Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:08 30.04.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема ОТНОВО ЗА КРЕДИТИРАЩИТЕ ФИРМИ!  
Авторвъзмyтeн (Нерегистриран)
Публикувано24.12.04 17:46



Ще ви кажа, че това е най-долно обирджийство! И ви казвам: не купувайте с кредит, защото им пълните гушите много яко. Отивам тези дни в разните му техномаркети да си търся техника. Хареса ми едно уредче за 5 стотака. И викам си, чакай да видя как е на кредит. Уж с една лична карта, пък като започнат да те питат на колко се осигуряваш, пък не знам си кво си. Но най-противният момент е когато трябва да плащаш и виждащ как са те нахендрили с лихвата и с други разходчета. Гледаш например пише лихва 15% или 19%. И я питаш съответната кокошка от еди-коя си фирма: колко ще ми струва това уредче. И тя ти казва: 650 лв. Добре де, ама 19% не са 150 лева, а са 95 лв! Питам я защо пише 19% след като всъщност става въпрос за почти 30%! Някои фирми вече след като са те зарибили и си подписал заповат да ти обясняват, че всъщност за обработка на сметката трябва да платиш още по не знам си колко на месец, че имало да внасяш и някаква друга такса за поддържане на сметка и прочие измислици. Ето защо реших, че на кредит няма да купувам. И ви казвам - не се връзвайте на това, което пише на брошурките и от зализаните обяснения на обслужващия персонал, защото всъщност ви обират с много повече. Не купувайте с кредит, братя



Тема Re: ОТНОВО ЗА КРЕДИТИРАЩИТЕ ФИРМИ!нови [re: възмyтeн]  
Автор $$$$ ()
Публикувано30.12.04 22:07



според мен в момента най-изгодно е да се пазарува с euroline в технополис
в страницата има калкулатор за оскъпяването (във всеки случай е под 10%). От познати знам че отговора се получава за по- малко от час. Давам пример. Харесваш нещо за 500 лв на 6 вноски
Оскъпяването за 6 месеца е 25.99 лв
+
Месечни извлечение 6х2.50 = 15 лв
+
Еднократна такса за издаване на картата = 25 лв

ОБЩО 565,99 , което е общо оскъпявене от 13%.

Съвсем човешко е.



Тема Re: ОТНОВО ЗА КРЕДИТИРАЩИТЕ ФИРМИ!нови [re: $$$$]  
АвторMax (Нерегистриран)
Публикувано31.12.04 11:36



Стига с това % оскъпяване. Това е трик за наивници. Ще вземеш ли кредит ако някоий ти каже "давам ти кредит при 27.5% годишна лихва"? А годишна лихва при посочения от теб пример (Вземаш 500 за 6 месеца, връщаш 540.99 (тук не е добавена цената на картата)) прави 27.5% годишна лихва. Ако не вярваш на сметката ми си го сметни сам с Excel (hint: функцията RATE или PMT или някоя от подобните)



Тема Re: ОТНОВО ЗА КРЕДИТИРАЩИТЕ ФИРМИ!нови [re: Max]  
Автор $$$$ ()
Публикувано01.01.05 13:38



Без таксата за издаване нещата стоят така:
Ако вземеш 500лв за 12 месеца връщаш
12 вноски * 45,77лв = 549,26 лв
+
12 мес. излечения * 2,50 = 30 лв
ОБЩО 579,26, което е 15,85% годишно оскъпяване

Калкулатора на Технополис се намира на http://www.technopolis.bg/leasing.php



Тема Re: ОТНОВО ЗА КРЕДИТИРАЩИТЕ ФИРМИ!нови [re: $$$$]  
Автор Илko ()
Публикувано01.01.05 18:32



Малко сметки ...

Ето един пример със сума от 1000лв.
Условия са следните :
Месечна лихва 1,54%
(толкова мернах на няколко места в интернет)
Месечна погасителна вноска по кредита 91,24
(толкова я докарах за да се разпредели сумата за 12 месеца)

Ето и самите суми по месеци:

М1 1015,40 924,16
М2 938,40 847,16
М3 860,21 768,97
М4 780,81 689,58
М5 700,20 608,96
М6 618,34 527,10
М7 527,10 435,87
М8 442,58 351,34
М9 356,75 265,52
М10 269,61 178,37
М11 181,12 89,88
М12 91,27 0,03

Общата сума по изплащането е 1094,83лева
Оскъпяването дотук е почти 95 лева (9,5%) - странно защо в страницата пише 9,85% ?
Добавяме 25 лева одобрение и 30 лева такси (12месеца по 2,50лева)
Общата сума става 1149,83лева - т.е. оскъпяването е почти 150лева
В проценти - 15
Ефективна месечна вноска - 95,82лева





Тема Re: ОТНОВО ЗА КРЕДИТИРАЩИТЕ ФИРМИ!нови [re: Илko]  
Автор !чepeшka (master)
Публикувано01.01.05 19:42



Правиш си сметките без Кръчмаря!!!

