Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:57 23.05.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема някой да има мнение ... ???  
Авторzveti (Нерегистриран)
Публикувано08.11.02 18:23



за охранителни системи и охранителни фирми за частен дом - къща ...???
изрових с търсачка около 25-30 фирми, но друго е ако научиш нещо и на ушенце в мрежата ...
ще бъда благодарна на всички, които ми пишат по темата - кои добри и кои боклук, от какво да се пазя, къде са подводните камъчета и т.н.
привет и успех на всички!!!



Тема Re: някой да има мнение ... ???нови [re: zveti]  
АвторOxpaнчo (Нерегистриран)
Публикувано08.11.02 22:40



Не се занимавам с частни имоти.
Мога да ти дам такъв съвет: нека фирмата подпише договор, че изцяло гарантира твоето имущество и т.н.
По-натам - квот щат да правят. Не се връзвай да плащаш за скъпи системи! Това е тяхна грижа. Ако искат да слагат скъпи, ако искат - евтини. Те са си техни.
Най-добре, избери някоя голяма фирма. Или поне голяма в квартала ви.
При всички положения правят куп неграмотни работи.
Отделно вече, опитния грабител може да те обере и със тези системи...
Ама е добра идея. Като се пишат охранители, да ги видим! По-добре от нищо.



Тема Re: някой да има мнение ... ???нови [re: zveti]  
АвторCъвeтниk (Нерегистриран)
Публикувано09.11.02 03:49



Някои от нещата, за които се сещам - като си избираш фирма гледай:
- време за реакция - зависи от района, в който живееш
- безплатна система - обикновено това е малка конфигурация като за по-големи обекти, където са необходими повече елементи се доплаща (самата инсталация на системата се заплаща отделно). Ако системата не е безплатна това не значи, че трябва задължително да отхвърляш фирмата като възможност
- покритие на щети - при някои няма такава възможност, при други тя е за сметка на по-висока месечна такса. Дори и при липса на такава опция, ако имаш желание можеш допълнително да застраховаш имуществото.
- такси и период на охрана - примерно можеш да плащаш за 12 часова (12 часа през работни и 24 през почивните дни) или 24 часова охрана.

Разпитвай ги подробно за всичко, което те интересува или не разбираш - все пак ще им даваш пари

Ако питаш за SF - сигурно има и други подходящи, но за тези имам добри впечатления:
СОД СДВР (полиция)
СОТ ЕООД (91-161)



Тема Re: някой да има мнение ... ???нови [re: Cъвeтниk]  
Авторzveti (Нерегистриран)
Публикувано11.11.02 10:17



Много благодаря за мненията!:-)))
И аз поразпитах, та горе-долу се очерта следното:
1. Ако датчиците са на фирмата охранител - плащаш освен охранителна такса+такса на съхранение на сигнализиращото устройство у тях (?) и допълнително наем за същите тези датчици !
2. Цените се движели около 10-30 щ.д. само за охранителната такса.
3. Поема се отговорност за щети - разбирай задигнати вещи, само ако предварително в протокола за наличните вещи се приложат и фактури-оригинал за тяхната покупка (а кой пази с години фактурите, с които е закупил нещо ..., или то му е подарено..., или е закупено от чужбина ...???)
Май е нещо като "страх - лозе пази" ...???
Все пако още веднъж - много благодаря за помощта!
Господ да ни пази !!!
Лека и успешна седмица на всички!!!



Тема Вече те взеха за балък! :(нови [re: zveti]  
АвторOxpaнчo (Нерегистриран)
Публикувано11.11.02 19:19



Какво излиза? Че ти си плащаш, а те за нищо нямат грижа?
Нали ти казах. Не се занимавай с датчици и централи. Това не е твоя грижа. Нали като се качваш на такси, шофьорът не ти поставя условия ако скъса ремък да му го купиш или ако се издъни, да му платиш глобата.
Тук е същото. Казваш: Господа, аз държа на вещите си и съм готова да платя ...$ на месец, за да не изчезне нищо. Но ако изчезне - вие плащате неустойка.
За пръв път чувам, като поверяваш нещо за застраховане или охрана да ти искат фактура. Смятай какво ще ти искат, ако се наложи да плащат! Ще ти искат разрешително, че си се родила, заверено от папата и вселенския патриарх.
Ами представяш ли си какво е в магазин или офис? Ми че такива охранители ще искат повече фирмена информация, отколкото има президентът!
Обръщай се наистина в СОД-СДВР или СОТ-161. Тез поне са професионалисти.



Тема Re: Вече те взеха за балък! :(нови [re: Oxpaнчo]  
Авторцвeти (Нерегистриран)
Публикувано12.11.02 09:58



благодаря ти!:-)))
работя по въпроса, но имам много служебна работа и твърде малко време...:-(
фактурите ги искали, защото по този начин се удостоверявало, че вещите са мои, а не съм ги взела за пред тях "назаем от комшиите"... Не е шега ... Точно така стоят нещата.
А за датчиците ... Значи, ако са техни - плащам наем и за тях. Размера на този наем за около 1- 1,5 година надвишава цената им ако си ги купя ... (барабар с инфлационния индекс)... Така, че ни риба, ни рак ...
Нямаше да има проблем, ако имах достатъчно платежоспособно потребление ...Но и аз съм като всички ... балансирам с големи усилия ...
Само месечната такса за охрана - около 30 щ.д.+ 5щ.д. за наем само на свързващото у-во в тях (не са датчиците) и ми нарушава баланса ...
Хванала съм се за главата ...Но нямам друг вариант ...
Още веднъж - благодаря ти, Бодигардчо ...!!!
лека и успешен ден!:-)))



Тема това е абсурдно и смешно! :(нови [re: цвeти]  
АвторOxpaнчo (Нерегистриран)
Публикувано12.11.02 20:29



както виждаш, тези не смятат да те охраняват, а да се съдят с теб за пари :((
Това всичко звучи много, много несериозно.
В един дом има хиляди предмети. Някои от тях могат да имат огромна духовна стойност, без това да е подкрепено с документ. Освен това, купища ценни предмети човек купува без документ, а и ги получава като подарък. Фактура обикновено се издава за гаранционна техника...халадилник, касетофон. Но и тя не е задължително да е на твое име. Ами ако баща ти ти е купил печка? Трябва ли да се регистрира по Търговския закон, за да ти я продаде, или да сключите договор за дарение при нотариус и да си платите данък?
Ами, трябва ли за всеки нов предмет у вас да сключваш анекс към договора с охранителите си?

Пълна пародия и сюрреалност... съжалявам те, мило момиче :(

PS Не съм бодигард. Съвсем друго.



Тема Re: това е абсурдно и смешно! :(нови [re: Oxpaнчo]  
Авторцвeти (Нерегистриран)
Публикувано13.11.02 12:33



За съжаление, не е пародия или ежедневен виц ...
Тъжно и реално ежедневие ....
Все някак си ще се справя! Поне се надявам ...
Благодаря ти !
Успех във всичко!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.