Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:47 27.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема toplomeri  
Авторivan (Нерегистриран)
Публикувано11.10.02 14:01



daite akal kak mogat da se napravat toplomerite elektronnite da ne ot4itat



Тема Re: toplomeriнови [re: ivan]  
Авторtoi (Нерегистриран)
Публикувано14.10.02 13:25



Neka gi montirat shte mu tarsim kolaia, nishto ne e izdarjalo v rachicgkite na balgarina. Aide sas zdrave



Тема Re: toplomeriнови [re: toi]  
Авторkraino-nujdaesht se ! (Нерегистриран)
Публикувано17.10.02 16:49



Viarno bre! Ne moje niakoi da ne e izmislil neshto! Molia vi, bratia! Help!!!!



Тема Re: toplomeriнови [re: kraino-nujdaesht se]  
Авторmarian (Нерегистриран)
Публикувано17.10.02 23:35



az imam 4uguneni radiatori i ostanovih 4e sa malko hlabavi plankite i mislia
4e mogat da se postaviat izolirasti plastinki
mogat i da se premestat nadolu
vie kak mislite



Тема Re: toplomeriнови [re: ivan]  
АвторToплoфиkция (Нерегистриран)
Публикувано18.10.02 17:53



Вземаш и байпасираш двете ребра между които е поставен измерителя. Така целият радиатор ти е горещ, а на топломерчето му е прохладно ;)))

Предполагам че за това ще е достатъчно през големите тапи отстрани да се вкара по едно парче тръба отгоре.

© Топлофикция'2002



Тема Re: toplomeriнови [re: Toплoфиkция]  
Авторkrainou4uden (Нерегистриран)
Публикувано18.10.02 19:47



Thanx za infoto, ama dai pak, 4e po4ti nishto ne razbrah! Kak da go napravia tova u nas? Kakvo da "baipasna"?!?!?!?!



Тема Не ви е срам!!!нови [re: ivan]  
АвторШeфът нa тoплoфиkaция (Нерегистриран)
Публикувано20.10.02 10:30



Я да млъквате веднага всички тук!!! Не ви е срам!!!
Ще има бой, май!

Шефът на топлофикация



Тема Re: Не ви е срам!!!нови [re: Шeфът нa тoплoфиkaци]  
АвторZa shefa (Нерегистриран)
Публикувано22.10.02 15:50



Abe ako si ti, kakvo se kazva v staria vic, i na vas da.... vi e toplo prez zimata :))))

Are daite akul za toplomerite bre!



Тема Re: Не ви е срам!!!нови [re: Za shefa]  
Авторchesten (Нерегистриран)
Публикувано23.10.02 14:21



mislya che ne e pravilno da se krade ot durjavata!



Тема Re: Не ви е срам!!!нови [re: chesten]  
Авторpyrx (Нерегистриран)
Публикувано23.10.02 17:33



Да, не е правилно да се краде откъдето и откогото и да било - не само от държавата! Дори от крадец не трябва да се краде!!!

Но тук става дума за опазване на средства, които биха били откраднати от нас - т.е. възпрепятстване на кражба!

Пиркс



Тема Za 4esten, shefa i pyrxнови [re: pyrx]  
АвторXeeeeey! (Нерегистриран)
Публикувано23.10.02 18:25



Abe pi4ove, vie biolni li ste ili se pravite na gotini pred na4alnicite si?!?!??!?!?!?!?
Da kradesh ot durjavata?!?!??! 4e tia ne ni krade vuobshte, nali?!?!?!?
baba mi e s 70 leva pensia, i mi ela otvorko da mi kaje6 kak da si plati toka! A parnoto? A s kakvo da jivee?!?!?!?!?!?
Basi, moje li da se opravi rabotata s toplomerite ili ne?
I podobno moralni stoinosti tuka - are bez tjah, OK?



Тема Re: Za 4esten, shefa i pyrxнови [re: Xeeeeey!]  
Авторchesten (Нерегистриран)
Публикувано23.10.02 18:51



Kakvo vi e kriva durjavata, che vie ste kriminalno nastroeni tipove?



