Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:46 22.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема SPEEDY куриер. НЕ ГО ПЛОЗВАЙТЕ!!!  
АвторHEДOBOЛCTBO (Нерегистриран)
Публикувано18.01.05 19:40



Понеже ми се случва с няколко пратки - нека го напиша и тук. НЕ ИЗПРАЩАЙТЕ ПРАТКИ ПО SPEEDY. Няколко пъти плащам за експресна услуга, пратката пристига като икономична. Въпросът не е само в един лев разлика. Ако пускате пратка по SPEEDY в петък и платите тя да пристигне в събота, тя пристига в понеделник. Няма да описвам тук какви лични загуби може да донесе това. Мисълта ми е друга. Като уж много модерна компания SPEEDY имат кризисен център и отдел за рекламация. И двата отговарят само на мобилни телефони. Коства ви минимум 27 минути. 27 минути на мобилен телефон - 27 минути на прехвърляне - 27 минути унизително повтаряне на номера на товарителници (написани с краката на куриера), обясняване и глупави отговори от типа на: .".. Ми той куриерът пуниежи иъ зъбравил в иъднъ кола" или " Ми можи и дъ и идвъл, мъ дъ съ му свършили стикирити и дъ ни ви и уткрил". При SPEEDY няма такова нещо рекламация. Предполагам, че и тези мобилни телефони са импулсни и те работят за тяхна сметка.:) (:



Тема Re: SPEEDY куриер. НЕ ГО ПЛОЗВАЙТЕ!!!нови [re: HEДOBOЛCTBO]  
Автор $$$$ ()
Публикувано18.01.05 21:21



Вярно е,
няколко пъти съм правил покупка на книги от мобилис с доставка чрез тях и всичките пъти куриера нямаше дребни да ми върне и все се измъкваше с дребни бакшишчета и с лафове от типа:
- Еми аз немам дребни е сега ходих да зареждам...
Друг път не ми доставиха книгите с обяснението, че нямало никой в нас?! - А това изобщо не беше така.
Спомням си, че цените им за доставка бяха най-тънки, но като отчета бакшишите и загубите на нерви по-добре изобщо да не се бях захващал с тях.



Тема Re: SPEEDY куриер. НЕ ГО ПЛОЗВАЙТЕ!!!нови [re: HEДOBOЛCTBO]  
Автори aз (Нерегистриран)
Публикувано19.01.05 00:01



И друг път е ставало дума за тази фирма и недоволните от нея са много



Тема Re: SPEEDY куриер. НЕ ГО ПЛОЗВАЙТЕ!!!нови [re: HEДOBOЛCTBO]  
Авторtgg (Нерегистриран)
Публикувано26.01.05 21:11



Защо трябваше да пострадам че тогава да се юрнат всички да ги плюят.
Тва да не е месеца на опарените от speedy


И това е тема по въпроса



Тема Re: SPEEDY куриер. НЕ ГО ПЛОЗВАЙТЕ!!!нови [re: HEДOBOЛCTBO]  
Авторely (Нерегистриран)
Публикувано27.01.05 13:33



a nai-gadnia nomer koito ti praviat e da ti lepnat stiker, che kuriera e minaval - posle tozi stiker ne mojesh da go otlepish :(
sluchi mi se da kaja na kuriera da se pogriji sled kato go e slojil da si go i maxne pri koeto mi otgovori, che problema ne e negov..
zatova si polzvam tip top kurier i ne se pritesnaivam za podobni problemi i naglo durjanie!



Тема Re: SPEEDY куриер. НЕ ГО ПЛОЗВАЙТЕ!!!нови [re: ely]  
Автор taralej (питащ)
Публикувано27.01.05 14:15



е и ти си много интересен/а! Хем да те потърсят, хем да ти съобщят, че не са те намерили, за да се свържеш с тях, хам пак-кофти! Е, нама угодия за всеки !!!!
Стикера пречел! Е как иначе според теб да ти съобщят? Може би да ти звънят всеки път, когато не те намерят? Тъпо!



Тема Re: SPEEDY куриер. НЕ ГО ПЛОЗВАЙТЕ!!!нови [re: HEДOBOЛCTBO]  
АвторLea (Нерегистриран)
Публикувано27.01.05 23:10



След няколко злополучни опита вече не ползвам услугите на Спиди. Последният път, когато при мен дойде техен куриер искрено се смях, когато написа Козлодуй по следния интуитивен начин - Кузлудуй , плюс още няколко "несъществени" грешки...



