Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:38 21.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Нов български университет  
АвторHБУ-cтyдeнт(3a cъжaлeниe) (Нерегистриран)
Публикувано18.01.04 09:48



За съжаление оставам с впечатление,че това е един от най-ретроградните университети,въпреки афишираните намерения за стремеж към западни стандарти.Каква е истината?Устни изпити до побъркване,тестовата система е нещо напълно непонятно(Е,ако изключим кандидат-студентските,които са лесни само за зарибяване) и "тест" е направо дума-табу,поне в бакалавърския факултет-вярно,че първите две години е малко по-либерално,но влезнеш лли в бакалавърския,направо ти е***** майката.Не ти остава никакво свободно време,а уж се стремели да направят така,че студентите да могат и да работят(Понеже ясно,че ако не работят,няма и как да си плащат нереално надутите такси,които за има-няма 2-3 години скочиха с почти 100%-от 60 на 105 лева).Да не говорим,че дори и при супер натоварена програма,пак е много малко вероятно да успееш да си събереш всичките точки за 4 години.Губиш ценно време(Поне още една година в повечето случаи,макар да има и завършили в рамките на обявения срок),както и пари(Още семестриални такси,които също не са никак ефтини-150лв).
Хора,ако още не сте решили къде да кандидатствайте,искам да ви кажа само едно:Не се лъжете с НБУ,горчиво ще съжалявате.



Тема Re: Нов български университетнови [re: HБУ-cтyдeнт(3a cъжaл]  
Автор !чepeшka (master)
Публикувано19.01.04 22:13



за малко да се бухна в магистърския факултет, добре, че от банката ми отказаха пари. Но една приятелка се бухна...и тая магистратура ще си я бута още поне година. Чувала съм какво представлява изпитът по английски и колко народ не може да се дипломира заради него.

Ако те обичам, нима това те интересува?


Тема Re: Нов български университетнови [re: !чepeшka]  
Автор larys (realist)
Публикувано19.01.04 23:29



4etwarta godina sam distancionno w Nov balgarski i wsi4ki izpiti sa mi kursowi raboti i testowe i imam wreme za rabota--werno taksite sa wisoki..ama wseki si preceniawa



Тема И още проблеминови [re: HБУ-cтyдeнт(3a cъжaл]  
АвторHБУ-cтyдeнт(3a cъжaлeниe) (Нерегистриран)
Публикувано20.01.04 08:19



За тези,които не знаят първо да обясня,че всеки семестър студентът си избира сам курсовете,а след това се реди на километрични опашки за да ги сменя поради застъпване на часове и т.н.След всичко това се вади разпечатка с курсовете,която се дава на студента.Какво беше изумлението ми,обаче,когато днес влязох в сайта на университета,за да проверя някои от текущите си оценки.КУРСОВЕТЕ СА РАЗЛИЧНИ ОТ ТЕЗИ В РАЗПЕЧАТКАТА,ИЗДАДЕНА В НАЧАЛОТО НА СЕМЕСТЪРА ПРИ СМЕНИТЕ!Тоест,според това,което пише в интернет(А то най-вероятно си е съвсем актуално,тъй като действително има нанесени текущи оценки),аз не съм правил никакви промени и имам тези курсове,които са били преди да правя съответните смени.И ако наистина се окаже,че в базата данни по някакви много необясними причини си фигурират старите курсове, ще имам двойки по някои курсове,на които не ходя,защото си мисля,че ги нямам(И не би трябвало да ги имам),а няма да имам никакви оценки на някои курсове,на които ходя и би трябвало да ги имам записани.
Без
коментар



Тема Re: И още проблеминови [re: HБУ-cтyдeнт(3a cъжaл]  
АвторDa-da (Нерегистриран)
Публикувано21.01.04 06:25



Специално за теб е ясно какъв е проблемът - много си еФтин. Научи се да пишеш правилно, пък после отивай в университета. С тази неграмотност ще е чудо, ако изобщо завършиш!