Тема Re: Za 4esten, shefa i pyrxнови [re: Xeeeeey!]  
Авторoтroвopнa (Нерегистриран)
Публикувано24.10.02 11:29



Ако си мислиш, че така ще спестиш от задълженията си към държавния апарат - халал да ти е. Но всъщност ти се опитваш да крадеш от съседите си. Защо? Защото топломерът се намира в общата абонатна станция и там ви мерят общо изразходваната енергия. А това по радиаторите в панелките ви е разпределител и играе точно ролята на разпределител,т.е. определя на всеки каква част от измерената от топломера енергия да плати.

Да предупредя и тези, които се навъдиха да крадат ел. енергия от съседите си, като копаят в стените и правят връзки с ел.кабела на съседа си. Да не мислите, че ще ви се размине? Вярно, че съседка може да е някоя безпомощна бабка, но може да го отнесете от някой друг. Пробвахте се навремето с телефоните, аман от тарикатчета, които си намират рано иликъсно майстора...



Тема Re: Za 4esten, shefa i pyrxнови [re: oтroвopнa]  
АвторШeфът нa kpиминaлизaция (Нерегистриран)
Публикувано24.10.02 15:09



я оди се пери ма пу.ко



Тема zarezete 4estniteнови [re: Шeфът нa kpиминaлизa]  
АвторivaN (Нерегистриран)
Публикувано24.10.02 17:48



daite akal ostavete 4estnite



Тема Да си спрем всички радиаторите !!!нови [re: ivan]  
АвторEckимoc (Нерегистриран)
Публикувано24.10.02 19:47



!!!



Тема Re: Да ебем честниянови [re: chesten]  
АвторEнтeлиreнтния (Нерегистриран)
Публикувано26.10.02 00:37



Абе Честенраз защо ли не ти еба путката майна



Тема Re: Да ебем честниянови [re: Eнтeлиreнтния]  
Авторgrajdanin (Нерегистриран)
Публикувано30.10.02 20:36



ei che mursha se navudi v Bulgaria, aman ot kradci.



Тема Re: Не ви е срам!!!нови [re: chesten]  
Авторbrani (Нерегистриран)
Публикувано31.10.02 01:51



a pravilno li e s toplomerite da sa po visoki smetkite?na men za 2mesetza 408lv. ,kato sa mi bili vrutkite na 2,(92kv. mi e jilishteto),taka che ne gi jalete!!



Тема Re: Не ви е срам!!!нови [re: brani]  
АвторШeфът нa тoплoфиkaция (Нерегистриран)
Публикувано31.10.02 19:05



А бе ти май си спал, когато съм разяснявал и зачитал новите правила !!!
Казах точно така, запиши си го: Сметките ще намалеят ... нагоре!

Освен това ви уредих и с евтини топломери! Ааа, един приятел на баджанака, ъъъ, таковата, ги внесе през неговата фирма.

Шефът на топлофикация



Тема Re: Не ви е срам!!!нови [re: brani]  
Автор Recycler (Онзи)
Публикувано08.11.02 09:21



Za cjala zima, sus edin NAPULNO sprjan radiator, smetkite daje bjaha po-wisoki, otkolkoto minalata zima s trite pusnati radiatora. Ama cenata na gigakalorija ne e skochila tolkowa, s kolkoto bi se wdignala smetkata ako raboteha i trite radiatora.
E onja starija wic : "...... i na was ...." ne bil weren, a ?

Г-н Никой
(не само по Богомил Райнов )


Тема за оня гей дето ми поправи мнениетонови [re: Toплoфиkция]  
АвторToплoфиkaция (Нерегистриран)
Публикувано10.11.02 14:06



пичове с вентилатора става пък и видяхте ли колко бързо ми махнаха мнението ама много ми е гот

отивате в който и да е PC магазин и си зимате най-скъпия вентилатор за дюронче



Тема това съм чула ...нови [re: Toплoфиkaция]  
Авторюзepka (Нерегистриран)
Публикувано11.11.02 10:36



разисквахме проблема преди време с един приятел.
та той ми каза, че негови колеги - около 20-30 мъже, които не са наивници ...
са пробвали какви ли не начини - включително компреси с лед върху датчика, ама не се получавало по никакъв начин ...
онзи ден и вчера бях си сложила показалеца на вентила върху "2" и снощи радиатора ми беше студен като на снежинка ...
а градусите показваха 22, щото другите радиатори бяха на "5" ...???
така, че каквото и да изключа (или намаля) - сметката ми явно ще бъде толкова, колкото е решила топлофикация и фирмата-отчетник ...
все пак аз съм жена и техническите проблеми не са моята най-силна стихия ...
ако някой се сети нещо и има ефект - останалите да поемем задължението да го черпим !



