Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:56 20.05.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Izkustven podsladitel = RAK!!!нови  
АвторPreduprejdava6ta! (Нерегистриран)
Публикувано19.10.03 18:54



NIKOGA, AMA NIKOGA, NIKOGA ne upotrebyavaite hrani i napitki, sadarja6ti izkustveniya podsladitel ASPARTAM. Toi pri4inyava desetki zabolyavania, sred koito sa rak, oslepyavane, namalyavane na pametta i koncentraciata i dr.

Bil e razre6en i odobren za proizvodstvo i prodajba v USA, kato samo sled 1ta gdina ot puskaneto mu na pazara sa registrirani nad 10 000 oplakvania ot potrebiteli, razvili razli4ni problemi.

Obarnete vnimanie kak na nyakoi etiketi na produkti, sadarja6ti aspartam - pi6e samo 'izto4nik na fenilanin'. Kopeletata premul4avat drugite 2 sastavki na podladitelya, a te sa ASPERGINOVA KISELINA I METILOV ALKOHOL!!! ]

Ednata ot 3te sastavki, popadnala v 4ove6koto tyalo, se razgrajda do formaldehid, a vseki na4inae6t himik znae, 4e formalinut, v koito se sahranyavat trupovete, e 30%-v raztvor na FROMALDEHIDA!!!

Targovskoto ime na aspartama moje da bade NUTRASWEET, SWEET&LOW i dr. Toi e 200 puti po-sladak ot zaharta i mnogo po-evtin, poradi koeto se pravi vsi4ko vazmojno za zavladuyavaneto na pazara dori s cenata na 4ove6ki jertvi.

Izbroyavam 4ast ot produktite, koito go sadarjat:

- lekarstvoto sre6tu umora SARGENOR
- Coca-Cola Light
- davka i drajeta ORBIT, kakto i vyakakvi drugi vidove davki bez zahar
- raztvorimite sokove STEP i TANG
+ stotici drugi produkti!!!

Vsi4ko, koeto kazvam e dokazano.
Moga da vi predloja mnogo specializirana informacia.



Тема Re: Izkustven podsladitel = RAK!!!нови [re: Preduprejdava6ta!]  
Автор gal (oxygen)
Публикувано19.10.03 19:24



bi li mi predojil/a?
Dokolkoto mi e izvestno izsledvaniata sa praveni na misheta s ogromni dozi (nad 15mg na kg teglo). Bih iskala da vidia oshte research. Vsichki trybiat kolko e vredno, a nikoi ne dava tochni danni. Poniakoga test design-a e takyv ceh da se manupulirat rezultatite s leka ryka. Shte namerish 100000 statii v koito pishe che margarina e polezen, a masloto vredno, tova ne pravi tova fakt. Ako imash vyzmojnost pusni edna belejka s linkove ili dokumenti.

some things never change, and some do


Тема Re: Izkustven podsladitel = RAK!!!нови [re: gal]  
Авторpreduprejdava6ta! (Нерегистриран)
Публикувано19.10.03 19:55



Da, razbira se. Saznavam, 4e samata az kato NEprofesionalen himik i medik /i 2te ne sa mi specialnost/ ne moga da dam nai-pulnata info, taka 4e zatova predlojih.
6te tryabva oba4e da se varna u doma /v drug grad sam/, kadeto sa materialite, s koito razpolagam. A mejduvremenno, se opitai da namerish 1 kniga - SVETOVNATA KONSPIRACIA SRE6TU ZDRAVETO. Tam ima stra6no mnogo info + danni i fakti po nai-razli4ni vaprosi. Sigurna sam, 4e 6te se iznenadash ot tova, koeto 6te tokriesh.



Тема блах,нови [re: preduprejdava6ta!]  
Автор Bиливap (кибермаг)
Публикувано20.10.03 11:59



сега пък Световна конспирация срещу здравето

не се ли наситихте на глупости за четене бе, хора?

аз вече ще твърдя, че има Световен заговор срещу правото ми да гледам през прозореца

ебати хората, ебати глупаците

виж ми подписа отдолу за глупакоустойчивите неща и осъзнай някои работи

и пиши на кирилица
по-културно е

Невъзможно е да се изобрети нещо глупакоустойчиво, защото глупаците са безкрайно изобретателни.