Тема Re: И още проблеминови [re: Da-da]  
Автор ESPACE (MPV)
Публикувано21.01.04 17:47



Откъде изкачате подобни дребнави заядливци бе.Това ли видя само в двата поста на студента.Той Премиера ни не знае Български, ти си се хванал за буквата.Това да му е проблема на момчето.



Тема Re: И още проблеминови [re: ESPACE]  
Автор Julian (разбирко)
Публикувано22.01.04 22:30



Абе вий сте големи навитаци бе. Хем искат да учат качествено а после нямали време за работа. Ами като не ви се учи направо си купете дипломите. Висшист се става с учене.



Тема Re: И още проблеминови [re: Julian]  
Автор Mondeo_AUT (непознат )
Публикувано27.01.04 00:09



Ako iskat da ucat, da idat niakade ottatuk Kalotina... Sistemata w BG e ЕФТИНА i kato sudurzanie i kato taksi i kato wsicko... Ne moze za izpit da ucish 2 dena, a ucebnika naprimer po Banki i borsowo delo da e 40 stranici.. Towa si e pamflet, a ne neshto seriozno za budesht manager w OBB da kazem...
I kato ne ti haresa, otpisi se, izkaraj priemnite izpiti w niakoi drug Universitet i uci pak....

"Wisheto obrazowanie ne e zadulzitelno, to e izbor i prizwanie"



Тема Re: Нов български университетнови [re: larys]  
АвторHi (Нерегистриран)
Публикувано27.01.04 11:31



Абе какъв университет е Нов Български - не ме разсмивайте - той е просто един от новоизлюпените след 90 г. такива в които децата които нямат потенциал да влязат в нормалните университети, но чиито мама и татко имат дават некви парички, влизат за да си купят образованието.
Аз ако съм някакъв работодател, ама никога няма да назнача човек завършил подобен измислен университет.



Тема Re: Нов български университетнови [re: Hi]  
Автор ESPACE (MPV)
Публикувано27.01.04 18:01



Абе какво значение има къде е завършил един човек.Ти ако си работодател това ли ще гледаш, или ще го поразпиташ да го видиш какво знае, ще го пробваш какво може и тогава ще решиш.
Пък и каквото и където да си завършил като се сблъскаш с реалната работа разбираш че няма и 5% от ученото да ти влезе в работа.



Тема Re: Нов български университетнови [re: ESPACE]  
Автор !чepeшka (master)
Публикувано27.01.04 20:43



Така е, защото някои преподаватели още не са излезли от миналото и преподават по системи от преди 30 години. Не се пенсионират навреме и не дават път на младите асистенти да направят нещо различно. Затова образованието на места е кофти. А на други места хората просто не ги бива да преподават, колкото и брилянтни специалисти да са.....

Ако те обичам, нима това те засяга?


Тема Re: Нов български университетнови [re: ESPACE]  
АвторHi (Нерегистриран)
Публикувано28.01.04 11:44



То по принцип си зависи наистина от човека де, но това какъв университет си завършил все пак значи че си минал (поне на етап на кандидатстудентски изпити) през някакво сито, т. е. имало е някакъв подбор ..



Тема Re: Нов български университетнови [re: HБУ-cтyдeнт(3a cъжaл]  
АвторS (Нерегистриран)
Публикувано29.01.04 13:06



NBU e edna kloaka, kojato stranno zasto e nare4ena universitet. Tam se sybirat samo skapanjaci, koito ne mogat da vzemat edin izpit v istinski universitet i sa gotovi da si platjat za diploma.



Тема Re: Нов български университетнови [re: S]  
Авторpipi (Нерегистриран)
Публикувано29.01.04 16:19



unss e absoljtno sashtoto. nali znaesh - UmNemaloStudentStanalo.



Тема За изпита по английскинови [re: !чepeшka]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано29.01.04 16:50



Това за изпита по английски живо ме заинтересува. Би ли ми дала някоя подробност pls?

