Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:08 23.05.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Магазин за обувки на ул.Гр.Игнатиев и бул.В.Левски  
Автор !чepeшka (master)
Публикувано22.05.04 13:49



Дали тук е подходящо да се пише за магазин?
Ще пробвам, пък да видим.
Та в гореспоменатия магазин, находящ се на ъгъла на Графа и В.Левски, продават обувки и фешън дрешки, а като го затворят пред вратата му слагат едно порцеланово куче.
Предполагам сте го визуализирали вече.
Е онзи ден там видях най-страхотните сандали на света. И вчера, снабдена с необходимите пари (бая тлъста сума), отидох да ги купувам.
Едната продавачка започна да гледа като отровена, когато се оказа, че нямат номер 37, но пък 36 ми става. Хубаво де, въртя се насам-натам, цъкам пред великолепието на бъдещите ми сандали, тя мълчи като пукъл и гледа странно. Свалям ги и казвам "Да, ще ги взема, но ми дайте друг чифт, защото тези са дефектни".
Тя, разбира се, отлично знаеше, че са дефектни, но реши да покаже колко слаба актриса е и да изиграе учудване. Дефектчето беше съвсем малко-паднала им едната капсичка (и бяха доста мърляви). Пристига втората продавачка, с по-шефски вид, и казва "Е, какво толкова, то не се вижда"!???!
"Ама нали имат гаранция, тогава какъв ви проблемът да ги оправите?!" питам леко изнервена. Резултат-носиха ги на обущар, който нямал такъв размер капси. И половин час по-късно ми съобщават, че където и да ги занеса, ще ми ги оправят и то само за около 0,50 лв. Което, разбира се, е ясно. Но, "не се ли полага намаление за дефектен артикул?" (това е наивен от моя страна въпрос). "НЕ! За толкова малко нещо не можем да ги намалим.Пък и ако ги оставите сега, ще ги оправим, а и без това ще ги продадем." А това, че АЗ ИСКАМ да ги купя СЕГА и настоявам да им дам парите си, явно нямаше особено значение. Дори не ми предложиха друг модел.
Щях да им тегля една просташка псувня и да си изляза, сипейки огън и жупел, но никъде из София няма такива обувки.
Специално обикалях. И няма.
Затова стиснах зъби, платих си и си взех сандалите. Вкъщи ги изпрах и им сложих липсващата капса.
За сравнение в магазините "Роберто Ленци" момичетата ходях по петите ти и са готови да ти свалят звездите, понеже си ТЕХЕН КЛИЕНТ или поне си ПОТЕНЦИАЛЕН ТЕХЕН КЛИЕНТ. (За съжаление новата колекция на Роберто Ленци е пълна скръб).
На този ред се полага звучна псувня по адрес на продавачките и управата на онзи измислен магазин с кучето. Обаче не съм мъж и трябва да я пропусна.
Оставам с утешение, че сандалите ми са (на простора, съхнат) моя собственост и че имат гаранция. Която вероятно няма да бъде уважена, дори да се разпаднат сами.

"Продавам ротвайлер, голям, чернокафяв, яде всичко, много обича малки деца."


Тема Re: Магазин за обувки на ул.Гр.Игнатиев и бул.В.Левски [re: !чepeшka]  
Автор Диaнa (фен на Винолей)
Публикувано22.05.04 15:01



Предполагам, че у нас още няма закони за тия неща...
В Англия си бях накупила сума ти неща намалени 50% заради дефект, който се вижда само под лупа. Достатъчно е да заявиш, че стоката ти е дефектна, за да ти я намалят моменталически.



Тема Re: Магазин за обувки на ул.Гр.Игнатиев и бул.В.Левски [re: !чepeшka]  
Автор Astral (A Creature)
Публикувано22.05.04 17:37



Не е трябвало да ги купуваш. Предполагам все някъде из София е имало за продажба същият модел сандали.

Може би е трябвало да изчакаш докато имат и по - голям номер, но това разбира се е въпрос на личен избор.

Иначе за отношението не ми се говори. Все пак сме в България, затова и повечето продавачи, сервитьори, и изобщо хора които обслужват хора се държат така.

