Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:29 26.05.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Нееееее..........нови [re: abettor]  
Автор Бypaн (ентусиаст)
Публикувано06.07.04 11:26



Не съм си поръчвал, но в рекламните листовки, които разпространяват по пощите наистина пише, че доставката е безплатна за района на Люлин.



Тема Re: Жалка историянови [re: USD]  
Автор Martu (спори за всичко)
Публикувано06.07.04 13:31



Ти си голям Гъзар бе. Просто несъм и сънувал такова невероятно обслужване каквото има в КФЦ. Ма то е страшна работа. Къде съм виждал аз такива работи. Само че там където ми е харесвало, сервитьорът първо ми връща рестото до стотинка и после АЗ решавам колко бакшиш да му оставя. Освен това номерът нямам дребни е доста изтъркан, защото ТОЙ работи като сервитьор/доставчик или т.н./ и ТОЙ е длъжен да има дребни, а не аз.
И докато разни такива дребни хитреци не се научат как се работи с клиенти и как се заслужават пари ще си останем ебати скапаната държава и нито туризма ще се развие нито търговията ще върви.

Редактирано от Martu на 06.07.04 13:35.



Тема Re: Жалка историянови [re: Martu]  
Автор USD ()
Публикувано07.07.04 02:05



Виж какво, тигре селски, като ти говоря за местата, които посещавам, НЯМАМ предвид КФЦ - в крайна сметка те са на нивото на кварталната баничарница.

Второ, въобще не ти увира май кратуната как се оставя бакшиш. Обяснявам: сметката е 112.45 лв. Оставяш 120-130 лв и казваш БЛАГОДАРЯ, когато се появи сервитьора. Това е знак, че рестото е за него.

Ако нямаш дребни и оставиш 3 по 50 лв, не казваш нищо - тогава сервитьорът идва, взема парите и връща рестото. Тогава ти решаваш колко ще му оставиш и колко ще се вземеш.

Тук сме на едно мнение (какъв ужас)... НО ако седиш и си чакаш рестото от 50 ст като бек в кръчмата, значи си много, ама много зле.

Щом като искаш да се правиш на играч и да ходиш по ресторанти с добро обслужване, ще преглътнеш това онова. Ако нямаш пари - няма проблем. Това не те прави по-малко човек. Но преглътни, че има места, които не са за теб и където някакви левове повече или по-малко са просто 1-2% от сметката.

Ако пак сега вземеш да ми скачаш, че КФЦ не са "елитен ресторант", че съм гъзар и т.н., значи наистина си тъпо парче и въобще не си разбрал идеята.



Тема Re: Жалка историянови [re: USD]  
Автор Martu (спори за всичко)
Публикувано07.07.04 14:02



Първо, много добре знам как се оставя бакшиш. Второ оставям му 120-130 лв ако ми е било приятно и ми е харесало обслужването. Вярвай ми има хора, които не си го поставят за цел/ имам предвид обслужващия персонал/ Като не ми хареса му давам 113 лв и да се спасява.
Не ме разбирай погрешно, че не обичам да давам бакшиши, даже напротив. Просто смятам, че трябва да се напънат малко за да вземат бакшиш. Не да ми прави разни въртели и да гледа да ме излъже, щото аз съм човека с парите и едва ли не, се чудя кво да ги правя.
Освен това смея да твърдя, че в България все още няма етикет , освен в скъпарските ресторанти относно бакшиша. Знам че в Щатите е нормално да оставиш около 15%, но знам, че обслужването е коренно различно. За цените да не говорим. Така че няма кво да ме гледа накриво, като си плащам точно. Лично на мен ми се случва рядко, защото никога не повтарям кръчма с тъпо обслужване. А, ако не го кефи да работи за тия пари - да си намери друга работа. Да не говорим, че в много заведения, сервитьорите са на процент от оборота.
Аз също работя в сферата на услугите, но никой не оставя бакшиши - е кво да взема да се мръщя на клиентите ли? Като си се хванал на хорото го играеш до край. Ако не те кефи -чао.



Тема Re: Доставки KFCнови [re: Диaнa]  
Автор Fani4ka (непознат)
Публикувано12.07.04 09:39



abe ne znam kak e v Angliq, ama v USA opitah vednuj ot tehnite KFC i posle dva dena ne hapnah nishto...beshe ujasno! A kolkoto do nashite, az syshto 4esto si pory4vam poradi tova, 4e naposledyk me smyrziava da gotvia...I tova 4e ne vryshtat nishto si e fakt. Super tupo e, i na mene ne mi e za lev4eto, no bih go ostavila kato bakshish, ako se opitat da mi vyrnat resto...No te prosto ti ostaviat dostavkata, pojelavat priqtna ve4er i do tam....



Тема Re: Доставки KFCнови [re: Fani4ka]  
Автор METHOD (логистик)
Публикувано12.07.04 17:35



А мене ми се струва странно да си поръчвам неща и да ми ги носят вкъщи
Некво антисоциално

Пролетарии всех стран соединяйтесь!


Тема Re: Жалка историянови [re: USD]  
Автор Moti (тъжна)
Публикувано17.07.04 14:04



абсолютна тъпотия..... някакви си севритьорка ще ми хвърля чиниите на масата от 5 метра, ще я чакам 20 минути да ми донесе меню и после ще й дам 10% бакшиш, защото така трябваво
баси и простотията си написал

бакшиш се дава само при добро обслужване, когато аз реша и когато имам възможност

Хайде да спорим....


Тема Re: Доставки KFCнови [re: zmei]  
Авторslavy (Нерегистриран)
Публикувано27.07.04 02:51



ei che ste shibani skapaniaci be, drunkate gluposti za 50 st. mamka vi skrunzi, znaete li che tia hora rabotiat za 200 lv, na mesec?
a ako ne mojesh da si pozvolish 50st. bakshish, zapochvash da mi govorish za principi.
kupuvai si pileshki krenvirshi ot 2.50 kiloto .ot tia s perata vutre i ne si poruchvai nishto!



Тема Re: Доставки KFCнови [re: Гyeнивap]  
Автор Идиoтчe ()
Публикувано27.07.04 12:41



Ами като му е малко заплащането да не работи това. Ако всичките се откажат, фирмата ще им вдигне заплатите. Защо трябва аз да мисля за това? Да не би той да ме пита аз как си изкарвам парите?



Тема Re: Доставки KFCнови [re: slavy]  
Автор Идиoтчe ()
Публикувано27.07.04 12:41



Ама изобщо не ме интересува за колко работят тия хора. Не ги карам. Плащам толкова, колкото е оферирано и само ако искам, повече. Ако смятат, че заслужават повече пари и успеят да убедят работодателя си в това, да си издействат по-високи заплати. Като не могат, значи толкова заслужават.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.