Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:25 24.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Китайски ресторант+чалга  
Автор !чepeшka (master)
Публикувано07.01.05 10:47



Едно време ме дразнеше тихата китайска музичка, която пускаха в китайските ресторанти. Как само я оценявам сега!

Една приятно мразовита януарска вечер, решихме с приятеля ми да отидем на китайски ресторант и се занесохме до един сравнително нов китайски ресторант в Разсадника, на ъгъла на Стамболийски и Вардар, по диагонал от Рамстор (или на т.нар. бивш Вагон-ресторант). Преди това място беше виенска сладкарница, беше много лъскаво и все още си е такова.
И така, влизаме ние, много голям салон, елегантно нагласен, сервитьорките с различни дрешки ама това е без значение, И ни блъсва вонята на музиката от канал Оникс или Планета. Сащиствам се, ама какво е това, що за китайски ресторант, така добре изглеждащ, озвучен с чалга?
А времето беше следновогодишно и още въртяха разните коледно-поздравителни записи на любимите на народа чалгарки, с половин тон грим, кълчещи се и разминаващи плейбека от професионализъм.

Е, добре, седнахме, решихме, че е временно и всеки момент ще сменят канала. Не го смениха. Започнах да се възмущавам гласно, като усилвах децибелите при всяко преминаване на сервитьорката. Очевидно китайката на бара държеше дистанционното, защото сервитьорката само ме поглеждаше жално-извинително и нищо. На запитването ми "Докога??", получих само: "Съжалявам, не мога да ви помогна".

Иначе манджата беше вкусна, изобилна, не много скъпа, обслужването- внимателно и бързо...както вече споменах и обстановката предразполагаше за приятно изкарване...Обаче излязох силно бясна.

Онзи ден решихме да проверим дали не е било вечер на умопомрачение, влязохме, чухме музиката и излязохме. Огласих булеварда с възмущение, извиних се на света, че в квартала ми живеят такива простаци и отидохме в пицария Виктория в Арена.
Има и други такива ресторанти, в които китайците седят възхитени пред чалга-каналите и ги поглъщат ненаситно. Определено предпочитам да пуснат китайската си музика, или изобщо да не пускат нищо. Тишината е толкова приятна понякога...

"Fear leads to anger, anger leads to hate, hate leads to suffering"


Тема мерси за рекламатанови [re: !чepeшka]  
Автор Xъни Бъни (intiliktualka)
Публикувано07.01.05 12:51



вече само там ще ходим

наистина не разбирам хората, които от омраза и негативизъм забравят да се радват на живота. не се и опитвам де. техен си проблем

It's all about asses - kicking or licking...


Тема Re: Китайски ресторант+чалганови [re: !чepeшka]  
Автор Xъни Бъни (intiliktualka)
Публикувано07.01.05 13:09



но пък твоя постинг ми припомни един аналогичен миналогодишен случай - по време на Европейското се седим в едно заведение на Главната в Пловдив и от телевизорите ни заливат с Fashion TV, докато управителят на втория етаж си гледа мачове в стаичката. Пообхваната от завист, попитах сервитьорката не може ли и ние да зяпаме мач, тя ходи, съгласува желанието ми с управителя, онзи казал че не може - щяло да навреди на имиджа на заведението да се гледат мачове...:))))

та не знам дали имиджа на един китайски ресторант е по-висок от този на един чалга канал. съизмерими ми се виждат. а китайската "музичка" си е тъпа и дразнеща, никога няма да ми залипсва.

It's all about asses - kicking or licking...


Тема Re: Китайски ресторант+чалганови [re: Xъни Бъни]  
Автор METHOD (логистик)
Публикувано07.01.05 14:24



А ресторант Жъ Шен в "Разсадника" е номер едно.......

Пролетарии всех стран соединяйтесь!


Тема имидж?нови [re: Xъни Бъни]  
Автор !чepeшka (master)
Публикувано07.01.05 16:15



Ако храненето за теб е нещо хипер несъществено и можеш да ядеш и под звуците на срутваща се сграда, наслаждавайки се на позитивизма си и съответно на живота - браво. Аз не мога и то не от проклетия или омраза. Не е нормално да седнеш в кръчма, тип "народна" и да пуснат рок, нали. Най-малкото ще се учудиш, а може и да се разстроиш от фактора "къде-си-ми-е-музиката"..
"Музиката на народа" не е моята музика. Не мога да й се радвам, мога да я търпя, но търпението има своя праг.

А да, и аз се сетих за един ... хм, неаналогичен случай- в пицария "Мис Каприз", там озвучението е неангажиращо, в смисъл, че не се заслушваш много много, но и не дразни слуха. Веднъж започнаха да пускат една след друга любимите ми песни. Радвах се на живота обилно

Редактирано от !чepeшka на 07.01.05 16:21.



