Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:37 17.05.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Топлофикация не иска да и плащам  
Автор Идиoтчe ()
Публикувано05.08.04 16:10



Абе защо тези хубави държавни предприятийца предпочитат да не си събират парите? Имах просрочени сметки за 5 месеца. Защо са просрочени? Защото нямам време да ги платя в касите, а като пропуснеш срока на една сметка, вече не можеш да плащаш и през банкомат. Дотук добре, реших да ги платя по банка. Да, ама във фактурата не пише банкова сметка, нито телефон, на който да я поискаш. Аз обаче съм упорита и намирам телефон. Свързвам се след половин час звънене, за да ми кажат, че частни абонати по банков път не могат да плащат. Е, след десет минутен партизански разпит с куп доводи от моя страна, дамата отсреща се предава и ми дава банкова сметка. Плащам.
Накрая на месеца получавам фактура, от която личи, че плащането не е отразено. Отново 1 час за обаждане по телефона. Оттам се опитват да ми кажат, че трябва да отида на място. Надавам индиански боен вик и започват да търсят "на тая нервната" къде са и отишли парите. Не става много бързо, защото в момента е дошла продавачката на блузки, панталончета и т.н., а пък те докато се премерят и обсъдят... Намират ги и става ясно, че макар и със закъснение все пак са си осчетоводили движението по банковата сметка патиците, но ми казват да не си и помислям друг път да плащам по банка. Как мислите, дали оттук нататък ще платя и една сметка не по банка?
И докога ще ни правят на маймуни, заради това, че сме им клиенти?



Тема Re: Топлофикация не иска да и плащамнови [re: Идиoтчe]  
Авторjam (Нерегистриран)
Публикувано09.08.04 09:30



айде да не пресилваме нещата, а?
и аз плащам през банкомат, и аз се дразня, че не мога да платя през банкомат ако пропусна срока, но ми е ясно защо е така - при просрочие дължимата сума се увеличава всеки ден заради натрупваната лихва и явно не могат ежедневно да зареждат данни в Борика.

аз ти се чудя, че си седнала да си играеш с плащане по банков път, след като много по-малко време и зор щеше да ти отнеме да идеш до някоя от касите на Топлофикация. те работят до 19 часа - доста по-дълго от банките...

и апропо, на всяка каса има залепени плакати, описващи подробно всички начини на плащане, включително и всички номера на банкови сметки, чрез които може да платиш. за първи път чувам, че физически лица не можели да плащат така...

ние като сме залепнали за тия бюра и компютри и вече ни се иска целия си живот да движим оттам, ама това все още не става. и не е причина да ореваваме орталъка и да използваме пресилени изрази за щяло и нещяло.



Тема Re: Топлофикация не иска да и плащамнови [re: jam]  
Автор Идиoтчe ()
Публикувано09.08.04 13:49



А какво им пречи да ми вземат парите с последната начислена лихва и в следващата фактура да ми сметнат остатъка? На Електроснабдяване си плащам и със закъснение чрез банкомат, значи може.
А с плащането по банков път не си играя, защото всеки ден ходя до банката и без това. А до касата не мога да стигна до 19 часа, защото почти не се прибирам вкъщи преди 20 ч. И ако беше опитал да поговориш със счетоводството на Топлофикация, не знам дали въобще щеше да имаш сили да използваш изрази.



Тема Re: Топлофикация не иска да и плащамнови [re: Идиoтчe]  
Авторjam (Нерегистриран)
Публикувано09.08.04 23:56



гледай сега, те явно начисляват лихва ежедневно. няма как да зареждат ежедневно масиви с данни в Борика, това е... а електрото не ти начисляват така лихви за просрочено плащане.
а ти, като ходиш всеки ден до банката, учудвам се как така си закъсняла с пет месеца да платиш - че там нали има банкомат? :))
не защитавам Топлофикацията, но в случая май проблемът има две страни...



Тема Re: Топлофикация не иска да и плащамнови [re: jam]  
Автор Идиoтчe ()
Публикувано10.08.04 17:47



Да, ама парите по дебитната ми карта не постъпват редовно. Клиентите ми плащат, когато те си искат, така че има моменти, в които по 1-2 месеца просто съм на ръба. На мен ми е ясно, че начисляват лихва, но ти казвам, че може да я зареждат веднъж месечно в Борика, пък нека си я начисляват ежедневно. Като получат съобщение (или каквото е там) от Борика, че съм платила, спират да начисляват лихвата и разликата, която не е била заредена в Борика, ми я включват в следващата сметка. Толкова ли е трудно? Дават милиони за програмни продукти. А проблема наистина има две страни, ама аз съм КЛИЕНТ, така че тяхната страна не ме интересува, така като моите клиенти не се интересуват от моите проблеми, а искат да ги обслужвам.



Тема Re: Топлофикация не иска да и плащамнови [re: Идиoтчe]  
Автор Martu (спори за всичко)
Публикувано11.08.04 16:08



Топлофикация са си кретени отвсякъде. Аз също имах проблем, че не искаха да ми вземат парите. Като си купих апартамента, предния собственик беше понатрупал 700лв неплатени сметки. Отидох и им казах, че искам да започна да плащам от деня в който съм станал собственик. Да, ама не можело. първо трябвало да платя старите сметки. Ами що не си го съдите предния за парите пък аз да си плащам новите сметки, питам аз. Щото не може, ми отговарят те. И започнаха да ме заплашват, че ако не платя до два месеца щели да дойдат с полиция и да ми запечатат радиаторите и топлата вода. Ами защо при предния собстеник 8! месеца некой не му е запечатал нищо и сте му позволили да натрупа такива задължения, питам аз пак усмихнат. Явно някой от вас, патки тъпи не си е свършил работата май, а? Оказа се че имало вариант и трябва да се пусне едикакваси молба. Аз продължавам да съм усмихнат, ама ония отсреща вече бая нервничат. А аз съм усмихнат, щото преди да купя апартамента съм проверил всичко и 700-те лева са ми в джоба, демек аз няма да съм вътре ако ги платя.
Абе викам аз, айде писна ми да се разправям с вас, давайте да ги плащам тез 700лв, че гледам много се нервирате. Вай, оная лелка кат почервеня, почна да се души и да се поти. Лоша работа. Без малко инфаркт. Ама всичките ли ще ги платите? А не викам аз, ше идвам през ден и ще нося по 3 лева.
Абе вобще голямо приключение. И като ги гледаш как се пинкат с компютрите, направо ти става мъчно.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.