Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:42 27.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема Re: kak da si varna na sasedaнови [re: severina]  
Автор pyrx (dруг)
Публикувано11.04.03 14:32



Аз също имам съседи над нас, които вечер често правят шумни купони до късно през нощта (даже сутринта). Те са некакви пишман-алкохолици и за колкото пари имат купуват малко евтин алкохол и се жабуркат цяла нощ с него, приказват на висок глас и пускат силно тъпа музика. (Интересното е, че колкото по-топло е времето, толкова са по-активни.)
Минал съм през етапите на "увещания с добро" и "заплахи и скандали" - нищо не помага. Все ми викат "А бе ела, комшу, да му цапнем по 1 и ще се разберем!". Полицията не се занимава вече с такива.

Аз измислих следния начин. Така и така няма да се спи и викам на жена ми към 22ч. :"Я да вземеш да пръжнеш едни кюфтенца и да сготвиш, така и така е нощна тарифа!" И глей какво става! Миризмите излизат от прозореца на кухнята и се дигат нагоре. На пияндурниците лошо им става и кефът им се разваля, защото са гладни и освен за пиене, за друго нямат пари. Имаше ефект, макар и не моментален. Те към 23ч започват да се изнизват един по един под някакъв предлог и да ходят явно да търсят нещо за ядане. Постепенно утихват. Даже веднъж един се провикна през прозореца: "А бе, стига пържили бе!!!



Тема Re: kak da si varna na sasedaнови [re: AURlOL]  
Авторmetala (Нерегистриран)
Публикувано11.04.03 16:48



Gospojo,mnogo iskam da vi pomogna,zaradi malkoto vi dete,no ne znam dali 6te stane,za6toto az sамиат ne sym go probval tozi na4in.Pрedi izvestno vreme hodeh na urotzi po barabani i az podludiavah sysedite,poneje si biah slojil komplekta v moita staia i mi be6e do6lo do gu6a ot tezi sysedi:)Priateli mi kazaha,4e perfekt=niat izolator,koito moga da prepory4am i na gospodina s gipsoviat tavan se nari4a kori za iaiтза.така и не се наех да си облепиа стаята с кори,а и става6е въпрос за моята стая,а не за ком6ииската,но може би има 6анс с това не6то.По-добре попитаите някои по-бъзрастен,които се занимава с ударни или не6то такова тои може да жи даде по-подробни напътсвия,но играта с обез6умиаването се върти около плътно залепени кори за яитза.Не си спомням много добре,дали не ми казаха,4е трябва да са от старите,които са се произвеждали по комунисти4еско време,но и така да е,може би и новите вър6ат работа.6те се радвам,ако съм помогнал с не6то.



Тема Re: kak da si varna na sasedaнови [re: pyrx]  
Автор Дeлфин (търсещ)
Публикувано16.04.03 23:15



Ох, умори ме от смях, тъй да знаеш!!!



Тема Re: kak da si varna na sasedaнови [re: severina]  
Автор Byd™ ((Nyakoj))
Публикувано27.04.03 22:59



Аз дълго време ги търпях тези над мене - просто си пусках по-силно музиката и не ги чувах. Сега обаче и аз съм с малко бебе и трябваше да се вземат мерки... Та да ти кажа при мене какво помогна:
След като първо и аз опитах "с добро" и с "по-лошо" (и в двата случая слушах обещания че "няма проблеми, ама разбира се, защо не съм се обадил по-рано" и т.н.) си реших проблема по следния начин: тези отгоре спят в хола, където пък аз работя, предимно нощем, на PC-то. След като цял ден са ми тропали като стадо коне на главата (от около 7:30 до към 00:00) аз изчаквам да стане към 3 - 3:30, хващам метлата и почвам бавно и изнервящо да почуквам по тавана (респ. техния под) - чук, чук , чук... - по веднъж на секунда, после повтарям упражнението към 4 - 4:30, понякога и около 5.... Това го правя само в дните когато те са ми тропали отгоре цял ден. След около 2 седмици такава "терапия" нещата се оправиха....

Само трябва да внимаваш, да не се окаже някой "бабаит" над тебе, че да ти направи проблем - аз нямах такива грижи, щото съм 1.95, 110 кг и съм се занимавал 10-на години с бокс...... Но все пак гледай да имаш някоя "по-представителна" фигура около тебе ако вземеш да го правиш това...



