Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:20 13.05.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Адски Транспортнови  
Автор ** Macros the Black ** (непознат)
Публикувано26.10.02 23:46



Мисля, че най-гадната и мразена професия в България е контрола в градският транспорт. Едва ли има някой контрольор, чиято майка не е споменавана? Горките хорица, представяте ли си колко е трудно всеки ден да обикаляш като гламав из раздрънканите рейсове, трамваи и тролеи и да правиш какви ли не сценки само и само за да вземеш последните левчета на хората за да получиш тлъстата комисионна.
Естествено един интелигентен човек никога не би успял да изкара и един ден в тази тъй специална "професия"...та затова се наемат хора с умението да вдигат скандали за нищо, да могат да подхвърлят билетче с невъзможна комбинация на беден пенсионер и веднага след това да го глобят, да ви сменят билета докато се обърнете и да ви глобят, да ви гледат на кръв и да ви поступат, ако случайно нямате билет, да организират истинкско супершоу "Невада" и игра с публиката от типа "нима тези хора са глупаци само защото са си дупчили билет?". Да. Наистина трудна професия. Ако нямах средно образование , веднага бих кандидатствал..

За да постигнеш една мечта, трябва силно да вярваш в нея.


Тема Re: Адски Транспортнови [re: ** Macros the Black]  
АвторOтнeceн (Нерегистриран)
Публикувано01.11.02 20:00



Една Новогодишна вечер... 31 декември 199... г. пътувам за някъде в автобус. В мислите ми са елхи, Дядо Мраз... чаши... весели хора...
Просто, добро настроение, обичаш всичко около себе си.
И се изпречва тя, с кисела физиономия. Готова да се бие. "Вашите билетчета"

Отговорих й: "Егати идиотската професия"

Така го усещам. И сега така бих си помислил.

P.S. Аз никога не съм нередовен. Но съжалявам хорицата, които нямат пари. Съжалявам и тези, които ги тормозят, за пари...



Тема Re: Адски Транспортнови [re: Oтнeceн]  
Автор Tanuco (весел)
Публикувано03.11.02 17:13



Абе нали знаете, че безплатен обяд няма?
така няма и безплатен градски транспорт-като се возиш, ще си плащаш-това е положението.Иначе е много лесно да се надава вой до небесата какви башибозуци са "тия контрольори"
Ако си редовен, няма да имаш проблеми!

Chete se Тануцо


Тема Re: Адски Транспортнови [re: Tanuco]  
Автор lndependent (crash)
Публикувано04.11.02 19:45



Не е точно така. Аз винаги пътувам с билетче (е, сега, има и изключения...). В един прекрасен ден в автобуса (111, има може би най-дългия маршрут в София) се качиха няколко контрольора. Дадох им билетчем продупчено точно на перфоратора, който се намираше над главата ми. Освен това беше от онези, петорните. Единия "образ" направи някакво движение в китката и изведнъж в ръката му се появи друг билет - явно не перфориран в този автобус. Опитаха се да ме свалят на околовръстното шосе, точно в най-голямата пустош по пътя, за да сме се "разберяли". Вдигнах луд скандал и подадох жалба в градския транспорт.

Пиша го не за друго, а за се види, че дори човек да е абсолютно редовен пътник, пак могат да си намерят начин да го изнудват за пари.

стой та гледай


Тема Re: Адски Транспортнови [re: ** Macros the Black]  
Авторпътничka (Нерегистриран)
Публикувано05.11.02 15:30



Интересно е да ги наблюдаваш как си подбират жертвите. Толкова са жалки. Една сутрин в трамвая се заядоха с ученичка от гимназиалните класове. Момичето беше си забравило картата. Една жена се се застъпи за детето и ги помоли най-учтиво да му простат. Ония ми ти контрольорки като се разпениха, не е за разправяне. През това време в трамвая се качи циганин да проси, а гадините не смеят даже и забележка да му направят. Като ги попитах защо не вземат да глобят мангала, за това че е без билет, след като са толкова принципни, за видите как слязоха още на следващата спирка и оставиха хората намира.
Някой някога да е видял контрольор от градския транспорт да глоби мангал? А някой някога да е видял редовен пътник мангал?



Тема Re: Адски Транспортнови [re: пътничka]  
Авторpyrx (Нерегистриран)
Публикувано05.11.02 18:03



То като стана дума за трамвайни просяци. Има такива с акордеони и хармоники и свирят, но преди няколко дена един (дори не го погледнах да му видя тена) просто надуваше оглушително една най-обикновена свирка в некакво подобие на проста мелодия!

Пиркс



Тема Re: Адски Транспортнови [re: lndependent]  
Авторпътниk (Нерегистриран)
Публикувано06.11.02 15:18



Не искам да те отчайвам, но системата с жалбите е доста добре отработена. Или те замотават и покриват контрольорите, които са виновни или (както се случи с мен) те изкарват виновен и започват да ти търсят сметка защо си се държал зле с техни служители. Дори им осигуряват фалшиви медицински и ти лепват някакво безумно обвинение. Не е случаен факта, че контролите са толкова нагли и си позволяват да прилагат всякакви номера. Просто знаят, че няма да има никави санкции.



Тема Re: Адски Транспортнови [re: пътниk]  
Авторзлият (Нерегистриран)
Публикувано10.11.02 16:05



Учтиво поканвам контрольора да слезе на следващата спирка да се разберем като мъже. Ако пита как ще се разберем му обещавам че ще го пребия. Говоря му тихо за да няма свидетели. В по-отдалечените квартали въобще не питат - подминават ме. Един ми каза, че ще сеи намеря майстора и аз му взех името. Да знам кой ми търси майстора.



Тема Re: Адски Транспортнови [re: злият]  
Автор beastie (Млад Снайперист)
Публикувано28.11.02 22:08



tav za sofia li e? maliii ujas - vav varna ne e taak - kontrolata si patuva prez celiq kurs na avtobusa (troleq) nai mnoo da ti gledat kartata nakrivo - ina4e pove4eto hora ( 90% ) sa redovni - ne sam vijdal skandali ot mnooo vreme
nai golemiq problem sa debelite kontroliorki

Има има истина една . Тя е само Левски София!


Тема Re: Адски Транспортнови [re: пътничka]  
АвторПpoпoвeдниka (Нерегистриран)
Публикувано07.12.02 17:46



Така като се заядат с някой контролите, аз им казвам:
"Като глобите оня циганин, тогава ще се заяждате с момчето/момичето!"
Аз съм 187 см и 105 кг. и мога много лошо да гледам, а цигани по градския транспорт винаги има.

Чао!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.