Какви са тия преподаватели дето не пускат хората?



Тема Re: Нов български университетнови [re: pipi]  
Автор Bиливap (кибермагьосница)
Публикувано31.01.04 13:12



УтреНосиСъответнатаСума

Невъзможно е да се изобрети нещо глупакоустойчиво, защото глупаците са безкрайно изобретателни.


Тема Re: Нов български университетнови [re: S]  
Автор Bиливap (кибермагьосница)
Публикувано31.01.04 13:14



Аз съм си взела 8 изпити с отличен в държавен университет и въпреки това успявам да си поддържам семестриален успех около 5.50 в НБУ вече трета година.
Как ли става това?
Не съм готова да си платя за дипломата, но съм готова да отида на специализация в чужбина по линия на НБУ.
Още едно изключение от правилата ти

Невъзможно е да се изобрети нещо глупакоустойчиво, защото глупаците са безкрайно изобретателни.


Тема Re: За изпита по английскинови [re: няkoй]  
Автор !чepeшka (master)
Публикувано31.01.04 15:27



О, нямам представа, разказвала ми е една позната. Предполагам не преподавателите не пускат, а самият изпит е на прекалено високо ниво. Може би очакват завършващите да имат знанията на филолози, знам ли...

Ако те обичам, нима това те засяга?


Тема Което за пореден път доказва,нови [re: Bиливap]  
Автор Whitelion (вълшебник)
Публикувано01.02.04 22:38



че всичко зависи от студента. Как може едни да заминават по международни програми, да стават докторанти и дори асистенти в най-престижни западни университети, а други да не могат една тройка да вържат и да се явяват по 5 пъти на изпит? И после системата им била виновна, преподавателите били гадни... Както казваше един мой колега, който в момента работи в Concordia University, Канада : На кривата ракета - космосът й пречи!


All warfare is based on deception.
Sun Tzu [1:18]


Тема Re: Което за пореден път доказва,нови [re: Whitelion]  
Автор larys (realist)
Публикувано04.02.04 18:31



Absolutno te podrepiam --WSi4ko si zawisi ot stydenta--ako ima jelanie ste se razwiwa..ako ne -ste tarsi na4ini da si wzema izpitite bez da u4i(((



Тема Re: Нов български университетнови [re: HБУ-cтyдeнт(3a cъжaл]  
Автор The Humble Count Death (War Wins: 10)
Публикувано09.02.04 02:36



неколко думи по темата
първо.
всеки департамент сам решава каква да е програмата. има общо оказание програмата да е по-либерална и да дава възможност студентите и да работят , но всичко се решава от департамента ти ! В НБУ има два или три сериозни департамента. ако ти се струва твърде трудно където си , тогава се премести. аз не успях да си ги събера за четири години , но не си давах много зор. всички колеги които учеха наистина сериозно завършиха. а не съм в лесна специалност. тук е въпрос на ерудиция и на желание. мойта такса е 50 , но това сигурно щото съм от старите кучета :) и вместо да ревеш се порови малко , по-говори с хората и ще разбереш че може на семестър да минаваш с максимум с по 200 -250 лева. зависи си от теб дали ще плащаш по 800 и нагоре или ще минеш тънканата ..

ПС Аз отдавна съжелявам , но не НБУто ми е виновно :)

3 жаира си летели единият свил на ляво, другият на дясно ,а третият стръкче джойнт!


Тема Re: За изпита по английскинови [re: !чepeшka]  
Автор The Humble Count Death (War Wins: 10)
Публикувано09.02.04 02:38



мисля че за магистърския искат 3.2 което не е толкова високо при положение че ти трябва 2.2 за да вземеш бакалавър. въпрос е на кой ще попаднеш и да се подготвиш като хората. а и винаги има един сигурен вариант. запиши в два поредни семестъра 3.1 и 3.2 и изпита ти е 95 % гарантирано взет

3 жаира си летели единият свил на ляво, другият на дясно ,а третият стръкче джойнт!