Тема Re: мерси за рекламатанови [re: Xъни Бъни]  
Автор oнoвa зeлeнoтo в ъrълa ()
Публикувано07.01.05 17:55



Просто чалгата не е за нормални хора.



Тема Жъ Шеннови [re: METHOD]  
Автор !чepeшka (master)
Публикувано07.01.05 23:28



Жъ шен е на спирката на десета поликлиника, да и там е световно мръсно и китайките се кефят на чалга. О нзи, лъскавият герой от горния ми пост не знам как се казва, но е на следващата спирка.

"Fear leads to anger, anger leads to hate, hate leads to suffering"


Тема Re: Жъ Шеннови [re: !чepeшka]  
Автор METHOD (логистик)
Публикувано08.01.05 02:17



Абе кви китайки, днеска баш-китаеца пощипна за дупето българката, която пържеше ориза
Ама явно на китайците чалгата мн им допада, дали зарад каките, дали зарад ритмите
Вземайте си за вкъщи и не се хранете в тия ресторани
В Славянска ми е харесвало винаги всичко без ориза, слагат няква специфична подправка, която не ми допада
Ние май сме съкварталци?

Пролетарии всех стран соединяйтесь!


Тема Re: Жъ Шеннови [re: METHOD]  
Автор !чepeшka (master)
Публикувано08.01.05 22:18



Изглежда сме съкварталци :))
Не бих си взела нищо точно от тия, защото там хлебарките се разхождат по стените и като ти донесат яденето първо трябва да го провериш, да не са изпържили някоя..

"Fear leads to anger, anger leads to hate, hate leads to suffering"


Тема Re: мерси за рекламатанови [re: Xъни Бъни]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано10.01.05 09:39



ми щом ви влече - ходете...
баси не умряха ли чалгаджиите вече???

Just a genius



Тема Re: Жъ Шеннови [re: !чepeшka]  
Автор singulus (CorpusMeta)
Публикувано20.01.05 18:50



Хаха, и аз съм ви комшия...сравнително редовно си вземам хапване за вкъщи точно от гореспоменатите китайски....с една приятелка заедно измислихме прозвище на китайския до Рамстор - "комунистическия китайски"...щото една вечер отиваме да си вземем хапване за вкъщи, и докато чакахме изведнъж осъзнахме, че цялата шумотевица (беше яко гъч тогава) прилича удивително на тази в един стол по време на обяд по татово време...
Иначе в този до Рамстор наистина готвят (май) доста добре, а цените те май навсякъде са почти едни и същи, освен че грамажите се различават с 10-15%...

0x00FF8040


Тема Re: Китайски ресторант+чалганови [re: !чepeшka]  
Автор Deluxe (Полудявам ли?)
Публикувано24.01.05 12:40



А защо не ходиш в пицария "Джиков" и там пиците са много вкусни ,а и по евтини от Арената.?



Тема Re: Китайски ресторант+чалганови [re: Deluxe]  
Автор !чepeшka (master)
Публикувано24.01.05 16:14



Благодаря ти за напомнянето, пътят ми не минава оттам и съвсем съм я забравила тази пицария Ще я пробвам при първа възможност :))))))))

"Fear leads to anger, anger leads to hate, hate leads to suffering"


Тема Re: Китайски ресторант+чалганови [re: Deluxe]  
Автор Questor (работник)
Публикувано25.01.05 12:15



Тая на Гео Милев ли беше? Последния път като ходих преди 1 месец бяха отвратителни...

Сигнатура!


Тема Re: Китайски ресторант+чалганови [re: Questor]  
Автор Deluxe (Полудявам ли?)
Публикувано27.01.05 10:24



Май на бул "Вардар" се води,но не съм сигурна.



Тема Re: Жъ Шеннови [re: singulus]  
Автор Deluxe (Полудявам ли?)
Публикувано27.01.05 10:26



Много хубаво готвят,но и двата пъти когато решихме да хапнем на място ,попаднахме на сърдити сервитьорки.Та затова сега си взимаме за в къщи.



Тема а не се ли замисляшнови [re: !чepeшka]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано28.01.05 02:51



че щом китайците, народ с 3000 години история и култура, харесват българската чалга, то в нея може да има достоинства до които ти не си дорасла?



Тема Re: а не се ли замисляшнови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Автор METHOD (логистик)
Публикувано28.01.05 10:21



Това ли ти е оправданието, че слушаш мазни тлъсти певици?

Пролетарии всех стран соединяйтесь!


