Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:03 28.05.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Всички на опашка за детски!нови  
АвторMaйka Kypaж (Нерегистриран)
Публикувано22.12.03 15:45



Какво мислите за новия начин на изплащане на детските надбавки след Нова година! 18/36 лева или загуба на 18 часа на кошмарна опашка????????

Питам "работещите момичета ".Тия дето ще вземат 5,6,7,8,9,10....по 18 лв. ще са там......



Тема Кво да ти кажа - пикана държаванови [re: Maйka Kypaж]  
АвторKaloian (Нерегистриран)
Публикувано23.12.03 10:38



стремят се с утежнени административни мерки или както ти казваш чакане по 18, 36 или повече часа да откажат хората от детските, вместо за всяко дете като се роди да му открият банкова сметка и държавата да внася там мизерните средства, те те карат да се редиш на опашки и срока е до 05.01.2003, така че сметни колко работни дни имаш да подготвиш исканите от тях неща.
Мен нещо друго ме угнети тия дни, по медиите чух, че много министерства реализирали "икономии" и сега сами разбирате премии, 13-та, 14-та заплата, а иначе всяка вечер от екрана на телевизора гледаш умиращи деца. Разберете ме правилно не съм против някой да взема извънредна заплата, но защо ли винаги министерствата реализират икономии, ая няма пари за безплатни лекарства, спешни операции и т.н.



Тема Re: Всички на опашка за детски!нови [re: Maйka Kypaж]  
АвторMaйka Tepeзa (Нерегистриран)
Публикувано23.12.03 14:39



Да ти кажа, мислих по този въпрос и реших ,че не мога да вися на опашка за нещо,което досега получавах по съвем нормален начин в службата......
Сигурна съм ,че така ще откажат доста от РАБОТЕЩИТЕ БЪЛГАРКИ,МАЙКИ НА БЪЛГАРЧЕТА от полагаемото (разбрах намека ти КОИ ще имат и време и голяяяяяям мерак да се преборят за тези пари).
А къде ,хитреците недни ,ще заприходят парите ,които няма да бъдат взети по тази причина?И те никак няма да са малко!



Тема Re: Всички на опашка за детски!нови [re: Maйka Kypaж]  
АвторEli (Нерегистриран)
Публикувано31.12.03 10:01



Аз разбрах, че ще може да се получават тези пари на дебитна карта и да се теглят от банкомат.
А за срока до 5.01.2004г. за документите сега разбрах???



Тема документите от 05.01 нататъкнови [re: Eli]  
АвторKaloian (Нерегистриран)
Публикувано31.12.03 10:51



извинявам се, ако съм подвел някой но информацията беше такава ( до 05.01 ), това за дебитните карти ми го казаха и на мен. Ей май заприличваме на европейци, хайде със здраве и весели празници на всички !!!



Тема Re: документите от 05.01 нататъкнови [re: Kaloian]  
АвторMaйka Kypaж (Нерегистриран)
Публикувано01.01.04 23:30



Те дебитните карти са нещо европейско,ама това което ще цари в социалните служби по местоживеене, предполагам ,че ще бъде нещо много,много нашенско.....



Тема Re: Всички на опашка за детски! [re: Eli]  
Автор Tia Nicol ()
Публикувано04.01.04 16:09



Ами ще трябва да се примирим и да им играем по свирката
Може ли някой да сподели за реда за получаването на картата, дали не трябва да е на точно определена банка и какви документи допълнително затова ще се изискват....

vivere est militare


Тема Re: Всички на опашка за детски!нови [re: Tia Nicol]  
Автор Mamma (BG-Mamma)
Публикувано06.01.04 10:23



Доколкото разбрах дебитната карта се издава безплатно, на място, при подаване на молбите в социалните. Предполагам, че просто са сключили договор с някоя точно определена банка и надали ще има възможност за избор.
А за документите - опитала съм да събера

всичкото инфо на куп - закон, правилник, образци на документи и адреси на служби "Социално подпомагане"



Тема Re: Всички на опашка за детски!нови [re: Mamma]  
АвторMaйka Kypaж (Нерегистриран)
Публикувано06.01.04 15:09



Благодарско за сайта! Ако някой вече е минал през соц.службите,нека сподели........



Тема Re: Всички на опашка за детски! [re: Maйka Kypaж]  
Автор Tia Nicol ()
Публикувано08.01.04 18:52



Минах !!!!
Необходимите документи са:
1 Лична карта на майката и на бащата - и на двамата задължително, иначе те връщат
2. Копие от последната подадена молба-декларация за детски.
3. Уверение за доходите на майката и бащата за последните 6 месеца.

2 и 3 се взимат от счетоводителя на фирмата, като всеки един от тези документи трябва да бъде подписан от Управителя и подпечатан с печат на фирмата.Трябва да има и изходящ номер.
4.Копие от акта за раждане на детето , ако още не ходи на училище, ако ходи - уверение от училището.
5.Попълнена нова молба-декларация,която се дава на място от общинската служителка.
В новата молба-декларация, трябва да се посочи номера на банковата сметка, по която да се превеждат парите, има и като услуга безплатно откриване на дебитна карта, трябва само да се заяви това.
6.Спокойствие и търпение , защото и служителките са хора

vivere est militare



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.