Тема Re: SPEEDY куриер. НЕ ГО ПЛОЗВАЙТЕ!!!нови [re: HEДOBOЛCTBO]  
Автор Mamma (BG-Mamma)
Публикувано28.01.05 04:41



Присъединявам се към мнението - НЕ ИЗПРАЩАЙТЕ със Speedy
Ето и разказ за

както и още няколко мнения за тази т.нар. куриерска фирма.

Редактирано от Mamma на 28.01.05 04:42.



Тема Re: SPEEDY куриер. НЕ ГО ПЛОЗВАЙТЕ!!!нови [re: taralej]  
Автор elito ()
Публикувано28.01.05 20:16



be da ti se padne na tebe da se muchish da otlepiash stikeri postaveni det ne triabva..... barem malko akul da vlagat kato gi lepiat



Тема Re: SPEEDY куриер. НЕ ГО ПЛОЗВАЙТЕ!!!нови [re: taralej]  
Авторlainoto (Нерегистриран)
Публикувано04.02.05 23:33



abe keles ako wseki kurier ili postalion zeme da osira stenite dokade ste q dokarame ?



Тема А случвало ли ви се е ....?нови [re: Mamma]  
Автор STEFF (индивид)
Публикувано09.02.05 18:14



А случвало ли ви се е да ви загубят пратката?
При мен беше мобилен телефон и ми платиха обезщетение 15 лв.

Кво ще каате, а?

Животът е шарен.......


Тема Re: А случвало ли ви се е ....?нови [re: STEFF]  
Автор Babydoll (shopping maniac)
Публикувано14.02.05 22:56



А аз си мислех, че моят случай е изключение...
Преди няколко седмици ми изпратиха много важни лекарства и то с експресна поръчка, но те така и не дойдоха въпреки, че звънях около 10 пъти в офиса да ги питам какво става. Най-накрая се свързах с шефа им и към 20:30 ч. (раб. им време свършва в 19, а 24-те часа изтекоха към 13:00) някакъв куриер цъфна на вратата ми с пратката. Оказа се, че са го измъкнали в следрабнотно време и беше адски груб и кисел, даже поиска аз да сляза 10 етажа до долу да си взема пратката, че да не се качвал той! Отказах и той неохотно се качи, но за отмъщение ми пушеше някакви гнусни цигари в лицето, а аз бях зверски болна.
SPEEDY sucks!



Тема Re: SPEEDY куриер. НЕ ГО ПЛОЗВАЙТЕ!!!нови [re: HEДOBOЛCTBO]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано18.03.05 00:57



Прочетох всички мнения по темата, опитах да сравня куриера, който обслужва моята фирма, и съвпадение не открих.

Има едно такова нещо, наречено Bug Report. Някой от вас опитвал ли е да обясни спокойно, тактично, и разбираемо на шефовете им на тия идиоти какво, къде и как се е случвало. Да потърсите правото да получите услугата за която плащате. В по-голямата част от случаите тези негодни за каквато и да било работа индивиди ще бъдат наказани, а при невъзможност да бъдат вкарани в правия път - изгонени от работа.

В моя град офиса на Спиди се справя много добре. Според моите критерии - на първо място. Е?


Щирлиц

Тема Re: SPEEDY куриернови [re: HEДOBOЛCTBO]  
АвторЛиaн (Нерегистриран)
Публикувано18.03.05 21:09



След един случай наскоро, при който ми скъсаха нервите и от безсилие и бяс почти се разплаках (пратката не беше скъпа, просто се държаха унизително), се престаших да звънна на DHL. Верно, с 35 ст. са по-скъпи, но и операторите им оператори и издънки до сега не съм имала, а изпращам поне по две-три пратки на ден за различни градове.
За Тип Топ също имам добри отзиви (ползвала съм ги за София), но ми отне един месец докато го "дресирам" (чети да изпълнят изискванията ми под заплаха от писмени оплаквания и директни разговори с управителите)



Тема Re: А случвало ли ви се е ....?нови [re: Babydoll]  
Авторeднa жeнa (Нерегистриран)
Публикувано18.03.05 22:33



Да добавя и аз недоволството си от Speedy като цялостно обслужване. Дадох заявката си на 9 март в 10 сутринта. Куриерът дойде едва в 16,30. Пратката беше лекарства и билки от София до Бургас. Адресът в Бургас е в центъра на града. След безкрайно много телефонни разговори с фирмата и моите близки, нерви и неудобства пратката беше доставена едва на 15 март(вторник).
Наистина повече никога няма да използвам услугите на тази фирма. Препоръчвам същото и на вас.



