Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:02 17.05.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Пироговнови  
АвторViliTra (Нерегистриран)
Публикувано14.11.03 12:29



Бих искала да изкажа горчивината си от нечовешкото и непрофесионално отношение към пациентите, на което станах свидетел във ІІ-ро Урологично Отделение на МБАЛСМ "Н.И.Пирогов".
Вчера, 13.11.2003 г., по предписание на лекарите бе необходимо лежаща в отделението болна - инвалид І група със 100% инвалидност и неподвижни крайници в следствие на инсулт, да се изпрати на скенер във ВМА. Болната лежи от седмица в Отделението. Приета е с остра форма на пиелонефрит, а от неделя до вчера е направила над 10 невротични пристъпа. Жената е на командно дишане и на системи от постъпването си. Тази женица бе изкарана навън, на студа, да чака линейката, която бе повикана преди повече от час, за да я транспортира до ВМА! Но това не е всичко! Когато разбитата и морално остаряла линейка дойде, карана от очевиден алкохолик-невротик, ни заявиха, че трябва сами да прехвърлим (близките бяхме 2 жени) болната на носилката, защото на сестрите и на шофьора на линейката НЕ ИМ Е ТОВА РАБОТАТА! Онемях!!! Помогнаха ни цивилни хора. Качихме я. (Няма да споменавам удивлението си, че ни изпратиха без лекар в линейката). Шофьорът обърка пътя до ВМА. Освен това караше грубо и без да се съобразява, че болната не трябва да се разтриса. А болната виеше от болка и мръзнеше в студената линейка! Стигнахме до ВМА. Там шофьорът ми поиска 5 лв., че ни е закарал!!! Освен това, обяви, че не можем да я транспортираме до скенера с подвижното легло от носилката, защото той си ТРЪГВА, забележете! Така... останахме сами с болната в друга болница, без транспорт. Но... има и добри хора на този свят. Във ВМА бяхме посрещнати от разбиращи и добри специалисти, които освен,че ни обслужиха с предимство, завиха болната с одеало, бутаха леглото в коридорите...и най-важното - предоставиха ни тяхна линейка, която дойде на 5-тата минута!!! Защото телефонът на Пирогов даваше непрекъснато заето и не можахме да повикаме линейка от там. Линейката беше модерна и оборудвана. Шофьорът на линейката ни оказа съдействие при прехвърлянето на болната в линейката, помогна и в Пирогов. Докато сестрите от ІІ-ро Урологично Отделение гледаха какво става.
Между другото си платихме изследването със скенера, защото от Пирогов не бяха ни дали талон за безплатно изследване, какъвто ни се полага.
Този случай беше капката, с която чашата преля. Мога да ви разкажа за това, как ни изпратиха до личния ни лекар, който да ни издаде направление за прехвърляне в друга болница, защото във ІІ-ро Урологично отделение на Пирогов болната “не може да остане повече”. Личният лекар издаде направление и когато отидохме да занесем в третата болница направлението, лекарите останаха потресени от безотговорността на пироговци. Защото редът бил друг. От Отделението трябва да се обадят до болницата, да уведомят за необходимостта от прехвърляне и да се уточни въпроса с транспортирането.
След тези тревоги, на заден план остават хилядите хлебарки в стаята на болните, за молбите към персонала да дойдат да сменят катетъра, да сменят банката на системата, да дадат чаршафи, пижама, грубостта... Молбите да си вършат работата. Защото сестрите имат много по-важна работа – да гледат телевизия, да пушат.
Няма да коментирам и, че това се случва в 21-ви век, че сме се запътили към Европа. Не зная нищо за Хипократовата клетва. За мен много по-важно е декларирането на човещина и професионализъм!

Пиша всичко това с надеждата един ден нещата да се оправят, защото докато си мълчим - ще ни мачкат.

Уважаеми лекари и сестри, грубото и непрофесионално отношение към пациентите няма да оправи положението ви. Зная колко тежко ви е и на вас. Но за да получиш добри пари на първо място трябва да работиш качествено. Това са механизмите на пазарната икономика.



