на Главната в Пловдив и от телевизорите ни заливат с Fashion TV, докато управителят на втория етаж си гледа мачове в стаичката. Пообхваната от завист, попитах сервитьорката не може ли и ние да зяпаме мач, тя ходи, съгласува желанието ми с управителя, онзи казал че не може - щяло да навреди на имиджа на заведението да се гледат мачове...:))))

та не знам дали имиджа на един китайски ресторант е по-висок от този на един чалга канал. съизмерими ми се виждат. а китайската "музичка" си е тъпа и дразнеща, никога няма да ми залипсва.

It's all about asses - kicking or licking...


Тема Re: Китайски ресторант+чалганови [re: Xъни Бъни]  
Автор METHOD (логистик)
Публикувано07.01.05 14:24



А ресторант Жъ Шен в "Разсадника" е номер едно.......

Пролетарии всех стран соединяйтесь!


Тема имидж?нови [re: Xъни Бъни]  
Автор !чepeшka (master)
Публикувано07.01.05 16:15



Ако храненето за теб е нещо хипер несъществено и можеш да ядеш и под звуците на срутваща се сграда, наслаждавайки се на позитивизма си и съответно на живота - браво. Аз не мога и то не от проклетия или омраза. Не е нормално да седнеш в кръчма, тип "народна" и да пуснат рок, нали. Най-малкото ще се учудиш, а може и да се разстроиш от фактора "къде-си-ми-е-музиката"..
"Музиката на народа" не е моята музика. Не мога да й се радвам, мога да я търпя, но търпението има своя праг.

А да, и аз се сетих за един ... хм, неаналогичен случай- в пицария "Мис Каприз", там озвучението е неангажиращо, в смисъл, че не се заслушваш много много, но и не дразни слуха. Веднъж започнаха да пускат една след друга любимите ми песни. Радвах се на живота обилно

Редактирано от !чepeшka на 07.01.05 16:21.



Тема Re: мерси за рекламатанови [re: Xъни Бъни]  
Автор oнoвa зeлeнoтo в ъrълa ()
Публикувано07.01.05 17:55



Просто чалгата не е за нормални хора.



Тема Жъ Шеннови [re: METHOD]  
Автор !чepeшka (master)
Публикувано07.01.05 23:28



Жъ шен е на спирката на десета поликлиника, да и там е световно мръсно и китайките се кефят на чалга. О нзи, лъскавият герой от горния ми пост не знам как се казва, но е на следващата спирка.

"Fear leads to anger, anger leads to hate, hate leads to suffering"


Тема Re: Жъ Шеннови [re: !чepeшka]  
Автор METHOD (логистик)
Публикувано08.01.05 02:17



Абе кви китайки, днеска баш-китаеца пощипна за дупето българката, която пържеше ориза
Ама явно на китайците чалгата мн им допада, дали зарад каките, дали зарад ритмите
Вземайте си за вкъщи и не се хранете в тия ресторани
В Славянска ми е харесвало винаги всичко без ориза, слагат няква специфична подправка, която не ми допада
Ние май сме съкварталци?

Пролетарии всех стран соединяйтесь!


Тема Re: Жъ Шеннови [re: METHOD]  
Автор !чepeшka (master)
Публикувано08.01.05 22:18



Изглежда сме съкварталци :))
Не бих си взела нищо точно от тия, защото там хлебарките се разхождат по стените и като ти донесат яденето първо трябва да го провериш, да не са изпържили някоя..

"Fear leads to anger, anger leads to hate, hate leads to suffering"


Тема Re: мерси за рекламатанови [re: Xъни Бъни]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано10.01.05 09:39



ми щом ви влече - ходете...
баси не умряха ли чалгаджиите вече???

Just a genius




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.