Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:18 10.05.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема За Технополис и Техномаркет Европа  
АвторBlacky (Нерегистриран)
Публикувано19.01.05 13:31



Предварително се извинявамна всички, ако тази тема вече е обсъждана, но искам да помоля за вашето мнение. Имам намерение тези дни да си взема хладилник и пералня на лизинг от един от тези магазини, но не съм сигурна, че инфото в сайтовете им е точна. Ако някой вече е преминал процедурата, моля да каже вярно ли е - за сроковете за одобрение (1-2часа), без никакви документи, таксите за одобрение и обслужване, оскъпяването.И друго - дали може в някой от тези магазини да се пазарува с кредитна MC от ОББ. Друг е въпроса, че тая карта се оказа почти неизползваема и прекалено скъпа за това, което е.



Тема Re: За Технополис и Техномаркет Европанови [re: Blacky]  
Авторklient (Нерегистриран)
Публикувано19.01.05 21:52



zdravei,

spored men imash dva vuprosa da odgovarash za sebe si: (1) dali tezi dva magazina udvoletvoriavat nuzhdata ti, ot gledna tochka na tip stoka, kesh tsena i kachestvo na obsluzhvane; i (2) ot kakav tip kredit imash nuzhda.

(1) mislia che Technomarket i Technopolis s nishto ne prevuzhozhdat po-malki, gradski magazini kato Technolux, Zora ili Technomix. Iмат pochti edin i sasht nabor stoki, mnogo chesto ne po-dobri tseni, a puk za obsluzhvaneto niama nuzhda da komentiram: stiga da poglednesh niakoi ot komentarite napraveni v tezi spisatsi ot drugi hora.

(2) imash nuzhda ot revolvirasht kredit (kreditna karta ili overdraft) ili ednokraten kredit? Ako smiatash che ti triabva revolvirasht kredit bih ti preporuchal da polzvash overdraft ot debitna karta: ima banki koito davat izgodna lihva za overdraft otkolkoto za kreditna karta. Proveri Investbank

Ako niamash takav variant, obshto vzeto dali shte vzemesh kreditna karta ili ednokraten kredit, spored men shte ti izleze edno i sashto (ako shte plashtash redovno i niama da zakusneesh s vnoskite ti nito edin den). I shte ti ostane kartata za ponatatak: za takav sluchai ne moga da ti preporuchvam karta, obache. Spored men niama banka ili firma (viziram Euroline i Transcard) koito da sa dostatachno dobri. Eh, mozhe bi Trascard se staraiat malko poveche ot Euroline. A pak za bankite po-dobre da ne ti govoria, osobeno OBB :(

Ako smiatash che mozhe da ti se nalaga da zakusneesh s vnoskite (poradi koiato i da e prichina), bih ti preporuchal ednokraten kredit ot JetCredit ili TBI Credit. Polzval sum gi i dvata, JetCredit sa dalech po-dobri (no ne rabotiat s Technopolis i Technomarket). V dvata sluchaia shte imash oskupiavane (tsena na kredit minus tsena kesh) koiato mozhe da ti se vidi po-goliama ot tazi na kreditnite karti.

Samo che, ako kreditnite karti shte ti izchisliavat taksi za prosrochie ot poriadaka 15-50 leva za vsiako zakusnenie, JetCredit i TBI Credit niama da go napraviat. Vsushnost te gi izchisliavat, no ne te zakachvat mnogo za taksi za prosrochie ako plashtash s 5-10 dena zakusnenie. Ne znam kvo stava ako zakusniavash s poveche. Kogato kupih peralna s JetCredit, zakasah s parite i mi se nalozhi da zakusneia s dve sedmitsi i se pretesnih: obadih im se i mi kazaha niama problem.

Tui, izviniavai za dalgoto saobshtenie. Nadiavam se da ti pomogne.



Тема Re: За Технополис и Техномаркет Европанови [re: klient]  
АвторBlacky (Нерегистриран)
Публикувано20.01.05 10:44



Благорадя ти за изчерпателното мнение. Ясно ми е, че във всички подобни магазини условията са почти еднакви, но исках да разбера дали наистина това, което обявяват се случва на практика.Не се чудя какъв кредит ми трябва, въпроса ми за MC на ОББ беше малко встрани от темата.Получих такава карта и се чудя какво мога да правя с нея, освен че автоматично се плаща сметката към Глобул.
Иначе имам Транскарт(наистина са добър вариант), доскоро изплащах телефон на Джет Кредит, овърдрафт не ми се тегли, защото дебитната ми карта е от ДСК и условията не са добри. От Юролайн се опарих миналата година и повече не искам да чуя за тях. Затова сега се насочвам към другите възможности - ТBI и ПИБ.За тях конкретно ми беше въпроса.
И в кой магазин за техника може да се пазарува с кредитна карта от ОББ?
Още веднъж благодаря!