Тема Re: Нов български университетнови [re: Hi]  
Автор Marita (непознат )
Публикувано19.02.04 17:04



haha, bravo be .....mnogo e lesno da se govori taka bez izobshto da si naiasno sus situaciata:-)

vsushtnost "no comment" na tvoia tipichno soc. i neobosnovan posting



Тема Re: Нов български университетнови [re: Bиливap]  
Автор PassatGT (Wanted)
Публикувано05.03.04 01:09



Извинявай, само да питам,
тези който завършат НБУ какви стават, шофери на такси или миячи на чинии.
Това не е университет бе и некой се уплаква че му било трудно, ми тогава ела в мей или уасг, много е лесно там хахахахахахахахахаххахахахаха

Talk to the Hand
Хвани ме за ауспуха


Тема Re: Нов български университетнови [re: PassatGT]  
АвторЛинa (Нерегистриран)
Публикувано12.03.04 20:34



Само да ти отговоря, че завършилите НБУ работят рамо до рамо с колегите си от МЕИ или УАСГ (дори както казваш, като шофьори на такси или миячи на чинии).
Да слагаш всички под общ знаменател, не е ли крайно?!
Мисля, че независимо какъв е ВУЗ-а: винаги ще има и мързели, но това не важи за всички.
Все пак за ВУЗ-а е важно какво ти дава, а не на какво те прави !
Аз лично съм доволна от образованието си (НБУ), работя в същата сфера (която завърших)! Мисля, че съм ценена като специалист, пътувам, обучавам, щастливо съществувам.
И това, че на някой му било трудно си е личен проблем! Има ли на някой да му е лесно!?
P.S. Дипломата без покритие е неизползваема.



Тема Re: Нов български университетнови [re: PassatGT]  
Автор Bиливap (кибермагьосница)
Публикувано15.03.04 16:44



Ти познаваш ли завършили НБУ, които са станали шофьори на такси и миячи на чинии?
Щото аз не познавам.
А ако говориш празни приказки, за да се намираш на работа, такива изпълнения ги приемам несериозно.
Човек става такъв, за колкото му стига акъла.
Независимо къде е учил.

Невъзможно е да се изобрети нещо глупакоустойчиво, защото глупаците са безкрайно изобретателни.


Тема Re: Нов български университетнови [re: Bиливap]  
Автор PassatGT (Хищен Тигър)
Публикувано18.03.04 22:05



Хахахааххахахахахахахахахаха,
Абе кво искаш ми казвай, но не е все едно дали имаш диплома от НБУ, УНСС и тем подобни.......сравнение със ТУ-София, УАСГ и Медицинския.Но зарежи, не ми се спори.
П.С:Най-често когато пия или нямам възможност да се предвижвам с колата си, си викам един познат с такси, завършил точно НБУ.........Хахахахахаха. Смех у залата.
Не се сърди "Македонско девойче", ето нещо за теб:



Хвани ме за Ауспуха
Talk to the hand

Редактирано от PassatGT на 18.03.04 22:11.



Тема Re: Нов български университетнови [re: Линa]  
Автор PassatGT (Хищен Тигър)
Публикувано18.03.04 22:59



Мисля, че независимо какъв е ВУЗ-а: винаги ще има и мързели, но това не важи за всички. Все пак за ВУЗ-а е важно какво ти дава, а не на какво те прави !

Виж сега, ако си мързел няма да можеш да завършиш труден ВУЗ, под труден имам предвид ТУ,УАСГ, просто ще се откажеш, било то защото няма да можеш да си вземеш изпитите, или защото няма да можеш да завериш семестъра(Което е доста трудна работа всъщност).
П.С:Във ТУ,УАСГ,МУ,СУ много трудно можеш да вземеш диплома за разлика от НБУ, УНСС и тем подобни.



