Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:37 22.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема СКГТ - престъпницинови  
Автор злoбнaтa шишapka ()
Публикувано15.04.04 21:16



Аз съм гражданин, който изгаря от желание да бъде редовен пътник в градския транспорт. Не щеш ли, покачват цените на картите и 3 дни човек не може да си купи карта, дори и да иска. Но това не спира моят благороден порив на добросъвестен пътник. Днес обиколих 4 места из центъра, но на 3 от тях (СУ, НДК, метростанция Сердика) не можеше да се вредиш - опашката беше толкова огромна, че изискваше 1-2 часа чакане, а на 4тото място (х-л Хемус) като отидох установих със съжаление, че то вече не съществува. Някакви грубияни изтръгнали бутката за карти и билети.
Но въпреки това аз не се предадох - посетих центъра на СКГТ, който се намира до Еврейският дом. БЕЗ капка радост си извадих карта. Да! Направих го, нищо, че ме вътриха 50ст, защото нямаха да ми върнат, нищо, че й казах два пъти да ми я пуснат от утре, а ми я пуснаха от днес. НИЩО. Важното е,
че след като си издадох карта и установих, че са сбъркали и са ми я пуснали от днес, реших да се прибера с градския транспорт.
Е, тука имаше една малка продробност, че почистваха улиците и поради липсата на наличие на градски транспорт си се прибрах пеша...
Нищо, важното е да мислим позитивно. Влязохме в НАТО! Левски е шампион, кърпят улиците по пътя, а пък новата аграрна реформа стимулира дребните земевладелци. Какво по-хубаво от това?




Тема Re: СКГТ - престъпницинови [re: злoбнaтa шишapka]  
Автор !чepeшka (master)
Публикувано15.04.04 21:54



Нищо, гледай напред, а? А като се качи контрола, подминава циганите и идва до теб и ти казва, че билетът не ти е нередовен, защото една дупка не е излязла и ти предлага добороволно да си платиш глобата...
Картите не са изгодни, освен ако не пътуваш на ден по пет пъти. Освен това спестяват възможността в претъпкания автобус да НЕ дупчиш билет. Как ме дразнят разни идиоти, които ръцете си не могат да преместят, но ръчкат всичко живо около тях с *Бихте ли ми го перфорирали*. Бе ходи се гръмни бе, глупендер, как ще се провре контрольор ОТТУК? И за какво го дупчиш тоя билет-за благодарност, че в момента ти тъпчат краката, ръгат те в ребрата и евентуално те крадат??
Аз също си дупча най-редовно билет и съм съвестен пътник, когато все пак условията го позволяват.
Но изпадам в див бяс от ситуации като например тази: Качват се контрольорки. Качват се и джебчийки. Контрольорките проверяват, джебчийките джобят. Едната леля-контрольорка отива към предната част на трамвая право към каките-джебчийки, стига до тях и се обръща кръгом. Все едно им каза- само така момичета, продължавайте, ще ви чакам на спирката ...

"Птицелюпилня Пазарджик записва желаещи за бройлери и носачки"


Тема Re: СКГТ - престъпницинови [re: !чepeшka]  
Автор злoбнaтa шишapka ()
Публикувано16.04.04 01:20



Ха-ха, аз бях присъствал на следната случка.
В тролей из центъра е пълно с народ, както обикновено. Просто няма място да дишаш. Но незнайно откъде се появява някакъв контрольор-бой скаут (явно специалист по мелетата). Това озадачи голяма част от пътниците, при което един напълно шашнат го пита:
-Ееее, ти откъде влезе бе?!
-Ехе-хе-хе-хе, ми че през капандурата.


Кога ще прокарат закона, забраняващ тази игра?




Тема Re: СКГТ - престъпницинови [re: злoбнaтa шишapka]  
Автор Julian (маг. Инженер)
Публикувано16.04.04 22:53



Ами ако и в София софиянеца се сети да сложи кондуктори във всеки автобус както е във всички градове няма да има лъжа и измама. Всеки ще си плаща, дори и циганките. А при вам се чудиш от къде да си кушиш билетче, после се чудиш къде да ко продупчиш и накрая и глаба си плащаш.

Всичко отдалечено от морето е провинция. Ъ. Хемингуей


Тема Re: СКГТ - престъпницинови [re: Julian]  
Автор злoбнaтa шишapka ()
Публикувано16.04.04 23:01



ти знаеш ли за каква бройка кондуктори става дума?




Тема Re: СКГТ - престъпницинови [re: злoбнaтa шишapka]  
Автор Bиливap (кибермагьосница)
Публикувано18.04.04 09:24



На спирката на трамваи 20 и 22 при Халите също има бюро за абонаментни карти.
Опашката в петък беше много малка - 10-тина души само.
Моята карта изтичаше в събота на 17-ти и исках да ми извадят от неделя 18-ти.
Жената любезно каза, че трябва да дам 17лв, ако ще е от 18-ти.
Аз любезно помолих да ми ги спестят, ако може, защото в момента нямам излишни 7 лева.
И тя още по-любезно ми извади карта от събота 17-ти по старата цена от 10лв.
Любезни хора.

Невъзможно е да се изобрети нещо глупакоустойчиво, защото глупаците са безкрайно изобретателни.


Тема Re: СКГТ - престъпницинови [re: !чepeшka]  
Автор buratino (real darvar)
Публикувано20.04.04 23:14



Па бъди женталменка бе, майка му. Перфорирай на хората билетите.



Тема Re: СКГТ - престъпницинови [re: buratino]  
Автор !чepeшka (master)
Публикувано22.04.04 22:59



Па жентълменка съм, бе майка му. Перфорирам на хората билетите :)))

"Птицелюпилня Пазарджик записва желаещи за бройлери и носачки"


Тема Re: СКГТ - престъпницинови [re: !чepeшka]  
Автор Astral (A Creature)
Публикувано23.04.04 12:47



Карти и билети за проверка моля !

Сега да видим кой не си е дупчил билетчето.

Enjoy yourself. These are the good old days you're going to miss in the years ahead.


Тема Re: СКГТ - престъпницинови [re: Astral]  
Автор spider4o™ (fnac)
Публикувано24.04.04 10:49



Аз съм с карта.





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.