Тема Борете се срещу такива мизерницинови [re: ViliTra]  
Авторидeaлиcт (Нерегистриран)
Публикувано16.11.03 01:15



Така: Доколокото съм запозната, на инвалидите се полага АБСОЛЮТНО БЕЗПЛАТНО лечение - така а е по закон.
Това което можете да направите случая е да напишете жалба до боклуците от НЗОК, в която под формата на свободен разказ да разкажете какво Ви се е случило и какво сте преживели, и да поискате тяхната "компетентна намеса". Не че това ще Ви върне парите и нервите - но поне има някакъв шанс тези хора да си променят начина на мислене и осъзнаят механизма на пазарната икономика (че трябва да си конкурентноспособен, за да оцелееш) и да разберат, че това не е пътя към Европа.
Предполагам, че в този кошмарен за Вас момент не Ви е до това, но все пак моя съвет е да съставите една такава жалба, като я адресите до възможно най-много компетентни органи - НЗОК, Министерство на здравеопазването, Комисия по здравеопазване към Народното събрание (не знам дали има такава, но яко няма - до Комисията за жалби, петиции и сигнали на гражданите - такава със сигурност има), до някоя асоциация, комисия или нещо подобно за защита на човешките права. Така мизерниците няма да могат да се измъкнат, че не са били запознати със случая (на жалбата Ви, макар и изпратена по пощата, са длъжни да сложат входящ номер, да проверят сигнала и да Ви отговорят), и да потърсят отговорност от виновните служители и техните ръководители. На Вас това ще Ви коства не повече от 5 лева (за пощенски разходи и загубено време за съставянето на документите), но мисля, че каузата си заслужава. Дано малко поне помогнем да се подобри качеството на мизерното ни здравеопазнване, за което вече и без това плащаме.
Не знам дали ще послушате моя съвет - решението е Ваше. Аз Ви пожелавам успех, по-малко ядове и бързо възстановяване на болния.



Тема Re: Пироговнови [re: ViliTra]  
Автор Bиливap (кибермаг)
Публикувано16.11.03 17:03



Да беше само Пирогов.
И в родния ми град Бърза помощ се държи по абсолютно наглия, ужасяващ, унизяващ, нечовешки и прочие такива определения начин.
За съжаление няма кой да внесе ред.
Няма държава, няма власт, няма контрол.
Това е.
Спасявайте се поединично или посемейному.

Невъзможно е да се изобрети нещо глупакоустойчиво, защото глупаците са безкрайно изобретателни.


Тема Re: Борете се срещу такива мизерницинови [re: идeaлиcт]  
Автор Bиливap (кибермаг)
Публикувано16.11.03 17:05



Хех, баща ми като пращаше жалби, та какво стана?
Даже не си направиха труда да му отговорят.
Както вече казах, няма държава, контрол и власт на тия географски ширини.

Невъзможно е да се изобрети нещо глупакоустойчиво, защото глупаците са безкрайно изобретателни.


Тема отговор на пироговецнови [re: ViliTra]  
АвторViliTra (Нерегистриран)
Публикувано17.11.03 11:24



Бях публикувала същия постинг във форума на Пирогов (www.pirogov.net). Тази сутринт прочетох единствения отговор там. Още не мога да го коментирам. Много ми дойде огорчението.