Хвани ме за Ауспуха
Talk to the hand

Тема Re: Нов български университетнови [re: Bиливap]  
Автор Cherniq (истински)
Публикувано18.03.04 23:34



може наистина от нбу да има по-малко хора, които извършват нискоквалифицирана дейност след завършването на образованието си, но истинската причина според мен не е в това колко високо квалифицирани са

щом татето е имал възможност 5 години да плаща се предполага, че ще може и после да ти осигури буферен период в който да си намериш свестно бачкане, или пък самия той има бизнес или познати, където може да започнеш работа "по специалността"

...ще идва лятото, след него есента...


Тема Пасате...нови [re: PassatGT]  
Автор dArtagnian (прав и корав)
Публикувано19.03.04 06:01



Извинения, че се намесвам в разговора, ама малко не си прав. Верно, споменатите от тебе вузове и аз ги признавам за елитни и доста по-престижни от да речем УНСС. Има обаче една приказка "От всяко дърво свирка не става" - доста валидна за дискусията, не мислиш ли. "Македонското девойче" си е много права - всичко зависи от човека. А и според мене от критерия... ко ша прай завършилият Медицинския на стоковата борса?
...Въпрос на избор, дето е почнал от пъвия рожден ден, когато баба пуска внучето да види то за какво ще се хване...
Като става въпрос пък за критерии и ...хм...свирки, все още /мисля/ единственото българско висше учебно заведение, признато на запад си е Консервата...следва ли от тука да вадим изводът, че /според нашенската реалност/ дипломата от там "превъзхожда" всички останали?
В крайна сметка Университетът едва ли ще направи някого по-умен...м/би само по-осведомен

когато над Дунав се мръкне...



Тема Re: Нов български университетнови [re: Cherniq]  
АвторЛинa (Нерегистриран)
Публикувано20.03.04 23:12



Малко да те информирам: Не на всички, им плаща образованието "татенцето"!
В моята специалност имаше САМО 4-5 човека, които бяха застанали под крилото "татенцето". Повечето ми състуденти или работеха, или си бяха взели Студентски заем от ДСК(до като учиш изплащаш само главницата). Моя "случай" също беше заем от ДСК, до като си намеря работа Нямах време за "буферен период", а пък бизнес-а на баща ми отдавна е да пие чай с приятели "бизнес" пенсионери!

Сега ... А, да! Забравих да споделя, че се дразня на крайни мнения, защото аз лично "влизам" в спор, ако наистина съм добре запозната с въпроса или имам факти, които да "размахвам" Исках да напиша, че в никакъв случай не се правя на велика просто мнението ми е, че всичко си е строго индивидуално за всеки.

И аз познавам един прятел от ТУ, който продава вестници на Славейков, но това не го прави нито тъп, нито неприятен за разговори, нито пък ме навежда на мисълта, че ВУЗ-а не му е дал нищо.
Просто това е негов избор, и печели много повече от състудентите си, завършили същата специалност.

В първото си мнение бях написала: "Аз лично съм доволна от образованието си (НБУ)" - това е моето мнение, не съм се опитвала нито да пропагандирам, нито да рекламирам!!!

А също не съм казвала, че другите ВУЗ-ове са лоши, нали?!

P.S. Пък и хайде стига сте се "хващали за думите" така или иначе знаете, че човек продължава непрекъснато (цял живот) да чете и учи!!!



Тема Re: Нов български университетнови [re: PassatGT]  
Автор Bиливap (кибермагьосница)
Публикувано25.03.04 18:27



Ба, да се сърдя.
Както вече казах, всеки става такъв, за колкото му стига акъла - без значение къдеи какво е учил :)

Той и Тодор Славков - на Батето синчето, е с право от СУ, ама това не му пречи да има мозък, колкото муха, нали? :)


Ауспуха ти е задръстен с въздух.
Горния ауспух - също :)

Невъзможно е да се изобрети нещо глупакоустойчиво, защото глупаците са безкрайно изобретателни.

