Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:35 22.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Nikoga veche v Polskija Institut  
АвторStudent (Нерегистриран)
Публикувано02.11.04 12:24



Liceto Andzej Papiesh me izgoni ot Polskija Institut s motiv, che sym dosaden i smrydlivo Bylgarche. Ako mozehe po njakakyv nachin bih se oplakal njakyde. Otivah da si vzema kniga ot bibliotekata. Student sym Slavainska Filologija II kurs v SU. Daze namerih snimkata na toja tip v internet

Njamam dumi i sym potresen ot sluchiloto mi se, no .... kakvo da pravja njama da hodja tam, loshoto e che na drugo mjasto njama takava biblioteka



Тема Re: Nikoga veche v Polskija Institutнови [re: Student]  
Автор marybe ()
Публикувано02.11.04 23:13



изпрати някой твой колега или приятел да вземе въпросната книга

Изгарям, за да светя!


Тема Re: Nikoga veche v Polskija Institutнови [re: Student]  
Автор Aнacтacия Tepзиeвa (адвокат)
Публикувано03.11.04 09:07



а какво се случи преди това- разказвате само края на историята?!?
аз лично съм твърдо против търпанато на подобно отношение, но е справедливо тъй като публикувате и снимката на човека и името му все пак да чуем цялата история, защото така излиза че той просто ви е пресрещнал на входа и е започнал да ви ругае... което някак не ми се връзва...
имате ли свидетели на случката?

За да победи злото е достатъчно само добрите хора да не правят нищо!


Тема Re: Nikoga veche v Polskija Institutнови [re: Aнacтacия Tepзиeвa]  
Автор Aнacтacия Tepзиeвa (адвокат)
Публикувано03.11.04 09:14



Ако можете да докажете това което твърдите можетте да се оплачете писмено във полското посолство и искайте входящ номер, но преди всичко напишете истинското си име не е коректно нито някой ще приема насериозно анонимни оплаквания...
успех

За да победи злото е достатъчно само добрите хора да не правят нищо!


Тема Re: Nikoga veche v Polskija Institutнови [re: Aнacтacия Tepзиeвa]  
АвторStudent (Нерегистриран)
Публикувано03.11.04 12:03



Zdravejte kazvam se Kiril Manolov. Kato hodja s men po galerii i na kulturni meroprijatija obiknovenno ne si vzimam svideteli s men i ne ochakvam da vodja dela v syda za tova che imam namerenie da si vzema kniga ot njakoja biblioteka. Moja snimka za syzalenie njamam skanirana inache bih si postavil takava v internet, za da me vidite.
A sluchkata e takava, che edna sutrin otivam v Polskija Institut sys spisyk na knigi 5 broja ot koito imah nuzda. Javno popadnah v losh moment zashtoto se okaza che bibliotekata ne raboti, vypreki, che imashe sluzitelka. No tova si e tjahno prava za koeto njamam nikakvi pretencii. Prosto popitah koga moga da dojda i mi be kazano da dojda na sledvashtija den.
Taka i napravih, otidoh, kazah kakvo me interesuva, sluzitelkata mi kaza che sega ima njakakva druga rabota, da ostavja spisyka i da dojda na sledvashtija den. Taka i napravih. Otidoh na drugija den, no mi kazaha liubezno, che ne e ostanalo vreme i da dojda sledvashtata sedmica sredata.
Prieh tova za syvsem normalno i otnovo otidoh na sledvashtata sedmica. No uvi udarih na kamyk. Sluzitelkata mi kaza, che ne e imala mnogo vreme da se rovi, no zaglavijata i avtorite koito iskam i se struvat, che ne mogata da bydat otkriti v bibliotekata, a vse pak asistenta ni kaza, che tam moze da se otkrijat tezi knigi. Az zapochnah da pitam kakvo da pravja, dli da izchakam oshte i vyobshte kakvo reshenie bih mogyl da namerja pri koeto otzad pregradata se pojavi vyprosnoto lice i njakak si zapochna da me izbutva s tjaloto si koeto me shokira, zapochna da me nagrubjava, i mi kaza da napusna, che me bil nabliudaval kak idvam bezcelno veche 2-ra sedmica, izbutvajki me ne uspjah da si vzema dori chantata. Kakto i da e ne iskam poveche da si spomnjam za neprijatnija incident. Prosto iskah da spodelja neshtoto. Mio kolezki sa hodili syshto ne sa bili obsluzeni, no pone ne sa gi izgonili kato Gavroshovci ot tam.
A ako otida v posolstvoto toku viz i tam moze da se otnesat kym men po syshtija nachin i shte mi stane syvsem gadnjarsko. Shtoto garvan garvanu i t.n.