Тема Re: За Технополис и Техномаркет Европанови [re: Blacky]  
Авторвяpвaщ (Нерегистриран)
Публикувано20.01.05 19:42



Въпросът ти е много основателен, защото ако не си напълно наясно с условията просто ще се опариш. Първо кредитните карти са за теглене на пари в брой и затова при тях лихвата е 14,5%. В случая става дума за МС на ОББ. Ако пазаруваш лихвата е 18% и нямаш гратисен период. Според мен най-добрите банки в момента са ОББ, Пощенска и Пиреос, въпреки че много хора смятат обратното. Евролайн въобще не искам да ги обсъждам - това е най-отвратителната и кожодерска фирма, която сега се опитва да се сдуши с ПБ. Но ако ще взимаш на лизинг избери си Джет, макар че в последно време и TBI не са за изхвърляне.По отношение на сроковете за одобрение те са около един ден. Също можеш да пробваш и кредитната карта за пазаруване на ЦКБ, защото тя е за пазаруване , а не за пари в брой. Ако искаш да си имаш проблеми обаче можеш да пробваш с ПИБ. Там условията са железни , а проверките невероятни. Надявам се че съм те насочил въпреки че го написах твърде разбъркано.



Тема Re: За Технополис и Техномаркет Европанови [re: Blacky]  
Авторklient (Нерегистриран)
Публикувано20.01.05 20:19



здравей,

доколкото разбирам от кредитни карти, за да можеш да ги ползваш то няма значение кой е издател а каква карта е т.е. Мастеркард, Виза или какво. Иначе казано, ако картата ти е Мастеркард (такива са на ОББ, нали?), и има лого на Мастеркард на вратата на магазина, тогава можеш спокойно да я ползваш там. Мисля че можеш да я ползваш в почти вскичките магазини за техника. Картата не е лоша, но пак ти казвам, внимавай да не закъснееш с вноските :)

Изобщо не мисли за ПИБ картата, чул съм че таксата за просрочие е 50 лева.

Що се отнася до лизинга, съгласен съм с Вярващ-а за Джет. Вече три пъти ги ползвам и нямам оплаквания. Па имат и едни мацки който те тормозят когато закъсняваш...толкова секси звучат по телефона че понякога ми иде да закъснея само и само да ми звънят. Безплатен розов телефон му викам аз :)



Тема Re: За Технополис и Техномаркет Европанови [re: вяpвaщ]  
Автор $$$$ ()
Публикувано20.01.05 23:07



Хей,
Euroline (Бългериън Ритейл Сървисиз ЕООД) и Пощенска Банка АД са едно и също нещо, защото и двете са 100% собственост на Eurobank Ergasias(www.eurobank.gr). В момента тече консолидация на дейността им не за друго, а заради изключително добрите резултати на БРС за последните 2 години.
Колкото до Джет... Германос им биха шута наскоро това е достатъчно показателно.



Тема Re: За Технополис и Техномаркет Европанови [re: Blacky]  
АвторBlacky (Нерегистриран)
Публикувано21.01.05 10:02



Благодаря на всички!
Значи ПИБ отпада, както и Джет (и при тях таксата за просрочие е 5 лв. на ден!!!!!).Ще опитам с TBI и/или ЦКБ.
А тази Глобул ОББ кредитна карта, която имам е пълна идиотщина - за 500лв. лимит таксата за година е 50лв., а лихвите 19,5%(така пише в договора), Няма възможност за online проверка, нямам представа дали ми е платен телефона(когато попитах ми казаха да проверявам на банкомат дали ми се е намалил лимита). Транскарт ги превъзхожда във всяко отношение.



Тема Re: За Технополис и Техномаркет Европанови [re: Blacky]  
Автор Recycler (Онзи)
Публикувано21.01.05 13:24



Blacky, чекай чекай малко ...
1. НЕ РАБОТЯ в кредитираща фирма.
2. И аз мисля - ако можете, не взимайте пари от тях.
Ама :
Съпругата ми беше взела от Джет пари. Плащахме си редовно. Един път така стана, че не можехме навреме да платим вноската. Едно телефонно обаждане до тях - и дадоха гратисен период 15 дни. Т.е. за тия 15 дни не начисляваха по 5 лева на ден. Може би щото редовно плащахме пуснаха "гювеч" ?!? и аз не знам. Обаче сме живия пример, че правят компромиси и не "одрусват" веднага с 5 кинта на ден. Това е и 1-ви кредит, т.е. тя беше нов техен клиент.
Не ги защитавам, ама просто такъв е нашия случай

Универсалното средство : чук, канап, тел и "... майката ..."

Редактирано от Recycler на 21.01.05 13:25.



Тема Re: За Технополис и Техномаркет Европанови [re: Blacky]  
Автор XЮPCT (8364)
Публикувано24.01.05 01:06



След като имаш Транскард пазарувай с нея.
В България Лизинг( по-точно Гъзинг) не е оферта. По добре си изтегли заем отколкото да купуваш на изплащане.



Тема Re: За Технополис и Техномаркет Европанови [re: Blacky]  
Авторkeиcи (Нерегистриран)
Публикувано17.02.05 21:29



несе хващаи на изпращане скъпо излиза и нее вярно това което пишат
или не точно не пълно.Него взимаш от магазина /да плащаш на магазина /а фирмата на която плащаш ти става гарант пред някоя банка.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.