Редактирано от Bиливap на 25.03.04 18:29.



Тема Re: Нов български университетнови [re: PassatGT]  
Автор Bиливap (кибермагьосница)
Публикувано25.03.04 18:30



Баси, колко си прост!
Ти не знаеш ли, че с пари всичко се купува?
Труден и лесен университет няма.
Има трудни и лесни изпити :)

Невъзможно е да се изобрети нещо глупакоустойчиво, защото глупаците са безкрайно изобретателни.


Тема Re: Нов български университетнови [re: Cherniq]  
Автор Bиливap (кибермагьосница)
Публикувано25.03.04 18:33



А на тебе кой ти каза, че на всички в НБУ татковците им плащат? :)
Половината ми колеги и колежки работят, някои на по две места.
Аз съм доволна, че за моята специалност им достатъчно възможности за развитие в чужбина по линия на НБУ.
Всеки да се спасява поединично :))))
Каквото и да си завърши човек, където и да го завърши, както и да го завърши, ако в главата му е празно, няма да стане специалист.

Невъзможно е да се изобрети нещо глупакоустойчиво, защото глупаците са безкрайно изобретателни.


Тема NBUнови [re: Hi]  
Автор zasha~ (darling)
Публикувано26.03.04 22:33



Po nachina po koito si izbirash kadri vsashnost e radvashto che ne si rabotodatel.Mnogo povruhnostni etiketcheta lepish.Priema v edi-koi si universitet ne govori nishto za chovek,osven che se e napunal do izvestna stepen da nazubri opredeleno kolichestvo material.Ili puk mama i tati sa platili.V SU ne se plashta,a?Vsashnost NBU e edinstveniq universitet v koito plashtaneto e legalno...v drugite neshtata prosto stavat pod masata.Vse pak,ako nqkoi den stanesh rabotodatel...molq te,poprouchi kak stavat rabotite,a ne samo da se nosish po mnenieto na tulpata.Malko po-konstruktivno gledai na neshtata

English summer rain


Тема Re: Нов български университетнови [re: Bиливap]  
Автор Пacaт (Italiano)
Публикувано29.03.04 14:07



"Ауспуха ти е задръстен с въздух.
Горния ауспух - също :) "

Ауспуха ми си е наред, горния не чак толкова.
"Баси, колко си прост!
Ти не знаеш ли, че с пари всичко се купува?
Труден и лесен университет няма. "

Не си прави изводи за човек който не познаваш.
Определено не си права за това че няма разлика между лесен и труден ВУЗ.
Пробвай една седмица във ВИАЗ,ТУ или медицинския и после ще си говорим пак.
П.С:Научиха ли ви в НБУ как се дига чаша на кафето, в някое близко заведение.





Тема Re: Пасате...нови [re: dArtagnian]  
Автор Пacaт (Italiano)
Публикувано29.03.04 14:33



Няма какво да кажа, смятам че си прав.,
Навсякъде има Дърва както ти си се изразил, но не можеш да не признаеш че в различните ВУЗ-ове и броя им е различен.

"Въпрос на избор, дето е почнал от пъвия рожден ден, когато баба пуска внучето да види то за какво ще се хване... "
Май и наште моряци се признават на запад, но може и да греша.





Тема Re: Нов български университетнови [re: Пacaт]  
Автор Bиливap (кибермагьосница)
Публикувано29.03.04 18:52



Хахахаха :)))))
Бях забравила, че ТОЧНО с теб водихме тоя разговор :))))

Аз кафе не пия ... да си го знаеш :)

За последен път казвам - не университета прави човека, а съдържанието в главата (горната, за който има две).

Невъзможно е да се изобрети нещо глупакоустойчиво, защото глупаците са безкрайно изобретателни.


Тема Re: Нов български университетнови [re: Bиливap]  
Автор Пacaт (Италиано)
Публикувано16.04.04 18:05



Права си, сега те разбрах. Една моя приятелка учеща в НБУ ми разясни как стоят нещата, така че не е много лесно там, колкото си мислих.