"Проблемите (повечето - без шофьора), за които говорите имат едно ОЧЕВИДНО дори за ВАС обяснение - ЛИПСАТА НА ПАРИ!!!!!! Как може изобщо да ви учудва, ЧУДЯ се аз. Как искате да има хубава линейка, тя да не мислите, че ПАДА ОТ НЕБЕТО?! Добре е известно колко по-богата е Александровска болница от "Пирогов". Няма и хлебарки да има, ще ви дадат одеяло и всичко, от което имате нужда, защото могат да си го позволят! "Пирогов" е БЕДНА (за съжаление) болница, която въпреки това излиза много скъпо на държавата, защото там се лекуват 100-ци хиляди души годишно, някои от които (като вас) естествено и недоволни, защото винаги са знаели, че ЗДРАВЕОПАЗВАНЕТО Е БЕЗПЛАТНО. ДА, ама - НЕ. Винаги някой плаща, дали е държавата, дали е касата. Е т'ва е дето дава държавата на "Пирогов"! "Пирогов" е болница на павилионен принцип - отделни сгради - отделни клиники, защото е доста стара и няма пари тази уретба да се промени. Няма ПАРИ, пак казвам. Това, че шофьорът ви е поискал 5 лв естествено не е хубаво, но си има начин - оплачете се на Д-р Спасков, той е и за това директор, за да ви изслушва и да наказва, ако трябва! Аз лично съм бил пациент на II-ра Урология и бях лекуван там от Д-р Марияновски и другите му колеги. За мен той е ЕТАЛОН за всеки лекар и със собствените си очи съм виждал, че се държи така добре не само с мен, защото съм персонал, а и със всички, които са потърсили неговата помощ. Грях ви на душата за тия обобщения за "Пирогов" и лекарите там. Много неща не знаете, а и за съжаление няма как да ги знаете, защото сте от другата страна на бариерата. Желая ви повече късмет и здраве, пък може и да се случи следващия път (дано не ви се налага, разбира се) да бъдете обслужен по-добре."

[ Това Съобщение беше редактирано: dr_kalo в 2003-11-15 12:50 ]



Тема Re: Борете се срещу такива мизерницинови [re: идeaлиcт]  
АвторViliTra (Нерегистриран)
Публикувано17.11.03 11:48



Разбира се, че се оплаках. В петък подадох писма до Изпълнителния директор на Пирогов, до Министерство на здравеопазването и НЗОК.

Отговор не очаквам. Както и да се вземат мерки.
Системата е порочна и както виждате от отговора на д-р Кало, много неща трябва да се променят. На първо място - мисленето на хората.

Вярно е, че парите не достигат. И на мен не ми стигат. Но си върша съвестно работата. И не унижавам клиентите си. Най-малкото, защото ще бъда уволнена.



Тема Re: отговор на пироговецнови [re: ViliTra]  
Авторидeaлиcт (Нерегистриран)
Публикувано17.11.03 11:55



Това просто не е истина!!!!
Нямам думи....

А относно това дали да се пускат жалби и сигнали - аз все си мисля, че трябва. Така поне има някакъв минимален шанс нещо да се промени. А ако нище не се прави - просто няма шанс и винаги ще си остане същото. Аз лично се опитвам да се боря не за моето бъдеще, а за бъдещето на децата ми.



Тема Re: отговор на пироговецнови [re: ViliTra]  
АвторDr. Pete (Нерегистриран)
Публикувано18.11.03 05:52



Uvajaema VilliTra,
ne moga da izrazia svoeto sychuvstvie kym vas i blizkata vi! Vsichko prez koeto ste minali e edno goliamo mychenie i se radvam che pone e zavyrshilo blagopoluchno za vas. Ne moga da poviarvam che medicinska sestra na kakvato i da e zaplata bi otkazala pomosht, kakvo ostava za shofior. Ta tova e chovveshtina, ako ne profesionalism, i za takiva reakcii niama nikakvo obiasnenie, nito moralno, nito materialno. Ta az sym vijdal kolegi-lekari i felsher da nosiat bolni prosto zashtoto hora nedostigat. Kogato horata sa zagubili materialnoto, ne oznachava che triabva da zagubiat i chveshkoto u sebe si. I ne smiatam che vinata e horata koito sa sviknali na plateno ot dyrjavata zdraveopazvane (povecheto ot tiah sa gotovi da zaplatiat kakvoto se nalaga kym podkupen klinichen i neklinichen personal), a na misleneto na mnojestvoto medicinski sestri koito vse oshte smiatat che i da vyrshat rabota, i da ne vyrshat, vse shte im se plati mesechna zaplata i tova e zashtoto mnogo ot tiah sa ot staroto pokolenie,a tezi ot novoto se uchat ot kolejkite si. Lichno az sym chul kakvi li ne prejiviavania na svoi pacienti, no tova koeto se sluchilo na vas mi doide v poveche. Naistina nikoi ot nas ne moje da promeni nachina po koito stoiat neshtata v tazi ne samo materialno bedna bolnitza, zashtoto tia se rykovodi po edin oporochen nachin i ot silno moralno degradirali hora. Oshe vednyj iskam da izrazia svoeto sychuvstvie kym vas!