Тема Re: блах,нови [re: Bиливap]  
Автор Prof.Makgonagol (ustremena)
Публикувано20.10.03 19:22



Nikoi ne moje da nakara 4ovek da vidi istinata, ako toi sam ne jelae. Tova ne pravi drugite po-glupavi, e nego samiya - po-bezotgovoren.

Ot golemite me4ti se strahuvat samo malkite hora!


Тема Za6to?нови [re: Preduprejdava6ta!]  
Автор Prof.Makgonagol (ustremena)
Публикувано26.10.03 19:13



Za6to horata otkazvat da poglednat faktite?

Ot golemite me4ti se strahuvat samo malkite hora!


Тема faktiнови [re: Preduprejdava6ta!]  
Автор Prof.Makgonagol (ustremena)
Публикувано26.10.03 19:17



Какво се крие зад подсладителя “нутрасуит”, препоръчван на диабетици и масово слаган в различни безалкохолни напитки и дори в някои медикаменти и витамини? Как е бил одобрен и въобще подходящ ли е за употреба?
Нутрасуит е едно от търговските наименования на аспартам. В организма той се разлага на много токсични съединения и променя биохимията на мозъка, което само по себе си вече е много опасно за здравето. В книгата съм описал накратко процеса на “изпитване” за безвредност и регистрация на аспартам в САЩ. У нас регистрацията му също е била съпроводена с укриване на данни и някой вероятно е получил солидна сума, за да прикрие сериозните странични ефекти от неговата употреба. Още при първоначалните тестове е установено, че аспартамът предизвиква епилептични припадъци в опитните животни. Според д-р Хаймън Робъртс, специалист по вътрешни болести и ендокринология, автор на книги за аспартам, този подсладител стимулира образуването на тумори в различни органи на организма. Установено е образуването на тумори в мозъка, матката, яйчниците, тестисите, тимусната жлеза и хипофизата. Същият лекар, който лекува болни с диабет, заявява, че при тях употребата му е още по-вредна и може да доведе до пълна загуба на контрола над нивото на кръвната захар, и до по-бързо развитие на усложнения – в зрението и невропатии. Още в края на 80-те години на ХХ в., по-малко от десетилетие след масовото излизане на аспартам на пазара, известен американски офталмолог показва, че консумацията на този “подсладител” води до ослепяване поради невъзвратима частична или пълна атрофия на очния нерв и той дава за пример много свои пациенти. Освен това е установен и много вреден ефект върху плода при бременни. Аспартамът предизвика и много силно пристрастяване в някои хора, и допълнително може да повиши апетита за сладки неща. На Запад дори е въведено понятие “аспартамна болест”, което показва за какъв сериозен проблем става въпрос и има създадени организации от пострадали хора и от учени, които се борят употребата му да бъде спряна. Може би ще се запитате как е възможно въпреки това да продължава да се продава и рекламира. Става въпрос за много пари – за милиарди долари, и затова безсъвестни специалисти и политици си затварят очите. Но още по-безчовечно е, че в същото време не се дава информация за безвредни растителни подсладители. И не само това – в САЩ например не допуска да пазара като естествен подсладител една безвредна билка, която е над 200 пъти по-сладка от захарта и дори има благоприятен ефект при диабетици! Доколкото ми е известно в България също са правени опити с отглеждането на това растение, но всички данни са покрити. Конспирацията срещу здравето действа с пълна сила.

Ot golemite me4ti se strahuvat samo malkite hora!


Тема Re: faktiнови [re: Prof.Makgonagol]  
Автор Dr.Flex (Gangsta)
Публикувано26.10.03 22:53



Ахам. Както и конспирацията срещу правото ми да пуша навсякъде.


PEAZ!!!

Тема Re: faktiнови [re: Dr.Flex]  
Автор Prof.Makgonagol (ustremena)
Публикувано27.10.03 13:16



Ne sa li sposobni horata na vsi4ko za pari?

Ot golemite me4ti se strahuvat samo malkite hora!


Тема Re: faktiнови [re: Prof.Makgonagol]  
Автор Bиливap (кибермаг)
Публикувано28.10.03 09:30



да, способни са

но това не се нарича конспирация

конспирацията не се прави за пари

Невъзможно е да се изобрети нещо глупакоустойчиво, защото глупаците са безкрайно изобретателни.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.