Тема Re: А случвало ли ви се е ....?нови [re: STEFF]  
АвторИвa (Нерегистриран)
Публикувано21.03.05 12:36



Застраховайте си пратките....
Нямя безгрешни...Голяма част от написаното е вярно , но онзи ден бях очарована от SPEEDY , носеха ни експресна пратка ,която се разнясала в рамките на роб. ден ,но след като ги помолих ,за даставака до 12 ч. пратката пристигна точно тогава...И аз бях изненадана...Сигурно са ги позатегнали малко



Тема За Спиди и DHL...нови [re: Лиaн]  
АвторXoxo (Нерегистриран)
Публикувано21.03.05 17:24



Не че нещо, но DHL ползват Спиди за повечето си вътрешни пратки! :))

Сещате ли се защо? Две предположения:
Бързи и точни!
Икономични и точни!

А проблеми, винаги може да има, в повечето случаи при закъснение по вина на Спиди не се плаща за куриерската услуга! А колкото до евентулани проблеми - вероятно не сте попаднали на коректен служител... Можете да изпратите оплакване, от опит знам, че повечето оплаквания се разглеждат серизно и се вземат мерки!

Абе с 2 думи, ако си търсите правата - Спиди са точни до стотинка!



Тема Извинявай,нови [re: Xoxo]  
АвторЛиaн (Нерегистриран)
Публикувано22.03.05 20:49



но мнението ти противоречи на повечето, изказани по-горе, както и на моите впечатления.
Не си прав и за DHL - от моя търговски представител знам със сигурност, че до скоро са използвали Еконт, за да гарантират доставката на следващия ден за всички градове, но вече напълно са си развили мрежата и нямат нужда от тях.
Пък и честно казано - мен това не ме касае. Аз получавам услугата, която искам и плащам за нея 3.5 лв. Освен това ме и "ухажват" и подарчета ми изпращат.
От там нататък каква организация си правят, на кой плащат - те да му мислят.
Ако искат и по пощенски гълъби да ми изпращат пратките - забележки за четири месеца просто нямам!



Тема Re: За Спиди и DHL...нови [re: Xoxo]  
Автор mollica (Guga)
Публикувано04.04.05 13:56



Бързи и точни?????????????????????????????Икономични и точни????????????????????Коректен служител????????????????????А ако си търсиш правата ,може и инфаркт да ти докарат с безмерните си безхаберие и наглост!Да изпратим оплакване (след като така са осрали вече положението,че ти иде да ги претрепеш или най-малко поне да не ги чуваш и виждаш никога повече)!!!!!!!И какво ще стане като изпратя оплакване,след като са ми провалили сделка за хиляди левове???Ще ми върнат ли пропуснатата възможност??Ще ти кажа какво ще направят!Ще ти смънкат едно извинявай в най-добрия случй.И какво ме грее мене тяхното извинение?!?!Некадърници нагли!



Тема Re: SPEEDY куриер. НЕ ГО ПЛОЗВАЙТЕ!!!нови [re: HEДOBOЛCTBO]  
Автор black_code (непознат )
Публикувано07.02.07 12:29



Nikoga ve4e nqma da polzvam tezi lainari ot Speedy.6ibani,maloumni kopeleta



Тема Re: SPEEDY куриер. НЕ ГО ПЛОЗВАЙТЕ!!!нови [re: black_code]  
Автор sir-didko (непознат )
Публикувано09.03.07 18:47



Абе чували ли сте за "Сити Експрес"?
Ако не, аз ще ви кажа. Това е вторият куриер в България от1994г. след In Time.
Мисля, че поне са бая време на пазара и имат достатъчно натрупан опит за да успеят да се справят по-добре от новаци като Speedy и Еcont. А и м/у другото предлагат най-евтините м/ународни услуги в България през мрежата на третия по-големина куриер в Европа




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.