Enjoy yourself. These are the good old days you're going to miss in the years ahead.


Тема Re: Магазин за обувки на ул.Гр.Игнатиев и бул.В.Левски [re: Astral]  
АвторKлиeнтЪT (Нерегистриран)
Публикувано24.05.04 23:04



Носи си ги сандалките със здраве. За съжаление е вярно, че в БГ като цяло е така. И аз имам специално за Англия впечатления за обратното на БГ, но по принцип в културния свят е така.

А този магазин е уникално тъп. Убедила съм се и аз в това което казваш. За някои мутрески това е върхът, който можеш да да достигнеш в живота - да държиш или да продаваш в "лъскав" магазин на Графа или Витошка, и всички, които не работят в него са плебеи. Горките.



Тема Re: Магазин за обувки на ул.Гр.Игнатиев и бул.В.Левски [re: Astral]  
Автор !чepeшka (master)
Публикувано26.05.04 21:17



Няма такъв модел никъде, за голямо съжаление.... нали търсих....

"Продавам ротвайлер, голям, чернокафяв, яде всичко, много обича малки деца."


Тема Re: Магазин за обувки на ул.Гр.Игнатиев и бул.В.Левски [re: !чepeшka]  
Авторzmei (Нерегистриран)
Публикувано27.05.04 03:30



Chereshke, chakai da vidja dali pravilno sum razbral - kupila si si skupi sandali s defekt , koito sega visjat mokri na prostora zashtoto sa bili murjavi v magazina .....hahaha , uspja da me razveselish s tova. Osven da ti pojelaja da ne ti se nalaga da gi vrushtas po njakakva prichina (primerno otlepena podmetka) che togava ne znam...



Тема Re: Магазин за обувки на ул.Гр.Игнатиев и бул.В.Левски [re: zmei]  
Автор !чepeшka (master)
Публикувано02.06.04 19:51



Мдаа, именно! Те са едни такива-перящи се. И това ги прави допълнително готини

"Продавам ротвайлер, голям, чернокафяв, яде всичко, много обича малки деца."


Тема Re: Магазин за обувки на ул.Гр.Игнатиев и бул.В.Левскинови [re: !чepeшka]  
АвторJames (Нерегистриран)
Публикувано15.06.04 23:37



Какви пари бяха, че ми стана интересно?



Тема Чудя се това как да го разбирамнови [re: !чepeшka]  
Автор Areнт ()
Публикувано16.06.04 09:35



Обикновено, когато някой пише тук, писанието се превежда: "Не купувайте оттам/ Не ползвайте услугите на тази фирма."

А ти хем се оплакваш от тъпанарско отношение на персонала - хем си напазарувала оттам. И, доколкото разбирам, ако пак видиш някои супер сандалки или парцалки - пак ще отидеш. Ами, като е така, ония девойки там ще продължават да правят на маймуна пациентите си ...

Т.е., "рекламацията" ти НЕ се приема



Тема Re: Чудя се това как да го разбирамнови [re: Areнт]  
АвторKapи (Нерегистриран)
Публикувано17.06.04 12:31



Абсолютно съм съгласна с теб. Аз никога нямаше да си ги купя, колкото и да ми се иска. И аз съм влизала в този магазин, там са яко надути, сякаш те са тези, които могат да си позволят да носят скъпи дрехи, а всъщност са само продавачки и то доста тъпи и нелюбезни. Да не говорим, че дори човек да няма възможност да си купи нещо, това не го прави по-лош от другите, но явно някои тъпи патици са на това мнение. Ако не си достатъчно платежоспособен те гледат като човек второ качество! Има и такива, на които не им пука дали имаш пари или не - винаги са намръщени и нелюбезни! Много рядко се срещат мили продавачки.
В МИРО са готини, там е също скъпичко, но пък дрехите са качествени. Там съм мерила 4 часа какво ли не, после си тръгнах и казах, че се чудя. Продавачката беше много мила и се разбрахме на другия ден да дойда пак да меря. Тя не се нацупи, както правят на другите места. Аз се върнах 5 мин. след това и си купих блузка /35лв./ и панталон /65лв/. Но на много малко места са такива...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.