Тема Re: Nikoga veche v Polskija Institutнови [re: Student]  
Автор Aнacтacия Tepзиeвa (адвокат)
Публикувано03.11.04 15:32



za garvan garvanu sum suglasna, no tezi instituti vse pak nesa izmisleni zatova... imam poznati poliaci i vpecatleniata mi ottiah sa poveche ot dobri...
sajalaivam za tova koeto vi se e sluchilo.
ne znam az lichno kak bih se pochustvala no opredeleno ne bih go ostavila taka
jiveia na principa che ne darja nikoi da me haresva no shte zastavia vseki koito e neobhodimo da se otnasia s uvajenie kum men
az bih otishla otnovo no tozi put sys svideteli i posle bih izpratila oplakvane po poshtata s preporachano pismo kato purvo obiasnia kolko ime hubava i nujna bibliotekata i posle kakvo se e sluchilo, kato dopulnia che imam svideteli koito biha go poptvardili
zloupotrebata s vlast e neshto koeto ne biva da se tolerira po nikakva forma kakto obicham da kazvam:

За да победи злото е достатъчно само добрите хора да не правят нищо!


Тема Re: Nikoga veche v Polskija Institutнови [re: Student]  
Авторjam (Нерегистриран)
Публикувано03.11.04 15:45



ако нещата стоят наистина така, както ги описахте, най-искрено Ви съветвам да подадете едно писмено оплакване в полското посолство - както препоръчаха по-горе - с входящ номер и вашите координати.
такива неща не бива да се отминават с мълчание, бъдете сигурен, че ако тази случка се беше разиграла в българско учреждение в Полша, тамошните вестници вече щяха да са гръмнали.



Тема Re: Nikoga veche v Polskija Institutнови [re: Student]  
АвторCийka (Нерегистриран)
Публикувано03.11.04 17:36



Здравей

Прекрасно разбирам как се чувстваш и искам да уверя другите, че е НАПЪЛНО вероятно това отношение, при това без причина. Чула съм го и от други хора. А аз самата имам подобен опит в чешкия център.
Студентче, непременно пиши писмо до полското м-во на външните работи. Там имат дирекция занимаваща си с полските центрове/институти по света. Бъди сигурен, че ще обърнат внимание.
И в никакъв случай не оставяй това така.



Тема Re: Nikoga veche v Polskija Institutнови [re: Student]  
АвторCийka (Нерегистриран)
Публикувано03.11.04 17:40



а, сега видях, че въпросния господин се изявява и като съветник в посолството.
Т.е. не се занимавай с посолството а направо пиши в министерството.



Тема Натрапникнови [re: Student]  
Автор hasp (promit mozak)
Публикувано07.11.04 14:25



"Javno popadnah v losh moment zashtoto se okaza che bibliotekata ne raboti, vypreki, che imashe sluzitelka......Prosto popitah koga moga da dojda i mi be kazano da dojda na sledvashtija den."

Защо си досаждал след като библиотеката не е работила?


"Taka i napravih, otidoh, kazah kakvo me interesuva, sluzitelkata mi kaza che sega ima njakakva druga rabota, da ostavja spisyka i da dojda na sledvashtija den. Taka i napravih. Otidoh na drugija den, no mi kazaha liubezno, che ne e ostanalo vreme i da dojda sledvashtata sedmica sredata."

Не ти ли е ясно че си губиш времето с тях. Те не са търговци, а орг. а идеална цел, дори данъкоплатците им са от Полша. С други думи не може да се очаква да се отнасят с теб като с важен клиент.


"Prieh tova za syvsem normalno i otnovo otidoh na sledvashtata sedmica. "

Нормално?!?!...Да се разкарваш толкова пъти, защото служителката не може да си отдели от ценното време да те обслужи.... От тук нататък не само че се самоунижаваш, ами се превръщаш в досадник, които им пречи да си вършат работата. Вярно, че част от работата им е да те обслужат, но вече не е. Ти си се превърнал в "чстен случай".


"Sluzitelkata mi kaza, che ne e imala mnogo vreme da se rovi, no zaglavijata i avtorite koito iskam i se struvat, che ne mogata da bydat otkriti v bibliotekata, a vse pak asistenta ni kaza, che tam moze da se otkrijat tezi knigi. Az zapochnah da pitam kakvo da pravja, dli da izchakam oshte i vyobshte kakvo reshenie bih mogyl da namerja pri koeto otzad pregradata se pojavi vyprosnoto lice i njakak si zapochna da me izbutva s tjaloto si koeto me shokira, zapochna da me nagrubjava, i mi kaza da napusna, che me bil nabliudaval kak idvam bezcelno veche 2-ra sedmica, izbutvajki me ne uspjah da si vzema dori chantata."

Служителката направо ти е казала, че не и се търсят книгите, а ти настяваш.
После изтърпяваш унижението с избутването.

Както и да е, оплачи се където трябва. Този тиквеник ни счита българите за паплач, "помогни" му да се върне в Полша колкото се може по-скоро.

Редактирано от hasp на 07.11.04 14:28.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.