Тема Re: а не се ли замисляшнови [re: METHOD]  
АвторCъkвapтaлka (Нерегистриран)
Публикувано28.01.05 10:28



Черешка явно е попаднала в този ресторант, когато чалгата е дънела на високи децибели. Много редовно ходя в този ресторант (както и в "Джиков" на "Вардар," от който сме все още много доволни). Спасява ни от гладна смърт, когато не готвя, което е често. Нито един път чалгата не е била силно пусната. Не съм й любител, но ако се абстрахираш, не е толкова трагично.
Обслужването понякога може да не е много добро, проради простия факт, че каката собственичка не дава бакшиши на момичетата.



Тема Re: а не се ли замисляшнови [re: Cъkвapтaлka]  
АвторCъkвapтaлka (Нерегистриран)
Публикувано28.01.05 10:32



А има и един друг китайски ресторант много близо до този на кръстовището по диагонал спрямо Рамстор - този до автосалона на Лада. Там е видимо мръсно, и готвят гадно. За този на кръстовището - поне видимо е чисто, но не съм влизала в кухнята. По принцип в БГ едва ли има "чист" ресторант в този смисъл.



Тема Re: а не се ли замисляшнови [re: Cъkвapтaлka]  
Автор Deluxe (Полудявам ли?)
Публикувано28.01.05 14:07



Този до Ладата е ужасен,но ребърцата в сладко -кисел сос последния път бяха хубави.



Тема Re: а не се ли замисляшнови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Автор !чepeшka (master)
Публикувано28.01.05 16:36



"...българската чалга, то в нея може да има достоинства до които ...."
Хм, интересно, дали достойнствата на българската чалга не изскачат от пазвите на певиците? А може би се намират в гащите на Азис?

Наистина не съм дорасла, но нямам никакво желание да стигам до такива върхове, предпочитам да си слушам елементарните, нискодостойни, не много възвишени и слабо емоционално ангажиращи групи като Megadeth, Sonata Arctica, Iron Maiden, Rainbow и т.н... Музикалната индустрия предлага развлечения за всеки вкус и ниво на развитие (за радост).

Хрумна ми, че в Китай има страхотна ниша за бг чалгата! Дано мениджърите на Пайнер да четат и да тичат да я покриват, че китайците може да загинат духовно...

ПС Българската чалга, която представлява цигански, турски, сръбски и гръцки песни, с български текстове, наистина ли е българска?
Нямам нищо против циганската музика, но да се нарича българска???????

"Fear leads to anger, anger leads to hate, hate leads to suffering"


Тема Re: а не се ли замисляшнови [re: METHOD]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано28.01.05 20:58



отдавна не съм ги виждал
я ми постни някоя тлъста, че нещо не се сещам за такава освен шашка басива, ма тя вечи ни пеи



Тема българска енови [re: !чepeшka]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано28.01.05 21:06



виж циганите по света каква музика свирят - джипси кингс например.

аз ако слушах бози като ирон мъден нямаше да смея да си отворя устат от срам



Тема Re: а не се ли замисляшнови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Автор METHOD (логистик)
Публикувано29.01.05 00:39



Абе простреляй се смъртоносно и тва е!

Пролетарии всех стран соединяйтесь!


Тема Re: а не се ли замисляшнови [re: METHOD]  
АвторДa бe (Нерегистриран)
Публикувано29.01.05 13:54



Кой каза че Сашка не пей?! Пей ми!

Онзи ден кат щраках каналите, я скивах, издокарана ала Джей Ло - с шалвари, сако и бейзболна шапка. Е, на плейбек, ама си пейше.



Тема Re: а не се ли замисляшнови [re: Дa бe]  
Автор METHOD (логистик)
Публикувано30.01.05 00:34



Не на мене тоя отговор

Пролетарии всех стран соединяйтесь!


Тема Re: българска е, ама се замислям...нови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Автор !чepeшka (master)
Публикувано30.01.05 14:38



Ако:
A=В и В=C,
тогава A=C

Е, тогава е вярно и това:
ако:
Циганска музика=Българска музика и Българска музика=Народна музика,
тогава Циганска музика = Народна музика

Горката Валя Балканска и още по-горката Надка Караджова...

"Fear leads to anger, anger leads to hate, hate leads to suffering"


Тема куца ти математикатанови [re: !чepeшka]  
Автор Colombino (ИП)
Публикувано30.01.05 15:17



релацията 'е' е релация на включване ( <= ), а не на еквивалентност

A <= B, B <= C --> A <= C

Ама тва са подробности.

Циганската народна музика е стойностна и ако видиш руска група обикаляща света ще разбереш, че за никоя народна певица не би било срам да пее подобни песни.

За съжаление не мога да повторя дословно какво бях писал, защото не спазих правилото си преди пост да копирам текста. А заради употребата на символа 'по-малко или равно' целият текст излезе на разни шантави символи.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_

Редактирано от Colombino на 30.01.05 15:24.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.