Тема Re: kak da si varna na sasedaнови [re: severina]  
Авторcъщo пocтpaдaлa (Нерегистриран)
Публикувано30.05.03 14:27



И аз съм от жертвите
Над мен живеят дебили - ама не като епитет, а наистина Да не стига никого, ама и аз не издържам, щото ходят като стадо слонове - дюстабанлии са
На всичкото отгоре и "работливи" - вече 30 години всеки ден нещо се чука, тропа, кове и всичко подобно.
Опитах с добро - нищо... Те просто си живеели ... и не били те ...
Опитах с лошо - забележки, караници . Пак нищо.
Викам им - за 30 години 3 блока щяхте да построите ...
Всеки ден чукат и чесън в хаванче ... И да им купя преса за чесън - няма да я използват ...
Ходят в къщи със стари обувки-изрязани и освен че набиват крака от дюстабанлъка ги тътрят и провлачат ...
И чехли да им купя на всичките и тях няма да ги използват ...
Така изтупват все дрипавите си одеала и пътеки, че все тръпна да не ми счупят остъкляването на балконите...
Та вече съм решила крайна мярка
Ако не престанат в най-скоро време - ще дам обяви в няколко сайта а през тях и в няколко вестника за малки обяви с техния телефон. Все ще измисля нещо свястно, за да заинтригувам юзери и читатели, та да им звънят и по цяла нощ
Иначе с пиротехника и другите неща - не ми се занимава - все пак опасно е...
Успех на членовете на асоциацията "Жертви на съседи"



Тема е братонови [re: Byd™]  
Автор pirx (crazy diamond)
Публикувано17.06.03 12:20



то при такива дании как имаш въобще проблеми със съседи)));
Да взема да тепоканя пък после мноо бира ще да има за да се кротнат моите на всичкото отгоре са ми и роднини некви далечни
....
По едно врме ги "лекувах" с музика ама лошото че е и наште се "лекуват" покрай тях
welcome my son, welcome to the machine

Редактирано от pirx на 17.06.03 12:22.



Тема Re: kak da si varna na sasedaнови [re: severina]  
Автор Bиливap (kибермаг)
Публикувано17.06.03 21:25



пускаш оплакване до полицията, те идват и му правят забележка като го записват да се води на отчет ... на третото идване по твой сигнал го прибират за 24 часа в ареста и му налагат парична глоба в несимволичен размер като това му се пише в досието

ако това не помогне особено, хващаш някой по-едър познат с внушителен вид, който да му каже две-три умни приказки

ако и това не помогне, накарваш познатия да хвърли един анонимен як кютек по въпросния

ако и това не помогне, пиши ми пак и ще ти кажа един друг начин

Невъзможно е да се изобрети нещо глупакоустойчиво, защото глупаците са безкрайно изобретателни.


Тема Re: kak da si varna na sasedaнови [re: neo_33]  
Автор Byd™ ((Nyakoj))
Публикувано27.06.03 15:20



Ахам, абсолютно си прав.
Аз винаги опитвам първо да реша проблема културно и възпитано. Не знам защо обаче, при българина има един такъв момент - ако отидеш при него и му говориш кротко и културно, за него ти автоматично си "мрънкащ льохман" и той решава: "ей сега ще му взема акъла на тоя и ще го направя на маймуна". Аз в такива случаи имам само едно "работещо решение" - трая до някакво ниво, после става грозно за гледане и разправяне .
И това не е така само в "добросъседските отношения". Докато още учех, имах някакъв въпрос за разрешаване в канцеларията на ВУЗ-а. Пак така - обясних тихо, кротко и възпитано какъв ми е проблема и двете дърти гъски там решиха да ми покажат колко са важни и да ми се качат на главата.... така беше докато строших два телефона и една пишеща машина, обърнах кошчето с боклука и ги заплаших с откровено и директно насилие - после да видите как се върши работа - като се разтичаха - не можеш да ги познаеш. Накрая ми пожелаха лек ден и обясниха, че нямало нужда да се изнервяме толкова - можело да се разберем като хора ... След този случай, колкото пъти съм прибягвал до "услугите им", винаги бях обслужван отзивчиво, качествено и навременно....

Въпросът е защо трябва да е така ??? Защо трябва всеки да го е страх от теб за да си свърши както трябва работата и да се държи нормално ??? Ебати тъпата българска психика...



Тема По тоя поводнови [re: cъщo пocтpaдaлa]  
АвторГapвaн (Нерегистриран)
Публикувано07.07.03 14:18



Дай обява, че продават спешно апартамент много изгодно - като ги емнат бюрата по недвижими имоти, ще им се прииска да си сменят телефона. Веднъж някой ни беше объркал номера така и два месеца не ни оставиха на мира. А и са адски досадни и нахални.



Тема Re: По тоя поводнови [re: Гapвaн]  
Авторcъщo пocтpaдaлa oт cъceди (Нерегистриран)
Публикувано08.07.03 18:46



Има и други блестящи форми на "Ответен удар" ...
Има много сайтове за запознанства ...
Коли също се продават ...
А телефона на съседите си го знаете, нали ...???
И аз вече не знам на какво да се спра ... Но май крайно време е да предприема нещо ...

Пък може и да се обадя на Виливар (поздравления за страничката й!)
за помощ, ако е така любезна ...
Успех на всички жертви на съседите и чакам нови и свежи, ефективни предложения !
До следващото ни оцеляване ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.