Тема Re: Не ви е срам!!!нови [re: Шeфът нa тoплoфиkaци]  
Авторbrani (Нерегистриран)
Публикувано11.11.02 14:26



sory,ne mojah da go nameria,molia te kaji mi!!!
pls!



Тема Re: това съм чула ...?нови [re: юзepka]  
Автормpън (Нерегистриран)
Публикувано13.11.02 10:40



ами единствения начин си остава да режеш с флекса тръбите и толкоз при мен на ток е също толкова топло обаче е по-евтино.
много ми е чудно не ви ли писна да им покривате загубите по трасетата на тия мутраци
те са в безизходица и е наи-добре да фалират вече. тъй че режете и не му мислете а комшиите ако имат някви претенции да са ми ги казали вече . ама май не смеят щото моя отговор ще е те да ми плащат парното



Тема Бъркаш!нови [re: мpън]  
Автор The One (избраният)
Публикувано21.11.02 15:25



Колко по-малко хора ползват услугите на топлофикация, толкова повече субсидия им отпускат от общината. Сещаш се, че тези пари биха могли да отидат за бездомните кучета или за полицията или за дупките по пътищата.
Решението което виждам е едно. Сменя се всички от топлофикация. Включително и касиерките. И там се поставят хора които са наясно с цялата работа. Сменят се и наредбите така, че да защитават потребителите а не топлофикация.
Другият вариянт е просто да се направи още една-две топлофикационни фирми. Така конкуренцията и пазара ще си окажат думата. Някой или ще се оправи или ще изчезне.
Вторият вариянт е приложен в много европеиски страни. Примерно в Англия. Там топлопреносната мрежа се стопанисва/държи от тяхната бивша топлофикация. А продажбата и производството на топлоенергията е на отделни фирми, които се конкурират естествено.

Wipe them out! All of them!


Тема Re: Бъркаш!нови [re: The One]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано21.11.02 17:16



otnosno Toplofikacia i cenite/subsidiite imam sobstveno mnenie...

sega gore-dolu 1/2 ot abonatite na Toplofikacia (T.) NE polzvat uslugite i, t.e. spreli sa si parnoto... v rezultat na koeto T. poluchava priblizitelno 1/2 ot eventualnite si postaplenia... poradi koeto vavejda kakvi li ne dopalnitelni taksi, % i prochee prostotii...
Taka ili inache T. e na zaguba i NE MOJE da bade na pechalba pri taka sazdaloto se finansovo sastoyanie na naselenieto... E, kakvo shte stane ako cenite na uslugata se namalyat napolovina? Bi bilo logichno "izbyagalite" abonati da se varnat - vse pak vseki moje da si pozvoli 50 lv/mesec za parno, no ne vseki moje da si pozvoli 100lv/mesec. V rezultat T. shte pribira sashtite pari, kato pri tova shte se eliminira golyama chast ot sega poluchavashtite se zagubi i problemi poradi namalenia broi potrebiteli. T.e. i valka sit, i agneto cyalo... Elementarno za proumyavane, ama nyama koi da go obmisli malko... Shtoto ako prodaljavat kakto dosega da vdigat cenite, vse poveche abonati shte napuskat, i vse poveche shte se uvelichavat cenite, shte spada kachestvoto i nai-nakraa T. shte falira...