Шампион


Тема Re: Нов български университетнови [re: Пacaт]  
Автор Bиливap (кибермагьосница)
Публикувано18.04.04 09:26



Сладур :)
Или ... и***т

Невъзможно е да се изобрети нещо глупакоустойчиво, защото глупаците са безкрайно изобретателни.


Тема Re: И още проблеминови [re: Da-da]  
АвторAAA (Нерегистриран)
Публикувано29.04.04 21:20



Е, недей да издребняваш толкова. Тези неща не се учат в университета,
а в средното, даже в началното училище. Проблемът започва оттам.
Едно време за подобна правописна грешка още в 3-и - 4-и клас ти
пишеха двойка за срока или годината и не можеше да минеш по-нагоре.
Дори съучениците ми с най-слабите оценки по български език и литература
биха преборили по граматика и правопис днешните абитуриенти и студенти.



Тема Re: Нов български университетнови [re: Hi]  
АвторAAA (Нерегистриран)
Публикувано29.04.04 21:43



Напълно съм съгласна с теб.
Поне допреди няколко години като имаше прием по "държавна поръчка" и
се знаеше, че приетите имат някакви предварителна база, на която може
да се изгради нещо като знания. А за "платеното" обучение беше ясно, че
детето може да не го бива, ама родителите ще помагат. В крайна сметка
и едните (с учене), и другите (с пари), получаваха дипломи, ама май в тях
не пише по какъв начин са били приети и обучавани. Така че ти, ако си работодател, как ще прецениш кого да наемеш?
Сега, когато нещата стоят по един и същи начин за всички - плащай, плащай
и пак плащай, не зная как работодателят би направил правилния избор само
по диплома - трябва сериозно тестване. Лошото е, че сегашната система изобщо не стимулира младите хора да се подготвят за изпитите, а стимулира единствено родителите им да се чудят как да заработят повечко пари, за да осигурят образованието на отрочето си. И един от основните фактори за
тази девалвация на образованието е този, че се нароиха безобразно много университети за малка страна като нашата, и че всеки, който поиска (т.е.
чиито родители могат да плащат) става студент - е то бива, бива, ама чак пък
всеки втори български младеж да следва е прекалено. Затова и всеки
работодател, който е в по-напреднала възраст (т.е. от тези хора, които са си
скъсвали задниците, за да върже високи оценки от гимназията, след това да се подготви за кандидат-студентските изпити - някои хора учеха като луди и кандидатстваха по 3-4 години, докато ги приемат в някоя престижна специалност, а и след това в продължение на 4-5 години четяха денонощно
за всеки изпит), е естествено да гледа с недоверие на висшисти, приети и завършили по някакви неведоми пътища някакви измислени университети, дето
нереализирали се на други места преподаватели преподават измислени дисциплини.



Тема Re: Нов български университетнови [re: HБУ-cтyдeнт(3a cъжaл]  
Автор lm_ (жив)
Публикувано01.05.04 14:25



Университета си е доста зле, но става за да не те взимат военните.
Таксите са му доста ниски, приема лесен, а изпитите дори не трябва да си ги взимаш





Тема Re: За изпита по английскинови [re: !чepeшka]  
Автор мaлko мишлeнцe (червено зло)
Публикувано07.05.04 10:14



Това изобщо не е вярно. Аз си взех изпита по английски от първия път с 5.50
Без да съм завършила английска гимназия преди това, просто си посещавах лекциите и си пишех домашните. Ако си учил, тестът е елементарен. Това, че много хора не могат да го вземат, си е техен проблем. Същото е и с изпита по български език и есе. Половината студенти бяха скъсани. Но това не е, защото тестът е сложен, просто езиковата култура на повечето студенти е ниска. Така че, давайте мнения, само ако знаете за какво иде реч.

най-много обичам да мишкувам!