Dr.Petrov
(nerabotesht v MBALSM Pirogov)



Тема Re: Пироговнови [re: ViliTra]  
Автори aз имaм oпит (Нерегистриран)
Публикувано18.11.03 09:24



Вижте, абсолютна истина е, че в Пирогов се искат пари поголовно за какво ли не: например за кабелен интернет, за консумативи и за разни други работи. Това се знае от всички, които са били и са обвързани с това лечебно заведение - като пациенти, а и като доктори, сестри, санитарки, рехабилитатори и всички други административни работници.
Истина също така е, че до парите, които съвсем нерегламентирано, което означава: без фактура или касова бележка, се взимат от пациентите (които далеч не са все още клиенти), не стигат до никой друг, освен до докторите. Пациентът е поставен пред една от най-нечестните дилеми в живота си - да даде пари (не малко пари, с които много хора не разполагат) или на него да се гледа проформа.
Какво имам предвид?
Пациент постъпва с диагноза, изискваша оперативн намеса за положителна промяна на състоянието. Нормално е най-много седмица след постъпването - след като са направени съответните изследвания и ако състоянието на пациента позволява - да се направи операцията.
Тук се докосваме до същината на рекета.
Понятието подходящо здравословно състояние за операция е нещо изключително разтегливо и не заради това, че медицината няма съвсем определено становище за това кое състояние не представлява опасност за пациента при операция, а защото тези, от които зависи да кажат: ставаш за операция, те рекетират и ти казват: не ставаш за операция, докато не им дадеш определена сума. А това може да се проточи седмици наред, през които си лежиш и очакаваш всеки ден на визитация да ти се каже, че утре ще те оперират и сътветно мъките ти ще бъдат облекчени. Тогава най-накрая ти намираш парите, защото разбираш, че това е недоходящото в състоянието ти, а не зачервено гърло или недобра кардиограма.
Оттук нататък, точно на следващия ден, след като си дал лично на искащия сумата, получваш и разрешение за операция и биваш опериран благополучно. А след като излезеш от болницата, забравяш за случилото се с теб, защото то е част от кошмарен период в живота ти, който имаш намерение да забуташ в дълбините си, недостъпни за всекидневнието ти.
Та такава е ситуацията в ПИРОГОВ.
Има едно друго нещо, обаче. Лекарите са хора, които заслужават огромни заплати, защото те наистина спасяват човешки животи, връщат хора от онзи свят на този свят. Те заслужават да взимат повече от много други професии, които също са упражнявани от хора с висше образование. Но пациентите не заслужават да бъдат рекетирани, най-малкото защото не никак не е терапетично .



Тема Re: Пироговнови [re: ViliTra]  
Автор blatna_ve6tiza (6egadjiika)
Публикувано19.11.03 02:41



Obadi se v nqkoq televiziq, naprimer Nova..dokazano e 4e v Bg si razmurdvat murzelivite nagli zadnizi samo kogato gi iztiposat po telefiziqta....i az imah prikliu4enie v pirogov, no ne mi se razkazva....togava ako bqh vuv fizi4esko sustoqnie 6tqh da prebiq sestrata..4estno ti kazvam..takova govedo nqma.....no dobri i 4ove4ni lekari ima..za 6tastie, jalkoto e 4e sa rqdko.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.