Just a genius




Тема Re: Бъркаш!нови [re: Blake]  
АвторKirkolo (Нерегистриран)
Публикувано21.11.02 18:22



Радиаторите ми са пломбирани засега, ама мисля сега като сложат топломерите да ги пусна, защото миналата година бях с акумулираща печка и се живееше някак най-много ток платих 80 лева. Ама тая година като гледам тока станал 15 стотинки с ДДС дневна и около 8 ст. нощна. Такааааа ако е студено печката харчи по около 30 КW на вечер, абе ще имам около 1000 КW нощна 80 лв. + 30 лева който са от другите уреди става 110 лв. А топлофикация няма да фалира, поне не до момента в който ние овците послушни не вземем да си оборудваме абонатната с някаква горелка и котел и да се откачиме от тиа кръвопиици. Лошото е че те нямат никакъв стимул да намаляват загубите, сега директно ги пишат на наша сметка и толкоз.



Тема Знаеш ли...нови [re: Blake]  
Автор The One (избраният)
Публикувано22.11.02 11:20



... колко ги боли шефовете на Т. и минитрите на Енергетиката за това малко и елементарно нещо ? Нещо което се оказва ключа към палатката.

Ясно е на всеки, че в страните с пазарна икономика ВСЕКИ производител се СТРЕМИ да има ПО-ГОЛЯМ пазар.

Wipe them out! All of them!


Тема Re: това съм чула и азнови [re: мpън]  
АвторToплoфиkция (Нерегистриран)
Публикувано22.11.02 17:23



Разбрах, че топломерите са задължителни дори да имаш локално парно.
Е, те тва вече не мога да го разбера!
Това вече ми мяза на данъка дето е имало едно време на прозорец. Черпиш слънчева светлина - шариш си.

Ако някой знае нещо, нека сподели!



Тема Братчед, дай да я почваме!нови [re: Eckимoc]  
АвторBинarи roтoв (Нерегистриран)
Публикувано22.11.02 19:39



...тая работа
Тази зима ще ми е първа с топломерче, да видим как е. И нали съм българче, та съм спокоен, че всички сме в кюпа. И няма да му духам на топломерчето, дори с вентилаторче.

Хайде, с добро!



Тема Ти Бъркаш! Пазара нищо не оправя !нови [re: The One]  
АвторИkoнoмиcт (Нерегистриран)
Публикувано08.12.02 14:57



Ако някой още в България вярва че пазарът оправя нещо - то това си е основната масова илюзия от която не ни пускат да се измъкнем още !
Ако не съм прав примерно на пазара би трябвало да има сума супер евтини стоки и да си живеем охолно. Повечето стоки обаче са с три пъти по-високи от изкупните цени ! А това е следствие от свръх предлагането от хилядите фирми които не печелят от оборот а от свръх цени - щото са хиляди.
При положение че всеки в БГ може да стане търговец без ограничение, всичките уж блага достигнати чрез пазара стават илюзия.
В БГ на 50 метра има хранителен магазин, на всеки 100 метра има банка, а във всеки вход по две-три консултантски, туристически или друи безмислени фирми и т.н. Някой казва ами пазара ще ги отсее - ами както виждате не ги отсява - вдиггат до безбожие цените си и съществуват на наш гръб, колкото и това да не е очевидно.



Тема Re: toplomeriнови [re: marian]  
Авторlelka (Нерегистриран)
Публикувано10.12.02 19:54



Че това си е кражба от съседите, а Вие не искате да си вземете нещо скришно от тях, а от Топлофикация, защото те се правят на най-важни и значими. По-добре е да се намери начин да им се натрият носовете и да се намали цената на топлото, пък да си го плащаме!



Тема Re: Ти Бъркаш! Пазара нищо не оправя !нови [re: Иkoнoмиcт]  
Автор The One (избраният)
Публикувано13.12.02 14:21



Всишност, точно това е проблема. Че в БГ няма пазар и пазарна икономика.
"Повечето стоки обаче са с три пъти по-високи от изкупните цени ! А това е
следствие от свръх предлагането от хилядите фирми които не печелят от
оборот а от свръх цени - щото са хиляди"
Товя нещо не го доразбрах. Ако има свръхпредлагане, то цените би трябвало да върят надолу. Като с доматите, краставиците и дините на Кърналово.

Проблема е, че т.нар. дистрибутори на едро мътят водата. Затова два хранителни магазина, един до друг имат едни и същи цени, които са малко по-високи от тези на "дистрибуторите".
А въпросните фирми дистрибутори са собственост на.... всеки ще се сети.

The shroud of the darks side has fallen.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.