Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:45 03.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Bankomatite/Debitnite karti v BG - VNIMANIE!нови  
АвторAriel (Нерегистриран)
Публикувано06.08.02 23:06



Dnes chetoh "Standart", i iskam nepremenno da predupredia sanarodnicite si v BG
NE VIARVAITE NA DEBITNITE KARTI, IZDADENI V BULGARIA! Te niamat nishto obshto s tezi, izdadeni v EU ili USA po 2 osnovni prichini

1)Za razlika ot belite strani, VIE ste otgovorni za vsiaka edna izmama/greshka/krajba ot debitnata Vi karta. T.e. ako stane kakvto i da e gaf (a takiva stavat postoianno, tehnika e vse pak)- problema si e VASH!

V EU i osobeno v USA e TOCHNO OBRATNOTO!

V US primerno, Vie ne ste otgovorni za nito cent ot parite, i bankata Vi gi vrashta vednaga bez da triabva da dokazvate nishto. TIA triabva da dokaje, che tochno VIE ste realiziral trazakciata. A v BG znaem kak e - ami sajaliavam, gospodine, oplachete se na armenskia pop.

2)Cialata tazi izmama e povsemestnite debitni karti, nezashtiteni sas zakon, e dobre otrabotena taktika ot Arjentina i Urugvai za totalen kontrol. Kogato v edin moment darjavata po kakvato i da e prichina (obiknoveno v petak vecher) kancelira borda, vie niamate NIKAKAV dostap do parite si, a kogato/ako go poluchite, veche shte ima drug kurs etc. Proverete kak stana v Arjentina predi mesec-dva, i sega v Urugvai i mnogo brazo shte razberete.

Taka che ne se podlagvaite s prikazki za evropeizacia - BG e cash-ova ikonomika i shte ostane takava dokato niama stabilni zakoni za zashtita na potrebitelia. Drajte si parite kadeto shtete (zaroveni po vilite, v dupki v panelite, a nai-dobre - v banka izvan BG), no na kartova smetka ne slagaite poveche ot tova koeto moje da si pozvolite da izgubite.

Pozdravi,




Тема Re: Bankomatite/Debitnite karti v BG - VNIMANIE!нови [re: Ariel]  
Автор Бoko ()
Публикувано08.08.02 16:15



Zatova ne darja pov4e ot 200 lv na kartata. Vse pak vsi4ko se slu4va, znaete kak e. Na edna poznata i lipsvaha 60 lv i v bankata samo digaha ramene. Ta zatova moje i da ima nesto viarno v tova.
A za Argentina i Urugvaj- te tam imat karti ot 20 godini. Pri4inata e v IMF, a ne v kartite i pr.



Тема Re: Bankomatite/Debitnite karti v BG - VNIMANIE!нови [re: Ariel]  
АвторDunlop (Нерегистриран)
Публикувано12.08.02 21:55



Tova, koeto kazvash vazhi za kreditnite karti. Za debitnite otgovornostta si e tvoq, a ne na bankata.



Тема Re: Bankomatite/Debitnite karti v BG - VNIMANIE!нови [re: Dunlop]  
АвторAriel (Нерегистриран)
Публикувано13.08.02 05:38



Tova basicly e taka.

No v US debitnata karta moje da se izpolzva kato kreditna (ima alians m/u bankite i sitemite za kreditni karti kato VISA, Amex) i riadko se plashta s t.nar. "debit", t.e. s PIN - dori povecheto banki vzemat taxa za tova. Vseki plashta "credit" i podpisva slip. PIN se vavejda samo na bankomat.

I pak, za PIN tranzakcia ima tezi proslovuti samo $50 otgovornost, ako se obadish do 2-ria den. Ima mnogo federalni regulacii, koito te paziat ot tova da si zagubsih parite. V BG takova neshto niama - otgovornostta ti e NEOGRANICHENA. A bankata ne otgovaria za nishto - i ne vrashta nishto! Tova drugade go niama.

Ne si sazdavaite griji, debitnite karti v segashniat im vid pri segashnite zakoni sa izmama!