Тема Re: Нов български университетнови [re: Hi]  
Автор мaлko мишлeнцe (червено зло)
Публикувано07.05.04 10:25



Аз пък получих най-голямото признание от работодател, който ме взе на работа и след 1 година, когато се наложи да ми търси асистент, ми каза: "Предлагам ти заедно да изберем човек. Ще се радвам да е завършил твоята специалност, защото ти доказа, че НБУ дава добри кадри."

От това по-голямо признание, здраве му кажи.
За уточнение: завършила съм в Департамента по масови комуникации на НБУ и всичките ми колеги, които се дипломираха /5-ма от 22-ма/ работят по специалността. Тези, които не се дипломираха, отпаднаха заради мързел, липса на мотивация, на някои не им се плащаше, на други ученето не им понасяше. Университетът дава знания, стига да искаш да ги получиш.

най-много обичам да мишкувам!


Тема Re: Нов български университетнови [re: мaлko мишлeнцe]  
Автор !чepeшka (master)
Публикувано07.05.04 16:18



Университетът дава знания, стига да искаш да ги получиш ли?
А мотивацията от страна на университета къде отива? Учиш като луд за изпит, пишеш курсови проекти, изпипваш си всичко, отиваш на изпит и се оказва, че: 1. Изпитващият няма особено желание да слуша, това, което говориш по изпитните въпроси; 2.Другите колеги са написали (преписали) няколко пъти повече страници курсов проект от теб и това ти се изтъква от преподавателя като основание за занижаване на оценката; а фактът, че никой от колегите не може да каже и една дума по темата, на която е работата му, докато ти можеш да говориш около два часа и да разсъждаваш в детайли, това не го интересува.
А сега кажете госпожице/госпожо успешно реализиран кадър на НБУ, след два такива изпита (отново пояснявам-на които ти пишат слаб(4), заради броя напечатани страници курсов проект, а не въз основа знания), след като преподавателите, а оттам и университетът, ти показват, че хич не ги вълнува умственото ти равнище (и резултатите от ТЯХНАТА работа, нали), тогава колко трябва да си мотивиран, че да се засилиш със същата сила да учиш, да пишеш и да се готвиш сериозно за следващ изпит?
Сигурно не всички преподаватели са такива и дано. Аз съм преподавател и отлично знам колко е важно да мотивираш хората, които учиш. Да им създаваш интерес към предмета. Ако не ти пука и най-любимият предмет им опротивява.
Дано не съм съвсем оф топик, освен това не приемай написаното като провокативно заяждане, просто излагам това, което смятам, че един университет трябва да даде на своите възпитаници...а тези, които не желаят да го получат, да се пръждосват от него..

"Продавам ротвайлер, голям, черно - кафяв, яде всичко, много обича малки деца."


Тема Re: Нов български университетнови [re: Hi]  
АвторCMЯX (Нерегистриран)
Публикувано17.05.04 23:55



Аз съм студент в НБУ и не мислиа че има някакво значение каде си завършил. Поне в НБУ имам добра матерялна база и имайки моето желание да се образовам нищо не ми пречи. Всички знаем чв за да успееш да влвзнеш в държавен униврситет е необходимо да потрошиш луди пари и пак не е сигурен успехът ти. Все едно в Соф. университет или кадето и да е било не мойе да си платиш всеки един изпит и някой заблуден като теб после ще го наеме защото е завършил незнам си къде Я се стегни! Всичко си зависи от самия теб а това да се интересуваш кои каде е учил и ако не е соф. или УНСС да си мислиш че е тъп е някакво комунистическо и за мен доста старо мислене верно стегни се. Някой може да каже че средата в моя университет е лоша. Аз пак ще кажа че толкова СЕЛЯНИ колкото в соф. ун. и УНСС няма брат ми. А преподавателите при нас са същите но ни обръщат повече внимание защото им се плаща а не да вземат по 250лв или нещо такова и да отсъстват от лекции. и така нататака




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.