Аз имах глупостта и наивността да си взема телефон на изплащане. Затова ще напиша цифрите на моя Кръчмар, нека сметките бъдат конкретни, а не "примерни" и в сферата на вероятностите:
Стойност на телефона, дължима на магазина =379,00 лв с ДДС
Месечни вноски към Кредитора 11х42,63=468,93 и 1х42,72 ОБЩО:511,65 лв
Разлика (в полза на Кредитора) 132,65лв
Елементарнната сметка показва, че тази разлика е точно 35% повече.

Имам договор, на който са описани и кътните ми зъби, имам мило писмо, в което ме поздравяват, за това, че съм им клиент и в което "за допълнително улеснение Ви изпращаме погасителен план на кредита, заедно с попълнени вносни бележки за всяка вноска". НИКЪДЕ не са описани разните лихви, оскъпявания, такси, одобрения, управления и т.н. И така като си чета милото писмо оставам с впечатлението, че на хората, работещи в тази кредитираща компания им е първа радост да помагат и да пръскат светлина в живота на хората. А като чета договора, оставам с впечатлението, че при всички положения им дължа неустойка и с радост ще ми прережат гърлото, ако закъснея с вноска.
Честно, гърчих се цяла година от зор да не закъснея с вноска, плащах по две наведнъж, накрая изплатих всичко! Е, не май им дължа 0,09 лв. И повече няма да им използвам услугите. Имено заради това, че 35 % отгоре е твърде много и твърде некоректно калкулирано.

"Fear leads to anger, anger leads to hate, hate leads to suffering"


Тема Re: ОТНОВО ЗА КРЕДИТИРАЩИТЕ ФИРМИ!нови [re: !чepeшka]  
Автор Илko ()
Публикувано01.01.05 20:27



Аз нямам такава карта и за сега не планирам да имам - имам си 2 истински банкови кредитни карти с доста по добри условия. Просто ми беше интересно имат ли основа писанията за огромни лихви.
Сметките ми са чиста математика и ако има някъде грешка - поправи ме. Както виждаш отгоре аз съм задал известната ми информация въз основа на които са направени. Единствения разход който не съм добавил в сметката е таксата за издаване на самата карта който обаче е еднократен.
Много важно е да споменеш ти предварително преди да сключиш договора знаела ли си за всички задължения или са ти ги казали след това. Не важи обаче факта че си ги забелязала "чак у дома като прочетох хартиите които подписах" И ако наистина си знаела че даваш 133 лева отгоре защо изобщо си се съгласила?

И накрая разясни откъде се получават тези суми - така нищо не се разбира. - Виж моя пример - там всичко е ясно и числата които получавам се приближават до тези на калкулатора на технополис.





Тема Re: ОТНОВО ЗА КРЕДИТИРАЩИТЕ ФИРМИ!нови [re: възмyтeн]  
АвторTT (Нерегистриран)
Публикувано02.01.05 21:32



Пладнешки хайдуци са всичките! Никакви кредити!



Тема Трябва да си адски тъп :о)нови [re: възмyтeн]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано03.01.05 18:00



Признавам си, че веднъж взех - от любопитство Когато го изплатих, сметнах, че ми е излязло с 1/3 по-скъпо. Бря, тия кредити. Пък и нагло те лъжат, а отделно те заблуждават - винаги излизат няколко такси и допълнителни суми, които дори да разпитваш изрично преди да сключиш договора, няма да откриеш. Вноските са ти описани, но пълната, крайна сума няма да видиш никъде по договорите, а така са увъртяни и сумирани нещата, та имаш чувството, че някои от описаните суми са включени в сумата, която пише, а излиза, че трябва да се добавят към нея и стават други нещата като се позагледаш. По-добре си спестявайте, малко търпение няма да ви убие, отколкото да храните лъжливи лихвари.

______



Тема Re: ОТНОВО ЗА КРЕДИТИРАЩИТЕ ФИРМИ!нови [re: Илko]  
Автор !чepeшka (master)
Публикувано03.01.05 21:52



Виж, цифрите ги преписах едно към едно от милото писмо, в което ме уведомяват за размера на вноските. Никъде не е написано черно на бяло как се формира този размер или крайната дължима сума.
Аз се съгласих на условията им, защото покупката ми беше много спешна, нямах време да чакам да събера пари, нито как да взема назаем. Прецених дали ще мога да плащам всеки месец и това беше.

Парадоксално е, че кредитиращите компании изобщо не проверяват, както една банка, дали кредитираният е искрен в посочените доходи и дали ще е в състояние да погасява задължението си. Те имат интерес да имат клиенти, независимо какви.

Ако решиш някога да пазаруваш на кредит, ще видиш, че продавачите в магазина не са наясно с условията, които ти предлагат. Все има някой наивно-плачевно-глупав служител, който хъка и мъка и това е нарочно. Ще ти покажат едно, а ще получиш друго и ще се окаже, че си се подписал под другото.
Безсмислено похабяване на енергия.

Поздрави!

"Fear leads to anger, anger leads to hate, hate leads to suffering"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.