Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:56 23.05.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Нов български университетнови  
АвторHБУ-cтyдeнт(3a cъжaлeниe) (Нерегистриран)
Публикувано18.01.04 09:48



За съжаление оставам с впечатление,че това е един от най-ретроградните университети,въпреки афишираните намерения за стремеж към западни стандарти.Каква е истината?Устни изпити до побъркване,тестовата система е нещо напълно непонятно(Е,ако изключим кандидат-студентските,които са лесни само за зарибяване) и "тест" е направо дума-табу,поне в бакалавърския факултет-вярно,че първите две години е малко по-либерално,но влезнеш лли в бакалавърския,направо ти е***** майката.Не ти остава никакво свободно време,а уж се стремели да направят така,че студентите да могат и да работят(Понеже ясно,че ако не работят,няма и как да си плащат нереално надутите такси,които за има-няма 2-3 години скочиха с почти 100%-от 60 на 105 лева).Да не говорим,че дори и при супер натоварена програма,пак е много малко вероятно да успееш да си събереш всичките точки за 4 години.Губиш ценно време(Поне още една година в повечето случаи,макар да има и завършили в рамките на обявения срок),както и пари(Още семестриални такси,които също не са никак ефтини-150лв).
Хора,ако още не сте решили къде да кандидатствайте,искам да ви кажа само едно:Не се лъжете с НБУ,горчиво ще съжалявате.



Тема Re: Нов български университетнови [re: HБУ-cтyдeнт(3a cъжaл]  
Автор !чepeшka (master)
Публикувано19.01.04 22:13



за малко да се бухна в магистърския факултет, добре, че от банката ми отказаха пари. Но една приятелка се бухна...и тая магистратура ще си я бута още поне година. Чувала съм какво представлява изпитът по английски и колко народ не може да се дипломира заради него.

Ако те обичам, нима това те интересува?


Тема Re: Нов български университетнови [re: !чepeшka]  
Автор larys (realist)
Публикувано19.01.04 23:29



4etwarta godina sam distancionno w Nov balgarski i wsi4ki izpiti sa mi kursowi raboti i testowe i imam wreme za rabota--werno taksite sa wisoki..ama wseki si preceniawa



Тема И още проблеминови [re: HБУ-cтyдeнт(3a cъжaл]  
АвторHБУ-cтyдeнт(3a cъжaлeниe) (Нерегистриран)
Публикувано20.01.04 08:19



За тези,които не знаят първо да обясня,че всеки семестър студентът си избира сам курсовете,а след това се реди на километрични опашки за да ги сменя поради застъпване на часове и т.н.След всичко това се вади разпечатка с курсовете,която се дава на студента.Какво беше изумлението ми,обаче,когато днес влязох в сайта на университета,за да проверя някои от текущите си оценки.КУРСОВЕТЕ СА РАЗЛИЧНИ ОТ ТЕЗИ В РАЗПЕЧАТКАТА,ИЗДАДЕНА В НАЧАЛОТО НА СЕМЕСТЪРА ПРИ СМЕНИТЕ!Тоест,според това,което пише в интернет(А то най-вероятно си е съвсем актуално,тъй като действително има нанесени текущи оценки),аз не съм правил никакви промени и имам тези курсове,които са били преди да правя съответните смени.И ако наистина се окаже,че в базата данни по някакви много необясними причини си фигурират старите курсове, ще имам двойки по някои курсове,на които не ходя,защото си мисля,че ги нямам(И не би трябвало да ги имам),а няма да имам никакви оценки на някои курсове,на които ходя и би трябвало да ги имам записани.
Без
коментар



Тема Re: И още проблеминови [re: HБУ-cтyдeнт(3a cъжaл]  
АвторDa-da (Нерегистриран)
Публикувано21.01.04 06:25



Специално за теб е ясно какъв е проблемът - много си еФтин. Научи се да пишеш правилно, пък после отивай в университета. С тази неграмотност ще е чудо, ако изобщо завършиш!



Тема Re: И още проблеминови [re: Da-da]  
Автор ESPACE (MPV)
Публикувано21.01.04 17:47



Откъде изкачате подобни дребнави заядливци бе.Това ли видя само в двата поста на студента.Той Премиера ни не знае Български, ти си се хванал за буквата.Това да му е проблема на момчето.



Тема Re: И още проблеминови [re: ESPACE]  
Автор Julian (разбирко)
Публикувано22.01.04 22:30



Абе вий сте големи навитаци бе. Хем искат да учат качествено а после нямали време за работа. Ами като не ви се учи направо си купете дипломите. Висшист се става с учене.



Тема Re: И още проблеминови [re: Julian]  
Автор Mondeo_AUT (непознат )
Публикувано27.01.04 00:09



Ako iskat da ucat, da idat niakade ottatuk Kalotina... Sistemata w BG e ЕФТИНА i kato sudurzanie i kato taksi i kato wsicko... Ne moze za izpit da ucish 2 dena, a ucebnika naprimer po Banki i borsowo delo da e 40 stranici.. Towa si e pamflet, a ne neshto seriozno za budesht manager w OBB da kazem...
I kato ne ti haresa, otpisi se, izkaraj priemnite izpiti w niakoi drug Universitet i uci pak....

"Wisheto obrazowanie ne e zadulzitelno, to e izbor i prizwanie"



Тема Re: Нов български университетнови [re: larys]  
АвторHi (Нерегистриран)
Публикувано27.01.04 11:31



Абе какъв университет е Нов Български - не ме разсмивайте - той е просто един от новоизлюпените след 90 г. такива в които децата които нямат потенциал да влязат в нормалните университети, но чиито мама и татко имат дават некви парички, влизат за да си купят образованието.
Аз ако съм някакъв работодател, ама никога няма да назнача човек завършил подобен измислен университет.



Тема Re: Нов български университет [re: Hi]  
Автор ESPACE (MPV)
Публикувано27.01.04 18:01



Абе какво значение има къде е завършил един човек.Ти ако си работодател това ли ще гледаш, или ще го поразпиташ да го видиш какво знае, ще го пробваш какво може и тогава ще решиш.
Пък и каквото и където да си завършил като се сблъскаш с реалната работа разбираш че няма и 5% от ученото да ти влезе в работа.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.