Тема Re: Bankomatite/Debitnite karti v BG - VNIMANIE!нови [re: Ariel]  
Авторnesiguren (Нерегистриран)
Публикувано18.08.02 16:30



100$ блокирани е най-лекия вариант за издаване на "кредитна" (дебина) Visa (MC) в БГ където може да си малко по-сигурен но ако ти се наложи да си връщаш пари надали ще успееш.
Тук важат някакви такси от рода на 200лв за неоснователно оспорване....какво обаче разбират под неоснователно оспорване. Ами ако са ми взели 50$ сигурно ще ми кажат вие за някакви 50$ ли сте.
Какво се получава със сигурността в БГ банките. Отивам аз преди няколко месеца да си получавам подновената карта в клона на моята банка в Бургас и гледам жените вадят едно голямо тесте Visa и Мастер Кард и още един куп пликове с пин кодове. Това се нарича сигурност по български. Дори номерата на дебитните карти в България са по-добре защитени а какво става с т.н кредитни, всеки може да ти го разбере ако влезе в офиса и служителката се разсея за малко.
Да не говорим че при теглене от каса, служителките отново развяват наляво и надясно документите на които е изписан пълния номер и име точно на англииски - всичката информация нужна за да си пазаруваш по интернет.



Тема Re: Bankomatite/Debitnite karti v BG - VNIMANIE!нови [re: nesiguren]  
АвторAriel (Нерегистриран)
Публикувано19.08.02 08:03



Xexe, otimist.
Ne moga da si predstavia idiot koito bi vkaral nomera na BULGARSKA kreditna karta za da pazaruva s neia v internet, dori tova da e vazmojno. Dori tuk (US) ima oshte hora koito ne smeiat da go praviat. Tochno tova mi beshe i ideata - che pri BG kartite ne si zashtiten s nishto, a naprotiv - ti sam si nosish celia risk da zagubish sobstvenite si pari, a tova nikoi normalen chovek ne bi priel.
A inache v Burgas pitai vseki moriak v kakvo si darji parite (v tova v koeto gi poluchava - hard cash USD:)))




Тема Re: Bankomatite/Debitnite karti v BG - VNIMANIE!нови [re: Ariel]  
Авторnesiguren (Нерегистриран)
Публикувано20.08.02 00:20



Айде да не се обиждаме
Ползвам си картата от близо 2 години И ДА ВЪЗМОЖНО Е, пазарувам и плащам постоянно.
Ако нямаше такива хора (не говоря за БГ) то и интернет нямаше да е това което е в момента.



Тема Re: Bankomatite/Debitnite karti v BG - VNIMANIE!нови [re: nesiguren]  
АвторAriel (Нерегистриран)
Публикувано20.08.02 03:43



Ne se zasiagai:)
Ne znam kakav ti e biznesa i po kolko pari vartish prez taia karta, no opredeleno si tarsish beliata. Predpolagam che v BG lesno moje da se nameri niakoi, koito sreshtu razumna komisionna da ti kupi kakvoto ti triabva prez web.
Spored men si v greshka kak i zashto mrejata e tova koeto E (kaktvoto i da znachi tova ot BG), no tova e dalga tema.



Тема Re: Bankomatite/Debitnite karti v BG - VNIMANIE! [re: Ariel]  
Авторnesiguren (Нерегистриран)
Публикувано20.08.02 15:06



Мрежата е "това което е" зашото се издържа от реклама. Не си ли забелязaла тези банерчета наляво и надясно. Благодарение на разплащатането с кредитни карти най-просто казано милиони хора успяват да си получат комисонната от тази реклама. Всеки друг метод е бавен и/или по-скъп/несигурен. Разбира се това е само една част от предимството им.
В щатите специално си нямат никакъв проблем да си получат chargeback и го правят постоянно. В България ще е по-трудно и още не ми се е налагало и точно за това не държа големи суми в картата. Едно предимство е че картата не е кредитна в буквалния смисъл на думата...тя не е кредитна в никой смисъл на думата освен асоциацията с Visa/MasterCard.
Фирмите които извършват разплащания не ми вършат работа. Нямам намерение да им плащам комисионна. Не живея в Африка и тая работа мога да си я върша сам. Няма да ходя за всеки домейн който искам да купя или за всяка месечна сметка, която трябва да платя при тях. Може да е несигурно но всеки си поема рисковете. Следя си редовни сметките чрез "Интернет Банкиране" и ако има нещо нередно звъня в банката.
В България много неща са несигурни и това ни е най-малкия проблем като се замисля.



Тема Re: Bankomatite/Debitnite karti v BG - VNIMANIE!нови [re: nesiguren]  
АвторHACЧИO (Нерегистриран)
Публикувано22.08.02 02:26



Пазарувай, пазарувай.... Ние също пазаруваме заедно с теб, разбирай ме буквално... Съответните органи вече пътуват към вас, Сидоров...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.